• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.233 series
  • 34.015 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.121 gebruikers
  • 9.378.696 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tangled (2010)

Animatie / Fantasy | 100 minuten
3,66 1.637 stemmen

Genre: Animatie / Fantasy

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: Rapunzel

Oorsprong: Verenigde Staten / Japan

Geregisseerd door: Nathan Greno en Byron Howard

Met onder meer: Mandy Moore, Zachary Levi en Donna Murphy

IMDb beoordeling: 7,7 (539.181)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 december 2010

Plot Tangled

"They're taking adventure to new lengths."

Het verhaal over Prinses Rapunzel, die als baby is gestolen uit het paleis van haar ouders en door een heks genaamd Mother Gothel wordt opgesloten in een verborgen hoge toren, waar ze onmogelijk uit kan ontsnappen. Ze snakt naar avontuur in haar leven en droomt ervan de toren te verlaten om te zien waar de vreemde lichten, die ze elk jaar op haar verjaardag ziet, vandaan komen. Dat avontuur kan eindelijk beginnen als de knapste, maar ook beruchtste, crimineel van het koninkrijk, Flynn Rider, langs haar toren komt en naar boven klimt om zich te verstoppen. Ze maken samen de afspraak om uit de toren te ontsnappen en op zoek te gaan naar de lichten. Onderweg ontmoeten ze vele hilarische figuren en beleven ze een magisch avontuur.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rapunzel (stemrol)

Flynn Rider (stemrol)

Mother Gothel (stemrol)

Stabbington Brother (stemrol)

Captain of the Guard (stemrol)

Big Nose Thug (stemrol)

Hook Hand Thug (stemrol)

Short Thug (stemrol)

Vlad (stemrol)

Young Rapunzel / Little Girl (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mplite

mplite

  • 19 berichten
  • 56 stemmen

Vandaag in de bioscoop gezien en vond de film erg leuk. Hoewel het 3D wel iets leuks toevoegt maakt het de film toch donkerder en de kleuren minder intens. Dat vind ik jammer bij animatiefilms en zeker bij Avatar. De film is echter een absolute aanrader voor zowel groot als klein.


avatar van sacha77

sacha77

  • 111 berichten
  • 198 stemmen

Errrug leuk! De bijrollen maken de film natuurlijk weer... maar 'what else is new' bij een Disney. Ik had begrepen dat Disney er even mee ophoud met het verfilmen van sprookjes en dat is erg jammer na het zien van Tangled... De 'Anime' achtigge stijl vond ik ook erg plezierig om naar te kijken.


avatar van 606

606

  • 23879 berichten
  • 12278 stemmen

Zeker een leuke en mooi gemaakte Animatie film met zo nu en dan zeer goede humor.

Mooie muziek er ook bij.

3,5 ster


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Grappig op z'n tijd, soms ontroerend maar bovenal vooral gewoon vermakelijk zoals een Disney film hoort te zijn. Genoeg mooie liedjes erin verwerkt ook. Vond het kleurenpalet in deze film helaas niet al te overtuigend. Het was wel kleurrijk genoeg maar er had misschien niet even wat meer uitgehaald kunnen worden. Klinkt een beetje vaag maar zo heb ik 't ervaren. Verder gewoon een aanrader deze film voor jong en oud. Prima vermaak.


avatar van brigittedam

brigittedam

  • 78 berichten
  • 504 stemmen

Alleen voor de muziek al kijken! Absoluut weer een Disney topper. Leuke draai gegeven aan zo'n bekend verhaal. Veel goede humor toegevoegd met de schattige maar wijze kameleon en het paard met een aparte bouw en hondentrekjes. Super mooie hoofdrolspeelster met echt een prachtige stem. Al met al weer een heerlijke disney film die je een geweldig gevoel geeft en leuk is voor jong en oud! Topper!


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Diep triest..

Waar deze langharige muts alle hoge scores aan te danken heeft, is me een raadsel. Tangled mist humor, Tangled mist charme, Tangled mist vanalles...

Ben altijd in voor een animatiefilmpje, zelfs van de simpelste soort en voor ieder publiek, maar voortaan laat ik Disney weer lekker liggen. Jeuk over m'n hele lichaam van die smerige zoetsappige liedjes met teksten en melodieën om moordneigingen van te krijgen, ik zou m'n kind dit nooit laten zien.

Nu heb je een film die er ten eerste niet uit ziet, details? Nee joh, niet nodig! Lekker simpel laten, als 't maar wel met veel opvallende kleurtjes is . En ten tweede ook nog eens pijnlijk faalt op 't gebied van humor. Waar zijn de verrassingen, waar zijn de opmerkingen waarvan je denkt; yeah, lekker gevat! Of waar zijn de funny side-characters? He-le-maal nergens! Die Kameleon had wel wat potentie maar weet slechts één grijns op te brengen...

Flauwe actie, debiele moralistische ontknoping, gare liedjes, irritante personages, visueel niet om aan te zien en ook nog eens continue de reeds bewandelde paden betreden.. faal Alle Disney puzzelstukjes vallen zo op hun plaats en ik haat het, blijkbaar.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Grumpy .


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

O-) In mijn verdediging

4,0 Toy Story 3 (2010)

geplaatst: 30 juli 2010

Ik heb een hart .


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

In de zomer ontdooit die ijsklomp wat jij een hart noemt blijkbaar .

Kan me wel vinden in je kritiekpunten hoor, weer Disney formulewerk van de bovenste plank natuurlijk.


avatar van Cygor

Cygor

  • 206 berichten
  • 307 stemmen

Even ter verdediging van de film!!

Je weet dat een Disney altijd op hetzelfde uitkomt en je moet er natuurlijk van houden.

Ik vond deze namelijk geweldig, maar nu ben ik ook een echte disneyfreak!


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tonypulp schreef:

In mijn verdediging

(quote)

Ik heb een hart .

Maar ik denk wel dat jij je vergist in kids hoor. Dat het jou smaak niet is kan ik wel begrijpen, Disney is nou eenmaal niet bijster origineel in de moraaltjes en zo.

Maar dit is prima voer voor kids hoor, geen idee wat ik mijn kinderen zou moeten laten zien als er geen Disney was. Disney is denk ik wel belangrijk voor de opvoeding.


avatar van dominion

dominion

  • 4062 berichten
  • 0 stemmen

Mijn broer vond me gay toen ik deze film keek


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ponyo lijkt me ideaal voor mijn toekomstige kids.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Ooh, er is genoeg ander voer hoor. Maar ik vind (een aantal) Disney films toch wel verplichte voer hoor. Daarnaast is het ook gewoon leerzaam voor kids, want die moraaltjes werken gewoon heel goed bij een opvoeding.


avatar van dominion

dominion

  • 4062 berichten
  • 0 stemmen

Heb die nog niet gezien.

Barbie lijkt mij ideal voor mijn toekomstige kids.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

rep_robert schreef:

(quote)

.

Maar dit is prima voer voor kids hoor,

Ha dat snap ik ook wel Ik laat ze alleen liever Ghibli zien (of pixar etc..) Ook de moraaltjes, maar dan artistiek verantwoord


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

rep_robert schreef:

Ooh, er is genoeg ander voer hoor. Maar ik vind (een aantal) Disney films toch wel verplichte voer hoor. Daarnaast is het ook gewoon leerzaam voor kids, want die moraaltjes werken gewoon heel goed bij een opvoeding.

Ben ik met je eens, Disney films heeft ook een bepaalde magie die je nergens anders vindt. Zo ook de animatie van Don Bluth, vooral An American Tail .


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Ik keek vroeger ook tal van Disney films en moet je zien waar ik ben beland ..


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

jeroentjuhhhhh schreef:

Diep triest..

Jeuk over m'n hele lichaam van die smerige zoetsappige liedjes met teksten en melodieën om moordneigingen van te krijgen, ik zou m'n kind dit nooit laten zien.

Flauwe actie, debiele moralistische ontknoping, gare liedjes, irritante personages, visueel niet om aan te zien en ook nog eens continue de reeds bewandelde paden betreden.. faal Alle Disney puzzelstukjes vallen zo op hun plaats en ik haat het, blijkbaar.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Maar ik vraag het me toch af, wat zette je ertoe aan om de film te gaan kijken Jeroen. De film belooft alle Disney ingrediënten die je zou kunnen verwachten. Had je serieus de hoop dat het niet de gebruikelijke formule zou volgen?


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

rep_robert schreef:

Maar ik vraag het me toch af, wat zette je ertoe aan om de film te gaan kijken Jeroen. De film belooft alle Disney ingrediënten die je zou kunnen verwachten. Had je serieus de hoop dat het niet de gebruikelijke formule zou volgen?

Om eerlijk te zijn stond ik er niet eens bij stil dat dit van Disney was . Anders ben ik ik echt het type dat er met een grote boog omheen loopt.. het was sowieso al jaren geleden dat ik iets van Disney heb gezien, was de zang al helemaal vergeten

Ik hou overigens enorm van kinderfilms. Alleen biedt deze moderne Disney gewoon niet die magie, niet die verrassing en weet het niet 't enthousiasme op me over te brengen zoals de moderne Ghibli's en Pixar's van deze wereld dat nog wel kunnen.

Overigens waren alle kinderen in m'n stage klas er zo enthousiast over dat ik toch wel weer benieuwd werd, los van 't feit dat ik er dus totaal niet bij stilstond dat er een Disney formule achter schuilgaat.


avatar van Cygor

Cygor

  • 206 berichten
  • 307 stemmen

Je weet toch dat de baas van pixar John lasseter ( nu hoofd van de annimatie van Disney ) achter deze productie zit. Dus raar dat je pixar wel goed vindt want het zijn toch dezelfde filmingridieenten


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Nou uuhm, niet echt.. Vooral qua personages gewoon héél erg verschillend, waardoor je meteen andere vormen van humor krijgt en owja: niet van die krampachtige liedjes.


avatar van dominion

dominion

  • 4062 berichten
  • 0 stemmen

Die liedjes waren nou juist zo leuk lekker vrolijk


avatar van schoot1000

schoot1000

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

jeroentjuhhhhh

1,5[permalink] geplaatst op 22 februari 2011, 16:24 uurDiep triest..

Waar deze langharige muts alle hoge scores aan te danken heeft, is me een raadsel. Tangled mist humor, Tangled mist charme, Tangled mist vanalles...

Ben altijd in voor een animatiefilmpje, zelfs van de simpelste soort en voor ieder publiek, maar voortaan laat ik Disney weer lekker liggen. Jeuk over m'n hele lichaam van die smerige zoetsappige liedjes met teksten en melodieën om moordneigingen van te krijgen, ik zou m'n kind dit nooit laten zien.

Nu heb je een film die er ten eerste niet uit ziet, details? Nee joh, niet nodig! Lekker simpel laten, als 't maar wel met veel opvallende kleurtjes is . En ten tweede ook nog eens pijnlijk faalt op 't gebied van humor. Waar zijn de verrassingen, waar zijn de opmerkingen waarvan je denkt; yeah, lekker gevat! Of waar zijn de funny side-characters? He-le-maal nergens! Die Kameleon had wel wat potentie maar weet slechts één grijns op te brengen...

Flauwe actie, debiele moralistische ontknoping, gare liedjes, irritante personages, visueel niet om aan te zien en ook nog eens continue de reeds bewandelde paden betreden.. faal Alle Disney puzzelstukjes vallen zo op hun plaats en ik haat het, blijkbaar.

==========================================================================

Hallo, mede filmkijkers. Dit is gewoon een leuke film voor jong en oud. Er zijn mensen die van deze "soort" films niet houden. Zie voorbeeld jEROENTJUHHHHH!

IK ZEG: Lekker kijken, met / of zonder de kids.Voor Jong en Oud!!!

Een film zonder zorgen, met een lach en zoals gewoonlijk a happy end.

Ohh by the way, mag ik jou jeroentjuhhhhh met 5 h's even vertellen, dat je niet telkens een beoordeling hoeft te geven met een 1,5. Ik / we hebben jouw mening al minimaal 6X kunnen lezen. En trouwens ik hoop dat de ondertiteling je beter af ging dan het lezen van de kaft, want daar staat met grote letters op DISNEY. Hiermee wordt bedoeld: NIET KIJKEN als je nickname jEROENTJUHHHHH is. Ik had eigenlijk verwacht dat je met 5 H's wel humor zou hebben, HaHaHaHaHa??? En trouwens ik hoop niet dat je al kinderen hebt, want je bent net pas volwassen (18)! Dit is niet persoonlijk bedoeld, maar probeer eerst ietwat levenservaring op te doen alvorens je een mening plaats!

Om terug te komen op de film, Ik zou het willen bekronen met een 4.5 a 5 sterren.


avatar van melvddonk

melvddonk

  • 3972 berichten
  • 0 stemmen

Haha, nou Jeroentjuhhhh, daar kan je het dan mee doen!


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Dit heeft echt m'n dag gemaakt!!


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Vind dat ie wel gelijk heeft


avatar van Boenga

Boenga

  • 2633 berichten
  • 1537 stemmen

Als er een jeroentjuhhhhh-fanclub bestaat, sluit ik me daar hier en nu bij aan...


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Rianneke_Dan schreef:

Vind dat ie wel gelijk heeft

Grrr, Disney fanboy .

Boenga schreef:

Als er een jeroentjuhhhhh-fanclub bestaat, sluit ik me daar hier en nu bij aan...

Daar ben ik nog mee bezig, in de tussentijd kun je je altijd abonneren op mijn youtube kanaal