Genre: Komedie / Romantiek
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mark Waters
Met onder meer: Reese Witherspoon, Mark Ruffalo en Donal Logue
IMDb beoordeling:
6,7 (125.021)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 december 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Zaterdag om 00:05 uur op Comedy Central
Plot Just like Heaven
"It's a wonderful afterlife."
David vindt een meisje in het appartement dat hij net heeft gehuurd. Het probleem is dat alleen hij haar kan zien; ze is namelijk de geest van Elizabeth, een arts in opleiding die in coma ligt in een nabijgelegen ziekenhuis, en het appartement is van haar. David wordt verliefd op haar en wil haar lichaam weghalen uit het ziekenhuis voordat haar zus besluit Elizabeths leven te beëindigen...
Externe links
Acteurs en actrices
Dr. Elizabeth Masterson
David Abbott
Jack Houriskey
Abby Brody
Dr. Brett Rushton
Darryl
Katrina
Grace
Fran
Dr. Walsh
Video's en trailers
Reviews & comments
Sylk
-
- 28 berichten
- 27 stemmen
Lekker luchtig, soms iets te veel lucht, maar er zaten momenten dat ik moest lachen en een traantje moest laten, dus wel een voldoende.
EJV
-
- 21 berichten
- 21 stemmen
Mooie film en een must see voor de dames. Ik vond het een mooi verhaal en mooi in elkaar gezet.
Leuke romantische komedie, niet over twijfelen gewoon kijken!
juuljuul
-
- 44 berichten
- 136 stemmen
ik moet het franse boek hiervan lezen.. Ik d8 eerst lees ik het nou goed, ze ontmoet iem. die net een ongeluk heeft gehad? wat vaag, maar wel leuk uiteindelijk. De film ga ik zeker eens kijken.
notorious_kim
-
- 910 berichten
- 1168 stemmen
Een heel leuk verhaal, goed geschreven en leuk opgebouwd. Hier en daar een toffe wending in, en een zeer leuke wending in de plot die ik niet had verwacht.
De cast is schitterend. Reese Witherspoon vind ik sowieso al een fantastische actrice en ze draagt deze rol zonder moeite. Mark Ruffalo zag ik hiervoor al in enkele films, maar is me nooit echt opgevallen. Hierin draagt hij zijn rol zeer goed.
De inbeeldzetting van het verhaal is allemaal zeer basis gedaan. Ik hou wel van de special effects die zij als geest heeft vb. in het midden van een tafel staan. Maar deze zijn niet echt op een originele manier weergegeven. Hier zou iets meer ingezeten hebben.
Ik geloofde de film van begin tot einde. En heb echt in elk moment meegeleefd. Het was een super filmpje om heerlijk bij te relaxen.
Na deze film was ik ontroerd en gepakt. En het is zeker een film die ik meermaals zal opzetten! Ik had hem opgenomen vanop 5tv gisterenavond en morgen schrijf ik hem op een dvdschijfje zodat ik hem niet verlies!
8/10
2Beren
-
- 35 berichten
- 25 stemmen
Een heel leuk verhaal, goed geschreven en leuk opgebouwd. Hier en daar een toffe wending in, en een zeer leuke wending in de plot die ik niet had verwacht.
De cast is schitterend. Reese Witherspoon vind ik sowieso al een fantastische actrice en ze draagt deze rol zonder moeite. Mark Ruffalo zag ik hiervoor al in enkele films, maar is me nooit echt opgevallen. Hierin draagt hij zijn rol zeer goed.
De inbeeldzetting van het verhaal is allemaal zeer basis gedaan. Ik hou wel van de special effects die zij als geest heeft vb. in het midden van een tafel staan. Maar deze zijn niet echt op een originele manier weergegeven. Hier zou iets meer ingezeten hebben.
Ik geloofde de film van begin tot einde. En heb echt in elk moment meegeleefd. Het was een super filmpje om heerlijk bij te relaxen.
Na deze film was ik ontroerd en gepakt. En het is zeker een film die ik meermaals zal opzetten! Ik had hem opgenomen vanop 5tv gisterenavond en morgen schrijf ik hem op een dvdschijfje zodat ik hem niet verlies!
8/10
Wat een fijne en prettig geschreven recensie Noto.-Kim!
Helemaal eens. Een film als deze kan ik vrijwel elke
dag opnieuw bekijken om te genieten van ontroering.
Hij betoverd, melancholiseerd(is dat een woord?) en is
niet uit te kijken met droge oogies...kortom, heeeerlijk.
Ik heb de film al geruime tijd geleden voor het eerst
gezien en ook al weer een tijdje voor het laatst.
Gisteren zag ik "Over her dead body". Een beetje een
vergelijkbaar gegeven maar gewoon niet goed gemaakt.
Ik reageerde op deze film hier op Moviemeter en werd
herinnerd aan Just Like Heaven, vandaar dit allemaal.
Nu heb ik weer genoten van deze film. En ja hoor!
Genoten met een grote G !!
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
vanaf welke leeftijd is deze film?
Geschikt voor 6 jaar en ouder.
Siorgi
-
- 186 berichten
- 1598 stemmen
Doorsnee, weinig memorabel en erg voorspelbaar. Daarnaast blijf ik Ruffalo een erg matig acteur vinden.
Fatsa
-
- 34 berichten
- 30 stemmen
Een leuke romantische film..veel beter dan vele zogenaamde romantische films..Wel een aanrader als je zin hebt ın een romantische avond..Nadat je Notting Hill hebt gezien natuurlijk..
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Zeer matig tot zeer slecht geacteerd, slecht verhaal, weinig geloofwaardigheid, pff, echt een saaie voorspelbare film.
Horrorfreak12
-
- 375 berichten
- 0 stemmen
een zalige mooi gespeelde romantische film
goed acteerwerk
echt een gezellige film waarbij je je niet zal vervelen
zeker eens zien ^^
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Wat een vreselijke film. Een aaneenrijging van clichés en een wel heel zoet verhaaltje. Dat hoeft allemaal nog niet zo'n probleem te zijn als de uitwerking goed is, maar die is echt heel slecht. Zo zonde, want het verhaal op zich is er wel eentje met potentie.
Qua grappen en situaties en vooral manier van acteren lijkt Just Like Heaven wel een kinderfilm. Witherspoon is aanvankelijk nog best leuk, maar zodra ze een geest is wordt ze al heel snel irritant en speelt gewoon slecht en overdreven. Een stereotiep personage, en de dialogen tussen haar en Ruffalo, die ook al vreselijk acteert, zijn vaak echt tenenkrommend slecht.
Vooral irritant aan de dialogen is de vele keren dat Ruffalo dialogen met de voor andere mensen onzichtbare Witherspoon voert. Dat zie je wel vaker in films, en vaak is het dan zo dat de hoofdpersonen gaandeweg leren omgaan met de situatie, maar Ruffalo's personage heeft het kortetermijngeheugen van een marmot. Waarschijnlijk is dat omdat die situaties die ontstaan grappig moeten zijn, maar op een gegeven moment is dat wel uitgewerkt en gaat zelfs enorm irriteren.
Richting het einde wordt het nog een beetje spannend door dat gedoe met het stopzetten van het kunstmatig in leven houden van Elizabeth, maar dat wordt ook niet goed uitgewerkt. De nadruk wordt puur op de romantiek gelegd, maar echt volgens elk cliché, en hoe zoeter hoe beter. Van het "onverwachte ik hou van je zeggen" tot de vette moraal en haar tot leven kussen. Bovendien zag je al kilometers van tevoren aankomen dat hij die tuin zou bouwen op haar dak en ze zich daarna alles spontaan weer zou herinneren. Zelfs dat laatste shot is zo cliché als het maar kan, met zo'n kraanshot van recht boven de twee geliefden, die precies in het midden van het terras staan, op dat versiersel. Te gemaakt en te voor de hand liggend, zoals de hele film.
Op het einde zat er trouwens nog een seksscène in de film, waarin Elizabeth ook werd ontmaagd geloof ik, want ze wilde voor ze van de wereld zou gaan nog een keer seks hebben gehad. Tijdens die scène vroegen Elizabeth en David zich af hoe ze elkaar konden aanraken, en dachten ook aan die keer dat ze het wel voelde als hij haar echte lichaam in het ziekenhuisbed zou aanraken. Toen dacht ik even aan hoe ze het hadden kunnen uitwerken met David die naar haar lichaam gaat in het ziekenhuis en dan daar seks met haar lichaam heeft en betrapt wordt, waardoor hij net een soor necrofiel lijkt, haha. Juist omdat het totaal niet in de toon van deze brave film past had het me wel grappig geleken.
Zoals al gezegd, het plot van Just Like Heaven had best wat leuks kunnen opleveren, maar de uitwerking is uiteindelijk zo lelijk als de poster van de film is. Afschuwelijk. En waarom mag een vrouw met het hoofd van een transseksueel het "lekkere wijf/buurmeisje" spelen?
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Leuke romantische komedie, met een luchtig maar vermakelijk verhaaltje. ook het acteerwerk van witherspoon en ruffalo is vrij aardig. verder was de film mij persoonlijk af en toe iets te mierezoet, maar toch genietbaar. 3 sterren.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Erg leuke film!
Normaal heb ik een hekel aan Mark Ruffalo maar hierin speelde hij wel aardig en overtuigend
Witherspoon deed het ook goed
Leuk en ontspannen verhaal
3,5*
ninoboy1
-
- 222 berichten
- 0 stemmen
Ben normaal niet zo te vinden voor dit soort films. Maar na lang getreuzel wist deze film me toch te bekoren. Goed gevonden verhaal en vooral het einde vind ik goed! 3.5*
Zizzo
-
- 456 berichten
- 1547 stemmen
zeer zeker een leuke romantische film! met een lekkere sfeer en verhaal. weining over te zeggen, gewoon kijken!
tcdaizz
-
- 97 berichten
- 137 stemmen
Super film! Lekker romantisch, om helemaal bij weg te zwijmelen, met super leuke acteurs.
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Hmmm, dat was erover voor mij, véél te zeemzoeterig, of hoe zeggen ze dat bij jullie..?
ik heb me nadien moeten gaan douchen om de siroop van mijn lijf te spoelen !
Hij is best wel goed gemaakt, maar volgens mij gaan bij de meeste mannen hun teennagels spontaan beginnen krullen tijdens het bekijken van deze Rom.Kom.
Ik geef hem 6/10, omdat hij nergens verveelde.
Volgens mij is dit soort films 100% op vrouwen gericht, zonder rekening te houden met ons, arme mannen, die van hun vrouw of vriendin moeten meekijken...
Uiteraard is dat andersom ook dikwijls het geval 
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Heerlijke romantische komedie.. leuk verhaal met genietbaar acteerwerk en een florissante uitstraling.. 
Sammetje73
-
- 47 berichten
- 56 stemmen
Echt een prachtige film! Mooi, romantisch, komisch....genoeg om van te genieten
zjandannybob
-
- 421 berichten
- 1047 stemmen
Zeer leuke komedie/romantiek. Eens wat anders dan dat eindeloze drama gedoe in al die komedie/romantiek films. Goed acteer werk
4*
Het laatste nieuws

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken
Bekijk ook

My Sister's Keeper
Drama, 2009
402 reacties

August Rush
Drama / Muziek, 2007
429 reacties

A Walk to Remember
Drama / Romantiek, 2002
418 reacties

I Am Sam
Drama, 2001
258 reacties

Water for Elephants
Drama / Romantiek, 2011
331 reacties

P.S. I Love You
Drama / Romantiek, 2007
295 reacties
Gerelateerde tags
san francisco, californiëcomagebaseerd op boekworkaholicflirtarchitectblind dateromantische komedieeenzaamheiddokterauto ongelukgeestapartment buildingweduwnaargeestlandscape architecthaunted apartmentlife supportflirty neighbor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





