Assassin's Creed (2016)
Genre: Sciencefiction / Actie
Speelduur: 115 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Frankrijk / Verenigd Koninkrijk / Hongkong / Taiwan / Malta / Spanje / Canada
Geregisseerd door: Justin Kurzel
Met onder meer: Michael Fassbender, Marion Cotillard en Jeremy Irons
IMDb beoordeling:
5,6 (217.927)
Gesproken taal: Engels, Spaans en Portugees
Releasedatum: 5 januari 2017
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Assassin's Creed
"Your destiny is in your blood."
Dankzij een revolutionaire technologie die de sleutel vormt tot het oprakelen van iemands genetische herinneringen weet Callum Lynch (Michael Fassbender) de avonturen van zijn voorvader Aguilar in het 15e eeuwse Spanje te beleven. Callum ontdekt dat hij afstamt van een mysterieus geheim genootschap, de Sluipmoordenaars, en bouwt een enorme hoeveelheid eeuwenoude kennis en vaardigheden waarmee hij het in het heden opneemt tegen de machtige en oppressieve Orde van de Tempeliers.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,6 / 217927)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Callum Lynch / Aguilar de Nerha
Dr. Sophia Rikkin
Alan Rikkin
Joseph Lynch
Ellen Kaye
Moussa
Maria
Father Raymond
Abstergo Güvenlik Müdürü
Nathan
Video's en trailers
Reviews & comments
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
David Ehrlich is er wel positief over, en dat een deel van de recensies ook weer nergens op slaat, is ook positief. Ik denk dat slant magazine het ondertussen helemaal verkorven heeft bij mij.
Echter lijkt een zwak en ingewikkeld plot wel vaak terug te komen, en dat lijkt me logisch door de terugkoppeling naar het heden. Ik vreesde er al zo voor.
Cikx
-
- 2120 berichten
- 1083 stemmen
Wellicht moet je dat Rotten Tomatoes dus niet zo serieus nemen? Je kon Warcraft wel waarderen zeg je.. Nou, 1x raden wat de score is op Rotten Tomatoes: 28%
Heeft er denk ik wel mee te maken dat ik fan ben van de Warcraft games en het universum, maar dat ben ik bepaald niet van de Assassin's Creed games.
John Milton
-
- 24232 berichten
- 13402 stemmen
Bij mij andersom. Maar hoe leuk ik het 'bronmateriaal' vond, heeft doorgaans echt heel weinig te maken met de mate waarin ik een verfilming kan waarderen. 
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Cikx, bij mij werkt het over het algemeen ook zoals bij John Milton.
Wanneer ik het bronmateriaal leuk vind, (denk aan videogames/boeken/comics etc.) dan gaat de film helaas toch vaak tegenvallen. Want in mijn ervaring heeft het (bronmateriaal) doorgaans ook inderdaad heel weinig te maken met de mate waarin ik de verfilming kan waarderen.
Cikx
-
- 2120 berichten
- 1083 stemmen
Daar kan ik inkomen, wil het niet dat ik Warcraft juist extra tof vond door alle kleine referenties naar de game en bijvoorbeeld het gevoel dat ze echt in de grote stad Stormwind hebben gefilmd.
Maar goed, ik schreef het bericht met name als reactie op de hoop dat deze film de eerste kritisch gewaardeerde video game verfilming wordt, wat helaas weer niet zo blijkt te zijn.
John Milton
-
- 24232 berichten
- 13402 stemmen
Ik had ook op iets meer waardering bij de pers gehoopt, gezien de accolades van enkele van de verantwoordelijken (Fassbender, Cotillard, Kurzel, Arkapaw). Alsnog ga ik hem kijken, maar het past de verwachtingen wel iets aan.
Sergio Leone
-
- 4413 berichten
- 3097 stemmen
Matig.
Nooit het spel gespeeld dus niet echt een idee hoe en wat. Film is wat eentonig. De scènes tussen heden en verleden zijn aanvankelijk nogal vrijblijvend, beetje hak-op-de-takkerig. Anno 1492 is het veelal achtervolgen geblazen, over daken en door bovenverdiepingen en de wendingen in het heden zijn ook niet bijster verrassend. Niet zo mijn ding.
Daarnaast ook een cast met een paar topnamen. Zowel Michael Fassbender als Marion Cotillard kan ik zeker wel pruimen. Maar Cotillard is niet overtuigend. Ook Fassbender heb ik liever in andere genres.
Visueel voor gameachtig natuurlijk. Ook weer niet zo mijn ding. Actiescènes zijn vaak slordig gefilmd en elke achtervolging lijkt op de vorige en volgende. Indien er een deel 2 komt, zal vooral de locatie nieuwigheden bieden.
2,5
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Bij mij andersom. Maar hoe leuk ik het 'bronmateriaal' vond, heeft doorgaans echt heel weinig te maken met de mate waarin ik een verfilming kan waarderen.
Dat maakt wel een verschil (bij mij en wellicht ook vele anderen) gezien je door dat bronmateriaal meer geïnteresseerd een film ingaat, en dat is nog altijd bij velen een issue, en bij mij in mindere mate en gelukkig afgenomen. Wat wel is toegenomen is dat het vaak de verwachtingen niet waarmaakt of een kopie van iets gewoon minder goed scoort doordat je referentiemateriaal hebt. Het is juist daarom dat een The Jungle Book het zo goed deed dit jaar, omdat die film erin slaagt zich daar overheen te zetten en daar iets nieuws aan toe te voegen.
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Prachtige film voor mij en ook de muziek was uitmuntend. Mooie en spectaculaire actiescenes in 1492. Ik denk dat de film voor sommigen slecht zal zijn en voor anderen fantantisch.
John Milton
-
- 24232 berichten
- 13402 stemmen
Krijgt er wel echt van langs in de /Filmcast, zelfs van de persoon die er erg naar uitkeek... en als ik zo hoor waarom ze hem zo slecht vonden, dan snap ik die 19% fresh op RT helaas meteen.
Zonde 
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Dat klinkt niet goed. Erg jammer, vond de trailer gaaf (ook wel vanwege de Kanye-track).
John Milton
-
- 24232 berichten
- 13402 stemmen
Me too! Ik ga het ook gewoon proberen, maar de bezwaren die ze noemden klonken wel erg aannemelijk. We gaan het zien! Visueel zal het op zijn minst de moeite waard zijn denk ik, gezien de DOP...
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Dat klinkt niet goed. Erg jammer, vond de trailer gaaf (ook wel vanwege de Kanye-track).
Die Kanye track is nu exact wat er mis met deze film gaat wezen. Een regisseur die niet snapt in welke sferen een AC film moet verkeren. Daar hoort geen Kanye West bij. Daar horen historische, klassieke klanken bij.
Ik gok dat dit een enorme drol van een film wordt. Wel een drol van visueel hoog niveau gezien het budget. Heb diverse AC games gespeeld, dus weet wel een beetje wat ik van deze film wil krijgen, maar wat niet gaat komen.
Sowieso jammer dat de locatie niet ergens in Italië is, Rome of Firenze ofzo. Had er beter bij gepast.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Die Kanye track is nu exact wat er mis met deze film gaat wezen. Een regisseur die niet snapt in welke sferen een AC film moet verkeren. Daar hoort geen Kanye West bij. Daar horen historische, klassieke klanken bij.
Niet mee eens, AC draait juist om de verbinding tussen verleden (I am a god) en heden (muziekstijl). Vind het een erg sterke keuze, nog los van dat het geweldig klinkt als soundtrack van een trailer en mooi met de beelden verweven is.
schumacher
-
- 4581 berichten
- 4282 stemmen
Gisteren in de cinema gezien en veel spijt van. Geld in het water gezwierd ppfff.
De vechtscenes waren wel nog leuk maar niet top gefilmd vond ik en de film zelf hangt maar met haken en ogen in elkaar, rommelig gedoe, ééntonig ook.
Neen, het zat allemaal niet goed in elkaar, Warcraft vond ik wel top (ik speel de game ook).
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Wasda? Dynamic overproduction?
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Niet mee eens, AC draait juist om de verbinding tussen verleden (I am a god) en heden (muziekstijl). Vind het een erg sterke keuze, nog los van dat het geweldig klinkt als soundtrack van een trailer en mooi met de beelden verweven is.
Nee joh, klinkt absoluut niet goed samen. Degene die de keuze voor Kanye maakte is van lotje getikt. 
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
De Kanye soundtrack slaat de plank inderdaad volledig mis, en dat zeg ik niet eens omdat ik een schijthekel aan dat figuur heb. Het was zo'n beetje hét standaard commentaar toen die eerste trailer uitkwam, zelfs óók van fans van hem.
Waar ik bang vokr ben met deze verfilming is dat het waarschijnlijk weer weinig met de games overeenkomt. Qua verhaal verwacht ik dat ook niet, maar wel de techniek en de systemen en zo, zoals de animus bijvoorbeeld.
Net zoals ze bij Hitman een compleet nieuwe achtergrond hadden verzonnen, geen clonen, maar wezen die getraind werden, vrees ik ook dat hier de nodige aanpassingen zijn gedaan en dat die de film geen goed gaat doen... Wat is bijvoorbeeld die rare grote arm waar de hoofdpersoon in wordt gehezen?
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Klopt Thorak. Ik heb 1 Assassin's Creed game gespeeld (Syndicate) en dat heb ik alleen maar gedaan vanwege deze film. De game is leuk, maar dat met die machine arm in de trailer is naar mijn idee niet iets wat terugkomt in de games. Niet in Syndicate in elk geval. Dat met de grote robot arm moet een aanpassing zijn en een hele domme wat mij betreft.
Het maakt de hele ervaring zogenaamd meer visueel voor het grote scherm en je kunt een soort van zien hoe het werkt. Wanneer hij zich begeeft in zijn versie van het verleden, hij dan tegelijk ook meebeweegt in het heden. Denk aan vechten, springen enz. Maar goed, in de game en in de film springt hij ook van daken naar beneden (de beroemde leap of faith).. Maar dat gaat een beetje moeilijk denk ik als hij vastzit aan zo'n debiele arm.. of hij moet door de vloer heen springen misschien?
freek_93
-
- 668 berichten
- 1666 stemmen
Credo van de Assassijnen! Wat een vertaling..
Ik keek best wel uit naar deze film. Zelf heb ik drie games gespeeld uit deze serie (deel 2, Brotherhood en Revelations). Allemaal erg fijne spellen, waar ik mij ook lang mee heb vermaakt. Nou is dit een film die ik, helaas, weer snel ga vergeten.
Het verhaal gaat alle kanten op en zorgde alleen maar voor verwarring bij mij en mijn vrienden. Het wordt allemaal wel goed geïntroduceerd voor de Assassin’s Creed leken onder ons, maar naarmate het verhaal vordert gaat het werkelijk elke richting op.
Zelf had ik liever meer actie in het verleden gezien. Die shots waren echt heel tof en goed gemaakt, vooral wanneer hij de leap of faith in het water doet en vlak voordat hij land zijn mes naar beneden gooit om het water te breken. Spectaculair! Helaas vanaf dat moment speelt het zich eigenlijk alleen nog maar in het heden af, wel vechtend in Assassin’s Creed stijl, wat ook weer een vraag bij mij oproept: als de Templars en Assassin’s al eeuwenlang oorlog hebben en de Templars hebben dat research lab vol met Assassin’s, waarom hebben ze dan nergens iets van een gun liggen. Ze weten dat deze mensen erg goede vecht skills hebben, right?
Ik vond Marion Cotillard erg zwak en totaal niet overtuigend acteren. En, zoals het einde doet vermoeden in een misschien volgend deel, de jacht gaat openen op Lynch als een soort van ‘bad girl’, lijkt zij mij daarvoor totaal ongeschikt.
In conclusie was dit een zeer matige film, die ik snel weer ga vergeten.
Oh en waar is het bloed? Zonde. Wanneer op het eind, de keel wordt doorgesneden en er geen spatje bloed op zijn witte kraag zit, wordt het wel heel nep..
Sjef Shagbuil
-
- 16 berichten
- 16 stemmen
Teleurstelling, totaal geen enkele emotie gevoeld bij deze film.
MENEER L3GIOEN
-
- 182 berichten
- 0 stemmen
Dit mag voor mij toch wel het levende bewijs zijn dat videogame-verfilmingen gewoon niet werken. Ik ben het volledig met Sjef Shagbuil eens dat er geen enkele vorm van emotie voelbaar is in deze film. Ik denk dat dat vooral te maken heeft met het feit dat de verhaallijn/ rode draad helemaal niet zo sterk is, zo niet nergens gepoogd wordt om interessant te maken. Gedurende de film is er wel een hele voorgeschiedenis met Fassbender's personage (o.a. een conflict met zijn vader) maar dit wordt nergens echt belangrijk of interessant om te volgen en hoe de film het probeert af te wikkelen is wel erg afgeraffeld gedaan (de dood van Brendan Gleeson's karakter is ook te ridicuul voor woorden). Acteerwerk is moeilijk om te beoordelen omdat we zekers te maken hebben met niet de minste acteurs (Fassbender en Irons zijn fantastisch en Cotillard is ook zeker een actrice met talent). Acteurs kunnen echter alleen werken met het materiaal dat ze krijgen en laten dit nou stuk voor stuk de meest oppervlakkige, oninteressante personages ooit zijn.
Visueel heeft de film zeker zijn momenten, alhoewel ironisch genoeg al deze momenten plaatsvinden in de 'heden-verhaallijn'. De manier hoe bepaalde dingen d.m.v montage, camerawerk zijn opgebouwd; dit in combinatie met de acteurs die toch wel door middelen van blikken dit weten te verkopen is spannend en krachtig. De scenes in de Aminus (het zal me trouwens ook barsten hoe dat ding mag heten) vond ik dan weer erg nep en knullig ogen (geforceerde flares er tussen door ook). De dreiging van wat daar gaande is wordt ook nooit belangrijk omdat het ondergeschikt is aan de daadwerkelijke rode kern waar dit voor dient.
Oh ja, en was ik de enige die bij momenten zat te denken dat de dialogen zo 'mooi' werden uitgesproken zodat het er mooi uit zou zien in de bombastische Hollywood-filmtrailer?
Doerak40
-
- 36 berichten
- 92 stemmen
Zo blij dat ik eerst de film heb gezien voor ik deze reviews heb gelezen!
Ik heb me 2 uur uitstekend vermaakt!
n00r
-
- 669 berichten
- 1069 stemmen
Lijkt me niet de moeite waard om deze te zien
snoeki
-
- 14 berichten
- 0 stemmen
Zo blij dat ik eerst de film heb gezien voor ik deze reviews heb gelezen!
Ik heb me 2 uur uitstekend vermaakt!
Prima toch? Wat de ene persoon matig vind kan een ander goed bevallen. Slechte reviews wil niet zeggen dat ik het ook slecht vind. In dit geval helaas wel. Maar genoeg films waar dat anders ligt.
tbouwh
-
- 5812 berichten
- 5402 stemmen
Het meest positieve aan mijn kijkbeurt: geslaagd in mijn queeste gewoon in 2D te kijken. Dat wordt ook met de dag moeilijker... Flink gevulde zaal dan ook meteen (al zal dat ook aan de vakantie liggen).
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
kappeuter speelduur is 115 min. ipv 140 (bron: imdb, maar net ook gezien). Gelukkig maar ook
Dankjewel! Je kunt trouwens een volgende keer gegevens zelf aanpassen via 'corrigeren'.
Gerelateerd nieuws

Van deze films en series kun je de 'nieuwe James Bond' Callum Turner (35) kennen

Netflix maakt Original-serie van populaire gamereeks 'Assassin's Creed'
Bekijk ook

Jerusalema
Actie / Misdaad, 2008
112 reacties

The Biggest Little Farm
Documentaire, 2018
32 reacties

Logan
Actie / Sciencefiction, 2017
382 reacties

Arn - Riket vid Vägens Slut
Avontuur, 2008
28 reacties

Al Final del Túnel
Misdaad / Thriller, 2016
11 reacties

Patriots Day
Actie / Thriller, 2016
162 reacties
Gerelateerde tags
moordspanjesluipmoordenaarsecret societybrotherhoodjachtparkoursamenzweringgeheugenreligiegebaseerd op videogame15th centurycorporate conspiracygenetic memory
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








