• 15.771 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.028 gebruikers
  • 9.373.194 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Moon and Sixpence (1943)

Drama | 89 minuten
3,11 9 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Albert Lewin

Met onder meer: George Sanders, Herbert Marshall en Doris Dudley

IMDb beoordeling: 6,6 (935)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Moon and Sixpence

"Strange DREAMS - He had ideas he never told her about...He didn't dare!"

De effectenmakelaar Charles Strickland zegt zijn geregelde leventje in Engeland vaarwel, om op het paradijselijke Tahiti in de Stille Oceaan een nieuw kunstenaarsbestaan te gaan leiden. De natuur en een jonge Tahitiaanse inspireren hem voor zijn schilderijen. Net als de schilder bekendheid begint te krijgen, slaat het noodlot toe, in de vorm van de dodelijke ziekte lepra.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Charles Strickland

Geoffrey Wolfe

Blanche Stroeve

Capt. Nichols

Tiare Johnson

Dirk Stroeve

The Leper (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Georges Sanders is subliem als de afstandelijke man, weinig of niet ingelaten of bekommerd om de personen die hem omringen en om hem geven, maar geobsedeerd om aan zijn kunstenaarsdrift te voldoen.

Film ontbreekt lange tijd aan echte spanning. Blijft zo wat kabbelen tot naar het einde toe het duidelijk wordt dat er geen echte climax te verwachten valt, alleen een verklaring van de bizarre levenshouding van het hoofdpersonage.

Naar een novelle van Somerset Maugham en een link naar het leven van de Franse schilder Gauguin. Raar.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Wie opkijkt van de disclaimer aan het begin, waarin de makers duidelijk maken dat ze het gedrag van de hoofdpersoon NIET goedkeuren, doet er goed aan de uitgebreide - en zeer prekerige - disclaimer aan het einde te lezen. Een voortreffelijk voorbeeld van de invloed van de Hayes-commissie, maar dat doet weinig af aan de kwaliteit van deze film. George Sanders speelt Charles Strickland, een man die zijn vrouw [Molly Lamont] en zijn carrière achter zich laat omdat hij 'moet' schilderen, ook al heeft hij nauwelijks ervaring en - zo zegt hij zelf - kan hij het (nog) niet. Schrijver Geoffrey Wolfe [Herbert Marshall] raakt bevriend met de eigenzinnige en vaak recalcitrante aspirant-schilder, maar hun vriendschap gaat niet over rozen, ook al omdat Stricklands gedrag op zijn zachtst gezegd onvoorspelbaar is.

In de ongebruikelijke proloog spreekt Marshall het publiek rechtstreeks toe en trekt je als kijker meteen mee in het verhaal. Zijn ingetogen acteerstijl contrasteert op effectieve wijze met de (relatief) uitbundige vertolking van Sanders. Strickland is een onsympathiek, maar fascinerend karakter. De film zakt wat in zodra Strickland aankomt op Tahiti, maar het sterke acteerwerk van Marshall en Sanders houdt de film drijvende.