• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.914 stemmen
Avatar
 
banner banner

Transamerica (2005)

Drama / Roadmovie | 103 minuten
3,49 572 stemmen

Genre: Drama / Roadmovie

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Duncan Tucker

Met onder meer: Felicity Huffman, Kevin Zegers en Fionnula Flanagan

IMDb beoordeling: 7,3 (43.215)

Gesproken taal: Engels, Tsjechisch en Spaans

Releasedatum: 20 april 2006

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Transamerica

"Life is a journey. Bring an open mind."

Bree is een conservatieve transseksueel. Ze werkt hard en spaart elke cent om de laatste operatie te kunnen betalen, die van haar eindelijk een echte vrouw zal maken. Dan krijgt ze een telefoontje van een zekere Toby, die haar zoon blijkt te zijn, veroorzaakt door een onhandig avontuurtje. Toby blijkt ook nog eens in de gevangenis te zitten in New York. Bree gaat op aanraden van haar therapeute dan toch maar naar New York om haar zoon op te halen. Deze heeft geen enkel idee hoe de vork in de steel zit en Bree besluit dat voorlopig maar zo te houden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sabrina "Bree" Osbourne / Stanley Schupak

Toby Wilkins

Elizabeth Schupak

Murray Schupak

Sydney Schupak

Calvin Many Goats

Bobby Jensen

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Nog maar 'ns een Amerikaans klein filmpje. Alweer geslaagd.

Het onderwerp spreekt me op zich niet enorm aan en de film heeft iets voorspelbaars in zich wat het niet echt tot hele grote hoogten kan brengen.

Maar toch, er zitten wel bijzonder goede scenes in en de uitwerking van het verhaal mag er absoluut zijn. Felicity Huffman (ik had er nog nooit van gehoord) zet hier denk ik zomaar even de acteerprestatie van het jaar neer.

Deze film zal niet tot mijn grote favorieten gaan behoren, maar ik kan niet anders zeggen dan dat het een erg geslaagde film is.


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Transamerica is wel een aardige film. Het concept van de film is best origineel en ook is het acteren van een behoorlijk niveau. Toch viel de film mij op een aantal punten wat tegen. Voornamelijk dat de film vol is met cliché momenten die in vrijwel iedere roadmovie zitten en dat zich vervolgens doorzet tot het einde. Verder voelde ik niets voor de beide hoofdpersonen. Ze bleven voor mij zeer afstandelijk, wat de film duidelijk niet ten goede komt. Ook is het visueel matig te noemen.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Bijna had ik hem afgezet.....
Ik kon er écht niet inkomen....maar w817 ?
Hold your horses !!
Een goeie 40 minuten in de film, wanneer Bree & Toby arriveren
op die bijeenkomst van verbouwde vrouwen
, was ik plots helemaal mee !

Vanaf dan begon ik écht mee te voelen met de personages en vond ik het een bangelijk goeie film !

Ik dacht even dat ik mijn vertrouwen in films aan't verliezen was, maar deze heeft nogmaals bevestigd waarom ik filmfan ben.

Een dikke 8/10, topklasse

Filmsite : http://www.bacfilms.com/sit...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Redelijk sterke roadmovie, die helaas nooit echt geweldig wil worden. De film is behoorlijk mooi in beeld gebracht, echt bijzonder is het niet. Muziek was redelijk stemmig, toch zoog het me niet de film in. Film was zo nu en dan best geestig, echt grappig werd ie niet. Drama werkte soms, echt overtuigd was ik niet. En dat is wel een beetje het verhaal van deze film.

Op papier is het een opmerkelijke film, maar uiteindelijk is dit ook gewoon een vrij gangbare roadmovie over een moeder/vader die zijn/haar zoon leert kennen. De transseksualiteit, maakt hierin verder nauwelijks uit en dient eigenlijk alleen als verhoging van de drempel. Het had ook kunnen gaan om een vader die net uit de gevangenis kwam. Toch zijn het de worsteling met de eigen seksualiteit en een aantal vrij expliciete scenes die deze film anders maken dan andere roadmovies.

Maar wat deze film echt bijzonder maakt is Felicity Huffman. Ten eerste dacht ik echt dat het een vent was. De volgende verdienste is dat het een vrij ingetogen rol is en Huffman laat zich niet verleiden tot overdreven spel. Tot slot brengt zij perfect de maniertjes over van iemand die heel erg zijn best om vrouwelijk te zijn. Echt heel knap.

3,5 sterren verdient deze film wel. Door al dat gefeest omtrent het voetbal was ik eigenlijk te moe voor een film, maar Transamerica wist me wakker te houden.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Sluit me aan bij mister blonde.

Transamerica is ondanks het onderwerp een redelijk standaard filmpje, wat niet wegneemt dat het mooi en ingetogen in beeld is gebracht. De roadtrip is een leuke kennismaking van de fenomenabele Huffman met de zoon die ze nooit heeft gekend, gespeeld door een sterke Zegers.

De transseksualiteit is eigenlijk maar een bijzaak, ondanks de vele problemen die Bree hierdoor ondervindt. Is dat erg? Nee, niet bepaald. Transamerica blijft een mooi drama/roadmovie dat dankzij de sterke cast en en mooie plaatjes blijft boeien.

3,5*


avatar van Musicer

Musicer

  • 614 berichten
  • 652 stemmen

"We all looks much happier than we really are."

Mooi rustiek filmpje met twee perfect gecaste hoofdrolspelers. In het midden zakt het echter een beetje in elkaar, Op het moment dat hun auto gestolen wordt en ze met Calvin op stap gaan verloor ik m'n interesse een beetje.

Het was ook even wennen aan Felicity's diepere stem, maar eens dat je dat gewoon bent merk je dat ze alweer een fantastische prestatie neerzet. Flannagan was eerst een verschrikking als de overdreven perfect mom-karikatuur, maar ook hier is ze weer erg goed. Sterke scène ook, de eerste confrontatie met haar ouders. En Carrie Preston had ook een leuk bijrolletje als Huffman's zus (voor de 2de keer al, nadien ook in Desperate Housewives).

Mooie film over het transseksuele, de façade en de confrontaties die (in dit geval) ermee gepaard gaan, ingepakt als een vlot uitkijkende roadmovie.

3,5*


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

'' My body may be a work-in-progress, but there is nothing wrong with my soul. ''

Ik blijf een zwak houden voor deze film. Sowieso omdat 'mijn' Desperate Housewiveje er in speelt, en ook omdat Kevin Zegers ontiegelijk knap is... maar het hele verhaal is gewoon aandoenlijk. Erg mooi om de opbloeiende relatie tussen deze twee te zien, en dat het niet altijd even gemakkelijk gaat.. De chemie is ook overduidelijk aanwezig en dat maakt het zo prettig om naar te kijken.

Het verhaal voelt nergens geforceerd of onecht aan. Echt fantastisch hoe Felicity deze rol weet neer te zetten, dan moet je toch veel zelfvertrouwen hebben. Zo kwetsbaar maar toch zo zelfverzekerd.. schitterend.

De empathie die je voelt voor beide partijen blijft aanhouden, je begrijpt ze alle twee en ook de 'slechtere' eigenschappen neem je voor lief.

Schitterende beelden van de landschappen, een heerlijke feelgoed roadmovie die je meesleept, en stiekem toch wel een beetje blij maakt dat jouw vader niet plots een vrouw blijkt te zijn, het zou je maar gebeuren....


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Fijne indie, met een leuke rol voor Felicity Huffman als drag queen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Uitstekende tragikomische road-movie waarin vader en zoon elkaar leren kennen zonder dat de zoon weet dat het zijn vader is en ook zonder dat hij weet zijn vader een transsexueel is. De relatie tussen de twee, hoe verknipt ook, is geheel geloofwaardig. En dat is een pluspunt. Een ander pluspunt is de bijzondere en ook moedige van rol Felicity Huffman waar de film toch wel bij valt of staat. Haar intonatie is op het begin wat irritant, maar hoort gewoon bij het personage. Verder zijn de scenes met de oma hilarisch.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Prima film.

Super geacteerd, mooi verhaal en lekker sfeertje bij de beelden. Heb hier maar weinig op aan te merken. Vond het verhaal ook goed in elkaar steken. Moest in het begin wel even nadenken; was ze nou man die vrouw wil worden of vice versa.

Film heeft ook z'n komische momentjes en dan weer z'n dramatische, maar vliegt nergens uit de bocht. Soms alleen een ietwat toevallig momentje (als ze aankomen in die jongen z'n geboortestadje en dat ze toevallig iemand tegenkomen die hem goed kent en in huis neemt bijvoorbeeld, maar nog wel meer frons-gebeurtenisjes).

Verder niets dan lof. Wil hem nog wel een keer zien.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Wat een leuke film. Het genre balanceert tussen drama en komedie en de humor kom me zeker bekoren. Ze konden er een belachelijke of zelfs een melige film van maken, maar dit hebben ze gelukkig niet gedaan.

Een originele roadmovie met een Felicity Huffman die een totaal andere rol speelt dan in Desperate Housewives (ook een veel zwaardere stem trouwens). Ze doet dit dan ook heel overtuigend .

Wie een film met een origineel verhaal/thema wil zien, komt hier zeker aan z'n trekken.

Een aanrader.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Een roadmovie over een transseksueel. Hoe kan dit boeiend genoeg zijn, vroeg ik me af. En vervalt het niet in een karikatuur of in een kitscherige komedie stijl Almodóvar... De makers zetten gelukkig het hoofdpersonage centraal, in die zin dat we ook als kijker kennis maken met Bree als persoon en haar problemen. En niet zo zeer een algemeen issue over hoe de maatschappij omgaat met transseksuelen. Het is een mooie persoonlijke film geworden. Als roadmovie is het misschien wat voorspelbaar, maar evengoed wordt heel veel goed gemaakt door de prachtige vertolkingen van vooral Felicity Huffman, maar toch ook wel Kevin Zegers. Enorm respect voor Huffman in deze rol. Een schande dat ze geen Oscar won (die trouwens naar Reese Witherspoon ging in Walk the line).

De film is geen veralgemening geworden van transseksualiteit, maar een persoonlijk portret. En dat maakt de film zo goed. Echt van genoten en ook al zijn er weinig verrassingen in het verhaal zelf, is het verloop boeiend genoeg. Knappe film!