• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.496 films
  • 12.240 series
  • 34.026 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.584 stemmen
Avatar
 
banner banner

War of the Worlds (2005)

Sciencefiction / Thriller | 116 minuten
3,16 4.488 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steven Spielberg

Met onder meer: Tom Cruise, Justin Chatwin en Dakota Fanning

IMDb beoordeling: 6,6 (503.471)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 juni 2005

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot War of the Worlds

"They're already here."

Ray Ferrier (Tom Cruise) is een arbeider, wonend in New Jersey. Hij is vervreemd van zijn gezin, zijn leven verloopt niet goed en hij is te veel met zichzelf bezig. Zijn eenvoudige leven wordt echter op een buitengewone en gewelddadige manier verstoord, wanneer allesvernietigende indringers hun opwachting maken. Buitenaardse wezens, die in grote aantallen zijn gekomen om de aarde te vernietigen. Terwijl zij zich een weg banen door het land en een spoor van vernietiging achter zich laten, moet Ray zijn kinderen zien te beschermen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Als een aantal details waren weggelaten had dit een serieuze topper kunnen worden, op spektakel gebied dan vooral want feit blijft dat als alle spektakel was weggelaten er weinig was overgebleven en dat heeft spielberg ooit beter gedaan (Jaws). Feit is ook dat ik daar totaal niet naar op zoek was bij deze film en ik me er dus niet heel erg aan heb gestoord. Grootste irritatie factor bij mij was Cruise's heroische zoon die ik liever anders had willen zien eindigen dan die uiteindelijk deed. Wat me zeer meeviel was het niet al te veel aanwezig zijn van amerikaanse patriotisme wat voor mij een grote opluchting was. Je ziet wel een aantal vlaggen hangen en die zoon als een idioot gedragen maar verder eigenlijk niets. Op spektakelgebied was WOTW ZEER geslaagd. Het eerste uur is werkelijk "mind-blowing" en de SFX zijn dik in orde. Hier kan Spielberg wel raad mee. Ander pluspunt is de vertelwijze van de film die puur uit 1 opzicht wordt verteld. Dit geeft wat meer realiteit en medeleven aan de personages (Cruise doet zn werk erg goed) maar wat dus beter had gekund in mijn ogen zoals ik eerder heb vermeld. Maar toch weer eens wat anders dan een afschuwelijke ID4 bv. Is het iemand trouwens opgevallen dat de aliens geen 1 keer ook daadwerkelijk "aliens" worden genoemd? Geslaagde film. 3,5* met neiging tot 4*.


avatar van hollywood

hollywood

  • 89 berichten
  • 104 stemmen

top film!


avatar van Webby

Webby

  • 861 berichten
  • 846 stemmen

Fantastische film met ontroerende momenten. Aantal minpuntjes qua geloofwaardigheid gaan vanzelf weg als je in de film zit. 't is toch SF.

4 sterren!


avatar van dttom

dttom

  • 2146 berichten
  • 2156 stemmen

petey schreef:
waarom klaagt iedereen over het einde? Het is toch gewoon zoals in het boek waarop de film gebaseerd is.

En ik vind het gewoon goed gevonden van meneer Wells. Superieure wezens verslagen door het kleinste wezen dat op aarde voorkomt


heb het boek niet gelezen, maar als in het boek aan het eind 1 zinnetje uitleg komt over hoe het zit zou ik dat ook niet goed vinden. Het komt hier echt uit de lucht vallen, zo van oh wacht moet nog einde aan de film maken. signs was het dit, ID4 was het dit, uhhh laten we dit maar doen. Paar aliens neer knallen klaar....daarnaast denk ik ook dat vele met mij ook het einde bedoelen dat die zoon nog leeft, dat hele familie leeft en kijkt zo van is er iets gebeurd?? Aliens?? Boston niets gebeurd hoor...Bedoel war of the WORLDS was het toch of had boston daar niets mee te maken, ik kreeg het idee dat de hele wereld alle plaatsen aangevallen werden. Zelfs een weilandje met 1 huis stond niet meer, maar heel boston is niets gebeurd. Belachelijk.. Kan het nog steeds niet geloven.


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

Nou ook Boston was niet heel aan het einde hoor, lag duidelijk ook in puin...

echter het blijft stom dat het hele gezin nog leeft


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

dttom schreef:


heb het boek niet gelezen, maar als in het boek aan het eind 1 zinnetje uitleg komt over hoe het zit zou ik dat ook niet goed vinden. Het komt hier echt uit de lucht vallen, zo van oh wacht moet nog einde aan de film maken. signs was het dit, ID4 was het dit, uhhh laten we dit maar doen. Paar aliens neer knallen klaar...

Jullie missen dus hiermee de hele boodschap van het verhaal. Snappen jullie dit dan écht niet? Het is juist omdat de mens met al zijn techniek en vernuft er niet in slaagt de aliens te verslaan maar dat vanaf het moment dat die aliens hier op aarde kwamen en begonnen te ademen en te eten en drinken ze verdoemd waren.
Meesterlijk!
Het behoort onze plek op de aarde te relativeren. Daar hebben jullie blijkbaar allemaal moeite mee.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ik heb er geen moeite mee, het is gewoon te simpel. Je doet net alsof het zo geniaal is.


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

Het is niet simpel... Er zit iets geniaals en ironisch achter:


Mensen zijn dom, zwak en naief in vergelijking met de aliens, maar wij hebben door milljoenen doden in de loop van de geschiedenis ons immuum weten te maken voor honderden duizenden ziektes op aarde. hierdoor zijn we dus ondanks dat we niet eens half zo slim zijn als de aliens toch min of meer superieur.

Zie het als een leeuw die verliest van 10000en mieren, de leeuw is sterker en groter, maar de mieren zijn met meer en ook al zijn ze zwak, ze zijn toch min of meer superieur


dus er is wel degelijk nagedacht over het einde


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Naomi Watts schreef:

Ik heb er geen moeite mee, het is gewoon te simpel. Je doet net alsof het zo geniaal is.

De meeste geniale dingen zijn simpel. Ik weet zeker dat Wells voor hij de eerste letter op het papier zette het einde al wist. Het voor aankondigen impliceert dat wij mensen het toch weer beter weten (of het hadden kunnen weten). Nu dwingt hij ons om een buiging te maken en onze plaats te relativeren.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

Maakt het toch niet minder belachelijk, ze houden ons duizenden jaren in de gaten maar hebben nog nooit een biologie lesje gevolgd ofzo, ga weg.

Verder zoals dttom al zegt, vooral het sentimentele einde is zo vreselijk slecht. Weer typisch hollywood/spielberg crap.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Er is misschien over nagedacht maar vindt het alles behalve geniaal.



avatar van Lukic

Lukic

  • 268 berichten
  • 176 stemmen

Stephan schreef:
(quote)

Jullie missen dus hiermee de hele boodschap van het verhaal. Snappen jullie dit dan écht niet? Het is juist omdat de mens met al zijn techniek en vernuft er niet in slaagt de aliens te verslaan maar dat vanaf het moment dat die aliens hier op aarde kwamen en begonnen te ademen en te eten en drinken ze verdoemd waren.
Meesterlijk!
Het behoort onze plek op de aarde te relativeren. Daar hebben jullie blijkbaar allemaal moeite mee.


Nee daar hebben wij geen moeite mee. Maar sommige stappen daar na een seconden of twee weer overheen, terwijl jij er schijnbaar zo opgewonden van wordt dat je het niet meer kan loslaten. De film verdient het niet om door zo'n miniscuul feitje opgehemeld te worden. Mag ik je er ook op wijzen dat dit gegeven al tientallen jaren bekend is (het staat immers in het oorspronkelijke boek) en dat het Spielberg niet vrijspreekt voor het schandalig slecht gefilmde einde.


avatar van gekke soip

gekke soip

  • 36 berichten
  • 60 stemmen

ik vond dit een van de beste rampen/alien- films!!

zeer goed gemaakt en het ziet er niet echt nep uit


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

Macmanus schreef:
Maakt het toch niet minder belachelijk, ze houden ons duizenden jaren in de gaten maar hebben nog nooit een biologie lesje gevolgd ofzo, ga weg.

Verder zoals dttom al zegt, vooral het sentimentele einde is zo vreselijk slecht. Weer typisch hollywood/spielberg crap.


wie zegt dat aliens denken als mensen en dat zij dezelfde biologische leef omgeving hebben?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Na een nachtje er over geslapen te hebben herzie ik mijn beoordeling. 1*


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Lukic schreef:

Nee daar hebben wij geen moeite mee. Maar sommige stappen daar na een seconden of twee weer overheen, terwijl jij er schijnbaar zo opgewonden van wordt dat je het niet meer kan loslaten. De film verdient het niet om door zo'n miniscuul feitje opgehemeld te worden.

*Ik* raak helemaaaaaal niet opgewonden over het einde... de anderen blijkbaar wel. Zo vind ik (op één punt na) alle zgn. gevonden plotholes simpel te weerleggen.

Ik heb er ook nog even een nachtje over geslapen... de 5 volle sterren!


avatar van dttom

dttom

  • 2146 berichten
  • 2156 stemmen

Stephan schreef:

Jullie missen dus hiermee de hele boodschap van het verhaal. Snappen jullie dit dan écht niet? Het is juist omdat de mens met al zijn techniek en vernuft er niet in slaagt de aliens te verslaan maar dat vanaf het moment dat die aliens hier op aarde kwamen en begonnen te ademen en te eten en drinken ze verdoemd waren.
Meesterlijk!
Het behoort onze plek op de aarde te relativeren. Daar hebben jullie blijkbaar allemaal moeite mee.


Had bericht hiervoor getypt maar heb geen zin in hele discussie, vind ik deze film niet boeiend genoeg voor.

Daarnaast zijn we snel uitgepraat over een film die 1 zin besteed over hoe het zit.
Bedoel lees zelf nog is wat je zegt over hoe het in elkaar zit. Welke debiel zou dat nou niet snappen?? Je hoeft dus niet meer uit te leggen hoe het zit, erg ingewikkeld is het niet.

Overigens snap ik niet hoe je om de clichematige uitwerking heen kunt, vreselijk was de happy ending voor dat zinnetje dus kan niet geloven dat je dit 5 sterren waard vindt. Welke plothole geloof je wel, dan zal ik misschien nog ff voor je uitleggen wat er nog meer niet klopt.

Lok ik toch nog hele discussie uit met die zin


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Ik heb de film net als Stephan ook nog even laten bezinken en ik vind hem meer dan de vier sterren waard die ik hem nu gegeven heb, een halfje erbij, 4.5 sterren.

De oorlog de Werelden wordt niet beslist door intelligentie en de wetenschap en technologie die daar een gevolg van zijn, maar door de manier waarop het leven op beide werelden in elkaar steekt.

Een verassende interessante gedachte/filosofie/idee zit achter dit verhaal, jammer dat ze daar in de voice-over voor en na de film niet iets meer de nadruk op hebben gelegd. Ik heb me laten vertellen dat hier in het boek wel dieper op in gegaan wordt en ik ga het boek zeker lezen binnenkort.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

davidov schreef:
wie zegt dat aliens denken als mensen en dat zij dezelfde biologische leef omgeving hebben?


Directors cut;

Zeg ik toch niet In het begin zegt een stem (die verdacht veel op bla bla bla) dat ze ons tijden in de gaten hebben gehouden en een plan hebben beraamd terwijl wij bezig waren met onze leventjes.

Dan hebben ze ons dus in de gaten gehouden maar net dat kleine stukje zijn ze vergeten te checken.
Je gaat toch even kijken of hoe de mens in mekaar steekt, bleeb een mensje op en verricht onderzoekjes enzovoorts.
Als ze dat al hebben gemist wat de fuck hebben ze dan gedaan in al die tijd dat ze aan het wachten waren met aanvallen. Lazy Aliens.

Ook stond nog ergens, Regel 1: Can we survive on this planet.

En jullie (Davidov en Stephan) blijven angstvallig stil over het feit dat de meeste juist het sentimentele einde verafschuwen in plaats van het ongeloofwaardige einde, wat ik nog wel kon slikken aangezien de hele film nogal ongeloofwaardig is


Pfff nu weet ik weer waarom ik nooit meer aan discussies mee doe


avatar van www.goeie.tk

www.goeie.tk

  • 79 berichten
  • 431 stemmen

Uitstekende film met een barslecht einde....
Cruise komt er uiteindelijk achter hoe ze de robots kunnen verslaan. Hij molt er één en opeens zijn ze allemaal dood
Hierdoor eindigde deze film voor mij met een bittere nasmaak. Vandaar 3 *


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

@ macmanus:
- het was ook morgan freeman...
- nee dat denk je dus niet!, ze konden hier ademen, dat wisten ze ja, maar van de bacterien wisten ze niet... Dat is het leuke van een zwakke plek, die zie je pas als je erachter komt. En hoe kom je daar achter? door toeval of ongeluk... Ze zagen het dus nooit aankomen, waarschijnlijk denken ze nu nog dat we bioloiscge wapens hebben ipv dat ze het begrip "ziek" kennen

mn enige minpunt op de film is dat kleffe einde ja, vandaar ook een 4.5*


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

ah sorry ik zit te klooien met me bericht.


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

www.goeie.tk schreef:
Uitstekende film met een barslecht einde....
Cruise komt er uiteindelijk achter hoe ze de robots kunnen verslaan. Hij molt er één en opeens zijn ze allemaal dood
Hierdoor eindigde deze film voor mij met een bittere nasmaak. Vandaar 3 *


cruise komt nergens achter, hij weet er 1tje neer te halen door iets in die anus te duwen, maar daar schieten ze weinig mee op...

En de aliens gingen vanzelf dood, het enige wat Tom deed is opmerken dat het schild kapot was...dat was alles


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3703 stemmen

Wow helemaal in de stress hier. Er ging even iets mis met mezelf quoten, i.v.m. met het erachter komen dat Morgan Freeman de Narrator idd was.
Wou daar nog even over zeggen dat Morgan Freeman een zeer coole insprekers stem heeft.

Maar nu weer terug naar het serieuzere werk de discussie met Davidov; Terug naar de kleine lettertjes;
Ze kunnen inderdaad niet al te snugger zijn en zonder ook maar een testdrive te maken naar het desbetreffende future oorlogsgebied gaan. (er waren toch wel een paar plekjes waar je even kon rondsnuffelen om te kijken of je er wel kunt leven) hoe de fuck weten ze btw dat ze hier kunnen ademen als ze hier nooit zijn geweest. Maar geloofwaardig klinkt het niet.


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2859 stemmen

Wat een ongelovelijk saaie, slechte k*tfilm. Er word geen zak uitgelegd, we worden zomaar even aangevallen. De familestrubbelingetjes zijn saai en te cliche waarbij vooral dat irritante schreeuwkind van mij de eerste de beste laserstraal had mogen incasseren. (waarbij ik de kleffe "i love you"'s nog buiten beschouwing laat.)

De mislukte poging om paniek en de gevolgen hiervan op het overlevingsinstinct van de mens werd bar slecht(inzoomend op het wapen van cruise) uitgelegd en
dan dat stuk met Tim Robbins; dat raakte helemaal kant noch wal. Toen ie met hem in dat kamertje ging, moest ik gewoon lachen; het sloeg werkelijk nergens op.


Dan het slot. Kijkend naar de tijd wist ik gewoon dat het slot de rest van de film nog in slechtheid zou overtreffen, maar dat kon me eigenlijk niks meer interesseren. Ik wilde eigenlijk zo snel mogelijk de bioscoop uit. Door dit gedrocht kan ik zelfs weer van films als "independence day" genieten. Een dikke onvoldoende voor de heer Spielberg; krappe 2*(95% voor de effecten en het geluid).


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Je bent nog mild zie ik.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Ach... er zijn mensen die vinden Jantje Smit fantastisch...

...ik niet.


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

@ macmanus: zelfde manier als wij wisten dat we niet konden ademen op de maan...

@ de geus, niks hoeft ook uitgelegd te worden omdat de film beperkt is tot het gezin zelf... wij weten wat zij weten, wij zien wat zij zien, wij maken mee wat zij mee maken. Dus geen uitleg over de omstandig heden, geen larger than life plot over het uit moorden van die beesten. Nee gewoon een gezinsfilm,maar dan in tijden van een buitenaardse invasie

en de rest is gewoon een verschil in mening dus daar is geen reden voor om op in te gaan dacht ik zo


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2859 stemmen

Ik had het net zo lief door de ogen van een eekhoorn willen zien; kan nooit veel saaier zijn geweest....