• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.880 stemmen
Avatar
 
banner banner

There Was a Crooked Man... (1970)

Western | 126 minuten
3,30 58 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 126 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joseph L. Mankiewicz

Met onder meer: Kirk Douglas, Henry Fonda en Hume Cronyn

IMDb beoordeling: 6,8 (5.628)

Gesproken taal: Spaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot There Was a Crooked Man...

"Of All the Crooked Men in All the Crooked West One of Them Was the Best!"

Onder de nieuwe criminelen die de gevangenis krijgt is ook een overvaller, die zo snel mogelijk wil ontsnappen. Onder de huidige leiding kun je sigaretten, whisky of snoep krijgen en wordt je vriendelijk gevraagd je pistool over te dragen, maar is er nog nooit iemand ontsnapt. Op verzoek van de gemeenschap komt er echter een niet omkoopbare directeur die met de gevangenen er een echte gevangenis van maakt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paris Pitman, Jr.

Woodward W. Lopeman

Dudley Whinner

Floyd Moon

The Missouri Kid

Cyrus McNutt

Mrs. Bullard

Warden LeGoff

Coy Cavendish

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thunderball

thunderball

  • 5881 berichten
  • 1414 stemmen

Inderdaad een erg geinige western annex gevangenisfilm met twee sterk aan elkaar gewaagde steracteurs Fonda, als de onkreukbare gevangenisdirecteur en Douglas, als de schurk, die wil ontsnappen, omdat hij ergens goud heeft begraven.

Hoogtepunt is de badscene en de film heeft een lekker cynisch einde.

Een dikke zeven, ofwel , 3,5 ster.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8430 stemmen

Erg genietbare western met een uitstekende cast, vlot verhaald en in beeld gebracht, met een stevige portie humor en een knap en verrassend slot.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9967 berichten
  • 4654 stemmen

Zowel een gevangenisfilm, een western als een komedie. Ik vond het toch aanmodderen in de gevangenis; de hele voorbereiding van de ontsnapping duurde veel te lang. Onaardig is het zeker niet met Douglas als een erg valse meester-manipulator en een Henry Fonda als gevangenisbewaarder die met fluwelen handschoen de gevangenen aan zijn kant zet. Als western is het best een buitenbeentje. Het einde is knap en onverwacht.


avatar van coumi

coumi

  • 1462 berichten
  • 12316 stemmen

Hoge scores op de diverse sites, ik vind het wat overdreven. Rare, onevenwichtige western annex gevangenisfilm die vooral steunt op de twee iconische hoofdrolspelers en een groot aantal bekende gezichten in de bijrollen. Heeft echter hetzelfde gebrek als het nog bekendere The Missouri Breaks(Arthur Penn): films met een slecht, richtingloos verhaal, waar je de makers ervan verdenkt eerst de acteurs gecontracteerd te hebben en er daarna een blijkbaar niet ter zake doend verhaal om heen te hebben verzonnen. There Was a Crooked Man... begint nochtans leuk met een aantal humoristische scènes maar loopt al vlug hopeloos vast, eindigt ook in een orgie van geweld. De immer lachende Douglas heeft al vaker een charismatische boef mogen spelen, maar krijgt hier ook een aantal gemene streken aangemeten, waardoor je als kijker niet weet of je hem moet waarderen of haten. Idem voor Fonda die als de nieuwe gevangenisdirecteur wat lijkt rond te lummelen, en aan het slot een onverwachte wending voor ons in petto heeft die wel past bij het tamelijk onnavolgbare geheel. Middelmatig.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film over een overvaller die terecht komt in de gevangenis, maar nog wel een flinke buit heeft liggen buiten de gevangenismuren. Een gevangenisfilm in een western-setting met een redelijk luchtige toon (zonder dat het een komedie wordt). Onderhoudend van begin tot eind en de personages worden vermakelijk geintroduceerd. Een fijne cast met aardig wat bekende namen.