• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.047 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.710 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Philadelphia Story (1940)

Komedie / Romantiek | 112 minuten
3,52 344 stemmen

Genre: Komedie / Romantiek

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Cukor

Met onder meer: Cary Grant, Katharine Hepburn en James Stewart

IMDb beoordeling: 7,8 (77.965)

Gesproken taal: Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Philadelphia Story

"Broadway's howling year-run comedy hit of the snooty society beauty who slipped and fell - IN LOVE!"

Na haar playboy-echtgenoot C.K. Dexter Haven vlak na hun huwelijk de deur gewezen te hebben staat Tracy Lord twee jaar later op het punt te hertrouwen met de respectabele George Kittredge. Op dat moment verschijnt Dexter weer ten tonele, samen met de tabloid-reporter Macaulay Conner.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

C.K. Dexter Haven

Macaulay 'Mike' Connor

Elizabeth 'Liz' Imbrie

George Kittredge

Uncle Willie

Margaret Lord

Sidney Kidd

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Niets dat zo snel vervliegt als humor. En toch lachen in The Philadelphia Story. Heel subtiele humor. Daarom is deze film uit 1940 (mijn ouders waren nog niet eens geboren) een echte klassieker. Cary Grant en met name James Stewart zijn geweldig in The Philadelphia Story.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Cary Grant en James Stewart in een film ?!!

Ik kan niet wachten om deze film te gaan zien...


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Cary Grant en James Stewart in een film ?!!.

En Hepburn....


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Als ik dit affiche zie, moet ik meteen denken aan de clip van Material Girl van Madonna. Zou die een knipoog zijn naar deze film ?


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Nee, dat is een knipoog naar Gentlemen prefer blondes, met Monroe. (Met 'Daimonds are a girls best friend' - duidelijke link, toch?)


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Thanx. That makes sense. Monroe is zo'n beetje Madonna's grootste idool.


avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Wee al jullie die TCM niet kunnen ontvangen en dit soort klassiekers moeten missen.

Hij blijft dus leuk, deze film, ook na meerdere keren kijken. De dronkemansscene van James Stewart is HILARISCH!


avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Anders wrijf je het er nog even in Jay!


avatar van spacemangraig

spacemangraig

  • 44 berichten
  • 0 stemmen

zit ik die film te kijken word het beeld opeens gescrambled klote UPC.


avatar van Tonyvdb

Tonyvdb

  • 1408 berichten
  • 1168 stemmen

vanavond op TCM om 21u (in België toch )


avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Toch maar niet gekeken Tony?


avatar van Tonyvdb

Tonyvdb

  • 1408 berichten
  • 1168 stemmen

nee, stomweg vergeten de video te programmeren, maar geen paniek, TCM zendt toch steeds opnieuw dezelfde films uit ...


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Helaas kwam ik al vrij snel tot de ontdekking dat dit het origineel was van de musicalremake 'High Society'. Die 16 jaar later werd gemaakt. Er zaten voor mij dus weinig tot geen verassingen in de film, wat erg jammer was. James Stewart - Frank Sinatra, Cary Grant - Bing Crosby en Katharine Hepburn- Grace Kelly. Een krappe 4*


avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Voor de liefhebbers nu ook op R2 te koop: ziehier


avatar van erwku

erwku

  • 529 berichten
  • 2482 stemmen

Weet niet zeker maar deze film was toch met Ronald Reagan, of ben ik nou in de war met een andere film


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13399 stemmen

Cary Grant en Jimmy Stewart samen in een film kan gewoon niet mis gaan. Ze delen dan ook een aantal prachtige scenes. Stewart steelt echter de show met zijn beschonken toestand (hoogtepunt is wanneer ie met Katharine Hepburn in zn armen aan komt lopen en Over the Rainbow zingt). Ik heb me zeer vermaakt bij deze film. 4*


avatar van Floris22

Floris22

  • 204 berichten
  • 1809 stemmen

Erg goeie film! Cary Grant, James Stewart en Katherine Hepburn maken deze film tot een echte klassieker.

Beter dan de remake met Frank Sinatra etc. Deze heeft toch iets meer speciaals. 4*


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Fantastische cast, (Stewart, Grant en Hepburn) heel mooi script, maar ik miste hier iets, wat andere films van Wilder, Capra en Hawks wel hebben. De vaart in het verhaal. Beetje jammer.

James Stewart won een oscar voor zijn rol:

James Stewart himself was of the opinion that his Best Actor Oscar was "...deferred payment for my work on Mr. Smith Goes to Washington (1939)".

Daar ben ik het wel mee eens

Desondanks zeer genietbaar 3.5*


avatar van T.O.

T.O.

  • 2414 berichten
  • 2792 stemmen

Net zoals in bovenstaande berichten ben ik het eens wat betreft de "dronken" scènes van natuurlijk Stewart, maar ook van Hepburn. Ik heb nog nooit een film gezien waarin mensen in een beschonken toestand zo goed worden vertolkt . Dat lachen en herhalen van Stewart en het stukje waarin hij dat geweer pakt en Grant deze vervolgens rustig uit zijn armen pakt en terugzet, geweldig

Voor de rest: een film die (over)vol zat met intelligente en humoristische dialogen; vaak grappig maar soms ook een beetje flauw en overdreven.

Ruime 3,5*


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Trivia op IMDB:

The film was shot in eight weeks, and required no retakes.

James Stewart thought of hiccupping in the drunk scene himself, without telling Cary Grant. When he began hiccuping, Grant turned to Stewart saying, "Excuse me." The scene required only one take.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2414 berichten
  • 2792 stemmen

Oh ja, dat had ik ook gelezen. Goed dat je het nog eens aanhaalt FK


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Wat een heerlijke film!

Erg lekker sfeertje, lekkere scherpe dialogen, erg leuke humor en geweldig acteerwerk. Grant is fenomenaal, Stewart speelt tevens een briljante rol ("Dost thou have a washroom? Thank thee!") en ook Hepburn laat een geweldig staaltje acteerwerk zien.

De scène waarin een droge Grant bezoek krijgt van een dronken Stewart is echt geniaal en hilarisch. Verder zit de film overvol met grappige momenten en briljante scènes. Ik heb in ieder geval prima genoten van The Philadelphia Story ...

Eerst even 4 hele dikke sterren, maar de kans zit er dik in dat die score bij een herziening nog zeker een half sterretje omhoog gaat. Toch jammer (en vreemd) dat maar zo weinig mensen deze film hebben gezien.

I thought all writers drank to excess and beat their wives. You know, one time I secretly wanted to be a writer.


avatar van BenicioDelToro

BenicioDelToro

  • 4178 berichten
  • 1391 stemmen

Hele goede film! Wat wil je ook met zo'n cast! Heb me echt rotgelachen om de al eerder aangehaalde scène waarin Jimmy Stewart met zijn dronken kop een bezoek brengt aan Cary Grant (over dat hikken; hilarisch dat ie er ook nog even bij zegt dat ie de hik heeft! )

Wel jammer was dat het uiteindelijk best voorspelbaar was. Maar dat mocht echt de pret niet drukken! Topfilm!


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15578 berichten
  • 2842 stemmen

Forse tegenvaller!

Ik had hier zeker wat van verwacht. Zeker gezien de sterrencast. Zij waren echter het enige wat deze film een beetje amusant maakte.

Het verhaal heeft erg weinig om het lijf en bevat geen plotwendingen of je moet aanhalen dat Tracey uiteindelijk toch niet trouwde met George maar met Dexter hoe voorspelbaar!!! Voorspelbaarheid deert niet altijd maar ik had al een lange zit achter de rug met een veel te lang gerekt verhaal met slechts een paar leuke, hierboven aangehaalde momenten.

Verder geen leuke vondsten, zijweggetjes en andere interessante personages behalve de three amigos.
Nee, op grond van zijn positie in de IMDB lijst had ik hier hoge verwachtingen van en dacht ik al aan een even leuke komedie als His Girl Friday. Maar ik werd zachtjes aan in slaap gewiegd. 2*


avatar van Pacino88

Pacino88

  • 608 berichten
  • 1478 stemmen

Neuh, stukken beter dan His Girl Friday.
Het tempo is niet zo overdreven snel als die titel, maar alsnog een mooi tempo.
Weer schitterende dialogen, waarbij je soms wel denkt of er in werkelijkheid zulke gesprekken plaats vinden, net iets te subtiel/slim.

Plotwendingen deren niet altijd en het einde had je wel een beetje aanzien komen, hoewel ik niet gelijk had verwacht dat ze weer met Grant verder ging.
Het werd niet echt uitgelegd waarom de dame Grant eerder verliet, al zie je wel een leuke begin scene, komisch bedoeld echter.

Dikke 3,5*


avatar van Toon1

Toon1

  • 497 berichten
  • 2798 stemmen

Pacino88 schreef:
Het werd niet echt uitgelegd waarom de dame Grant eerder verliet, al zie je wel een leuke begin scene, komisch bedoeld echter.


Toch wel. Grant was een alcoholicer en daarom moest Hepburn niets meer van hem hebben en vroeg ze een scheiding aan. Uiteindelijk kwam ze toch tot inzicht dat ze Grant beter had moeten helpen dan hem buiten te smijten.


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2286 stemmen

Weer een goede komedie uit den ouwe tijd.

Heerlijk om te zien hoe toppers als Cary Grant en James Stewart tesamen verschillende keren zorgen voor geweldige one-liners. Jammer wel dat ik door het snelle tempo van de film en het spervuur van dialogen misschien wel een aantal grappen heb gemist.

3.5* met kans op een verhoging.


avatar van Theatertje

Theatertje

  • 1235 berichten
  • 1143 stemmen

Ik ben dol, zowel op James Stewart als op Cary Grant. Voeg daar nog een knappe madam bij als Katherine Hepburn en het trio is compleet. Deze geniale film kreek een idiote remake, genaamd HIGH SOCIETY. Mijd die film en ga liever eens een keertje kijken naar deze parel van een film.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Deze film beoordelen is vrij eenvoudig:

De eerste helft verliep zeer traag en was saai en oninteressant. Bovendien zat hij volgepropt met vervelende dialogen. 2* daarvoor.

Maar de tweede helft ging een stuk vlotter, was grappiger én bevatte meer James Stewart dan de eerste, die wel 4* verdiend.

Dan kom ik dus op 3*.


avatar van daviddoelen

daviddoelen

  • 663 berichten
  • 6589 stemmen

Vanavond om 21.00 op TCM. Nederlands ondertiteld.