• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.097 stemmen
Avatar
 
banner banner

Punishment Park (1971)

Mockumentary / Thriller | 88 minuten
3,60 132 stemmen

Genre: Mockumentary / Thriller

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Watkins

Met onder meer: Carmen Argenziano

IMDb beoordeling: 7,7 (8.265)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Punishment Park

"One of the most controversial films ever made."

Punishment Park volgt een groep linkse dissidenten (Black Power activisten, anti-oorlogs demonstranten, en een politiek gerichte folkzanger, onder andere) als ze een oppervlakkig verhoor krijgen van een panel van militaire officiers en gewone burgers. Ze krijgen een keuze: Of ze kiezen voor een lang verblijf in de gevangenis, of ze verblijven 72 uur in Punishment Park, een plek in de Zuid - Californische woestijn. De gevangenen moeten in drie dagen tijd de 53 mijlen te voet afleggen, met een minimum aan water en voedsel in de brandende hitte, terwijl ze achtervolgd worden door de nationale garde die hen zonder reden mag neerschieten. Als ze de tocht kunnen afmaken in de 72 uur, dan gaan ze vrijuit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Defendant in the tribunal

Defendant in the tribunal

Charles Robbins

Allison Mitchner

William C. Hoeger, Tribunal Chairman

Mary Jurgens

James Arthur Kohler, Tribunal Defendant

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Zeer politiek getinte mockumentary die heel erg een kind van zijn tijd is, maar tegelijk eng actueel blijkt te zijn gebleven. Gemaakt als een felle reactie op de omgang met de overheid en de politie op de anti-vietnam- en civil rights protesten van destijds. Zowel boeiend als film, als statement èn in een historische context.

Interessante filmmaker, die Watkins.

4.0*


avatar van tsjidde

tsjidde

  • 2112 berichten
  • 4039 stemmen

Hoewel inderdaad enigszins gedateerd wat betreft het thema (met name de angst voor het communisme en links activisme), komt deze mockumentary toch behoorlijk hard aan. Ook vandaag de dag is in sommige landen dergelijk onrecht en (politie)geweld immers nog aan de orde van de dag. De boodschap van de film is dus ook nu nog actueel genoeg.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Erg aardige pseudo-docu die vooral heel knap gemaakt is. Het is dat het op een gegeven moment wel erg uit de hand loopt, anders zou je bijna gaan denken dat het echt is.
Dit is ook mede een gevolg van het echt zeer goede acteerwerk, met name van de 'rechtbank'leden, zeer overtuigend.
Je gelooft die vrouw gewoon die helemaal kwaad wordt als zo'n linkse hippie bijdehand zit te doen en liedjes zingt die haar kinderen zouden kunnen beïnvloeden'. .

Er zijn twe aspecten, hier al genoemd, die me van een hoge score afhouden, op de eerste plaats is het wel erg tijdsgebonden. Oke, je zit nu ook met een Guantanamo Bay, maar hoe het hier gaat, met gewoon wat rebelse studenten, is nu wel erg ondenkbaar.
Doet me wel min of meer verlangen naar een eigentijdse variant van deze film, misschien met anti-globalisten en milieu-activisten of zoiets.

Ten tweede is het allemaal wel erg karikaturaal. Dat heeft ook z'n charme, maar het is nu wel een heel erg links-rechts verhaal waarbij werkelijk niemand een beetje genuanceerd is.

Aan de andere kant is het heel knap hoe Watkins hier, in tegenstelling tot bijvoorbeeld een 'Das Experiment' WEL overtuigend en geloofwaardig weet te brengen hoe iets als dit compleet uit de hand kan lopen en geweld kan escaleren.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2375 stemmen

Eigenlijk vrij weinig aan te merken op de rest.

Inderdaad, erg geloofwaardig is het opzich niet, en ook gedateerd. Maar je moet eigenlijk ook vooral letten op de kruisverhoren, die heel erg de kern van de samenleving toentertijd blootleggen. Zo'n idee van "je vindt dat Amerika verkeerde dingen doet, dus dan hou je niet van je land"... echt eng dat zulke mensen daadwerkelijk zo denken en dat de maatschappelijke discussie is geweest.

Het enige buiten de gebruikelijke kritiekpunten is dat de film opzich wel erg veel van hetzelfde is de gehele speelduur, maar ach.

Dikke 3.5*


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Provocerende pseudo documentaire die enkele politieke gebeurtenissen van toen uitspeelt middels twee groepen gedetineerden. De ene verwikkeld in een felle verbale strijd met het tribunaal, de andere gedurende hun tocht door de woestijn, achtervolgd door ordehandhavers met losse vingers. Bittere noodzaak, die afwisseling.

Want verder is het een tamelijk eentonig gebeuren. Watkins slaagt er met deze stijl wel in een om een grauw soort realisme aan zijn dystopia te koppelen, maar met steeds tegen elkaar schreeuwende stereotypen en een uit te stippelen rit door de woestijn, wordt het van een interessante aftrap steeds meer een vermoeiende zit.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Best geslaagd.

Stond al heel lang op de watchlist, misschien zelfs 1 van de titels die er het langst opstonden. Het verhaal vond ik destijds intrigerend en ik had er zeer hoge verwachtingen van. In de loop van de jaren is die interesse een beetje gaan doven, maar laatst kwam ik deze weer tegen en heb toen maar gekeken.

Dit soort films scoren echt op de manier van filmen. Punishment Park werkt dan ook vooral omdat deze erg realistisch en grauw opgezet is. Het voelt bijna ten alle tijden aan als een echte reality-film en daardoor is de film al na enkele minuten erg intrigerend om naar te kijken.

Concept blijft ook nogal bijzonder, maar het is natuurlijk een klein excuus om wat politieke boodschappen door de film te verwerken. Watkins doet dit vaak echter weinig subtiel, mede omdat er meerdere stukjes zijn waar de karakters hun meningen geven (verhoringen) en dat in volle glorie doen.

Ik vond die verhoringen echter storend. Vooral omdat ze allemaal in herhaling leken te vallen. Iemand komt zijn punt maken, krijgt vervelende weerwoorden om dan vervolgens te knappen. Om nou 6x elke keer een boos iemand uit de zaal getrokken zien te worden vond ik wat te geforceerd en overdreven.

Ook met diverse manieren van editen wordt de boodschap flink door de strot geduwd. Daardoor voelt het bij vlagen geforceerd aan, maar ik moet zeggen dat het voor een groot deel erg goed werkt. Enkele frustrerende momenten door de film heen die hun werk zeker goed doen.

Het gedeelte in het strafpark werkt ook goed. Het realisme dat de film uitademt doet zijn werk volledig en daardoor werkt de film wel. Enkele confronterende stukjes tussendoor die doeltreffend zijn en ook het einde werkt uitstekend. Het is wel een apart project, deze Punishment Park, en een project dat duidelijk met een doel komt, maar bij vlagen net iets te veel zijn best doet om deze door de strot te duwen van de kijker.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Best een interessant verhaal, maar wel een tikje gedateerd en achterhaald. Het mockumentary-stijltje is wel weer leuk gedaan, zeker destijds zal het vrij nieuw zijn geweest, maar het maakt de film soms wat rommelig., vervelend schreeuwerig en herhalend. Laatste half uur keek nog wel het beste weg. Niet echt een titel die me nog bij gaat blijven.

2,5*


avatar van Hansiro

Hansiro

  • 168 berichten
  • 1689 stemmen

Is dit opgenomen in 1971 of 2020 ? Zijn nog geen stap verder daar..


avatar van Flavio

Flavio

  • 4897 berichten
  • 5233 stemmen

Verrassend goed, deze mockumentary van Watkins, nog wat beter dan The War Game. Hij werkte hier kennelijk met non-professionele acteurs, maar ze stonden waarschijnlijk dichtbij hun personages. Het kwam namelijk behoorlijk geloofwaardig over, vooral de verhoren bij het tribunaal. Ook ik moest wel even aan George Floyd denken toen die zwarte activist werd bedwongen. De scènes in de woestijn zorgen voor wat afwisseling en maken het geheel ook filmischer. Ik vond trouwens ook de politie behoorlijk ‘echt’ overkomen, knap gedaan.

Moet maar meer werk van Watkins opscharrelen, met name zijn film over de Communards lijkt me heel interessant.