Genre: Drama / Biografie
Speelduur: 122 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Stephen Hopkins
Met onder meer: Geoffrey Rush, Charlize Theron en Emily Watson
IMDb beoordeling:
6,9 (15.837)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 januari 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Life and Death of Peter Sellers
"Never judge a man by his cover."
The Life and Death of Peter Sellers vertelt het verhaal van de turbulente opkomst van een Britse komiek. In de schaduw van zijn alles overheersende moeder is Sellers' leven een voortdurende worsteling tussen zijn relaties met vrouwen, zijn roem en de vele kanten van zijn persoonlijkheid. Het ontbrak hem aan zelfvertrouwen ondanks zijn huwelijken, de vele lof die hij oogstte en de grote successen die hij boekte. The Life and Death of Peter Sellers onthult de persoonlijke en innerlijke kwellingen die de getalenteerde, charismatische acteur tot de uitspraak dreven: "I hate everything I do."
Externe links
Acteurs en actrices
Peter Sellers
Britt Ekland
Blake Edwards
Peg Sellers
Maurice Woodruff
Stanley Kubrick
Anne Sellers
Dennis Selinger
Harry Secombe
Sophia Loren
Video's en trailers
Reviews & comments
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen

Deze film is opgenomen in het hoofdprogramma van Cannes.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Gisteren op Cannes journaal stukje gezien. Je gelooft gewoon niet dat het Geoffrey Rush is. Emily Watson speelt zijn vrouw trouwens.
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Is dat Geoffrey Rush op de foto? Hij lijkt echt stééngoed op Peter Sellers!
sydney
-
- 2223 berichten
- 0 stemmen
Ik ben benieuwd naar het resultaat. Wordt het Cannes journaal nog een keer herhaald?
kappeuter (crew films)
-
- 74673 berichten
- 5986 stemmen
Archief R.A.M Cannes journaals.
Die van gisteren staat er nog niet bij. Houd de pagina in de gaten.
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
De Standaard was behoorlijk enthousiast over deze film en ze noemen Geoffrey Rush als grote favoriet voor de Palm voor beste acteur: Rush kruipt niet alleen in de huid van Sellers, maar af en toe ook in die van vijf andere personages - met zo'n tour de force waar Sellers sinds Dr. Strangelove het patent op had.
Devastation HCT
-
- 405 berichten
- 1414 stemmen
Het wordt volgens mij geen topfilm (de regisseur), maar wel een hele leuke. Peter Sellers heb ik altijd al goed gevonden en ik weet weinig over zijn leven, dus deze film ga ik zeker kijken.
moniek
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ja, ik ben ook zeker een grote fan! Maar iedereen denkt altijd gelijk aan de Pink Panter, terwijl hij nog veel meer goede rollen heeft gespeeld. Ik las op de website van DVD Home dat MGM een aantal titels van Peter Sellers op dvd heeft uigebracht:
- After de Fox
- What's New Pussycat
- The World of Henry Orient
- The Party
Van de laatste film heb ik de dvd al gekocht. Deze is echt super goed! Niet alleen is The Party gewoon een lekkere lachfilm, maar op de tweede disc staan allerlei leuke extra's, waaronder interviews met Peter Sellers. Dus als je meer over hem wilt weten, adviseer ik je deze eens te bekijken. Ook zijn er best veel websites over Peter Sellers. De officiele website is: http://www.petersellers.com/
Een hele mooie website met voldoende info.
Oh ja, en weet je dat hij in What's New Pussycat samenspeelde met Romy Schneider (ja, die van de Sissy-reeks!).
Voldoende info over Peter???
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Goeie website inderdaad Moniek.
Als je een filmposter hebt van Mr. Topaze (1961) kan je deze gelijk toevoegen. Die zoek ik al een tijdje maar kan die niet vinden.
Tomtommer
-
- 102 berichten
- 1691 stemmen
't Is een film die het moet hebben van stevig acteerwerk en een goeie cast.
Het verhaal was niet slecht maar eerder aan de lange kant. Ik denk dat ik hem zeker eens moet herbekijken als ik beter uitgeslapen ":Z" ben!
3*
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Ongelofelijk goed vertelde en briljant vormgegeven biografie met een schitterende acteerprestatie van Geoffrey Rush, die, net als Peter Sellers, met gemak een dozijn rollen voor z'n rekening neemt. In de bijrollen schitteren vooral Charlize Theron (als Britt Elkand) en Stanley Tucci (als Stanley Kubrick). Hoogtepunten zijn de grappige scènes rond de opnames van Dr. Strangelove, en de heerlijk trippy droomsequentie tijdens Seller's eerste hartstilstand. Ook voor diegenen die niet zo bekend zijn met Sellers een absolute aanrader.
En voor mij een van dé films van het jaar.
4.5 sterren.
Wolkenmeter
-
- 640 berichten
- 1448 stemmen
Natuurlijk staat of valt deze film met de vertolking van Geoffrey Rush, die werkelijk alle registers mag opentrekken in de huid van de kameleon-acteur Peter Sellers, maar gelukkig biedt deze film zoveel meer dan één sublieme acteurprestatie. Zo krijgt Rush flink weerwerk van Emily Watson, mag hij uithuilen op de schouder van Stephen Fry, wordt hij haast in het nauw gedreven door Stanley Tucci en is John Lithgow als Blake Edwards the man he loves to hate.
Maar wat deze film echt bijzonder maakt is de bijzondere vertelstijl waarbij zoveel ideeën worden aangebracht dat de film met een mindere cast makkelijk bezweken zou zijn onder z'n eigen gewicht. Het is ook een opvallende donkere vertelling geworden, waarin Sellers van geen enkele kritiek gespaard wordt. Dat wordt nog het meest duidelijk gemaakt door de briljante verteltechniek: Sellers die in de huid van zijn vader kruipt en zo heel het perspectief van de film doet kantelen; die in een briljante scène zijn vrouw nieuwe woorden in de mond legt en die als Stanley Kubrick en als z'n eigen moeder mooi weet aan te wijzen waar het mis is gelopen met hemzelf.
Ook erg mooi om te zien was hoeveel de rol in Being There voor Sellers eigenlijk betekende. Op het einde van deze 122 minuten, die wat mij betreft voorbij zijn gevlogen, heb je niet alleen een bijzonder intelligente film gezien, maar lijk je ook een stukje dichter bij de echte Peter Sellers te zijn gekomen. Al zat er ook wel een vleugje Citizen Kane in deze film: met alle montage- en filmtechnieken in de wereld zal je nooit kunnen doordringen tot de ziel van een persoon.
Maar het was toch een zeer verdienstelijke poging.
4.5 sterren
Wolkenmeter
-
- 640 berichten
- 1448 stemmen
in de bios? In de VS komt ie gewoon op tv.
Wolkenmeter
-
- 640 berichten
- 1448 stemmen
Haalde twee Golden Globes binnen:
-Best mini-series or motion picture made for television
-Best performance by an actor in a mini-series or motion picture made for television (Geoffrey Rush)
De vraag blijft natuurlijk of er ook Oscar-nominaties hadden ingezeten als HBO niet beslist had om de film al vorig jaar op televisie te tonen.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Was ie in de bios ook op TV-formaat ?
ROOSKY
-
- 29923 berichten
- 7992 stemmen
Matige film voornamelijk vanwege de lengte van de film, veeeel te lang. Voortreffelijke prestatie van Rush, ik had de hele film het idee naar de echte Sellers te kijken, briljant. Ik wist trouwens niet dat Peter Sellers zo'n irritant heerschap was.
2.5 *
neo
-
- 15436 berichten
- 10050 stemmen
Ik was ondersteboven van dit geweldige beeld wat je van Sellers te zien krijgt. Rush speelt zijn rol met verven, en speelt het ene na het andere karakter, met grote dank aan de ook zeer goede make up. Wat de film vooral sterk maakt is door de fantasievolle manier van vertellen, heel beeldend, afwisselend, speels, net zoals Sellers als die eenmaal in een karaker zit. Uiteindelijk bleek hij toch altijd dat kind en ook een zeer akelig iemand te zijn. Dat komt vooral goed naar voren uit zijn onbegrip voor bepaalde dingen, altijd terugvallen op typetjes als iemand probeert zijn echte emoties naar boven te krijgen. Een zeer sterk voorbeeld is te zien als zijn zoontje hem probeert te troosten in een scene en je doorkrijgt dat ze op hetzelfde niveau denken.
En dit alles is zo ontroerend, grappig, verbazend interessant gebracht. Ik dacht wel redelijk wat over de man te weten maar zo zie je maar dat dat niet altijd klopt. Briljanste stukje: Niven heeft eigenlijk de hoofdrol in The Pink Panther, maar Sellers overschaduwd hem. Hier vloeit een van de meest briljante grappen uitvoort tijdens een interview over hoe dit nu zat (let op die stoel)!
4.5 sterren
hasanordek
-
- 102 berichten
- 17 stemmen
Deze film heb ik onlangs gezien. De film gaat, zoals de titel beschrijft, over het leven van Peter Sellers. Ik ben gefascineerd door hem, omdat hij een ongrijpbaar persoon is.
Ik heb documentaires over hem gezien. Veelal waren die nogal lief voor hem. Totdat ik een documentaire over Sellers en zijn kinderen zag.
Na het bekijken van de film, ben ik tot de conclusie gekomen dat de film geen geweld wil aandoen aan zijn imago. Terwijl hij toch nare destructieve trekjes had.
Tijdens het bekijken van de film hoopte ik dat ze niet Sellers' gedrag zouden wijten aan zijn moedertrauma. Dat is te kort door de bocht. Maar helaas.
De film schotelt ons de bekende verhaaltjes over Sellers voor, maar voegt helaas niks nieuws toe. Vooral het verhaal over Sellers en zijn kinderen mis ik. Ook zijn laatste huwelijk, waar zijn vrouw (waarvan hij wilde scheiden) met zijn bezittingen aan de haal ging en zijn kinderen maar 2000 pond elk kregen.
Ondanks het tegenvallende verhaal is het geen saaie film. Integendeel, ik vond hem boeiend. En dat komt vooral door de geniale Geoffrey Rush. In deze film lijkt het net alsof Sellers weer tot leven komt.
Verder is de film op een speelse, nogal jaren 60-achtige manier opgebouwd. Wat overigens leuk is, want in die tijd had Sellers zijn grootste hits. En wat ook leuk is (maar wel risicoloos), dat in de film nogal veel bekende acteurs/actrices meedoen. In dat vlak kan de film nooit falen.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Ik wil 'm ook zien. Waar hebben de 13 stemmers de filmvandaan?
titan
-
- 1609 berichten
- 4419 stemmen
Ik wil 'm ook zien. Waar hebben de 13 stemmers de filmvandaan?
Gewoon in de bioskoop natuurlijk.
savi_7
-
- 807 berichten
- 3887 stemmen
heb nooit geweten dat Peter Sellers een hekel had aan the pink panther wel grappig eigenlijk want dat was toch zijn beste rol ooit vind ik dan ook al zijn de films wat minder
Günther
-
- 20 berichten
- 66 stemmen
Levensverhalen zijn populaire verfilmingen geworden. Na een tijdje gaat dit serieus vervelen, maar deze film onderscheidt zich toch enigszins van de rest. De film wisselt komische momenten af met harde feiten (de driftbuien van Sellers, de vele relaties die hij had, enz.). De casting voor de film leverde schitterende resultaten op: Geoffrey Rush speelde een geweldige rol. Zelfs al zegt een zoveelste biografie je niets, dan is Rush een zeer goede reden om de film toch eens te bekijken.
3,5*
korykory
-
- 136 berichten
- 111 stemmen
Deze bio-pic is inderdaad gemaakt voor de Amerikaanse abonneezender HBO, maar heeft de allure van een bioscoopfilm.
Het centrale idee: Peter Sellers kon zich elke rol aanmeten, maar van binnen was hij een lege huls, een nobody, en daarom ook onuitstaanbaar voor zijn eigen omgeving. De film suggereert dat dit ook de manier was waarop hij zichzelf zag.
Dat idee is mooi uitgewerkt, vooral dankzij het spel van Geoffrey Rush. Het is alsof hij telkens een ander gezicht heeft, een andere identiteit. En de film is ook speels, humoristisch. Wat in het geval van Peter Sellers heel gepast is. Vorm, inhoud en onderwerp zijn één.
En voor de filmkenner is het natuurlijk een feest van herkenning. Het grootste compliment is misschien dat je vanzelf zin krijgt om weer eens naar die oude films met Peter Sellers te gaan kijken.
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
Wat een pokke jong was die sellers zeg, Ik zat me best wel aan zijn karakter te ergeren, terwijl ik de film wel heel goed in elkaar vond steken.
David Leonard
-
- 5 berichten
- 38 stemmen
Verhaal/Scenario :
Ik zag deze film in de bioscoop ,toen vond ik de manier waarop het verhaal werd verteld wat irritant, zoals waneer peter sellers zich in de plaats van zijn familieleden zet en recht in de camera spreekt. toen ik de film kocht en nog eens bekeek, kon ik dat idee al wat meer accepteren, en op het einde van de film dacht ik, dat dit eigenlijk geweldig gevonden is. het bevat ook alles wat je hoorde over peter sellers, en daarom is het echt wel de moeite. De film weergeeft een eerlijk beeld van wie peter sellers was, de film probeert hem te begrijpen.
Technisch :
de kleurpalette van de film is wat bizar ,heel fel licht soms. veel achtergronden zijn vals, CGI, en dus geen decor, wat soms heel frustrerend en bizar is. want het valt echt te zien. ook is geoffrey rush een stuk groter dan peter sellers.
Geoffrey Rush :
Geoffrey Rush is gewoonweg uitstekend en speelt peter sellers, zijn personages en familieleden heel sterk. zonder hem zou deze film potentieel vol zijn, maar zou alles als een doorheen gerammelde puzzel voelen, Rush compenseert voor alles.
Het laatste nieuws

Geprezen Nederlandse film 'De Terugreis' is binnenkort te bekijken op Videoland

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de HBO-serie 'How to Make it in America'

Bart Kelchtermans (30) uit Netflix-serie 'Blind Sherlock' kampt met zeldzame ziekte

Paramount Skydance wint biedingsoorlog en gaat HBO Max en Paramount+ samenvoegen
Bekijk ook

Control
Biografie / Drama, 2007
521 reacties

A Love Song for Bobby Long
Drama, 2004
194 reacties

Gods and Monsters
Drama / Biografie, 1998
38 reacties

Fearless
Drama, 1993
26 reacties

Breakfast on Pluto
Komedie / Drama, 2005
56 reacties

Heaven
Drama / Romantiek, 2002
186 reacties
Gerelateerde tags
film bedrijfman vrouw relatiebiografiefamilie relatiesco-workers relationshipportrait of an artisteccentric actor moeder zoon relatieactor playing multiple rolesbritish actor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


