Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Nicholas Ray
Met onder meer: James Dean, Natalie Wood en Sal Mineo
IMDb beoordeling:
7,6 (102.634)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Rebel without a Cause
"The bad boy from a good family."
Jim Stark is de 'new kid in town'. Overal waar hij gewoond heeft heeft hij problemen veroorzaakt, wat dan ook de reden is dat zijn familie weer eens is verhuisd. Hij hoopt de liefde te vinden die hij niet van zijn familie krijgt. Een deel hiervan vindt hij in zijn relatie met Judy, maar Jim moet zich nog steeds bewijzen door middel van vechtpartijen en autoraces.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,6 / 102634)
- Trailer (YouTube)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Jim Stark
Judy
John 'Plato' Crawford
Frank Stark
Carol Stark
Buzz Gunderson
Judy's Father
Judy's Mother
Goon
Ray Fremick
Video's en trailers
Reviews & comments
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
Echt een waar meesterwerk dit.
Een van de beste oude films (van voor de jaren 70) ooit gemaakt.
Het verhaal in de film, was voor zijn tijd erg indrukwekkend, Het verhaal van Dean, Wood en Mineo die allerdrie niet begrepen woorden door de volwassenen en familieleden in hun omgeving (Dit wordt erg goed duidelijk gemaakt door het prachtige, intensieve en vooral energieke acteerwerk van de drie. Maar vooral
James Dean valt op, en weet ik elke scene de show te stelen, en is dan ook zonder twijfel, een van de beste acteurs die er ooit is geweest. Erg jammer dat hij maar drie films heeft gemaakt, en zo vroeg aan zijn einde kwam. (Maarja ik dwaal af even terug naar de film).Ik vind dit echt een behoorlijk ondergewaardeert filmpje vind echt dat hij een plaatsje verdient in de top 250 hier. Naast deze film en Fucking Amal is er nog nooit een film geweest, die op zo'n eerlijke en realistische manier de gevoelens van tieners neerzetten.
Maarja woorder schieten me nu echt te kort, en ben ook bang dat ik de film tekort doe om er iets niet positief over te schrijven. Want alles klopt gewoon, aan de film misschien wel de beste film ooit gemaakt naar mijn mening.
uiteraart 5 sterren
Wouters
-
- 2665 berichten
- 1837 stemmen
sterke film. stond al een tijd op de plank en verwachtingen werden ingelost. uitermate sterk acteerwerk, goed verhaal, goede muziek. Af en toe iets te clichematig maar toch zeer sterk.
Grappig dat niemand hier iets gezegd heeft over de vermeende homoseksualiteit van Dean en zijn zeer hechte 'vriendschap' met Sal Mineo. Nog een wrang feitje: Dean was al gecast voor de rol in 'Somebody up there likes me', maar kreeg toen zijn tragische ongeluk. Paul newman nam de rol van Rocky waar. Kennelijk vond die man daarboven Dean toch niet zo leuk.
4* voor nu en verhoging is aanstaande. ff afwachten of de film morgen nog net zo blijft hangen als nu.
ps. schitterende poster 
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
Grappig dat niemand hier iets gezegd heeft over de vermeende homoseksualiteit van Dean en zijn zeer hechte 'vriendschap' met Sal Mineo.
Ach ja ik ken de film echt door en door heb hem zeker vijf keer gezien, en ken hem dan ook door en door maar ik blijf hem gewoon schitterend vinden. Ik vind het juist zo mooi in die oude films dat homosexualiteit nergens vermeld wordt (omdat het destijds een nogal controversieel onderwerp was) maar door het gedrag van de acteurs duidelijk te merken is net als bv een film als cat on a hot tin roof.
Wouters
-
- 2665 berichten
- 1837 stemmen
er is een groot verschil daartussen hoor. In Cat on a hot tin roof was et een onderdeel van het script dat newman's karakter meer dan vrienden was met zijn vriend van vroeger. In deze film niet, het gebeurde buiten de film om.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
Ik bedoelde eigenlijk meer de manier waarop het bebracht wordt door de acteurs zonder dat er ook maar een woord over gesproken wordt, precies het zelfde als in
cat on a hot tin roof (maarja dit komt waarschijnlijk ook omdat dean en newman's acteerstijl veel van elkaar weg hebben).
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Grappig dat niemand hier iets gezegd heeft over de vermeende homoseksualiteit van Dean en zijn zeer hechte 'vriendschap' met Sal Mineo.
Vind ik in deze film ver gezocht. Meer dan vriendschap zag ik er met de beste wil van de wereld niet in.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Wouters heeft het over het echte leven, waarin zowel Mineo als Dean relaties met mannen hebben gehad en ze waarschijnlijk ook erg hecht zijn geweest met elkaar.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
He dat wist ik niet, ik wist dat er van dean beweert werd dat hij bisexueel was maar dacht dat daar geen enkel bewijs van was en van mineo wist ik het helemaal niet.
Nu begrijp ik ook dat ik je berichtje helemaal verkeerd begrepen heb wouters ik dacht dat je het had oven wat er in de film gebeurde.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Een verrassend goede film, waarbij ik het enigzins ironisch vind om te moeten zeggen dat de enige zwakke plek van de film eigenlijk James Dean zelf is. Hij wordt altijd geprezen omdat hij zijn rollen rauw en realistisch neerzette, bijna dierlijk instinctief, net als Marlon Brando (van wie ik ook al geen fan ben). De rol van Dean zou ik in ieder geval alles behalve realistisch willen noemen. Integendeel, het is juist erg duidelijk geacteerd. Hij speelt alsof hij constant intens en ontspannen tegelijk wil zijn. En dat levert een vreemd effect op. Maar vreemd genoeg wel een effect dat na een tijdje in het voordeel van de film gaat werken. Het geeft het personage van Dean iets extra verwards en dat is precies wat het nodig had. Om het maar eens apart te zeggen: Dean leverde hier een goede acteerprestatie door eigenlijk niet echt goed te acteren. Ik heb daar geen problemen mee.
Wel écht goed zijn Natalie Wood en Sal Mineo. Net als Dean spelen ze beide verwarde personages. Vooral de door Mineo gespeelde Plato vond ik een ontroerend personage (en ja, Ray liet hem wel degelijk de rol zo spelen dat het een homoseksueel was; zie ook IMDB).
De legende van Dean ten spijt is dit voor mij vooral een film van een man die wat mij betrefd meer verdient een legende te worden: Nicholas Ray. Dit is nu de derde film die ik van hem zie (na In a Lonely Place en Johnny Guitar) en alledrie de films zijn bijzonder krachtig. Krachtig is inderdaad het juiste woord, want zijn films hebben iets al is het moeilijk een vinger op te leggen wat het is. Ze zijn een beetje poëtisch zonder daar dan weer nadruk op te leggen.
Rebel Without a Cause behandelt thema's die mij in andere films eigenlijk nooit wat doen. De typische tienerthema's bedoel ik dan vooral, waarvan de eeuwige generatiekloof de duidelijkste is. Maar bij Rebel Without a Cause overtuigde alle thema's mij wel en de film wist mij te ontroeren. Het verhaal is redelijk voorspelbaar, maar de uitwerking is zo bijzonder (welke andere tienerfilm zou er nou met een scène komen waarin tieners naar de ondergang van de wereld kijken? ) dat het niet deert. De dood van Plato zag ik allang aankomen, maar de manier waarop dit in het verhaal gebruikt wordt zorgt ervoor dat het toch een impact heeft. Erg knap. Ik had ook niet het gevoel dat de film ergens echt moraliseerde, terwijl achteraf te stellen valt dat dit ergens wel gebeurde. Dit komt omdat de film nergens verbitterd overkomt, eerder verward, net als zijn hoofdfiguren. Dat zie ik graag. Zelfs de vader van Dean met al zijn onvolkomenheden kon op begrip van mij rekenen. Een punt waar juist andere vergelijkbare tienerfilms altijd over struikelen.
Knappe film dus. Zeker de moeite waard en in mijn ogen nog steeds niet veroudert.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
Het doet me deugt dat je hem zo goed vind 
Deze geniale film verdiend gewoon een plekje in de top 250 
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Deze geniale film verdiend gewoon een plekje in de top 250 
Inderdaad 
MorrisJ
-
- 41 berichten
- 61 stemmen
Erg sterke film. Dean speelt fantastisch en Wood, oogverblindend!
Maar dat neemt niet weg dat ik East of Eden nog dat tikkeltje intenser en beter vond.
4*****
Chuck Taylor
-
- 1269 berichten
- 1953 stemmen
James Dean is niet de beste acteur, maar hij weet wel een bepaald personage neer te zetten en ziet er van zichzelf al behoorlijk 'cool' uit. Eerste film die ik van Dean zag, vandaar. Film zelf zit goed in elkaar en was leuk te volgen. 4*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Afgelikte filmsterren
Daar bedoel je James Dean niet mee hoop ik? Hij is allesbehalve dat.
musicfriek
-
- 53 berichten
- 375 stemmen
Erg sterke film. Dean speelt fantastisch en Wood, oogverblindend!
Ik heb iets moeite met Dean's acteerwerk in deze film, vind de anderen eerlijk gezegd beter. Neemt niet weg dat dit nog steeds een fijne film is om te kijken. Giant en East of Eden vind ik beter dan deze 
donnie darko
-
- 6140 berichten
- 2823 stemmen
Ik had er veel van verwacht, van deze film en van James Dean, en die verwachtingen zijn toch wel grotendeels uitgekomen.
James Dean is magnifiek, ongelooflijk charismatisch en draagt deze film echt. Want op zich vond ik het verhaal nu ook weer niet zo goed. De rest van de cast acteert ook zeer goed en dit is echt een film die niet is verouderd. Heb het normaal niet echt voor oude films, maar deze leek niet al 53 jaar oud te zijn.
Ik ben zeker benieuwd naar meer films van deze tijd en meer films van James Dean. Maar deze film toont ons zeker dat Dean een veelbelovende acteur was die jammer genoeg veel te vroeg is gestorven. Ik denk trouwens ook dat Dean in het echte leven ook zo was als het personage Jim Stark, al weet ik niet zo heel veel over zijn echte leven.
Alleszins, 4* voor deze klassieker, en zou toch zeker een plaatsje in de top 250 verdienen.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
Moet hem toch ook maar snel weer eens zien, begin mezelf de laatste tijd steeds meer af te vragen of die 5 sterren nog wel objectief zijn aangezien het al weer zeker twee jaar geleden is dat ik hem voor het laatst zag.
Co Jackso
-
- 21924 berichten
- 2791 stemmen
Deze film viel mij niet tegen. James Dean is zeer sterk in de rol van Jim Stark. De vergelijkingen met Marlon Brando zijn mij in ieder geval nu duidelijk. James Dean is werkelijk het middelpunt van de film en zijn "coolheid" draagt in feite de film.
Met name het eerste uur was ik zeer geboeid door de film. Het verhaal was krachtig en de karakterontwikkeling interessant. Een topwaardering leek eraan te komen totdat opeens het besef kwam dat de film wat in elkaar zakt en zelfs een beetje ontspoort. Het gevoel met de film verdween wat en dit kwam met name door het gebrek aan geloofwaardigheid.
De onzinnige achtervolging en voornamelijk het gedrag van Plato vormden voor mij het grootste struikelblok. Wat een verschrikkelijk zwak en zielig karakter is Plato geworden. Zijn reacties tegen het einde van de film waren zeer theatraal en bijna soapachtig, heel jammer om de film zo een beetje te verpesten.
Het eerste deel van de film en het acteerwerk van James Dean verdienen een dikke voldoende. Ik ben in ieder geval zeer benieuwd naar meer van zijn werk. East of Eden ligt klaar, maar de hoogste verwachtingen heb ik van Giant.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Mooi dat de film je beviel, op wat enkele punten na. Ik denk dat East of Eden je misschien wel eens beter kan liggen.
Mister Spock
-
- 49 berichten
- 0 stemmen
Matige film, zeer overschat m.i. Wat mij nl. stoort in Rebel without a Cause is het gemak waarmee de regisseur zaken onuitgewerkt laat. Nadat er een auto in een ravijn is gestort, pakken de spelers de draad van hun leven na enkele minuten al weer op, alsof er niets heeft plaatsgevonden. Verder zijn er teveel toevalligheden in de film, wat het geheel tamelijk ongeloofwaardig maakt. Het einde vond ik al al niks.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7245 stemmen
Moet hem toch ook maar snel weer eens zien, begin mezelf de laatste tijd steeds meer af te vragen of die 5 sterren nog wel objectief zijn aangezien het al weer zeker twee jaar geleden is dat ik hem voor het laatst zag.
Frankeermachine
-
- 988 berichten
- 6609 stemmen
Matige film, zeer overschat m.i. Wat mij nl. stoort in Rebel without a Cause is het gemak waarmee de regisseur zaken onuitgewerkt laat. Nadat er een auto in een ravijn is gestort, pakken de spelers de draad van hun leven na enkele minuten al weer op, alsof er niets heeft plaatsgevonden. Verder zijn er teveel toevalligheden in de film, wat het geheel tamelijk ongeloofwaardig maakt. Het einde vond ik al al niks.
Ik heb hetzelfde.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Briljant acteerwerk van James en de rest van de cast.
Mooi en ontroerend verhaal.
4,5 ster
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Weer een grandiose film met James Dean. spijtig dat hij stierf op 24 jarige leeftijd. Ook was ik verrast dat hij in kleur was. Ik heb gelezen dat 4 acteurs in deze film op jonge leeftijd zijn gestorven :
James Dean (24 jaar) verongelukte op 30 september 1955 in zijn Porsche Spider, terwijl hij op weg was naar een autorace, te Cholame California, Nathalie Wood (43 jaar) verdronk in 1981 op zee, Sal Mineo (37 jaar) werd in 1976 doodgestoken en Nick Adams (37 jaar) stierf in 1968 aan een overdosis drugs.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Daar bedoel je James Dean niet mee hoop ik? Hij is allesbehalve dat.
Is inderdaad bullshit, Dean is misschien wel m'n favoriete Hollywoodster.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
James Dean neemt met zijn method acting de hele cast op sleeptouw in deze ijzersterke film. De film komt door Dean en anderen heel natuurgetrouw voor die tijd over en geeft een overtuigend beeld van de toenmalige jongerencultuur. Dat het in kleur geschoten is, versterkt dat beeld alleen maar.
Het karakter van Plato vond ik een vreemde eend in de bijt. Hij is suffig sulletje in het begin, maar later kantelt zijn karakter compleet met alle gevolgen van dien. Ik kan me wel voorstellen dat hij voor sommigen een minpunt is. Aan de andere kant past het wel in de film, waar niets moralistisch zwart-wit is en er meerdere kanten kleven aan de jongerenproblematiek.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8159 stemmen
Tweede film met James Dean die ik zie en ik moet zeggen dat ik nu wel helemaal overtuigd ben van zijn kunsten. Hij slaagt er ook hier in een overtuigende rol neer te zetten, waarbij hij zowel cool, stoer, maar ook af en toe erg verward weet over te komen.
Daarnaast spelen ook Natalie Wood en Sal Mineo goed. De laatste oogt soms wat vreemd, maar slaagt er op een gegeven moment wel in om mijn medelijden op te wekken. Verder zorgt Nicholas Ray ervoor het ietwat voorspelbare verhaal, dat de karakters allemaal wel wat kleur bevatten. Iedereen heeft zijn goede en slechte kanten, niemand uitgezonderd en dat het allemaal gelijk wel wat echter.
Ondanks dat ik op zich niet zo heel erg van dit soort tienerverhalen houdt heb ik me prima vermaakt en de de film zeker de moeite waard om te zien, al vind ik persoonlijk East of Eden nog wel een stukje beter.
3,5*
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3228 stemmen
Indrukwekkend realistisch verhaal, James Dean geeft zijn personage niet alleen leven, maar ook een hele boel emoties en gevoelens mee, denk ook niet dat ieder ander acteur deze rol beter had kunnen doen als Dean zelf.
Ook Natalie Wood vond ik erg overtuigend overkomen! en wat een mooie meid was ze in die tijd zeg!
Maar natuurlijk mag Sal Mineo ook genoemd worden, al vond ik hem net iets minder dan Dean & Wood, het personage van Sal Mineo lijkt op de 1 of andere manier toch iets minder goed uit de verf te komen, wat natuurlijk zeker niet wilt zeggen dat zijn rol slecht was, want hij was alles behalve slecht!
Het einde was ook indrukwekkend, misschien een klein beetje voorspelbaar maar toch op zo manier gebracht dat het je toch wel aan grijpt.
Niks minder dan een wel verdiende 4 sterren!
Erg jammer dat de 3 hoofdrolspelers zo vroeg aan hun einde moesten komen
vreemd genoeg ook allemaal door zogenaamde ongelukken..
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Dit is een prima film met overtuigend acteerwerk van James Dean.
Gerelateerd nieuws

Geboortedag James Dean: de drie klassiekers die hij tijdens zijn korte leven maakte

Terug naar het oude Hollywood: tien toppers uit de jaren '50

Eeuwig jong: vijf vroeg overleden acteurs en hun laatste topfilm
Bekijk ook

The Incident
Misdaad / Drama, 1967
13 reacties

Woodstock
Documentaire / Muziek, 1970
173 reacties

Fury
Drama / Film noir, 1936
43 reacties

The Graduate
Drama / Komedie, 1967
264 reacties

East of Eden
Drama, 1955
69 reacties

Hud
Drama / Western, 1963
37 reacties
Gerelateerde tags
individualrebelstraatbendeautoraceouder-kindrelatieunderground worldauthorityunsociabilitymeerderjarig wordengebaseerd op een kort verhaalteen rebelbased on story griffith observatoryteenager
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








