• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.071 films
  • 12.209 series
  • 33.979 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.002 gebruikers
  • 9.371.809 stemmen
Avatar
 
banner banner

Begotten (1990)

Horror / Experimenteel | 78 minuten
2,95 111 stemmen

Genre: Horror / Experimenteel

Speelduur: 78 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: E. Elias Merhige

Met onder meer: Brian Salzberg, Stephen Charles Barry en Donna Dempsey

IMDb beoordeling: 5,5 (12.603)

Gesproken taal:

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Begotten

"The Extraordinary First Film From The Director Of Shadow Of The Vampire"

Begotten is een constant pulserende zwart-wit nachtmerrie zonder dialogen over een destructief heidens ritueel in een kaal landschap. Met God, Moeder Aarde en de Zoon van de Aarde in de hoofdrollen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

God Killing zichzelf

Mother Earth

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Klinkt interessant...


avatar van ToNe

ToNe

  • 2865 berichten
  • 2336 stemmen

Ik had een hele tijd geleden de eerste minuten ervan gezien en besloot toen om het maar meteen uit te doen, omdat ik niet echt in de stemming was om dit alles tot mij op te nemen.

Het is een vage, surrealistiche [en suggestief griezelige] portrettering van God die zichzelf snijdt.

Totaal weer vergeten, maar toch maar weer eens opzetten als ik in de 'stemming' ben.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

avatar van Hemdale

Hemdale

  • 2222 berichten
  • 8824 stemmen

Allemaal heel vaag ja. Maar vergeleken met de Fukui films, Tetsuo e.d. is dit nog niks. Het begon wat mij betreft wel echt geweldig en veel belovend maar later zakte het allemaal wat in. Net of ze op den duur niet zoveel zin meer hadden om nog langer de film te editen en het maar snel even afgeraffeld hebben. Kleine 3,5*.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

The stuff nightmares are made of.

Kan we ergens wel vinden in killalot's kritiek, anderzijds wist de film mij wel te vangen. De vreselijke gore zwart/wit beelden waren hallucinant. De helft van de tijd weet je niet wat je zien, maar toch weet het steeds erg suggestief te zijn. "What the fuck, is dat ... damn ..."

Het begin is inderdaad wel het best. Freaky scene, lang uitgesponnen. Zoals alle scenes wel, maar hier is het zoals kill zegt allemaal net wat beter geëdit. Film mist ook wat muzikale ondersteuning. De soundscapes zijn wel leuk, maar vragen om meer backup. De spaarse momenten dat er wat ambient opduikt, en de soundscapes meteen ook een muzikaal karakter krijgen zijn de betere momenten van deze film.

Ik heb geen fuck begrepen van deze film, laat ik eerlijk zijn. Vaag kon ik het verhaal en de gebeurtenissen een beetje volgen, maar een rode draad of motivatie vond ik niet. Niet dat ik het miste, want de nare, vieze, enge en beangstigende sfeer die deze film uitstraalt is genoeg om boeiend te blijven. Maar een Tsukamoto of Fukui is het niet. Beetje de score bijplamuren, en de camera iets beter hanteren de volgende keer. Wel 4 dikke * van mij.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

Ik heb geen fuck begrepen van deze film, laat ik eerlijk zijn. Vaag kon ik het verhaal en de gebeurtenissen een beetje volgen, maar een rode draad of motivatie vond ik niet.

En dan hier een 4 aan geven.

Je begreep ook geen fuck van Smulltronstallet en dus doorredenerend is dat dus ook een 4.

Soms kan de logica zo simpelweg eenvoudig zijn.


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1267 stemmen

Bovendien is Smulltronstallet ook zwart wit


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Hoezo begreep ik geen fuck van die aardbeienfilm ? Vond hem net doorzichtig en afgelebberd. Een pak verhalender dan deze film in ieder geval. Dronkenmanslogica noem ik zoiets, want mijn sterren gaan duidelijk uit naar het visuele en de sfeer, wat zeer duidelijk in het tekstje daaronder staat. Uiteraard is dat niet gequote

En Smulltronstallet is vooral grijs. Doe mij maar high contrast zwart/wit, zoals danuz het zo mooi noemt.


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3230 stemmen

Ik dacht dat Persona die aarbeienfilm was Onderhond..


avatar van Chr.s

Chr.s

  • 3671 berichten
  • 1703 stemmen

Dat was een banaan

:/


avatar van Schizonoid

Schizonoid

  • 356 berichten
  • 188 stemmen

Ben al heeeeeeeeeeel lang op zoek naar deze film HELP!! iemand??

Wil hem zeker origineel kopen maar niet via buitenlandse betaling enz.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Begotten.... een film die tegelijkertijd verwonderd en verwond. Een grofkorrelige, in rauw zwartwit geschoten, metaphysische splatter met op de soundtrack melodieloze, anomale geluiden, sompige tonen en soms adem, al is nooit zeker van wie. God (een kruising tussen Leatherface en een psychotische pantomime-speler) fileert zichzelf. UIt zijn kadaver herrijst Moeder Natuur, compleet met operamasker. Zij doet een dans en baart een volwassen maar spastische zoon. De zoon wordt vervolgens gevangen genomen door een handvol voorwereldlijke druïden, gemarteld, doodgeslagen en begraven. En uit de aarde spruit daarna nieuw, rauw, grofkorrelig gras - en komt toch nog alles goed...


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

De rituelen die me bij de gister geziene film The Wicker Man allemaal wat mak en houterig overkwamen, waren hier in al zijn goorheid te zien.

Begotten is een film die vooral vies is. Maar toch kon ook deze me niet geheel bekoren. Het is mij allemaal wat teveel van "zolang het maar ranzig is, is het wel goed". Ik vond dan ook vooral de geluidstrack mooi, omdat deze erg hallucinerend werkt. Soms heb ik dan ook bewust mijn ogen gesloten om te genieten van de constant pompende geluiden, het vormde zich tot een constant lopende fieldrecording. Erg mooi.

Visueel gezien vond ik het fraai, maar had ik het na een tig wat minuten wel gezien. Het boeiende concept kwam dan ook nauwelijks naar voren. Vond het dan ook niet echt aanstootgevend of ziekelijk. Het begin vond ik erg goed en zo tussendoor waren er nog wat prachtige scènes (die zandstorm ineens), maar over het geheel kon het me niet écht bekoren.

Wel zo ongeveer de meest obscure film die ik gezien heb. Deed me in de verte denken aan het werk van Herman Nitsch (http://www.nitsch.org/: beetje doorklikken en je ziet wat ik bedoel), een kunstenaar die zich vooral concentreert op occulte rituelen en offers (en dan in het echt).

Edit: Ik hou er wel een bedrukt gevoel aan over, toch wel positief


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

yorgos.dalman schreef:

God (een kruising tussen Leatherface en een psychotische pantomime-speler) fileert zichzelf. Uit zijn kadaver herrijst Moeder Natuur, compleet met operamasker. Zij doet een dans en baart een volwassen maar spastische zoon. De zoon wordt vervolgens gevangen genomen door een handvol voorwereldlijke druïden, gemarteld, doodgeslagen en begraven. En uit de aarde spruit daarna nieuw, rauw, grofkorrelig gras - en komt toch nog alles goed...

Goede samenvatting van de omvang van de film. Vooral de zelfkastijding van God (het fileren van eigen buik) vond ik erg mooi in beeld gebracht. De manier waarop de armen in een lusteloosheid een mes in de buik staken. Klinkt luguber, is het ook, maar esthetisch had het iets heel moois.


avatar van medansavamhel

medansavamhel

  • 399 berichten
  • 244 stemmen

De meest obscure film die ik ooit gezien heb. Tevens de engste op haar eige manier. Schrik-momenten komen er uiteraard niet in voor, en ik kan ook niet zeggen dat ik mij oncomfortabel voelde tijdens het kijken (wat ik overigens wél ervaar bij films als 'The Sixth Sense' en 'The Messengers'). Het werkt meer op je gevoel. Erg sinister en vervormd.

Ik heb deze film een 4,5 gegeven. Wellicht wordt dit als erg hoog ervaren, maar ik ken dan ook geen enkele andere film die op hetzelfde niveau op je in kan werken zonder speciale effecten of dialogen. Erg uniek en bizar.

Er is één punt dat als negatief ervaren kan worden, en dit is tevens de reden waarom deze film nét geen maximaal aantal punten mag ontvangen van mij. De film weet de kijker - of in ieder geval ik, en ik kan mij voorstellen dat menig ander het ook zo ervaart - niet constant te boeien. Ik merk dat ik afdwaal doordat er verder geen spanning in de film zit. Ik zie deze film als puur conceptueel en vanuit een artistiek oogpunt is deze film geweldig. Een waar kunstwerk.

Ik raad deze film zeer zeker aan. Doch verwacht geen film zoals die gebruikelijk is dezer dagen.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Een duistere, bizarre maar tegelijkertijd fascinerende film. De wereld in Begotten is donker en mysterieus. Het lijkt net een beeld registratie van iemands nachtmerrie of beelden van een onbekende samenleving op een verre planeet.

yorgos.dalman schreef:

God (een kruising tussen Leatherface en een psychotische pantomime-speler)


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7364 stemmen

De kwaliteit van dit werkje lijkt wel op iets dat honderd jaar geleden is gefilmd en ondanks de korte speelduur lijkt hij eindeloos te duren.

Naar wat zit je eigenlijk te kijken? Geen idee.

Dit is een stijloefenig van een beginnend regisseur/filmmaker, meer kan ik er niet van maken.

Ondanks dit alles bleef ik kijken, vreemd.

De vreemdste "film" die ik tot hiertoe heb gezien.


avatar van Gizzmann

Gizzmann

  • 5617 berichten
  • 2839 stemmen

Wow, ziet er echt enorm interessant uit!


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Op Amazon wordt de dvd aangeboden voor vanaf 150 dollar?! (en er wordt druk geboden op eBay)

Heeft iemand een ander adres waar ik aan de film kan komen?


avatar van Bozkurt187

Bozkurt187

  • 8 berichten
  • 3 stemmen

haha. ff serieus wat is dit voor een film?? zwart wit? is dit een soort docu ofso?


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Denk je al het vreemds gehad te hebben, krijg je dit. Ja er zit een verhaal in, maar het duurde tot het einde, voor ik door had waar ik nu zo'n beetje naar had zitten kijken.

Erg wazig, maar direct en vies in beeld gebracht. Al is het erg suggestief en zie je de helft van de tijd niet wat er gebeurd. De motivatie van de personages, word bewust ook een beetje onduidelijk gehouden.

Voor mij was dit dan ook meer een sfeerfilm. Erg beklemmend, naar en kil. De rauwe stijl en het zwart wit zijn perfect. De rituelen, werken met de muziek hypnotiserend. Al mocht die af en toe wat meer aanwezig zijn, iets eer ambient nog.

Wazige trip en unieke ervaring. 4.5*


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb inmiddels wel mijn waardering omlaag gehaald. Ik moest wel. De film is uniek, de enige in zijn soort, dat zeker, maar dat is niet genoeg. Er gebeurt te weinig voor de 70 minuten die hij heeft.

Films al Pi, Marat/Sade, The Last of England, Stalker en het hele oeuvre van de gebroeders Quay zijn ook tamelijk uniek en op zichzelf staand, maar ze hebben iets meer 'drive' , een plotvoortschrijding, een lijn. Dat is het grote verschil.

Begotten had een magistrale, briljante kortfilm kunnen zijn die op je in beukt als een moker, maar helaas is hij te lang en te uitgesponnen en eindigt de film als klapjes op je hand van een hamertje-tik-hamer.

Zo, dat mag maar eens gezegd worden!


avatar van VanRippestein

VanRippestein

  • 1178 berichten
  • 1052 stemmen

Wat ís dit toch?? op de een of andere manier kom ik elke keer dat ik op zoek ben naar nieuwe lijpe films weer hierop uit, maar ik heb geen idee hoe ik er (legaal) aan kan komen en wat het nou eigenlijk is.., Toch maar is op andere manieren "verzinnen" om aan deze film te komen


avatar van Baldur

Baldur

  • 691 berichten
  • 3072 stemmen

Duistere, vage, soms best extreme, maar ook vaak lelijke film welke veel te lang duurt en waar het gebrek aan muziek (er zijn wel constant achtergrondgeluiden te horen) de film er ook niet beter op maakt. Toch heeft Begotten zeker iets fascinerends, iets unieks, iets 'onwerelds', iets aparts... wat me wél aanspreekt. Op veel momenten dwaalde ik heel ver af en verloor het mijn aandacht, op andere momenten intrigeerde de film me juist enorm. Experimenteel kan dit zeker genoemd worden.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

De tweede film in een paar weken tijd die ik geen ster durf toe te kennen. Het een en ander is al verklaard door andere members waar ik me redelijk in kan vinden. En wil er zelf nog aan toevoegen dat ik de film nogal demonisch vond. Eén keer nooit meer.


avatar van DonLeone

DonLeone

  • 592 berichten
  • 7257 stemmen

geniale film, goed opgenomen en geslaagde beelden, sterk experimenteel, lekker fijn, geslaagde horror experimentele fictiefilm, maar wat is de betekenis ervan???


avatar van Bitking

Bitking

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Wordt er wel gesproken in deze film?


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

het plot hierboven: "Begotten is een constant pulserende zwart-wit nachtmerrie zonder dialogen".

Eh jaaaaa, dit is de grootste praatfilm EVER!


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2312 stemmen

brucecampbell schreef:

De kwaliteit van dit werkje lijkt wel op iets dat honderd jaar geleden is gefilmd .

Dat is ook de bedoeling van de regisseur aangezien hij het begin van de menselijkheid voorstelt. Tenminste, dat denk ik toch. Verder kan je deze film slechts tot op een bepaalde hoogte volgen. Zoals velen hier doen, en zo ook mezelf, gaan mijn punten uit naar de sfeer, gore, ranzigheid en de setting. Het menselijk lijden komt zo goed naar voren, nog nooit zo goed gezien in een andere sfeer. Van Begotten heb ik een uiterst aparte en memorabele ervaring aan overgehouden. Verder is deze film niet alleen het meest vreemdst, maar tevens ook het pijnlijkst!


avatar van Dennis1990

Dennis1990

  • 5 berichten
  • 11 stemmen

Lijkt deze film eigenlijk op Eraserhead?

EDIT: ik kan hem nergens vinden, niet op de website van Fame of Free Record, en ook niet op Bol.com.

Is hij niet meer te verkrijgen?