Super Size Me (2004)
Genre: Documentaire
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Morgan Spurlock
Met onder meer: Morgan Spurlock en Bridget Bennett
IMDb beoordeling:
7,2 (116.412)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 augustus 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Super Size Me
"The first ever reality-based movie ... everything begins and ends in 30 days!"
Filmmaker Morgan Spurlock maakt zichzelf proefkonijn door 30 dagen niets anders te eten dan McDonalds voedsel. Hij probeert hiermee aan te tonen wat de lichamelijke en geestelijke effecten zijn van het overmatig eten van fastfood, om zo inzicht te geven in één van de grootste problemen in Amerika: vetzucht.
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf
Zichzelf - Internal Medicine
Zichzelf - Gastroenterologist & Hepatologist
Zichzelf - Cardiologist
Zichzelf - Nutritionist & Dietician
Zichzelf - Exercise Physiologist
Zichzelf - Former Editor: Walking Magazine
Zichzelf - Morgan's girlfriend & Vegan Chef
Zichzelf - Law Professor, George Washington University
Zichzelf - Former U.S. Surgeon General
Video's en trailers
Reviews & comments
Ynst
-
- 58 berichten
- 167 stemmen
Mij lijkt het echt onwaarschijnlijk dat iemand elke dag 3x bij mcdonalds gaat en daar altijd super size dingen vraagt.
het is onwaarschijnlijk, maar het gebeurt wel. Dit vermeldt ie aan het einde van de film...
morpheus
-
- 1034 berichten
- 675 stemmen
Wim Meij, redacteur bij het Algemeen Dagblad, herhaalde het experiment van de Amerikaanse filmmaker Morgan Spurlock en at gedurende dertig dagen elke dag driemaal bij McDonald's. In tegenstelling tot Spurlock viel hij echter ruim zes kilo af, bovendien is zijn gezondheid zelfs iets verbeterd.
De bloeddruk van Meij is gedaald en zijn bloedwaardes zijn verbeterd, terwijl die naar verluidt al bijna perfect waren. Tevens is de buikomvang van de redacteur met vijf centimeter afgenomen en is het risico op een hart- en vaatziekte en diabetes kleiner geworden. Dit alles is gebleken uit het laatste onderzoek door Jaap Fogteloo, internist (specialist voor inwendige ziekten) van het Leids Universitair Medisch Centrum.
Super size Me blijft echter een lekker "luchtige" documentaire waarbij Spurlock zijn boodschap leuk overbrengt. Nieuwswaarde is Nihil.
***
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Het is heel goed mogelijk dat de kwaliteit en de voedingswaarde van de ingredienten die MacDonald's gebruikt, in Nederland (en in andere landen) anders is dan in de VS. En aangezien Meij ook andere gerechten koos dan Spurlock, blijven beide 'onderzoeken' overeind en hebben ze allebei nieuwswaarde. Je moet dan wel goed vergelijken.
Ben toch erg benieuwd naar deze docu.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Nogal wiedes dat als je voornamelijk salades bij McDonalds eet je er niet dik van wordt.
Ik vind het sowieso een non-issue. Welk mens weet nog niet dat fastfood niet gezond is ?
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
De bloeddruk van Meij is gedaald en zijn bloedwaardes zijn verbeterd en is het risico op een hart- en vaatziekte en diabetes kleiner geworden.
Het ziekenfonds betaalt 70% van de quarterpounder.
Yak
-
- 4950 berichten
- 829 stemmen
Ik vind het sowieso een non-issue. Welk mens weet nog niet dat fastfood niet gezond is ?
Iedereen. Maar toch staat het dagelijks rijen dik bij de McDonald's en zie je mensen om tien uur 's ochtends als dubbele cheeseburgers naar binnen schuiven. Wat mij betreft duurt het bombardement om ons met onze eigen leefwijze te confronteren nog zeer lang voort.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Er is zoveel ongezond. Zolang je het met mate consumeert is er niet veel aan de hand. Ík denk nog eerder dat de gemiddelde Nederlander te weinig beweegt. Daar word je ook dik van.
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
Mac Donalds NL en Mac Donalds USA is niet te vergelijken.
Alles in USA is groter. Wat hier groot is is daar small of medium.
Verder at bij test in NL ook veel salades en USA veel burgers.
Burgers worden geloof ik toch ook veel meer gegeten daar dan salades. Deze 2 test met elkaar vergelijken is zelfde als appels met peren vergelijken.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Naast het verhaal van Meij bij Nova gister was er iets misschien nog wel belachelijker.Dat lulverhaal van een Nederlandse manager van een McDonalds, die beweert dat iedere persoon veel wisselt tussen dan weer een hamburger en dan weer een salade.Ik geloof hem meteen 
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Inderdaad, die manager met zijn achterlijke opmerkingen die natuurlijk niemand gelooft is de laatste tijd niet van het scherm te slaan, door deze docu.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Er is zoveel ongezond. Zolang je het met mate consumeert is er niet veel aan de hand. Ík denk nog eerder dat de gemiddelde Nederlander te weinig beweegt. Daar word je ook dik van.
Vind ik ook, van wat ik van deze documentaire heb gezien legt Spurlock (geinige naam trouwens) erg weinig verantwoordelijkheid bij de mensen zelf.
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
tja en Mac Donalds in Nederlands staat nu niet echt bekend om veel sla en zo op een broodje. Allemaal erg karig allemaal. Toch Neo?
Denk als ze een lijst maken van wat best verkocht is en erna en erna, zal denk ik de salade's toch stuk lager staan in de top zoveel.
Ook belachelijk dat Mac Donalds verbonden word aan sportevenementen als EK en OS.
Sport en Mac Donalds is geen goeie combinatie.
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Het is altijd nog de keuze van de consument om bij de Mc Donalds te eten. Ik vind het echt belachelijk dat mensen de Mc Donalds weg willen hebben, alleen omdat de consument zo dom is om zich daar vol te proppen.
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3233 stemmen
Van mij hoeft de Mac e.d niet weg hoor, af en toe best lekker zo'n Quarterpounder 
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
Mensen laten zich tegenwoordig zo makkelijk leiden door reclames en wat IN is en wat OUT is. Men is gewoon kudevee. Waarom denk je dat er zoveel uitgegeven word aan reclames?
Mensen zijn zo makkelijk te beinvloeden.
Zelfde met films die bagger zijn kunnen ze nog volle zalen trekken. Door de juiste reclame op juiste plekken.
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
Op zijn tijd kan geen kwaad maar niet te vaak. En geef me dan maar Burger King. Broodjes zijn daar tenminste niet schaars belegd En krijg ik alles tenminste nog warm.
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Daar moet juist wat aan gedaan worden, vind je niet?
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
tja en Mac Donalds in Nederlands staat nu niet echt bekend om veel sla en zo op een broodje. Allemaal erg karig allemaal. Toch Neo?
Denk als ze een lijst maken van wat best verkocht is en erna en erna, zal denk ik de salade's toch stuk lager staan in de top zoveel.
Alvast een gegarandeerde knaller voor als je bij een vestiging werkt: tel de salades die besteld worden 
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
tja wat moet je eraan doen?
reclames verbieden? Geweld op tv in series en film verbieden? Geweld in bioskoop films verbieden?
Alleen maar positief nieuws op TV / Positieve films / Positieve reclame, ...
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3233 stemmen
Op zijn tijd kan geen kwaad maar niet te vaak. En geef me dan maar Burger King. Broodjes zijn daar tenminste niet schaars belegd En krijg ik alles tenminste nog warm.
Ben 1 keer bij de Burger King geweest en vond het niet echt beter als de Mac. Nadeel van de Mac vind ik wel dat er zo weinig te kiezen valt, is dat bij Burger King ook zo?(niet opgelet toen).
morpheus
-
- 1034 berichten
- 675 stemmen
Blaat
Je trekt het iets te ver door, al begrijp ik wat je bedoelt.De vraag is eigelijk in hoeverre Mcdonalds verantwoordelijk is voor de producten die zij aanbieden en de manier waarop. Ze zijn een marktleidend bedrijf van grote invloed op de samenleving en tevens hebben hun producten over het algemeen geen gunstige werking op de gezondheid van die samenleving. In hoeverre moeten ze dit kenbaar maken, in hoeverre ligt de verantwoordelijkheid bij de burger en/of overheid en ga zo maar door.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Ik heb ergens gelezen dat de salades van de Mac veel vetter zijn dan de hamburgers door de dressing.
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3233 stemmen
Dat is sowieso vaak met dit soort eten. Het zijn de sauzen e.d die het allemaal nog erger maken.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Nog beter: je ken haast glijden achterin waar alles wordt klaargemaakt 
MFEO
-
- 682 berichten
- 38 stemmen
Wat bedoel je, MFEO?
Bedoel dat als je eten aanpakt, zo kan je ook geweld aanpakken.
Tevens behoort op alle producten in winkels op de verpakking te staan wat er in zit enzo. Waarom zou dat bij Mac Donalds ook niet verplicht gesteld kunnen worden?
Heb eens een docu gezien over de Mac Nuckets. Iemand ging achterhalen waarvan ze gemaakt worden. Je wil het niet weten. Is te gruwlijk voor woorden.
Veel mensen bij Mac Donalds weten nog geen eens waar ze van gemaakt zijn.
petey
-
- 1901 berichten
- 3828 stemmen
ik heb het artikel in het AD gelezen en de film niet gezien, maar wat ik begrepen heb at de Nederlander 1900 kcal per dag en de filmmaker 5000. (2500 per dag is normaal) Logisch dus dat de ned afviel en de Yank vetter werd. Heeft allemaal niets te maken waar je eet, alleen hoeveel is dus belangrijk. (voor dik worden, niet voor andere gezondheidsissues)
Pre- en sequels

Super Size Me 2: Holy Chicken!
2017
7 reacties
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills
Documentaire, 1996
48 reacties

Senna
Documentaire / Biografie, 2010
158 reacties

Searching for Sugar Man
Documentaire / Biografie, 2012
74 reacties

The Cove
Documentaire, 2009
280 reacties

Die Fetten Jahre Sind Vorbei
Drama, 2004
124 reacties

Blackfish
Documentaire, 2013
98 reacties
Gerelateerde tags
experimentdietgezondheidjunk foodfood industry fast foodmcdonald's restaurant
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



