• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.657 stemmen
Avatar
 
banner banner

Alfie (2004)

Komedie / Drama | 103 minuten
2,83 665 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Charles Shyer

Met onder meer: Jude Law, Susan Sarandon en Jane Krakowski

IMDb beoordeling: 6,2 (56.395)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 januari 2005

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Alfie

"Meet a man who never met a woman he didn't love."

Alfie (Law) is een Brit die in de States met veel succes vrouwen weet te versieren. Vrouwen zijn Alfie's lust en leven, zolang hij zich er maar niet gevoelsmatig aan hoeft te binden. Als zijn beste vriend een dipje in diens relatie heeft, probeert Alfie het koppel op zijn manier bij te staan, met als gevolg dat hij uiteindelijk met de dame in kwestie naar bed gaat. De daaropvolgende problemen zetten Alfie aan het denken. Want waar draait het nou eigenlijk om in het leven?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van BigPun

BigPun

  • 36 berichten
  • 438 stemmen

Wat een slechte film.. eerste de held uithangen, en dan zielig en verdrietig doen... zucht. Zonde van mijn tijd geweest.


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

De film kon me niet blijven boeien.Ik vond wel leuk als alfie soms vertelde tegen de kijker.En soms de muziek. 2,


avatar van Coop

Coop

  • 100 berichten
  • 117 stemmen

leuke film, vindt het leuk om te kijken hoe iemand een vrouw kan inpalmen, net het zelfde met don guan de marco met johny depp.

Goede film dus !


avatar van First Angelus

First Angelus

  • 127 berichten
  • 317 stemmen

Sexy, smooth en een aardig kleurenpallet.

Eigenlijk ben ik blij dat Alfie een verademing is. Zelfvoldaan en zelfzeker zoals het personage is, zo is de film ook. En dat is goed. Zéér goed. Want na abominations zoals Hitch, geeft deze film toch nog een soort echtheid en levensware originaliteit mee.

Ik haal Hitch aan, omdat dit zo weer een film is van een van de oeroude storylines waar hollywood al jaren op draait: boy sleeps around with various hot girls, boy meets girl, boy settles down with that girl. Heel lauw, heel onorigineel en heel voorspelbaar dus.

Daar is waar Alfie in verschilt.

Zijn hands-on approach (zowel letterlijk als figuurlijk), door in de camera naar de kijker te praten verveelt niet. Ik hoor velen al denken 'oh nee, niet weer zo 1', maar dat is deze film zeker niet. Want in dit concept geeft Alfie de harde lessen van de wereld mee. Op, natuurlijk, een eigenzinnige manier.

Hoe Alfie van de ene naar de andere vrouw fladdert en erachter komt dat het leven leger en leger wordt, zie je door de camera meestal virtuoze en bijna altijd gepaste en verzachtende kleurenpalletten.

Het is bijna cockney British op z'n Amerikaans.

Ik was onder de indruk van deze film, echt waar.

3*


avatar van JP1230

JP1230

  • 28 berichten
  • 389 stemmen

Gisterenavond deze film gezien en heb er van genoten. Had er op voorhand nog niet veel over gehoord. Ik verwachte een romantisch verhaaltje met wat komische elementen of personages.

Maar dat viel al bij al nog mee. Jude law is wel de drijvende kracht in deze film. Zijn personage is eigenlijk de film. Maar wat me opviel is dat hij eigenlijk wel een goede acteur is. Vooral in die losbandige rollen ( vb ook the talented mister ripley).

Het eerste deel van de film was het sterkste vond ik. De meest losse sfeer, geen moraal, alleen maar Jude law ( die een soort van charimse uitstraalde). Hij leeft en doet wat hij wil zonder enige beperking.

Het tweede deel en het einde vond ik bij momenten nogal melig. Hij merkt dat zijn leven niet loopt zoals hij het wil ( wat hij daarvoor wel kon) en dat anderen er ook invloed op uitoefenen. De moraalles op het einde viel me eigenlijk zwaar tegen.

De muziek vond ik passend bij de toon van de film. Luchtig, leuke liedjes in het eerste deel, en op het einde iets teveel aanzwellende violen en andere mierzoete muziek.

De film heeft me over het algemeen dus wel kunnen bekoren (voor een avondje in de week alleszins toch). Daarom ook 3 sterren.


avatar van moviemaatje

moviemaatje

  • 18 berichten
  • 5 stemmen

zwaar te laag gewaardeerd! een 2.8 ? Dat zou een krap zesje zijn op een schaal van 1 tot 10! Nou ja, Jude Law is ten eerste HOT! Ten tweede doet-ie het leuk en het is knap dat hij in zijn eentje - de bijrollen zijn leuk maar... echt bijrollen- die hele film kan dragen. Van mij krijgt hij een acht hoor !! ****


avatar van Amica

Amica

  • 4 berichten
  • 1 stemmen

Het maakt eigenlijk weinig uit he, als Jude Law er in speelt.

Als ie zijn bek zou houden zou ik het nog heerlijk vinden!

Werkelijk de mooiste man ter wereld in een pak of in een jute zak ongrijpbaar en onbereikbaar.

GEWOON LEKKER!


avatar

Robert-Jan

  • 32 berichten
  • 0 stemmen

Nooit verwacht dat ik deze film zo tof zou vinden,

hmmm


avatar van Antina

Antina

  • 113 berichten
  • 1079 stemmen

Mmm.... Jude Law

Simpele film, ik moest er erg aan wennen dat hij steeds weer in de camera ging kijken. Niet echt mijn favoriet, toch leuk om eens gezien te hebben! 2*


avatar van GreenHorN

GreenHorN

  • 57 berichten
  • 12 stemmen

ik zeg nie dat het een stomme saaie film is, maar hij behoort wel tot de catogo.... hmm.

neej ik mag sowieso geen oordeel geven want ik heb de halve film niet gezien. maar het is GEEN comedie, ga niet naar de film kijke om een avondje te lachen. (wat mijn doel dus was) daarom viel die vond ik erg tegen.

maar dit heeft dus allemaal niet met het verhaal en de acteer kunsten te maken enzo. daar mag iemand anders een oordeel over geven


avatar van KrisV

KrisV

  • 8061 berichten
  • 1173 stemmen

Gewoon een slechte film. Vreesde het ergste op voorhand, maar gezien enkele goede acteurs meededen, toch maar gekeken. En ik kan moeilijk stoppen met naar een film kijken, maar in dit geval was het toch de beste oplossing geweest.

Bovenaan staat komedie/drama. Dat is dikwlijls de omschrijving bij dark comedies, waar ik nogal van houd, maar in deze film was de eerste helft gewoon een saaie, langdradige komedie, en het tweede deel moest een soort drama voorstellen.

Verschrikkelijk Amerikaans-moraliserend, saai, niet grappig, slecht geacteerd, ...

Tijdverspilling.


avatar van Mitch!!!

Mitch!!!

  • 29 berichten
  • 62 stemmen

Ik was positief verrast door deze film! Alfie vertelde het verhaal leuk en het was een keer wat anders. Ook werd er goed geacteerd door Alfie, hij kwam echt over als een aardige jongen.


avatar van GreenHorN

GreenHorN

  • 57 berichten
  • 12 stemmen

ik zou weleens willen weten wat een comedy is.

is daar een of andere defenitie voor?

ik heb altijd gedacht dat je om comedies moest lachen.


avatar van GreenHorN

GreenHorN

  • 57 berichten
  • 12 stemmen

hmm

ik heb wat gevonde

blij·spel (het ~)

1 vrolijk toneelstuk => komedie

wat ik dacht klopt dus inderdaad niet. Ik hoop dat er ooit een keer een titel komt voor films waar je echt van moet lachen.


avatar van Liesjj_x

Liesjj_x

  • 47 berichten
  • 30 stemmen

Zo saaii!!! Het verhaal kon me echt niet boeien... sommige vinden het goed dat hij vertelt aan de kijker wel ik juist niet! Ik vraag me af waarom ik ben blijven kijken...


avatar van pink_roosje

pink_roosje

  • 1792 berichten
  • 807 stemmen

Heerlijke film om vaker te kijken, Jude law was me hiervoor nog neit opgevallen, nu wel 3*


avatar van Laurietje

Laurietje

  • 13 berichten
  • 185 stemmen

Film met weinig verhaal...

Ik heb al betere films gezien!


avatar van annie_87

annie_87

  • 4 berichten
  • 6 stemmen

Ik vind het helemaal geen probleem dat hij verteld aan de kijker, alsof je zijn beste vriend bent en hij je van alles toe vertrouwd. Op deze manier leer je hem goed kennen en kan je je beter inleven.

Leuke film en een beetje emotioneel.

Verder erg goede muziek van mick jagger en dave stewart.

Ik geef een 4


avatar van mwjrommens

mwjrommens

  • 7 berichten
  • 23 stemmen

Ik vond het een erg leuke film, best veel dingen herkenbaar moet ik zeggen!

Wat een ongeloofelijk mooie vrouwen in deze film, vooral Sienna Miller is erg mooi!!!

Jude Law weer erg goed, maar zijn beste rollen waren in The talented Mr. Ripley en I.A.!!


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Aardige, vlot gemaakte en hip gemonteerde film, die echter op het vlak van karakterontwikkeling en emoties toch wel behoorlijk de mist in gaat, zeker in vergelijking met het origineel uit de jaren '60, die tot op de dag van vandaag als klassieker geldt.

Moeten we nu echt medelijden, laat staan sympathie, krijgen met de hoofdpersoon die drie kwart van de film zich als een ascociale, pedante, egocentrische eikel heeft gedragen en nu zelf een koekje van eigen deeg krijgt en de gevolgen van zijn daden onder ogen te zien krijgt??!! Think NOT!

Goede muziek van oa Mick Jagger en Dave Steward! De song Old Habits Die Hard is een juweeltje!

3 sterren.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Leuke film. In het begin had ik een beetje mijn twijfels bij het feit dat de hoofdrolspeler zijn verhaal direct aan de kijker aan het vertellen was. Maar ik heb me er niet aan geergerd en het maakte de film toch iets meer bijzonder.

Het is gewoon een leuke, frisse, vlotte film. Het kakt nergens in. Maar ik kan eigenlijk geen scene eruit pikken die ik werkelijk geweldig en bijzonder vond, en ik kan geen scene herinneren die ik wat minder vond. Het bleef allemaal wat vlak en in het midden.

En het open einde ... ik hou daar meestal toch een onbevredigend gevoel van over maar als ze bij deze film hadden gekozen om hem toch met iemand te laten eindigen in een relatie, dan had ik de film toch iets minder bijzonder gevonden.


avatar van nele

nele

  • 225 berichten
  • 267 stemmen

Vond hem niet zo goed, Jude Law is mooi om naar kijken, maar daar blijft het ook bij. Ik zie hem niet graag in films, ook hoor ik hem niet zo graag praten. Voor de rest, vond ik hem over het algemeen middelmatig, geen grappige stukken, niet origineel...

1.5*


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5799 stemmen

een heel sexy jude law dus ik begreep wel waarom hij iedereen kon krijgen maar dat tegen de camera praten ben ik op een gegeven moment ook wel een keer klaar mee. sommige dingen moeten in een film niet zo erg uitgesproken worden, jammer dat deze film dat nodig heeft.


avatar van GioFunny

GioFunny

  • 158 berichten
  • 187 stemmen

heerlijke film dat voor veel mensen herkenbaar is, waardoor deze film je toch kan blijven boeien. Acteerwerk vond ik fantastisch.

Originele idee om zo tegen de camera te praten, wat ik soms wel het idee had van,, ok nu gaat het te ver..

al met al een 3,5


avatar van katie morosky

katie morosky

  • 1003 berichten
  • 804 stemmen

Echt zo'n film die alleen maar het bekijken waard is omdat Jude Law in beeld komt. Dat was dan ook de enige reden waarom ik deze film heb gehuurd. Eerlijk is eerlijk. Heb me daarom wel prima geamuseerd maar goed kan ik deze film echt niet noemen. Susan Sarandon is wel heel leuk als oudere knappe dame maar Sienna Miller maakt er een potje van door op ludieke wijze aan overacting te doen. Jude Law is doorgaans een goede degelijke acteur maar dat zie je niet in deze film. Een overbodige film die echt niet grappig is, te slecht om goed te zijn en te goed om slecht te zijn.


avatar van keukenzout

keukenzout

  • 430 berichten
  • 475 stemmen

Leuke film met Jude Law, Zaten er wel andere mensen in? Een fijne bakvisfilm


avatar van Carolaah

Carolaah

  • 148 berichten
  • 149 stemmen

Haha, net op tv gezien. Best oké film. Oké, oké, hoogtepunt is Jude Law. Beetje treurige film dat wel,.. lichtelijk sneu, maar opzich vermakelijk om een keer gezien te hebben. Zo slecht vond ik hem ook weer niet.

lichte 3


avatar van aerts007

aerts007

  • 1324 berichten
  • 54 stemmen

103 minuten naar de reet


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

Verrassend leuke film. Jude Law speelt de sterren van de hemel als Alfie en behoort langzaam maar zeker ook een beetje tot mijn favoriete acteurs. De rest van de cast doet het ook prima en vooral Sienna Miller spat van het scherm. Niet dat ze het nu zo super doet, maar omdat ze gewoon een beeldschone vrouw is. Daarom past ze ook prima in het plaatje wat mij betreft.

De film kijkt heerlijk weg en de montage is lekker snel. Leuke muziek, lekker luchtig sfeertje, leuke humor en een misschien wat mager verhaal, maar wel één die behoorlijk leuk is uitgewerkt. Vind het altijd erg leuk om dit soort films te zien, waarin mannen met een cool uiterlijk, mooie kleren en een prima uitsraling het leven doorgaan. Jude Law is daar de aangewezen persoon voor. Zo, nu ga ik eerst mijn Gucci overhemd uit de kast halen, Prada schoentjes oppoetsen en een pak sigaretten en een fles drank kopen om vervolgens lekker het beest uit te hangen in een leuke club...

* * *


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Vrouwen zijn Alfie's lust en leven, Hell yeah!

Fris en vlot filmpje met ´n paar originele vondsten. Het origineel nooit gezien, ben dat ook niet van plan. Deze remake is nou eenmaal hoe het hoort te zijn. Visueel een genoot, lekker veel jump cuts, mooie belichting [Pool-scène], leuke shots, prachtige fotografie van Mainhattan en een uitstekende soundtrack, en zo ben je voortdurend anderhalf uur in de ban van een verrukkelijk sfeertje.