Genre: Drama / Oorlog
Speelduur: 138 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Randall Wallace
Met onder meer: Mel Gibson, Madeleine Stowe en Chris Klein
IMDb beoordeling:
7,2 (158.683)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 18 april 2002
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot We Were Soldiers
"400 U.S paratroopers. 4,000 Vietnamese soldiers. 12,000 miles away from home. 1 man led them into battle."
De film vertelt het waargebeurde verhaal van 450 Amerikaanse soldaten die, in het begin van de Vietnam-oorlog, omsingeld werden door 2000 Noord-Vietnamese soldaten. De film volgt Lt. Colonel Harold Moore, en de reporter Joseph Galloway in wat de eerste grote slag in de Vietnam-oorlog zou worden.
Externe links
Acteurs en actrices
Lt. Col. Hal Moore
Maj. Bruce 'Snake' Crandall
Julie Moore
Sgt. Maj. Basil Plumley
2nd Lt. Jack Geoghegan
Barbara Geoghegan
Joe Galloway
Capt. Tom Metsker
2nd Lt. Henry Herrick
Capt. Tony Nadal
Video's en trailers
Reviews & comments
Mc_Kroket
-
- 1 berichten
- 112 stemmen
Ook ik vond het een van de betere/zo niet beste oorlogs-film ooit gezien. Het is dat ik mijn film top-10 nog niet heb ingevoerd anders had hij er zeker ingestaan. Ik vond het geweld etc. erg goed overgebracht, fantastische soundtrack, de personages zijn zeer sterk gespeeld en ook aan het verhaal klopt mijns inzage niets..maar iedereen (gelukkig) zijn eigen mening.
Ghecko
-
- 59 berichten
- 62 stemmen
Een film die ik maar met moeite ga afkijken. Vergeleken met saving private ryan is dit niets. Mel gibson loopt d''r 'n beetje rond iedereen aan te moedigen en schiet af en toe wat vietcongs neer maar zijn acteerwerk is echt bagger. Veel te overdreven 'hero' type.
Ook zou het mooier zijn als je alleen maar weet wat hun (amerikanen) zouden weten, dus die beelden van de vietcong weglaten. Maakt de film tegelijk een stuk spannender. Ik hou van oorlogfilms maar dit is niets.
2.5** vanwege dat gastje met die brandwonden waarbij het vel van z'n schenen werd afgetrokken. Nog nooit zoiets zieks gezien.
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
De actiescenes zijn aardig maar niets bijzonders. Wat de film nekt zijn die (vooral in het begin) belachelijke close ups van angstig kijkende mensen. Veel te overdreven. Alle doden die vallen deden me ook helemaal niets omdat je totaal geen binding hebt met de personages, ze zijn allemaal inwisselbaar. Dan gaan ze er ook nog zinnen tegenaan gooien als: I'm glad I died for my country. Yeah right, iedereen heeft ook nog tijd voor laatste woorden.
Acteerwerk kan er mee door al is Gibson wel heel erg heroisch. Sam Elliott is (hoewel ongeloofwaardig) het leukste. Het thuisfront acteert op zich ook ok alleen het materiaal waar ze mee moeten werken is benedenmaats.
Iedereen die vind dat Saving Private Ryan een patriotistische film is zou deze eens moeten kijken.
2*
inquestos
-
- 95 berichten
- 515 stemmen
Ben het met de bovenstaande 2 reply's eens, al vond ik de actiescene's toch best wel aardig. Het viel me ook op dat er een behoorlijke hoeveelheid actie inzat.
Inleving of band met een personage was totaal niet aanwezig. Zeer patriotistische film (ook wel te zien aan de imdb-votes: US: 7,7 non-US:6,6 ), en behoorlijk christelijk. Ik vond het trouwens een behoorlijk foute opmerking van "Gibson" in het begin van de film tijdens het einde van zijn gebed (voorafgaand aan zijn uitzending). Ik weet niet meer precies hoe het ging, maar het was zoiets van: "God, luister niet naar de barbaarse gebeden van de vietnamezen, en laten we ze genadeloos afslachten"
2 sterren krijgt ie van mij
Ghecko
-
- 59 berichten
- 62 stemmen
Nadat ik me berichtje had geplaatst volgde er nog een half uurtje ofzo, ik moet zeggen dat de film op z'n eind nog best wel wat aandacht van me trok. Hoe de pers d'r aan kwam en niemand iets wist te zeggen, heel mooi gedaan. Niet dat ik nu hoger zou willen stemmen maar het gaf wel even een wat andere wending aan alles.
movie-freak
-
- 253 berichten
- 532 stemmen
Na een tijdje afgezet, al dat gemiep over God enzo... Langdradige zeikfilm!
Token
-
- 23 berichten
- 157 stemmen
Ik hou enorm van oorlogs film zoals Black Hawk Down of eerder genoemde films.
Helaas kan deze daaraan niet tippen.
Vooral doordat de spanning niet lang kon worden vastgehouden en er niet realistische problemen voor kwamen.
Dit te samen een redelijke film voor een miezerige zondag, maar zeker geen topper.
magere 3,5*
Deek
-
- 102 berichten
- 75 stemmen
Wat kun je over deze film zeggen, begin van de film gaat eigenlijk alleen over god, bidden en zo. Beetje de gewone familie man laten zien. Als de actie begint, zie je ook alleen nog maar actie, zolang dat het gaat vervelen, bij saving P ryan liep er nog een beetje een verhaal doorheen. Er word in deze film helemaal geen spanning opgebouwd, geen mooie shots, als je de making of hebt gekeken weet je dat het met de hoofdrol spelers ook goed afloopt, de orginele personen komen allemaal vrolijk in beeld. Dus die spanning is dan ook verdwenen. Ik heb gelukkig voor een magere 5 euro gekocht bij de free record, dwz 3 films voor 15 euro. Al met al net geen 3 sterren.
Deek
-
- 102 berichten
- 75 stemmen
Hoe de pers d'r aan kwam en niemand iets wist te zeggen, heel mooi gedaan. .
Ik dacht eerst dat er een blik toeristen uit de helikopter kwam. Bleek toen idd pers te zijn
Sproetje
-
- 30 berichten
- 45 stemmen
Mooie film, maar dit is niet Mel's beste film vind ik, beetje jammer. Ik mag graag deze acteur op het witte doek zien maar in deze film ben ik een beetje teleurgesteld maar toch een aardige film voor een avondje thuis.
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Nou vooruit ik geef hem 1* omdat het eerste halfuur(3 kwartier) nog wel te pruimen was.
jeroenh4l
-
- 34 berichten
- 509 stemmen
vindt dat de film niet te vergelijken is met saving pravate ryan want, het is een totaal andere oorlog en een totaal ander slagveld. Verhaal zat goed in elkaar en de actie scene's zagen er goed uit. Alleen op het begin lijkt het wel de perfecte EO film:P
james Bunt
-
- 22 berichten
- 0 stemmen
1 van de beste vietnam oorlog films die er gemaakt is
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
1 van de beste vietnam oorlog films die er gemaakt is
RoD
-
- 32 berichten
- 770 stemmen
ik snap niet hoe je deze film ooit goed kunt vinden..
En dan ook nog zeggen dat het een betere film is als SPR.. dat begrijp ik al helemaal niet. Maja zal wel aan mij liggen dan. 2 ster. die ene scene met die helicopter dat hij een heel leger vietnamezen neerknalt haalt het nog met een half punt omlaag. Sjonge jonge wat typisch amerikaans
roger1965
-
- 41 berichten
- 122 stemmen
Prima oorlogsfilm, waar de Amerikaanse superioriteit eens niet vanaf druipt. Mooie special effects. 4,5*
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Zal wel, dit is gewoon Amerikaans nationalistische rotzooi. Een en al slappe 'I love America' bullshit.
Icer
-
- 331 berichten
- 500 stemmen
Ik vond het ook niet meer dan redelijk. Amerikaans trompetgeschal met een knipoog naar Generaal Custer.
Het komt allemaal niet realistisch over en inderdaad, God, thuisfront met rechte rug, heldendaden zoals soldaten die op vijandelijke handgranaten duiken, huilende soldaten met oneindige blik, begrijpende officieren, en talloze niet al te slimme vijandelijke slachtoffers, het zit er allemaal in.
Laat je echter het realisme vallen en zet je een 'Dukes of Hazzard' petje op, kun je toch een amusante avond hebben. ***
ikisfilmgek
-
- 74 berichten
- 54 stemmen
Deze film klopt voor geen hout. Dit was echt niet het tactiek wat de Noord-Vietnamezen gebruikten. Of te wel: op de vijand afrennen en hersenloos laten afknallen. In de werkelijkheid gingen ze jouw dag en nacht bombarderen en ondertussen een tunnel onder de grond graven en je van achter aanvallen. De tactiek wat hier gebruikt wordt komt uit de WO1.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Deze film vond ik een wat vreemd patriotisch ondertoontje hebben. Mel Gibson zal wel een dikke vinger in de pap hebben gehad bij We Were Soldiers. In de film speelt ie wel een erg braaf katholiek en heeft ie goed naar meneer pastoor geluisterd toen die zei; "Ga heen en vermenigvuldigd u" Ik werd echt een beetje simpel van al dat brave gebid met het gehele gezin gedurende de eerste 3 kwartier.
Ook vonden de makers het schijnbaar nodig om de rassenproblemen in de VS uit de jaren'60 op een belachelijk simplistische manier te benaderen. En als soldaten op het slagveld met hun laatste ademtocht dan ook nog zaken gaan roepen als; "I'm glad I died for my country" 
Komt nog bij, het ten strijden trekken tegen de vietnamezen met van die stichtelijke kerkmuziek erbij... Had het idee dat het hier soms een kruistocht tegen de heidenen betrof.
Gelukkig nuanceerd de film tegen het einde nog wel het een en ander maar dat kreeg de wat rare nasmaak niet helemaal weg.
Heeft deze film dan helemaal niets positiefs? Jawel de actie is best spectaculair en snorremans Sam Elliot (zonder snor) was ook erg vermakelijk. Jammer dat de actie vaak dan weer erg onpersoonlijk was. Overal zie je poppetjes neer vallen maar je beseft nauwelijks wie, wie nu ook alweer is.
Nee, geen geslaagde fim voor mij 2*
Gilgamesj
-
- 12 berichten
- 57 stemmen
Deze film vond ik een wat vreemd patriotisch ondertoontje hebben. Mel Gibson zal wel een dikke vinger in de pap hebben gehad bij We Were Soldiers. In de film speelt ie wel een erg braaf katholiek en heeft ie goed naar meneer pastoor geluisterd toen die zei; "Ga heen en vermenigvuldigd u" Ik werd echt een beetje simpel van al dat brave gebid met het gehele gezin gedurende de eerste 3 kwartier.
Ook vonden de makers het schijnbaar nodig om de rassenproblemen in de VS uit de jaren'60 op een belachelijk simplistische manier te benaderen. En als soldaten op het slagveld met hun laatste ademtocht dan ook nog zaken gaan roepen als; "I'm glad I died for my country" 
Komt nog bij, het ten strijden trekken tegen de vietnamezen met van die stichtelijke kerkmuziek erbij... Had het idee dat het hier soms een kruistocht tegen de heidenen betrof.
Gelukkig nuanceerd de film tegen het einde nog wel het een en ander maar dat kreeg de wat rare nasmaak niet helemaal weg.
Heeft deze film dan helemaal niets positiefs? Jawel de actie is best spectaculair en snorremans Sam Elliot (zonder snor) was ook erg vermakelijk. Jammer dat de actie vaak dan weer erg onpersoonlijk was. Overal zie je poppetjes neer vallen maar je beseft nauwelijks wie, wie nu ook alweer is.
Nee, geen geslaagde fim voor mij 2*
je neemt de woorden uit mijn mond. Ik vond het een vreselijke film, met inderdaad een veels te grote vinger in de pap voor meneer Gibson. Dat gelovige gedoe en andere geloven belachelijk maken. Nee zeker niks.
hooligan18
-
- 14 berichten
- 25 stemmen
Ik vond het een best goeie film, maar is snapte er geen hout van wie, wie was.
En 45 min lang dat gezin is geen hol aan |-)
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Het nadeel voor deze We were Soldiers"is dat er al veel te veel Vietnamprodukties voor zijn geweest.
Bovendien wordt het onafgebroken schiet en ontplofwerk wel een beetje storend op den duur.
Gibson weet met zijn sterke acteerwerk en zijn verbitterde
looks de film ook dit keer weer te redden maar een topper is het niet.
3*
Cine_fiel
-
- 30 berichten
- 24 stemmen
"We Were Soldiers" is een oorlogsfilm die totaal ongeloofwaardig is. Een doodgewone typische Amerikaanse bucht waarin Mel Gibson zijn woord nakomt als grote held. Het is een oorlogsverhaal waarin hij alles doet, alsof er in een oorlog maar 1 onsterfelijke held is. We hadden hem al eerder naar de vietnamoorlog en Irak moeten sturen, de onsterfelijke, pretentieuze, dorpsidioot. Spijtig dat Mel Gibson alles verbrot, want die andere pesronages in het verhaal zijn meeslepend en realistisch. Goed verhaal, maar veel te veel een roman willen maken. Mel Gibson kan uitstekend acteren maar 1 held die de wereld redt in een drama of oorlogsfilm past totaal niet bij die genre !! Mel Gibson verspilt zo zijn talent
NERD
-
- 1720 berichten
- 1432 stemmen
Mel Gibson kan uitstekend acteren maar 1 held die de wereld redt in een drama of oorlogsfilm past totaal niet bij die genre !! Mel Gibson verspilt zo zijn talent
Volgens mij wordt in deze film totaal niet gepretendeerd dat Harold Moore de wereld red. Als ik 1 sterk punt van deze film kan noemen dan is het wel dat beide kanten (amerika en vietnam) beide als even gewetensloos, maar tegelijkertijd ook menselijk neergezet wordt zoals ik dat in een echte oorlog ook kan indenken.
Ik kan me goed indenken dat er in een oorlog conflicten zijn tussen persoonlijke gevoelens en orders en dat vind ik erg sterk neergezet in deze film.
Ik heb in deze film niemand de wereld zien redden.
Gerelateerd nieuws

Vietnamoorlogfilm 'We Were Soldiers' met Mel Gibson vanavond te zien op RTL 7

Waargebeurd Vietnamdrama 'We Were Soldiers' vanavond op televisie

Deze toptitels worden binnenkort verwijderd van Netflix
Bekijk ook

Platoon
Oorlog / Drama, 1986
824 reacties

Voces Inocentes
Drama / Oorlog, 2004
24 reacties

The World's Fastest Indian
Biografie / Roadmovie, 2005
311 reacties

Taegukgi Hwinalrimyeo
Drama / Oorlog, 2004
312 reacties

Black Hawk Down
Oorlog / Drama, 2001
797 reacties

Enemy at the Gates
Oorlog / Historisch, 2001
468 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









