Napoleon Dynamite (2004)
Genre: Komedie
Speelduur: 82 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jared Hess
Met onder meer: Jon Heder, Jon Gries en Aaron Ruell
IMDb beoordeling:
7,0 (253.254)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Napoleon Dynamite
"He's out to prove he's got nothing to prove."
Napoleon Dynamite is een zonderling die het zwaar heeft op school. Hij is erg op zichzelf en iedereen vindt hem een loser. Dan krijgt voor het eerst in zijn leven een vriend: Pedro Sanchez. Pedro wil hoofd van de leerlingenraad worden, maar moet het opnemen tegen de populaire Summer. Napoleon besluit hem te helpen.
Externe links
Acteurs en actrices
Napoleon Dynamite
Pedro Sanchez
Deb
Kip Dynamite
Uncle Rico
Summer
Trisha
LaFawnduh
Grandma
Rex
Reviews & comments
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5028 stemmen
Zeer originele film met eigenlijk geen verhaal maar een aaneenschakeling van droge scenes zonder clou.
De humor is dus niet voor iedereen weggelegd maar voor mensen die kunnen lachen om rare typetjes (in dit geval buitenbeentjes) en gebeurtenissen die eigenlijk nergens over gaan.
Ik had een beetje een andere film verwacht maar heb me prima vermaakt met deze ultra droogneuker.
kaz
-
- 26 berichten
- 28 stemmen
Na alle reacties hier ben ik 'm maar eens gaan kijken. Echt zo'n toffe film!
Te droog gewoon.
simpelekees
-
- 48 berichten
- 46 stemmen
Ik heb extréém veel en hard gelachen, dus 3 sterren.
Extreem veel gelachen en wel onvoldoende geven?
Acteurs:
Typetjes zijn naar mijn mening erg goed neergezet. Nauwelijks gezichtsexpressie, de gigantische brillen, de eeuwige open staande mond van pedro en napoleon met de 2 voortanden. De ogen van napoleon lijken altijd dicht te zijn.
Muziek:
De muziek die de sfeer ondersteunt maar de personages passen er helemaal niet bij. Wat een komische sfeer creeert.
Camera:
Rustige shots en vooral veel stilstaande beelden. Dit voelt goed bij de droge stille napoleon en zijn vriendjes.
- Ik begrijp de film nog niet helemaal maar de humor bevalt me wel.
Pedro how do you feel about that one.
- It looks nice.
Yeah it looks pretty sweet, awesome, incredible.
Are you guys having a killer time?
-Yes
Een moment waarop je denkt dat er een glimlach op hun gezichten staat, niet dus. 1 van de komische momenten die ondersteunt worden door het camerawerk.
Ook het feest. Eigenlijk geen enkele sfeer. Muziek is gewoon een klassieker maar het is allemaal erg statisch. Dat doet me weer lachen.
Dit alles is natuurlijk een mening van mij. Ik ben geen expert op dit gebied.
4,5* omdat ik eigenlijk geen minpunten kan bedenken.
RalphV
-
- 14 berichten
- 49 stemmen
Redelijke kneuzen film met een paar leuke stukjes erin... er zit inderdaad totaal geen fatsoenlijk verhaal in, maar is wel leuk om ff te kijken als je niets te doen hebt...
Irritante stem van Napoleon en z'n buddies btw, kon 't op het eind bijna niet meer aanhoren...
kos
-
- 46692 berichten
- 8849 stemmen
Ik denk dat je deze film in de juiste stemming moet zien om echt ten volle van te genieten.
Ik had het idee dat er enorm veel leuke stukjes in de film zaten, maar toch heb ik nauwelijks gelachen.
. Ik weet niet precies of dat nou aan m'n stemming lag of aan de opbouw van de humor in de film.
Volgens mij komt het omdat het best even leuk is te lachen met die nerds maar het op een gegeven moment gewoon meer van hetzelfde is. Zo'n film waarin de losse scenes vaak veel leuker zijn dat het geheel.
p.s. wel een hoop geweldige quotes trouwens waardoor ik misschien m'n stem nog wel naar 3* herzie.
xxL.aura
-
- 29 berichten
- 24 stemmen
kvond dit echt een topfilm! kvond de stem van Napoleon juist vet grappig! het past helemaal bij zijn type! en bij alles wat hij zegt lijkt het alsof het hem de grootste moeite kost!
wat ik ook echt komisch vondt is de manier waarop hij eet op drinkt....hij staat gewoon stil en dan uit het niets duwt hij wat in zn mond! bij een spastisch iets zou ik het noemen!
Het verhaal gaat inderdaad eigenlijk helemaal nergens over maar volgens mij is dat ook echt de bedoeling geweest gewoon om een uber droge film neer te zetten!
nog het geniaalste van alles vindt ik de brillen, de openhangende monden en natuurlijk de dans van Napoleon! hoe die gast beweegt vondt ik echt MASTERLIJK!
oh ook een grappig stukje: Napoleon maakt een tekening waarvan hij zegt dat het een van zijn beste werken is! het meisje kijkt ernaar en denkt echt van: WTF :S SUPER gewoon!
kgeef de film gewoon 5* sterren XD
Hassel Davidhoff
-
- 4 berichten
- 5 stemmen
Meesterlijke film. Het personage Uncle Rico heeft een cultstatus verworven waar je U tegen zegt. Reve's "De Avonden", maar dan met warmer weer.
Pannenkoek
-
- 73 berichten
- 481 stemmen
Tjsja, hier moet je echt van houden. Was dit nou echt zo grappig dan ?
Net alsof je de hele avond naar Adje zit te kijken.
Maar eerlijk is eerlijk ondanks alles werd de film nooit echt vervelend en was hij goed gemaakt. Daarom toch nog 2**.
Pannenkoek
-
- 73 berichten
- 481 stemmen
Tjsja, hier moet je echt van houden. Was dit nou echt zo grappig dan ?
Net alsof je de hele avond naar Adje zit te kijken.
Maar eerlijk is eerlijk ondanks alles werd de film nooit echt vervelend en was hij goed gemaakt. Daarom toch nog 2**.
Overigens vond ik Nacho Libre wel een goede film. Bij Nacho Libre zijn de karakters mijns inziens veel beter gelukt en dus veel grappiger.
latrat
-
- 264 berichten
- 580 stemmen
Ik had verwacht het echt een beestige film te vinden, maar eht werd nogal een ontgoocheling. In plaats van 'echte' personages, echte sukkels neer te zetten, zoals Solondz dat soms kan, werden er alleen wat erg overdreven en 2 dimensionele figuren gebruikt. Napoleon zelf was ik al beu na de 10e minuut.
Het heeft wat weg als een sketch die een hoop californische kids gemaakt hebben, ergens tussen het surfen in.
Er zitten wel wat leuke momenten in, maar ik vond ze verre van geniaal. Als je zo'n extremen afschildert, is het nog moeilijk om iets origineels of grappigs te maken.
Wie lacht er nog als Homer Simpson Whoohoo roept als er eten passeert?
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Zelden zulke vermoeiende rotzooi gezien. Niet één keer gelachen. Als je zulke overdreven typetjes gaat neerzetten om grappig proberen te zijn werkt dat alleen maar averechts op me. Enorm irritant.
Mr. Chiel
-
- 1387 berichten
- 3851 stemmen
Als je echt wil lachen dan moet je deze film ook zeker niet gaan kijken, dan valt hij zeker tegen. Anders is het gewoon een komische droge film.
Als je 't na 10 minuten niks vind dan kun je beter de DVD uit de speler halen, dan is het gewoon niks voor jou.
**Na de aftiteling komt ook nog 4 minuten**
Slynkin
-
- 268 berichten
- 454 stemmen
haha,.. Ik heb hem net voor de 3e keer gezien, en ik lach nog steeds m'n zak eraf. Er zitten enorm droge momenten in. Die ongelofelijke blik van Jon Heder is geniaal.
Het verhaal gaat helemaal nergens over, en het is voor het eerst in een film dat ik dat niet erg vindt.
Je moet er van houden.
4,5*
Donkerwoud
-
- 8664 berichten
- 3941 stemmen
Terechte cult-comedy die weer eens een verfrissend nieuwe wereld toont, namelijk die van de nerds en sukkels. Dit is een van de weinige films die ik met mijn vrienden heb gezien en waarbij we allemaal keihard moesten lachen. Normaal is iedereen boos dat ik de zoveelse American Pie niet kan waarderen. 
missl
-
- 3866 berichten
- 5797 stemmen
echt niet mijn humor. wel knap dat iemand een hele film lang zo dom kan kijken.
delin
-
- 54 berichten
- 257 stemmen
Ik vind dit echt een beetje postmodernistisch gelul, in de trant van "het hoeft nergens over te gaan". Ik vond het ook echt vaak flauw. Tegelijkertijd met vlagen ook grappig en de film is wel goed gemaakt, de acteurs goed gecast, etc.
Ach, niet een aan-, ook niet een afrader, eigenlijk. Totaal geen film die mij is bijgebleven.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Idd, met vlagen humoristisch, maar verder vooral het gevoel dat het nergens over ging. Op zich hou ik wel van dit soort films, mits ze in de trend van Little Miss Sunshine zijn, maw, ze gaan nog ergens over. Napoleon Dynamite had nauwelijks inhoud noch interessante gebeurtenissen. Alleen leuk om Tina Marjorino te zien, verder....niets boeiends.
guylopez93
-
- 596 berichten
- 1731 stemmen
geinige film
om melig van te worden af en toe, vooral als je die nerds ziet moet je al lachen, ze kijken zo sloom uit hun hoofden, niet normaal gewoon, verder veel droge humor momenten dus wel lache om te bekijken
3*
Hectometersnor
-
- 299 berichten
- 168 stemmen
Ik weet nou niet of ik hem geniaal grappig moet vinden of beetje vaag. Aangezien ik daar maar niet uit kom geef ik hem 3 sterren.
merijn82
-
- 1931 berichten
- 460 stemmen
Ik kon er niet echt om lachen, maar ook niet vervelend ofzo. Oke af en toe een glimlach vooruit!
Meer woorden wil ik er niet aan vuil maken!
toxauron
-
- 53 berichten
- 222 stemmen
Waarschijnlijk de meest absurde film die ik tot nu toe heb gezien 
maar dat stuk op de muziek van Jamiroquai is heer-lijk.
Bekijk ook

Záhrada
Komedie, 1995
56 reacties

Alone in the Wilderness
Documentaire, 2004
7 reacties

October Sky
Biografie / Drama, 1999
81 reacties

Man on the Moon
Komedie / Biografie, 1999
400 reacties

Garden State
Drama / Komedie, 2004
507 reacties

South Park: Bigger, Longer & Uncut
Komedie / Animatie, 1999
874 reacties
Gerelateerde tags
underdogbroer of zus relatieidahomiddelbare schoolchat tienerschool dance social outcastpost-credits scenecomforting
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









