• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.189 acteurs
  • 199.039 gebruikers
  • 9.373.532 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Notebook (2004)

Drama / Romantiek | 123 minuten
3,85 4.636 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 123 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Nick Cassavetes

Met onder meer: Ryan Gosling, Rachel McAdams en Gena Rowlands

IMDb beoordeling: 7,8 (677.803)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 oktober 2004

Plot The Notebook

"Behind every great love is a great story."

Allie Hamilton komt begin jaren 40 naar het plaatsje Seabrook in North Carolina om vakantie te vieren met haar familie. Daar ontmoet ze de knappe Noah Calhoun die vanaf 't eerste moment verliefd op haar is. Ondanks hun zeer verschillende achtergronden beleven de twee een zomer vol hartstocht en passie. Maar als Allie verhuist en Noah zich aanmeldt bij het leger lijkt de liefde voorgoed voorbij.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Dit is echt een topfilm. Het verhaal is erg mooi en emotioneel. Alle negatieve berichten die mensen geven over deze topfilm, zijn wat mij betreft onterecht.

Normaal ben ik geen fan van romantische films, maar deze film heb ik 2 uur lang van genoten , en ik ben tot de conclusie gekomen, dat deze film 4,5* krijgt , en ik iedereen deze film zeker kan aanraden.


avatar van Weertenaar

Weertenaar

  • 1023 berichten
  • 1024 stemmen

Cassavetes brengt het er beter vanaf dan in John Q: 3.50 (3.70)
En gelukkig maaar, want dat toont aan dat Cassavetes nog altijd progressie boekt in zijn nog jonge carriere in de rol van regisseur. Toch is The Notebook bij lange na niet volmaakt, wat Cassavetes tot een nieuw filmproject zou moeten bewegen. Ik ben benieuwd, want het anonieme Alpha Dog's genereerde voornamelijk aandacht in de kantlijn, en My Sister's Keeper heeft vooralsnog ook nog niet het aanzien van een grote productie. Hij heeft weer iets groots nodig op zijn pad om zich te onderscheiden, hij kan het, en dat weet hijzelf ook. The Notebook is daar een goed voorbeeld van, ondanks dat het hier en daar toch niet helemaal zo is uitgepakt als men wellicht had gehoopt. Met name het subverhaal (die in de tegenwoordige tijd met de oude Noah en Allie) beschikt over onvoldoende lading om de boodschap in al zijn allure over te brengen. Voor een deel is daar het voorspelbare karakter en het hoge 'cliche-gehalte' debet aan, maar ook Cassavetes haalt naar mijn idee niet het onderste uit de kan. Het hoofdverhaal weet echter wel te boeien en ontplooit ook erg goed, ondanks dat de prent enkele mindere passages kent die op zijn zachtst gezegd niet heel erg sterk overkwamen.

Het laatste halfuur is het niveau sowieso tanende, het tempo ligt niet helemaal meer in lijn met de eerste anderhalfuur en had ik het idee dat Cassavetes niet echt goed een idee had hoe hij er nu een einde aan moest breien. Zwalken, dat woord zocht ik. De film zwalkt een beetje naar het einde. Erg jammer, daar de eerste anderhalf uur van de prent erg sterk in elkaar steekt. Goede dialogen, enkele meesterlijke scenes en de sterk ingepaste scenes uit de tegenwoordige tijd sieren de film. Bovendien wordt er erg sterk geacteerd, met name Rachel McAdams is geknipt voor haar rol, een sterke casting voor haar persoon. Ze leeft zich volledig in haar personage in, zoals ook Ryan Gosling. Echter houdt Gosling zijn niveau niet de gehele film vast waar McAdams dat wel lukt. Vrijwel alle bijrollen zijn meer dan behoorlijk ingevuld, enkel de rollen van de twee zwarte verpleegsters (toeval?) vielen ietwat uit de toon.

Cinematografisch zit de film eveneens sterk in elkaar. Heerlijke opnamelocaties, vele fraai geschoten scenes en een sterke coordinatie tillen The Notebook ver boven de middelmaat uit. Aangevuld met de sterke muziek ontstaat er een redelijk getroffen sfeertje, maar de X-factor ontbreekt helaas het meeste van de tijd. Daarnaast is de montage bij vlagen niet bijster sterk, iets dat in John Q ook al het geval was. Toch beschikt The Notebook over voldoende ingredienten waar niemand van de crew zich voor heeft hoeven schamen, al had ik het gevoel dat er toch nog wel meer uit deze film gehaald had kunnen worden. Al bij al kom ik toch net te kort om hier 4 sterren voor te geven, maar The Notebook zit daar bijzonder dicht bij in de buurt. Een enkele aanpassing had de doorslag al kunnen geven, maar dat heeft dus niet zo mogen zijn.


Script / Verhaal:................ 3,50
Acteerwerk:....................... 4,00
Regie / Speelduur:.......... 3,50
Realisme:......................... 3,50
Cinematografie:............... 4,00

Positie: 41/377
The Notebook staat daarmee voor 'Lock, Stock and Two Smoking Barrels' en achter 'Soldaat van Oranje'


avatar van twilight_men

twilight_men

  • 32 berichten
  • 81 stemmen

super film .


avatar van desert

desert

  • 107 berichten
  • 801 stemmen

Ik heb hem nu al een paar keer gezien, maar het geweldige gevoel wat ik had nadat ik hem voor het eerst af had gekeken, kreeg ik niet meer. Toch blijft dit een romantische topper voor mij. Een romance waar we stiekem allemaal op hopen in het echte leven


avatar van Baard

Baard

  • 119 berichten
  • 72 stemmen

Vanavond gezien. De sfeer in de film is goed, net als het acteerwerk, en de muziek is meer dan goed!

Maar na 10 minuten had ik al door hoe de film af ging lopen, erg voorspelbaar, en daar hou ik totaal niet van. Had het ook niet verwacht eigenlijk, hij staat redelijk hoog in de top 250, dus had niet zo een cliché liefdes verhaal verwacht, helaas was dit wel het geval...

2,5 ster voor de bovenaan genoemde punten, want dat is zeker sterk.


avatar van TwilightFAN

TwilightFAN

  • 30 berichten
  • 10 stemmen

The Notebook is echt een prachtige film, je kunt de film zo vaak mogelijk zien het verveelt je absoluut niet.


avatar van amme-iim

amme-iim

  • 45 berichten
  • 126 stemmen

Wat een mooie film! ik heb hem al een paar keer gezien en telkens weer barst ik in tranen uit.

hij is misschien wat voorspelbaar maar dat verpest voor mij de film niet. heerlijk zo'n romantische tranentrekker.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

amme-iim schreef:

Wat een mooie film! ik heb hem al een paar keer gezien en telkens weer barst ik in tranen uit.

hij is misschien wat voorspelbaar maar dat verpest voor mij de film niet. heerlijk zo'n romantische tranentrekker.

Vind je het zo emotioneel ?


avatar van nachtschade

nachtschade

  • 287 berichten
  • 900 stemmen

Had wellicht té hoge verwachtingen, vandaar dat deze film me toch tegenviel. Na 10 minuten heb je al in de gaten hoe het afloopt, niet een bijster goed teken. Acteerprestaties oké, hoewel ik de huilscenes nogal over the top vond.


avatar van parel123

parel123

  • 39 berichten
  • 42 stemmen

Prachtfilm! Mooi verhaal, maar dat merk je pas rond het einde van de film.

Absolute aanrader!


avatar van lailas

lailas

  • 1 berichten
  • 7 stemmen

meest romantische film die ik tot nu toe gezien heb.

prachtige romantiek

prachtig verhaal..

hier dromen we allemaal van toch?

heb er hem ondertussen al een paar keer gezien maar iedere keer weet hij me nog te ontroeren..


avatar van Maximilian

Maximilian

  • 209 berichten
  • 253 stemmen

lailas schreef:

hier dromen we allemaal van toch?


Dat je je geliefde tig jaar niet ziet en ze uiteindelijk zware Alzheimer krijgt? Liever niet.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen


avatar van rmf35

rmf35

  • 12 berichten
  • 26 stemmen

1 van mijn lievelings liefdesfilms!


avatar van film ster

film ster

  • 4 berichten
  • 5 stemmen

echt een hele mooie film. Romantiek vind ik nooit super maar deze was echt supermooi


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

film ster schreef:

echt een hele mooie film. Romantiek vind ik nooit super maar deze was echt supermooi

Precies zoals ik deze film heb ervaren.


avatar van Triple G

Triple G

  • 472 berichten
  • 404 stemmen

Mooie film. Uitstekend acteerwerk, mooie decors, aangename, warme sfeer. Het schijnt dat mensen na 10 minuten al weten hoe de film afloopt. Boeit niet. Gaat om hoe het verhaal in kaart wordt gebracht.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Heb ik gegeven als sinterklaas cado aan iemand, ga hem binnekort ook kijken


avatar van lukske00

lukske00

  • 93 berichten
  • 1539 stemmen

Het verbaast mij dat deze film hier zo hoog scoort, vond er echt niets aan.

ik sluit mij volledig aan bij deze recensie

The Notebook film bespreking Digg* filmbespreking


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

lukske00 schreef:

Het verbaast mij dat deze film hier zo hoog scoort, vond er echt niets aan.

ik sluit mij volledig aan bij deze recensie

The Notebook film bespreking Digg* filmbespreking

Wat een slechte recensie. De liefde droop er vanaf!


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Waarom staat deze niet in de IMDb toplijst?


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Gister gezien op aanraden van mijn vriendin en eerlijk is eerlijk; het is een prachtige film. Maar helaas niet zo mooi als ik de berichten deed geloven op deze filmpagina. En dat kwam o.a. door het volgende:

-Ik vond de hoofdpersoon (man) in eerste instantie té gek op haar, hij kon iedereen zijn wie zij wilde, ging door het vuur en probeerde haar (soms tevergeefs) te verassen. Dat kwam helaas niet meer ten uiting in het (snelle) vervolg van hun relatie. Het karakter van Noah sluitte niet goed aan op hoe hij zich deed overkomen in eerste instantie en de relatie draaide m.i. daardoor veel te snel 180 graden om; Allie werd onnatuurlijk snel verliefd (uit een in 1e instantie lichte aversie), en niet zo'n klein beetje ook.

-Tevens vond ik dat de vrouwelijke hoofdpersoon een beter actrice was dan hij en dat kwam bij een paar momenten tot uiting wat mij eerlijk gezegd uit de scene haalde.

-Het kleine stukje in de oorlog was veel te kort en theatraal en had misschien wat langer uitgediept mogen worden. Ook hoe zij uiteindelijk haar nieuwe man leerde kennen (beetje zelfde tijd) had wel wat uitgebreider gemogen. De rush naar de (ietwat voorspelbare) twist kwam daardoor ook te snel en werd dus niet goed ingeleid.

-Wat ik persoonlijk ook jammer vond was dat haar nieuwe man te lief was voor haar. Waar (als ik de vergelijking even mag maken) in de Titanic zij (Rose) als rijk meisje werd gekoppeld aan een onvriendelijke vent, kreeg zij een minstens net zo lieve man als Noah was (misschien nog wel liever). Daardoor voelde je niet de emotie en draagvlak voor Allie om terug te keren naar Noah. Minder in ieder geval. Zoveel symphatie (als bijvoorbeeld Jack Dawson/Titanic) wekte hij niet met zijn handelen, bij ons als kijker

Let wel, dit zijn slechts enkele punten in een verder uitstekend liefdesdrama. Toch blijft het gevoel knagen dat ze dit veel beter (en mocht van mij ook wel iets langer/uitgebreider) uitgewerkt hadden kunnen hebben. Zonde, want het had zo perfect kunnen zijn....

3,5*


avatar van Niveath

Niveath

  • 363 berichten
  • 596 stemmen

Ondanks de hoge waardering keek ik al tijden op tegen deze film, aangezien ik niet echt van de zwijmelfilms ben.

Gelukkig bleef vooral het eerste uur aardig, met de leuke dingen van vroeger en hoe de liefde ontstaat. Het hele opa en oma verhaal maakt alles nog voorspelbaarder dan dat zo'n film al is, en duurt tegen het einde toe te lang.

Alles wordt goed geacteerd, simpel in beel gebracht en de soundtrack kan er mee door.

Niet slecht, maar gewoon niet echt mijn ding.

3.0*

Leuk trouwens om Gena Rowlands op haar oude dag nog een puike rol neer te zien zetten


avatar van Fixi88

Fixi88

  • 277 berichten
  • 504 stemmen

Een goede film die wel wat voorspelbaar is. Normaal niet mijn genre maar toch werd ik aangegrepen door het verhaal. Gosling speelt zeer goed net zoals zijn tegenspeelster. Ik heb ook nog het alternatieve einde gekeken waar ze samen sterven in het ziekenhuis en deze vond ik zelfs beter. Al met al een mooie film.


avatar van Fatti

Fatti

  • 51 berichten
  • 59 stemmen

Net zien.

Het einde is super mooi.

Een prachtig verhaal.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6905 stemmen

Rachel McAdams en Gena Rowlands spetteren van het doek af. Prachtvrouwen. Om stiekem verliefd op te worden.


avatar van amme-iim

amme-iim

  • 45 berichten
  • 126 stemmen

Thom1994 schreef:

(quote)

Vind je het zo emotioneel ?

Ik heb zelf een oma die dement is. Ik kan je vertellen dat het echt niet leuk is dat je niet herkent wordt door je eigen vrouw/moeder/oma.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Goeie Genade wat een beeldschone zalige grijpende emotionele romatische film!


avatar van Marjoleine89

Marjoleine89

  • 22 berichten
  • 30 stemmen

Hele mooie, romantische en emotionele film! Een mooi en indrukwekkend verhaal met mooie muziek!


avatar van dbgin

dbgin

  • 13 berichten
  • 35 stemmen

prachtig verhaal, hoe vaker ik hem kijk hoe mooier ik 'm vind en hele mooie romantische scène's zitten er tussen.