• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.413 stemmen
Avatar
 
banner banner

Black Hawk Down (2001)

Oorlog / Drama | 144 minuten / 152 minuten (extended cut)
3,69 3.423 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 144 minuten / 152 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Josh Hartnett, Ewan McGregor en Tom Sizemore

IMDb beoordeling: 7,7 (451.076)

Gesproken taal: Engels en Somalisch

Releasedatum: 28 februari 2002

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Viaplay Bekijk via Viaplay
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Black Hawk Down

"Leave no man behind."

Het waargebeurde verhaal van de slag om Mogadishu, de langste grondstrijd met Amerikaanse troepen sinds Vietnam. Een elite-team van 120 Amerikaanse militairen wordt op 3 oktober 1993 in Mogadishu gedropt om 2 Somalische luitenanten te ontvoeren. Bedoeld als een operatie van een uur, loopt het echter flink uit de hand.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

SSG Matthew Eversmann

SFC Norm 'Hoot' Gibson

SPC John Grimes

LTC Danny McKnight

SFC Jeff Sanderson

MG William F. Garrison

CPT Mike Steele

SPC Shawn Nelson

PFC Todd Blackburn

SPC Lance Twombly

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

silhoupin schreef:

De film weet ook een haat op te wekken tegen de zwarten waartegen ze in de film vechten en dat is ook een goed teken.

4 sterren

Dat kan ik niet terugvinden in de film, dat ze haat opwekken tegen de vijand.

Je ziet wel dat ze sarcastische grappen over ze maken maar dat ze vol met haat zitten dan vindt je echt niet terug.

Tenminste ik niet.

Vraag me af waar je dat uit afleidt.


avatar van Hi-Tek

Hi-Tek

  • 666 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

Hoewel ik het in zekere zin wel begrijp (ze zijn toch de "vijand") is dit echt wel erg brak verwoord denk ik.

Inderdaad je krijgt gewoon meer sympathie voor de Amerikanen dan voor de ''zwarten'' omdat zij de vijand zijn.

Wat hij zegt dat dat een goed teken is, slaat natuurlijk nergens op .

Maar goed de film gaat over een opdracht die uitliep tot een nederlaag, terwijl het een hele simpele opdracht was en de Amerikanen hebben de Somaliër's gewoon onderschat.

Deze boodschap werd erg goed in beeld gebracht en de non-stop actie liet zien dat het één grote chaos was en de Amerikanen te weinig steun kregen.

Sommige vonden deze overdosis aan actie juist storend en ook weleens saai, maar dit geeft (tenminste bij mij dan) een hele goede indruk over hoe het er daar aan toe ging.

De actie en een aantal rauwe scenes zorgen gewoon voor de grimmige sfeer.

Alles werd erg mooi gefilmt, de decors waren ook prachtig en de muziek zorgen gewoon voor het geheel.

Wat wil je anders met een regisseur als Ridley Scott.

Het acteren vond ik voldoende tot goed, maar af en toe vondt ik het lastige verschillende personage's uit elkaar te houden doordat alles zo chaotisch was.

Over de personage's verder die vondt ik erg slecht uitgewerkt en dat is jammer, want het kon me soms niets schelen wie er dood ging.

En al dat gezeur over patriotisme komt me strot uit want het lijkt wel of elke European anti- Amerikaans wordt.

Ik bedoel New York is toch gewoon de big city of dreams.

Verder 4 sterren voor deze film.


avatar van Jasp

Jasp

  • 20 berichten
  • 128 stemmen

Prachtig gefilmde actie. Je verveelt je echt geen moment meer als de Amerikanen eenmaal met hun inval beginnen.

Ik hoorde vooraf veel commentaren als 'te Amerikaans' e.d. maar ik had dat gevoel totaal niet. De film laat juist zien dat er, ook vooral aan Amerikaanse kant, veel fout is gegaan daar in Somalie.

Wat mij betreft doet deze film weinig onder voor Saving Private Ryan.

4*


avatar van rico_defender

rico_defender

  • 157 berichten
  • 301 stemmen

Ik vind het een superfilm.

eerst beetje verhaal voordat ze binnenvallen en de actie helemaal top.

van mij 5 sterren


avatar van animalkrullie

animalkrullie

  • 546 berichten
  • 658 stemmen

Zeer goede film, waarbij je de angst van de soldaten voelt (net als in saving private ryan).

Mooie grimmige aktiescenes, schitterende soundtrack.

Onderhoudend tot de laatste minuut.

4,5*


avatar van silhoupin

silhoupin

  • 238 berichten
  • 213 stemmen

kappeuter schreef:

(quote)

begrijp me niet verkeerd, ik wil hier ZEKER GEEN rascistische opmerking maken! het is een goed teken dat ze dat kunnen, laten zien hoe slecht mensen voor elkaar kunnen zijn.


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

Wederom weet regisseur Ridley Scott een geniale film te leveren. Black Hawk Down (2001) is een aangrijpend waar gebeurd oorlogsdrama met harde realiteitsbeelden.

Alles wijst op een goed geplande strategische zet van de Amerikanen. Spijtig genoeg onderschatten ze de Somaliërs enorm en komen terecht in een waar slachtveld. Regisseur Ridley Scott laat vrijwel alles zien omtrent dit oorlogsdrama. Het onderschatten van de tegenstander, het oppakken van de wapenleverancier, de trainingen, het tactische plan etc. Het wordt allemaal goed en niet te vergeten, zeer realistisch weergegeven. Daarnaast zijn de personages interessant en de acteerprestaties goed.

Black Hawk Down wordt gelukkig ook op geen moment te Amerikaans, ze laten de grote fouten van Amerika duidelijk zien waardoor het geen heldhaftig Amerika verhaaltje wordt. In tegendeel zelfs.

De actiescènes zijn verder van een zeer hoog kwaliteitsniveau, grimmig, hard en uiterst realistisch. Het camera werk is ronduit prachtig, net zoals de special effects. Je wordt overladen door deze geniale actiescènes die geen moment gaan vervelen, zelfs niet na verscheidene herzien beurten.

Kortom, mij rest niets anders dan Black Hawk Down te beoordelen met de volle score.
5*


avatar van rico_defender

rico_defender

  • 157 berichten
  • 301 stemmen

SilverGun schreef:

Mooi in beeld gebrachte actie, maar verder is dit holle pulp. Ik heb te doen met degenen die in alle onwetendheid beweren dat dit een realistische weergave is van de waargebeurde situatie.

1,5 sterren

Terwijl deze film op een boek gebasseerd is

Dus geen pulp lijkt mij dan

ik vind het 5,0*


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

SilverGun schreef:

. Ik heb te doen met degenen die in alle onwetendheid beweren dat dit een realistische weergave is van de waargebeurde situatie.

Ik zou maar eens de extra's kijken voor je zo'n onzinnige stellingen plaats.


avatar van Oscar Wilde

Oscar Wilde

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

Hi-Tek schreef:

(quote)

Inderdaad je krijgt gewoon meer sympathie voor de Amerikanen dan voor de ''zwarten'' omdat zij de vijand zijn.

Wat een gezeik hiero. Die Somalische moordenaars waren toch ook in het echt de vijand of niet ? Als er een film gemaakt werd waarin blanke mensen als vijand werden afgeschilderd, dan was het geen probleem geweest. Al die zelfkastijdende politiek-correcte gezeik. Kijk de film of kijk het niet.


avatar van jesje

jesje

  • 45 berichten
  • 58 stemmen

Mooie film! Toen ik hem de eerste keer keek vond ik hem een beetje rommelig maar de tweede keer was hij zeker de moeite waard!


avatar van alecx

alecx

  • 25 berichten
  • 700 stemmen

top 10 en no comment *****


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Kraak noch smaak verslag van een oorlogsgebeurtenis zonder enige grootschalige impact. Zo kun je ook nog duizenden events uit Servië of Tsjetsjenië tot film gaan omzetten. Het belang van deze film ontgaat met dus kompleet, verder is er ook weinig boeiends aan te ontdekken.. jammer, want meestal ben ik wel gecharmeerd van meneer Scott.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Vond het wel een redelijke film. Er zat ook wel een hoop gore in. Net als in Saving Private Ryan.

3,0


avatar van rico_defender

rico_defender

  • 157 berichten
  • 301 stemmen

de stad is weer overgenomen door de rebellen gaan ze straks weer


avatar van metaledje

metaledje

  • 740 berichten
  • 859 stemmen

wat een chaos film, beetje druk haha je wist niet waar je moest kijken,maar daardoor vond ik deze film geweldig,zat soms echt met open ogen te kijken,en zat zelfs mee te doen met mijn handen enzo, zo erg had ik het, ze maken veel films met een ware gebeurtenis tegenwoordig,dan moet die gebeurtenis wel boeiend genoeg zijn en dat vond ik van deze film WEL het geval,dat een heel stadje meegaan doen zelfs vrouwen en kinderen die normaal heel vredig binnen hangen,dat is wel chaos te noemen, een hele goede cast met een paar lievelings acteurs die het uitstekend deden, zeer goed gefilmd, genoeg gevoel je raakt er zelf ook mee in de ban,terwijl het maar een film is TOP 4.5*


avatar van iGeO

iGeO

  • 234 berichten
  • 467 stemmen

Beklemmende, zinderende film...

Wat zo'n simpele opdracht leek te zijn, loopt gigantisch uit de klauwen.

****

PS. en dan te bedenken dat ze in deze film bepaalde scenes hebben aangepast dan wat er in werkelijkheid is gebeurd, om het niet te schokkend te maken...


avatar van Royke04

Royke04

  • 14 berichten
  • 180 stemmen

Vond hem best goed. Een simpele missie die gigantisch uit de hand loopt. Je leeft inderdaad mee in de film. Soms wel even goed opletten omdat je niet meer wist waar je moest kijken....maar toch.

4*


avatar van by_the_way

by_the_way

  • 3792 berichten
  • 504 stemmen

Vond deze niet echt aanspreken.Toch maar een keer herzien.Nu een 2**


avatar van Hi-Tek

Hi-Tek

  • 666 berichten
  • 0 stemmen

Oscar Wilde schreef:

(quote)

Wat een gezeik hiero. Die Somalische moordenaars waren toch ook in het echt de vijand of niet ? Als er een film gemaakt werd waarin blanke mensen als vijand werden afgeschilderd, dan was het geen probleem geweest. Al die zelfkastijdende politiek-correcte gezeik. Kijk de film of kijk het niet.

Beter kijk je de volgende keer eens beter naar de berichten die er staan in plaats van met zulke (domme) berichten aan te komen kakken. Het ging erover dat silhoupin het volgende zei De film weet ook een haat op te wekken tegen de zwarten waartegen ze in de film vechten en dat is ook een goed teken en Onderhond daarop reageerde en zei dat hij het in zekere zin wel begreep omdat het toch de ''vijand'' is, maar het wel brak verwoord vind. Ik deel zijn mening, omdat je toch de sympathie krijt voor Amerika en dat is logisch gezien het feit dat het vanuit hen standpunt word gefilmt.

Zeg ik dat ik het moraliserend vind en daarom vervelend vind ik geef potverdorie aan dat het gezeur over patriotisme komt me strot uit want het lijkt wel of elke European anti- Amerikaans wordt, so fuck off please.


avatar van Overlord

Overlord

  • 26 berichten
  • 27 stemmen

Zeer goede film. Nu een keer de andere kant van een missie!


avatar van Bas1991

Bas1991

  • 24 berichten
  • 79 stemmen

geweldige film!

zeker een aanrader

5 sterren van mij


avatar van danny4826

danny4826

  • 79 berichten
  • 113 stemmen

zeer indrukwekkend


ik ga hem zien, kan ik net zo'n goede film als platoon verwachten?


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

movieloverrr schreef:

ik ga hem zien, kan ik net zo'n goede film als platoon verwachten?

Of Black Hawk Down net zo goed is als Platoon kan ik niet beantwoorden omdat ik Platoon nog niet heb gezien. Black Hawk Down is echter wel een ijzersterke film met schitterende keiharde grauwige actie scènes. Het is de volle speelduur genieten.


avatar van Hi-Tek

Hi-Tek

  • 666 berichten
  • 0 stemmen

Alhoewel het op een gegeven moment meer een aaneenschakeling aan actie begint te worden, maar tegelijkertijd versterkt dat wel weer het ''chaos gevoel''.


avatar van Bert1

Bert1

  • 2196 berichten
  • 0 stemmen

Mijn aandacht verslapte erdoor.


avatar van Nohands

Nohands

  • 315 berichten
  • 288 stemmen

Het is gewoon een steengoede oorlogsfilm, klaar....


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2219 berichten
  • 3473 stemmen

Nohands schreef:

Het is gewoon een steengoede oorlogsfilm, klaar....

Doe eens even normaal, jouw mening is niet die van anderen. Ik ga hem vanavond kijken en ik ben benieuwd.


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

Ik ben benieuwd naar je recensie tukkerstein. Black Hawk Down is in ieder geval de beste oorlogsfilm die ik heb mogen aanschouwen.