Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 126 minuten / 142 minuten (director's cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Ierland
Geregisseerd door: Antoine Fuqua
Met onder meer: Clive Owen, Keira Knightley en Ioan Gruffudd
IMDb beoordeling:
6,3 (182.150)
Gesproken taal: Engels, Iers en Latijn
Releasedatum: 29 juli 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot King Arthur
"Rule Your Fate."
Arthur is een aarzelende leider die niets liever wil dan Brittannië verlaten en naar de stabiliteit van Rome terugkeren. Maar voordat hij mag vertrekken, leidt een laatste opdracht hem en zijn ruiters - Lancelot, Galahad, Bors, Tristan, Dagonet en Gawain - hem verder van zijn doel af. Brittannië heeft een koning nodig, die het volk kan verenigen om het land tegen de binnenvallende Saksen te verdedigen. Onder begeleiding van zijn vroegere vijand Merlijn, de mooie en moedige Guinevere, zal Arthur de kracht moeten vinden om het tij te doen keren en Brittannië weer terug te geven aan haar oorspronkelijke bewoners.
Externe links
Acteurs en actrices
Arthur
Lancelot
Guinevere
Tristan
Gawain
Galahad
Bors
Merlin
Dagonet
Cynric
Video's en trailers
Reviews & comments
michael1588
-
- 10 berichten
- 10 stemmen
leuke film precies wat ike r van verwacht had, goed te begrijpen, men moeder begreep hem niet maar dat zal wel aan het feit liggen dat ze oook wat ouder word, ik raad hem dn ook aan en ik geef hem 4 sterren...
De_Hollander
-
- 348 berichten
- 372 stemmen
De sfeer en het Actie vond ik goed.
(alleen bij de uncut versie)
Jan on fire
-
- 64 berichten
- 69 stemmen
Toen ik naar deze film ging.. verwachtte ik van te voren een film waar veel van de legendes over king Arthur (camelot en excalibur enz.) in zat. Vond het jammer dat dit niet het geval was. Het was alles behalve een legende/fantasie film dat vond ik wel jammer (had van te voren een beetje lotr gevoel).. want ben fan van de legendes. Maar ik heb het van me afgezet en toch genoten van de goede film. Moet zeggen dat de director's cut meer vechtscenes bevat en nog vetter is.
Jammer van niet gebruikte legendes, maar al om al een goede film. Had liever gezien dat ze de naam King arthur enz niet gebruikt hadden maar gewoon andere namen voor hadden gebruikt
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Toen ik naar deze film ging.. verwachtte ik van te voren een film waar veel van de legendes over king Arthur (camelot en excalibur enz.) in zat. Vond het jammer dat dit niet het geval was.
Het hele "geweldige" van deze film was, dat het op de waarheid gebaseerd was. Merlijn zou geen magiër zijn en Excalibur geen magisch zwaard. Bovendien vind ik dat na deze film het genre "King Arthur" voor 20 jaar mag verdwijnen. Het is al zo uitgemolken dat zelfs deze vernieuwde versie van het verhaal het niet goed doet. Ik vond het zelfs slecht. De vechtscènes waren hartstikke nep en de personages waren zo weinig aan het praten dat je er maar van uit moest gaan dat zíj wel bekend zouden zijn bij het publiek. Ze waren nauwelijks uitgewerkt, wat deze film wel beter had gedaan. Bovendien was de enige scène die echt vet had kunnen worden, die ene op het ijs, ronduit saai werd en het grote gevecht rond de muur dat zo werd geprezen bij de making of stelde niets voor.
Ik vind hem niets en behalve Keira Knightley zal ik hem ook nooit iets vinden.... Bovendien denk ik bij Lancelot alleen maar aan 102 dalmatiërs en Westlife..... :d
suzie
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
Echt een aanrader! Ik heb hem zelfs op dvd gekocht zo'n goede film vond ik het. Het vechten mag alleen voor mij iets minder maar misschien komt dat omdat ik een vrouw ben. Ik heb deze film dan ook 5 sterren gegeven. (en dat doe ik echt niet zo snel)
J.S.
-
- 11754 berichten
- 3060 stemmen
Echt een aanrader! Ik heb hem zelfs op dvd gekocht zo'n goede film vond ik het. Het vechten mag alleen voor mij iets minder maar misschien komt dat omdat ik een vrouw ben. Ik heb deze film dan ook 5 sterren gegeven. (en dat doe ik echt niet zo snel)
Dan had je de director's cut niet moeten kopen.
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4503 stemmen
Het ziet er mooi uit. En dat is dan ook meteen het einge compliment dat ik de film kan geven. 2*
Avitas Sibannac
-
- 521 berichten
- 621 stemmen
De film is inhoudelijk maar matig en bij momenten zelfs wat saai. De ridders (hiermee bedoel ik zowel Arthur als de anderen) zijn saaie, lege personages in de film. Dat merk je ook aan het acteerwerk dat naar mijn mening vrij zwak is. Ze schieten allemaal een beetje tekort qua acteren en uitstraling. Er werd ook weinig inhoud en inspiratie gegeven aan gevechtsscènes, uitgezonderd enkele knappe scènes. Ik had toch wel wat meer verwacht van deze film. 3 *
-hugo-
-
- 4 berichten
- 10 stemmen
door alle negatieve berichten kon ie alleen nog maar positief bij me uitvallen en moet ik toch wel zeggen dat ik 'm mee vond vallen. leuk einde, hele chille battles
chipigirl
-
- 28 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het een mooi en leuk film.
Ik vind de cast goed.
het is spannend, en mooi gemaakt.
Ik vind het wel leuk verzonnen waar het over gaat.
chipigirl
-
- 28 berichten
- 0 stemmen
wat zeg je man je hebt niet eens smaak.
Wat is er slecht aan een heel mooi film.
Vind ik alles is goed
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
Ik vind het een mooi en leuk film.
Ik vind de cast goed.
het is spannend, en mooi gemaakt.
Ik vind het wel leuk verzonnen waar het over gaat.
ik vind ik vind ik vind ik vind ik vind....
Poenie
-
- 13 berichten
- 8 stemmen
*miauw* ik hou van jouuuuuuu!
dit is echt mijn lievelings soort fils!
over vroeger, historisch oooh...
mss zelfs dicht in de buurt van klasse als de film "troy"?
chipigirl
-
- 28 berichten
- 0 stemmen
dit is een afschuwelijk slechte film zonder enige diepgang
JE bedoelt juist leuk mooi film.
Wat is er slecht aan ik vind het echt niet slecht.
Als je een slecht film zegt moet het wel erg slecht zijn
dit is dus niet slecht
A. Pete
-
- 52 berichten
- 31 stemmen
Goeie film, uitstekend!! De muziek is ook geweldig!
Vooral de scene op het ijs is mooi gedaan! Geweldig!!
5*
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
De historische benadering van King Arthur vond ik zeker origineel. Eindelijk eens geen magische zwaarden en tovenaars maar romeinen, huurlingen en engelse rebellen. De film ziet er mooi uit en de gevechtsscenes zijn best te pruimen alleen zit er wel weer een hoop "nepheid" in, erg jammer.
De saksen zijn de gemene, lelijke, domme, brute vijanden. Niet echt de inteligente krijgsheren waarvoor de engelse en vooral de romeinen het in hun harnas zouden moeten doen. De helden daarintegen staan mooi, blikkend gepoetst (tanden, harnas en wapenuitrusting) klaar voor de strijd. En als ik Guinevere in frivool zomerjurkje (hoe leuk het haar ook staat) pijlen zie afschieten in de ijzige kou dan gaat dat toch iet wat ten koste van de geloofwaardigheid.
Bovendien is de uitwerking van de belangrijke karakters Arthur, Guinevere en Merlijn zeer minimaal. Verder dan wat semi-filosofisch gebabbel van Arthur en Guinevere komt het niet.
Kortom het ziet er mooi uit maar de film mist de diepgang die ik graag bij historisch drama/spektakel ook wil zien. 2,5*
omer
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Wat er ook gebeurd het is een tof film.
ik weet niet waarom jongens zo van actie vecht scene willen zien maar in die tijd gingen ze echt niet voor jullie zooo leuk vechten.
dus ze willen beetje de echte kant van de tijd laten zien en dat is hen ook gelukt en sommige dingen niet maar het is tof ik raad je voor om te gaan kopen of bios te gaan wat jullie ook zeggen het is een haaf film ik zelf ben ook jongen en vond het gaaf ik geef voor deze film een 10 als het kom maar ja 5 is de hoogste
*Chrissie*
-
- 415 berichten
- 0 stemmen
film leek kwa doen erg op het boek koning arthur van Jaap ter haar. ook wening magie enz.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Deze film werd hier en daar afgekraakt. Toch wilde ik de film zien en ik moet zeggen dat de film 100% is meegevallen. De film bevat één van de beste veldslagen die ik gezien heb.
Ik moet zeggen dat ik het moeilijk te accepteren vind dat zo'n slap uitziende vrouw (Guinevere) zo sterk is in de strijd... Ook raar dat die lelijke woad's zo'n mooie vrouw op aarde hebben weten te brengen.. 
Ik vind het een geslaagde film, die een beetje langzaam op gang komt, maar ruimschoots wordt goed gemaakt door het laatste gevecht.
3,5 sterren.
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1978 stemmen
Film viel wel mee,had er iets meer van verwacht maar ja niet elke film kan goed zijn e.Het acteren was soms wat slecht vond ik en je weet hoe de film eindigt zowat.
Voor de rest goed voor eens te zien vind ik en daar bij blijft het bij.
3sterren
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Elke keer als ik aan deze film terugdenk kan ik niks positiefs bedenken, alleen de redelijk mooie beelden van de natuur soms, maar dat is alles. Verlaagd naar 2.5*
aryan
-
- 986 berichten
- 1752 stemmen
Mooie film, in het begin een beetje saai, maar het werd steeds beter. Ook mooie filmlocaties en het verhaal was goed te volgen. En gelukkig ook niet te amerikaans een paar van die ridders gingen gewoon dood
Knarf Kenobi
-
- 389 berichten
- 181 stemmen
De filmlocaties waren af en toe idd. best mooi. al moet ik zeggen dat ik er meer van had verwacht, ik had het wat uitgebreider verwacht, meer een verhaal zoals in Merlin. Dat Arthur koning was en Merlin zij n tovenaar enz. Maar toen las ik dus dat ze het 'echte' verhaal hadden, werd ik al minder enthousiast, maar nog steeds vol hoop. Het is zeer jammer dat ze daarna het verhaal zo 'echt' hebben gemaakt dat het oppervlakkig werd, nergens kwam er echt diepgang of een dieper doel van een van de hoofdpersonen duidelijk. Alles lag er dik bovenop. Maar ja, de acteerprestaties waren goed, de ridders waren gaaf (Tristan wohoo! Wist niet dat zo ook een soort Samurai ridders hadden;)) Maar het is jammer dat ze de nadruk op hen ebben gelegd en de veldslagen en het verhaal naar achter geschoven hebben. Uiteindlijk toch nog 3* gekregen, maar weet niet of dat wel helemaal terecht is, als ik 'eerlijk' kritisch ben krijgt hij 2,5*. Jammer eigenlijk
West
-
- 71 berichten
- 225 stemmen
Ik begrijp al die negatieve reacties niet. Voordeel is dat de film mij nu meer dan meeviel. Mooie plaatjes, mooie Guinevere, goede schets uit die tijd. 4*
Het laatste nieuws

Netflix-documentaire 'Jeffrey Epstein: Filthy Rich' wordt na zes jaar weer goed bekeken

'The Investigation of Lucy Letby' goed bekeken op Netflix: Top 10 van dit moment

Netflix onthult eerste beelden van 'The Adventures of Cliff Booth' met Brad Pitt

Misdaadserie 'The Lincoln Lawyer' haalt 'Bridgerton' in op Netflix
Bekijk ook

The Last Samurai
Historisch / Oorlog, 2003
792 reacties

Armadillo
Documentaire, 2010
58 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties

John Rabe
Oorlog / Biografie, 2009
67 reacties

The Patriot
Oorlog / Historisch, 2000
475 reacties

Arn - Tempelriddaren
Drama / Avontuur, 2007
59 reacties
Gerelateerde tags
romeinse rijkmerlinking arthurstrijd5th centurynorthumbriahadrian’s wall
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









