• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.056 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ocean's Twelve (2004)

Misdaad / Komedie | 125 minuten
2,72 3.488 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 125 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steven Soderbergh

Met onder meer: George Clooney, Brad Pitt en Matt Damon

IMDb beoordeling: 6,5 (435.747)

Gesproken taal: Frans, Italiaans, Nederlands, Mandarijn en Engels

Releasedatum: 16 december 2004

Plot Ocean's Twelve

"Twelve is the new eleven."

Terry Benedict is nog steeds woedend over het geld dat Danny Ocean en zijn crew hem afhandig gemaakt hebben. Hij dreigt met geweld als ze dit geld niet binnen twee weken met een fikse rente aan hem terugbetaald hebben. De crew van Ocean besluit naar Europa af te reizen voor enkele lucratieve klusjes. Hier komen ze in aanraking met de Europol-agente Isabel Lehiri en een andere meesterdief, bekend onder de naam "The Night Fox."

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rusty Ryan

Linus Caldwell

Terry Benedict

Basher Tarr

Frank Catton

Virgil Malloy

Turk Malloy

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

Nou... ik heb vaak genoeg gezien dat ze Nederlanders verwarren met Duitsers.

Maar gezien ze hier letterlijk zeggen: "Kom we gaan naar Nederland""Oh leuk Duitse meisjes". Dan zou dat te dom voor woorden zijn


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8857 stemmen

Misschien komt het gewoon omdat ik absoluut niet begrijp wat er grappig aan zou moeten zijn.


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

(ik ook niet)


avatar van Timboy

Timboy

  • 32 berichten
  • 30 stemmen

vond de film erg tegenvallen vergeleken met het eerste deel.. 3*


avatar van yorrick

yorrick

  • 59 berichten
  • 251 stemmen

kos schreef over de Duitse meisjes grap:
Misschien komt het gewoon omdat ik absoluut niet begrijp wat er grappig aan zou moeten zijn.


Het zou grappig kunnen zijn omdat wij - en waarschijnlijk vele andere filmfora - ons hier nu druk over maken. Of omdat minstens 99% (ik mag graag overdrijven) van het Amerikaanse publiek niet eens door heeft dat er iets wordt gezegd dat niet klopt. Of omdat het wel een beetje een cliché-opvatting begint te worden dat wij hier in Nederland altijd vinden dat Amerikanen Nederland en Duitsland niet uit elkaar kunnen houden. Want dat weten we nu wel, en dat leren ze toch nooit.

Nu ik dit soort dingen lees en wetende dat Clooney meespeelt, sluit ik niet uit dat O12 eigenlijk een heel goede film is, en misschien wel in het geheim gemaakt is door de Coen brothers. Of zeg ik nu iets stoms.

BTW, het is toch bekend dat alleen leuke Duitse meisjes Amsterdam bezoeken. Stomme Duitse meisjes worden namelijk niet toegelaten.


avatar van MWX

MWX

  • 341 berichten
  • 1885 stemmen

de hummor was goed alleen het verhaal is afentoe ietsje onduidelijker dan in deel 1 verder uiteraard net zo lekker geacteerd als deel 1 je kunt duidelijk zien dat ze plezier hadden in het maaken van deze film. en dat maakt een film als deze al stuk aangenamer om naar te kijken. verder een dikke 3.5*


avatar van Anne_Girl

Anne_Girl

  • 206 berichten
  • 188 stemmen

Vraag: Moet je ocean's 11 hebben gezien wil je wat begrijpen van ocean's 12?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

kos schreef:

Hoe weet je dat zo zeker?

Omdat één van de hoofdrolspelers zelfs een paar jaar een huis heeft gehad hier? En de (flauwe) grappen in de categorie "Holland is de hoofdstad van Denemarken" worden al jaren gemaakt.


avatar van morpheus

morpheus

  • 1034 berichten
  • 675 stemmen

Anne_Girl schreef:

Vraag: Moet je ocean's 11 hebben gezien wil je wat begrijpen van ocean's 12?

Nee, maar de karakterinsight als je 11 gezien hebt maakt het natuurlijk wel leuker imho.


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

Jordy schreef:

(quote)

Omdat één van de hoofdrolspelers zelfs een paar jaar een huis heeft gehad hier? En de (flauwe) grappen in de categorie "Holland is de hoofdstad van Denemarken" worden al jaren gemaakt.

hehe die is zo flauw dat ik daar zelfs nu om moet lachen


avatar van DIXI

DIXI

  • 49 berichten
  • 171 stemmen

Ik vond hem errug tegenvallen.

Heb op geen enkel moment op het puntje van mn stoel gezete of ook maar iets naar voren geschoven om het maar zo te zeggen!

Denk dat je beter Oceans 11 niet gezien kunt hebben want dan ga je hem ok niet vergelijken en is het misschien wel een aardige film.

2,5 *


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

DIXI schreef:

Ik vond hem errug tegenvallen.

Heb op geen enkel moment op het puntje van mn stoel gezete of ook maar iets naar voren geschoven om het maar zo te zeggen!

Denk dat je beter Oceans 11 niet gezien kunt hebben want dan ga je hem ok niet vergelijken en is het misschien wel een aardige film.

2,5 *

kan je beter alleen OC11 kijken en niet OC12, gezien de eerste ook los veel leuker is lijkt mij


avatar van dvdmaster

dvdmaster

  • 24 berichten
  • 59 stemmen

Echt jammer dat Julia Roberts zo'n trieste rol heeft. De film is echt slap. Moet je gewoon een keertje gezien hebben, maar als je nou niet kunt kiezen tussen National Treasure en Ocean's Twelve, ga dan lekker naar NT, want dan heb je een reden om wel naar het puntje van je stoel te schuiven.

Ik denk dat de makers er een beetje teveel van uitgingen dat een goede cast ook een goede film maakt, als ik tenminste naar al die reclame kijk.

Verder gaan ze naar Amsterdam, en dan laten die stomme Amerikanen Nederland zien zoals het er dus totaal niet uitziet. De meeste mensen wonen niet op zolderkamertjes met houten vloeren en hebben geen enorme openhaard in de keuken waar je zo'n pan met water onderhangt. Erg jammer dat ze nederland zo ouderwets afschilderen.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

De film zelf was niet best. Soderbergh legt de lat niet hoog, maar dat niveau weet hij ook maar nét te halen... soms ook niet.

1 belangrijk minpunt:

Wat was er in godsnaam aan de hand met de cameraman? Iets verkeerds gegeten?

1 belangrijk pluspunt:

Catherina Zeta-Jones heeft er nog nooit zo mooi uitgezien. Verbazingwekkend.


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8857 stemmen

tovenaar schreef:

1 belangrijk pluspunt:

Catherina Zeta-Jones heeft er nog nooit zo mooi uitgezien. Verbazingwekkend.

Niet mee eens, in Intolerable Cruelty kwam ze beter uit de verf .


avatar van flipsen

flipsen

  • 1696 berichten
  • 482 stemmen

Toch, ondanks de vele berichten dat de film tegenvalt en dat het geen waardig opvolger is van Ocean's Eleven, is ie best wel grappig, maar dan op een andere manier dan O11:

Vanaf het moment dat we te weten komen dat LeMarc tegen Ocean heeft gezegd dat The Egg in een rugtas zat en dat ze die steelden, is de rest van de film niet zo heel veel meer waard. Dat wordt eigenlijk een soort toneelstukje en daarom worden de Ocean's twaalf ook een beetje klunzig neergezet (expres dus ).

Vervolgens kun je zien dat Ocean's Twelve een soort theekransje was voor de acteurs (inclusief de nodige zelfspot). Ze kloten maar wat aan. Een originele dubbele bodem eigenlijk!


avatar van MarkFish

MarkFish

  • 1070 berichten
  • 1505 stemmen

kos schreef:

(quote)
Niet mee eens, in Intolerable Cruelty kwam ze beter uit de verf .

Ik von haar in Entrapment nog lekkerder.


avatar van Mik

Mik

  • 1504 berichten
  • 1094 stemmen

Ik ben het, hoe kan het ook anders, eens met Tovenaar.

Wat betreft de flim én wat betreft mevrouw Douglas.

Gelukkig dat de film zichzelf niet serieus neemt, anders was het een pijnlijk geheel geworden. Nu is het enkel pijnlijk om te constateren dat sommige mensen dit toch als serieuze film zien.


avatar van Boob

Boob

  • 10 berichten
  • 5 stemmen

Gister naar deze film geweest, wat een tegenvaller.. Echt een onsamenhangend, rommelig verhaal dat zijn voorganger geen eer aandoet.. Weinig actie en overlopend van flauwe geintjes..

Neemt niet weg dat drop dead gorgeous Zeta-Jones er weer irresistible uitziet...


avatar van Frerke

Frerke

  • 47 berichten
  • 139 stemmen

Ik kom er net van af, maar het voelt meer dat ik er van af ben. Gisteren nog Eleven gezien die ik erg leuk, fris en origineel vind.

Vol overtuiging naar Twelve gekeken. Maar wat een flauwe film toch. Alsof ie in drie weken is geschreven en gemaakt. Soderbergh is duidelijk uit op een cultfilm met zijn onderbelichting, zatte camerawerk en een hopeloos warrig verhaal. Punkwerk maar geen puik werk zoals in de eerste film.

Bah, wat een tegenvaller waar ik me zo op verheugd had.


avatar van Lazarus

Lazarus

  • 48 berichten
  • 429 stemmen

ze hadden beter kunnen stoppen na ocean's eleven. bij dit deel wordt het hele stelen nauwelijks uitgewerkt. het was meer een soort achteraf gepraat hoe het gedaan was in tegenstelling tot eleven waar je ze echt bezig zag. en wat was er nu zo geweldig aan die tas stelen.........dat alleen een meesterdief dat zou kunnen doen


het slechtse moment was toch wel dat julia roberts gevraagd werd om net alsof te doen of ze julia roberts was.......

ik denk dat ik nog gul ben met 3* (als je hem vergelijkt met ocean's eleven)


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

het slechtse moment was toch wel dat julia roberts gevraagd werd om net alsof te doen of ze julia roberts was.......


eigenlijk heet dat humor, net als dat Bruce Willis zichzelf speelt en even fout achter de dames aanzit als normaal.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Duidelijk een heel stuk minder dan zijn voorganger.

Ocean's Twelve heeft een erg moeizame start en doet er lang over om ook maar een beetje op het niveau van de eerste film te komen. De oninteressante nieuwe gezichten (Zeta- Jones, Cassel) kregen teveel te doen en deden de film dan ook maar weinig goeds. Hierdoor kwamen personages als Mac en Garcia bijvoorbeeld weer veel te weinig aan bod. Had wel iets beter verdeeld mogen worden, want boeiend waren Jones en Cassel's karakters absoluut niet.

Sowieso was de hele eerste helft van de film maar matig. Het kabbelt wat voort en kwam erg rommelig over. Ook de scènes in Amsterdam (met een hilarisch belachelijk klein rolletje voor Krabbé) waren maar prul. Gelukkig kwam de film na het bezoek aan onze hoofdstad iets meer op gang. De knop werd een beetje bijgedraaid en er kwam wat meer vermaak en tempo in het spel. Onder het motto 'beter te laat dan nooit'.

Uiteindelijk weet het tweede gedeelte van de film alles nog enigszins recht te zetten. De cast is en blijft daarnaast een amusant groepje bij elkaar en de film neemt zich, evenals de eerste film, gelukkig niet al te serieus. De film weet daardoor gelukkig nog goed te vermaken. Als film op zichzelf was het dan ook een amusant tussendoortje; als vervolg op Ocean's Eleven is het echter jammerlijk mislukt.

3 héle kleine sterren voor het vermaak in de tweede helft.


avatar van Alper

Alper

  • 24 berichten
  • 46 stemmen

Slechtste film die ik ooit heb gezien! Ik viel steeds in slaap bij deze film..... Geen actie, flauwe komedie......

Oceans Eleven Ruled!! Maar Twelve is echt NIKS! Het is echt geld en tijdsverspilling om naar deze film te gaan kijken.

0,5


avatar van me2001

me2001

  • 17 berichten
  • 209 stemmen

ik heb hem vandaag opnieuw(nu in de Bios) gezien, en het einde is zo ontsettend slecht dat het nog wel weer leuk is. dat hij toch nog naar 3,5 * gaat


avatar van morpheus

morpheus

  • 1034 berichten
  • 675 stemmen

Ze willen een Ocean's 13 maken. Nu vond ik deze film wel leuk maar wel heel leeg. Toch is er in mijn ogen absoluut heel veel potentie om een goed 3e deel te maken. Maar hetzelfde truukje wat ze nu hebben uitgevoerd zal denk ik geen 2e keer werken.

bron: filmtotaal.


avatar van Boob

Boob

  • 10 berichten
  • 5 stemmen

De ellende is dat dit slappe aftreksel van Ocean's Eleven veel geld genereert, dat is voor de heren in Hollywood genoeg reden om zich te wagen aan Ocean's Thirteen.. (logisch ook)

Wat mij betreft mogen ze het echter hier wel bij laten, vond deze echt zeer matig. Het einde is idd het dieptepunt van de film. Als er dan toch een derde deel moet komen, dan hoop ik dat die meer op O11 lijkt.. We'll see..


avatar van davidov

davidov

  • 3466 berichten
  • 2171 stemmen

Tis eigenlijk een heel andere film dan het 1e deel.

De hele tijd dat ik de film keek voelde het ook gewoon echt aan alsof het een schoolreisje was voor de acteurs...lekker gezellig met je maatjes lol trappen in europa met mooi weer...

OC11 was iets meer actie/thriller....deze is iets meer komedie en nonchalant... tjah...


avatar van soboer

soboer

  • 359 berichten
  • 293 stemmen

Ocean 12 had wel zijn leuke momenten. Bijvoorbeeld toen die fransman vertelde hoe hij dat ei had gestolen. Ik had echt alles bedacht, maar had nooit aan zijn keuze kunnen denken. Ongeloofwaardig maar toch een coole scene, de laserontwijkscene. het was Catherina Zeta Jones in Entrapment maar dan in het kwadraat. Kon er wel om lachen.


avatar van bert1955

bert1955

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Wat een verschrikkelege film.Niets zeggend verhaal.Puberale grappen.Onrustig camera werk.

Slecht gemonteerd enz.

Sommige mensen liepen weg , had ik dat ook maar gedaan.

Neem mijn advies Ga er niet heen!