• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.078 gebruikers
  • 9.376.014 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Virginian (1946)

Western | 90 minuten
3,00 28 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stuart Gilmore

Met onder meer: Joel McCrea, Brian Donlevy en Sonny Tufts

IMDb beoordeling: 6,4 (1.413)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Virginian

"The All-Time Best-Selling Love Story of the West... Now On the Screen In Spectacular Technicolor!"

De aantrekkelijke onderwijzeres Molly Woods uit het oosten arriveert in Medicine Bow. Ze leert daar de twee vrienden Steve Andrews en de cowboy 'The Virginian' kennen. Steve gaat het verkeerde pad op. Hij trekt steeds meer op met Trampas en zijn bende outlaws. The Virginian moet kiezen tussen solidariteit met zijn vriend en zijn plichtsbesef.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Het verhaal van 'The Virginian' was het eerste western-plot dat niet ging over wilde-westen-legendes.

Reeds in 1914 was de eerste verfilming van het klassieke verhaal. Deze verfilming (1946) was reeds de vierde verfilming. Er volgde er nog eentje meer, en zelfs een tv-serie. Alsof het nog niet genoeg was...

Wat maakt 'The Virginian' nu eigenlijk zo bijzonder? Het is de moeder van alle heersende western-clichés.

Een 'verplichte' shoot-out, ruzietjes om de hand van een schone dame, twijfels bij de schone dame voor wie ze moet kiezen, vriendschappen die onder druk komen te staan, corruptie, loyaliteit, trots, en natuurlijk (de poster verraadt het al) de good guy in lichte kleren en de bad guy in zwarte kleren (en i.c. ook nog eens een gemeen snorretje).

3 sterren. Onderhoudend, maar niet briljant.


avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Vandaag herzien en er gaat toch een halfje van af. Wat vooral opvalt zijn de vele minuten die Barbara Britton in beeld maakt als zijnde een lerares uit het oosten die moet wennen aan de waarden en normen van het westen.

Ten tweede zijn er veel buitenopnames, maar zodra er close-ups aan te pas komen, zijn het studio-opnames tegen een erg afstekend scherm waarop de buitenopnames worden vertoond. De omgeving op de achtergrond wordt dan ook zeer flets van kleur.

Dit zijn twee grote minpunten van de film. Een aardig verhaal, dat door de verwikkelingen met Britton, geen echte vaart krijgt en mij een beetje in een halve slaap liet sukkelen.