
The Addams Family (1991)
Verenigde Staten
Komedie / Familie
99 minuten
geregisseerd door Barry Sonnenfeld
met Anjelica Huston, Raul Julia en Christopher Lloyd
Oom Fester wordt al 25 jaar vermist. Een geruïneerde advocaat ontdekt dit en stelt een nep-oom voor als de lang vermiste Fester om zo in het bezit te komen van het vermogen van de familie. Deze nep-oom past zich al snel aan aan het macabere leventje van de familie Addams, maar het dochtertje van de familie vertrouwt het niet helemaal.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=A6X4VAHdDVg
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (6,9 / 137647)trailer (YouTube)filmscore (MusicMeter)serie (TvMeter)iTunes: € 3,99 / huur € 3,99koop bij Google Play voor € 8,99Nu komt ie wat oubollig en vooral traag over.
Maar de prent heeft wel een prima cast, met de ondertussen reeds lang betreurde Raul Julia.
Als kind genoot ik hier al van en dat is nog steeds niet veranderd.
De sfeer is leuk en ook de grappen werken voor mij.
Ook leuk om Christina Ricci zo jong bezig te zien.
Raul Julia is in deze film ook leuk, maar hij was volgens mij altijd al een geweldig acteur.

Zo echt nog de old school humor.
De cartoons heb ik nooit graag gezien,
maar de film is wel beestig.
Verhaal op zich, is wat minder, origineel wel, maar het kon iets beter.
Maar de karakters in de film; maken het daarom zo dol dwaas grappig.
5*
Erg leuk filmpje dat een klein beetje ondergewaardeerd word. Het had zo van Tim Burton kunnen komen, maar dan het er meer weerd dising in gezeten vermoed ik.
Christopher Lloyd doet het hier erg goed (ik vraag me af hoe ze zijn haar hebben weg gekregen). Ook onze eigen Carel Struycken deed het hier weer erg goed als Lurch al vind ik dat ze hem wat meer in de film mochten laten. Andere acteurs deden het ook zeker niet slecht.
Het verhaal vond ik wel goed. Hoe Gordon door moed gaan voor Fester en uiteindelijk de Addamsen té aardig vind om het geld nog te stellen. Ik vind het dan weer raar dat hij de echte Fester is en door de bliksem zijn geheugen weer terug krijgt.
De muziek is ook wel mooi en past goed bij de film.
Erg leuke en vermakelijke film!
Ik keek vroeger altijd naar de getekende Addams family serie en mede daardoor was ik ook nieuwsgierig naar deze film. Vooral Christopher Lloyd zet Fester op die geweldige krankzinnige wijze neer die je ook terug ziet in de animatie serie.
Erg leuk voor een keertje.
Does it matter?
Ongestructureerd doch goed te volgen, verfrissend verhaal. Vreemde absurde humor die verrassend goed werkte. Burtonesque en aanrader voor wie er al jaren zijn ouderwetse stijl mist. Een geweldige cast met een geschifte Christopher LLoyd én ...Mamushka!
Filmposter uit 1991 kan ik me herinneren als de dag van gisteren en zag hem dit weekend pas voor het eerst, maar is het dus uiteindelijk een soort van misleiding? "uncle" Fester onder de koeienletters "Family"? Wat een knoert van een contradictie.
Herkijk van zulke dingen vallen soms wat tegen, deze film niet echt gelukkig. Vond The Addams Family vroeger ook erg geinig (die tweede film zelfs nog in de bioscoop gezien) en de charme van het concept is nog niet bepaald vervaagd.
Wel moet je zeggen dat er een sterke Burton vibe hangt, al oogt deze film dan wel iets kaler. Anderzijds vond ik de humor leuker (en iets zwarter) in vergelijking met Burton, die toch iets meer mikt op fantasy en iets meer drama doorheen z'n films gooit. Dan vind ik de aanpak van Sonnenfeld leuker.
Verder een erg fijne casting, acteurs hoeven niet zo heel veel meer te doen dan de bekende typetjes vertolken, maar dat doen ze toch met verve. Zal wel met dat jeugdsentiment te maken hebben, maar deze cast is voor mij dé Addams Family.
Leuk vermaak, nog steeds. Binnenkort het tweede deel ook maar eens herkijken.
3.0*



Dus leuk om eens deze eerste film te zien, die dezelfde zwarte humor vertoont. De sfeer is fijn gotisch, het huis is leuk vormgegeven met allerlei vreemde artefacten zoals een grommend gek en een de vacht van een ijsbeer als vloerkleed dat tot leven komt en voorbijgangers bijt.
Grootste troef zijn natuurlijk de personages, waarbij het helpt dat zowat iedereen van de familie uitmuntend vertolkt wordt. Om er een paar uit te pikken: Huston en Lloyd, maar absolute hoogtepunt is Ricci, ondanks dat ze hier nog zo ontzettend jong was.
De special effects zijn wel duidelijk verouderd, al is dat vooral aan het einde zichtbaar. Eindoordeel: een kleine 3*.
De familie Addams leeft in een angstaanjagend vervallen kasteel. Een doorsnee gezin kun je hen niet bepaald noemen, met de vreemdste figuren een soort Frankenstein die butler speelt en een loslopende hand. Een op geld beluste account stuurt een "vermiste" oom op ze af om in het bezit te komen van het onmetelijke fortuin van de familie. Deze Uncle Fester (Christopher Lloyd) krijgt een warm welkom in de familie. Hij valt van de ene verbazing in de andere, maar wordt wonderbaarlijk goed opgenomen. Is Uncle Fester eigenlijk wel nep ?
Een Komedie / Familie film (met een flinterdun verhaal) vol heerlijke zwarte humor, gebaseerd op de klassieke strip. De vertolkingen zijn perfect en Nederlander Carel Struycken is briljant gecast als de boomlange butler "Lurch".
The Addams Family is een gezinsvriendelijke film die gebaseerd is op een tv-serie en dat betekent dat de film meerdere grappen kent om het toegankelijke verhaal te verlengen tot een langspeelfilm. Je zou trouwens verwachten dat zo'n film gemaakt zou worden door Tim Burton, maar het is van Barry Sonnenfeld die hiermee zijn debuutfilm maakt. Owen Roizman voor de cinematografie is een goeie keuze. Hij had eerder al The Exorcist en The French Connection gemaakt.
Hier mag wel eens een reboot van komen. Het kan ineens de low-budget Addams Family Reunion uit 1998 goedmaken. Het concept van The Addams Family moet terug in ere hersteld worden!
3,0*