• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.880 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lianna (1983)

Drama / Romantiek | 110 minuten
3,46 13 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Sayles

Met onder meer: Linda Griffiths, Jane Hallaren en Jon DeVries

IMDb beoordeling: 6,9 (1.928)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 september 1983

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lianna

Lianna en Dick zijn al meer dan tien jaar getrouwd, maar het botert de laatste tijd niet meer zo tussen het tweetal. Dick gedraagt zich arrogant en negeert Lianna, met als gevolg dat zij steun zoekt bij haar docente kinderpsychologie. Ze wordt verliefd op haar, maar hoe zal haar omgeving reageren.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11419 berichten
  • 9920 stemmen

Lianna [Linda Griffiths] is een moeder van twee kinderen die vastzit in het huwelijk met docent Engels Dick [Jon DeVries] die met regelmaat vreemd gaat met zijn studentes. Lianna vindt steun, vertrouwen en liefde bij haar eigen docent Ruth [Jane Hallaren] met wie ze in een impuls een affaire begint en op wie ze tot over haar oren verliefd wordt. Lianna moet nu haar weg zien te vinden in een leven met een nieuwe seksuele identiteit. En dat heeft impact op al haar relaties, vooral die met haar gezin en haar boezemvriendin Sandy [Jo Henderson].

Hoewel homoseksualiteit een belangrijk thema is in de film, is dit feitelijk een verhaal over een vrouw die zich bevrijdt uit een ongelukkig huwelijk en probeert een nieuw leven voor haarzelf op te bouwen. De liefdesscènes tussen Lianna en Ruth zijn prachtig (de seksscène is één van de mooiste ooit gemaakt), maar de hele film zit vol met kleine, gouden momenten die authentiek aanvoelen. John Sayles (die zelf een mooi rolletje heeft als Jerry) leverde een scenario af waarin de situaties en de dialogen uit het leven gegrepen lijken te zijn. Linda Griffiths geeft perfect gestalte aan de hoofdpersoon in dit briljant geschreven verhaal waarin je volledig mee gaat in Lianna's emoties. Zoals het een meesterwerk betaamt is het echter de slotscène die je werkelijk tot tranen zal ontroeren. Een onvergetelijke filmervaring en 35 jaar na dato nog steeds één van de meest volwassen films over liefde en homoseksualiteit.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film over een vrouw in een ongelukkig huwelijk en erachter komt dat ze op dames valt. Een mooi, ingetogen drama met ook mooi, naturel acteerwerk waarbij het hoofdpersonage uitstekend uit de verf komt. Genoeg goeie scenes, alhoewel het als geheel soms wat gezappig overkomt. Ook tegen het einde zakt het soms wat in.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9967 berichten
  • 4654 stemmen

Het zit al eigenlijk helemaal verkeerd als je voor ogen houdt dat een man dit geregisseerd en geschreven heeft. Alsof een man zich volledig kan inleven in een lesbische relatie. Ik vond dat je dat ook aanvoelde in de film. Sayles steekt teveel moeite om een lesbo-relatie uit de taboesfeer te halen, eerder dan een interessant en geloofwaardig relatieverhaal uit het hart te verzinnen. Zie bijvoorbeeld hoe Lianna's man aan de kinderen probeert uit te leggen dat vrouwen ook andere vrouwen kunnen liefhebben. Hoe tenenkrommend zeg. Komt er dan nog bij dat ik Lianna totaal onboeiend vond : thirtysomething in een slecht huwelijk die het leven weer wat leuker vindt met een andere vrouw. Komt dat even goed uit.

Toch maar een stoffige zwakke bedoening waarvan de toon me niet beviel. Vond ik maar een oppervlakkige schets. Geef me nog maar 's Carol of La Vie d'Adèle.