Genre: Komedie / Romantiek
Speelduur: 122 minuten
Alternatieve titel: Amélie
Oorsprong:
Frankrijk / Duitsland
Geregisseerd door: Jean-Pierre Jeunet
Met onder meer: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz en Dominique Pinon
IMDb beoordeling:
8,3 (834.885)
Gesproken taal: Frans en Russisch
Releasedatum: 6 december 2001
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Morgen om 13:55 uur op ARTE
Plot Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain
"One person can change your life forever."
Amélie is op zoek naar liefde, en de zin van het bestaan. Ze is een serveerster in het centrum van Montmartre, waar ze contact heeft met haar buren en klanten, alsmede met een mysterieuze foto-verzamelaar. Langzaam realiseert Amélie zich dat de weg naar geluk zich niet vanzelf zal openbaren, maar dat ze hier initiatief voor zal moeten tonen. Zij treft haar geluk door zich in te spannen voor het geluk van anderen.
Externe links
Acteurs en actrices
Amélie Poulain
Nino Quincampoix
Raphaël Poulain
Amandine Poulain
Raymond Dufayel
Lucien
Gina
Suzanne
Georgette
Joseph
Reviews & comments
Da Jando
-
- 1383 berichten
- 1067 stemmen
Hadden ze aliens moeten introduceren in het laatste uur ? 
LOL!! 
Mindflight
-
- 126 berichten
- 1300 stemmen
Nee, wat kenshin had, dat had ik ook bij deze film. Het eerste half uur (de introductie) is geweldig, maar dan wordt het net een beetje saai. Maar op het einde vond ik het toch weer leuk worden. Het is gewoon een heerlijke feel-good movie.
John Doe
-
- 916 berichten
- 2122 stemmen
Ik dacht ook dat het na het begin saai zou worden, maar dat viel wel mee vond ik zo, doordat er zoveel snelle scenes inzaten over waar mensen wel en niet van hielden bleef er wel veel snelheid in de film. Ook dat de film zich meer begon te concentreren op het liefdesleven van Amelie was een goede zet.
davidov
-
- 3466 berichten
- 2175 stemmen
wat mij voormalelijk intrigeerde was wat amelie nou zou doen met de groente boer....haar kat en muis spel met de geheimzinnige vriend van de foto booth, en de vele details en kleine grapjes (monsieur *vul in* likes *vul in* but not *vul in* en zoef weer terug de film in....of uhm....het is *datum* er vliegt een vlieg met zoveel slagen per minuut, hij doet dit en dat en zus en zo, hij gaat zitten op de weg...dood door auto! tegelijker tijd is mevrouw etc etc)
enige vervelende was de schilder met het eeuwige geleuter over dat gezicht van dat meisje op het schilderij (jajaja ik vat de link tussen het meisje en amelie...en het spelletje wat de schilder en amelie daarop spelen) maar het was gewoon traag en duf, en ook al is amelie een geweldige film, het kan net die kleine stukjes niet verdragen.
De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
geen oppervlakkige personages als de films waar veel actie in is (SWAT misschien meer iets voor jou knip?
)
Nope, SWAT ook maar matigjes, hoor! Andere Franse film, Trois Couleurs Rouge, die vind ik pas echt goed.
Rujar
-
- 2871 berichten
- 3816 stemmen
De film kan mijn intressen niet wekken.
Geen spijt van dat ik hem gezien heb.
gazor
-
- 33 berichten
- 308 stemmen
voor mij de meest originele film ooit gemaakt. daarom nog niet de beste film ooit, maar hij komt toch aardig in de buurt. top 10 wordt weer overhoop gehaald. ****1/2
morpheus
-
- 1034 berichten
- 675 stemmen
Ik vond dit wel een leuke sympathieke film, met een paar mooi geschoten beelden en leuke momenten. Maar absoluut geen meesterwerk, er waren ook wat dingen en karakters(vooral plotwise) waaraan ik me stoorde.
***1/2
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
voor mij de meest originele film ooit gemaakt.
Hoezo dat?
knetter
-
- 14 berichten
- 6 stemmen
Dat vind ik echt tof van deze site ik kan gewoon in de top 250 lijst hierzo kijken en films die ik nog niet ken klik ik aan en zie dan superveel reacties erop die lees ik dan zorgvuldig door kom dan tot de conclusie dat ik pareltjes als films zoals deze nog helemaal niet ken terwijl ik toch wel een redelijke moviefreak ben!! Vervolgens trek ik dan snel mijn jas aan spring in de auto op weg naar de videotheek hijgend aangekomen probeer ik het meisje van de videotheek duidelijk te maken om welke titel het gaat (moet je vooral met deze titel komen) ik was de titel dus alweer vergeten!!
Na vele aanwijzingen gegeven: ja franse film met met meisje met donkerhaar op de voorkant van de film het is een wat oudere film bla,bla,bla Nou ze keek me aan of ze water zag branden (ja want normaal huur ik altijd van die hardcore xxx ha,ha)Maar goed hele videotheek afgestruind blijkt ie bij de cultfilms te staan en dat is echt zo'n hoekje achter in zaak waar niemand zowat komt... Maar al met al ik heb nu gezien en ik vond hem echt schitterend echt een hele leuke film met een prachtig sprookjes sfeer erin! 4,5 ster
wpstolk
-
- 137 berichten
- 710 stemmen
Sorry mensen, maar de film is aan mij niet zo besteed. Vond de film nogal geforceerd: die sex-scenes in de zaak van haar toekomstige vriend sloegen nergens op en de vraag waarom Amelie verliefd op hem werd is mij niet duidelijk. Voor mij niet meer dan **1/2 ster.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Heb je de film met fast forward bekeken ? Klopt namelijk niets van wat je zegt en volgens mij haal je wat personen door elkaar...
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
die sex-scenes in de zaak van haar toekomstige vriend sloegen nergens op
't is dat het onzin is, anders zou je aan een spoiler denken...
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Degene die voor Knetter was klaargelegd.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Dat was Le Fabuleux Destin d'Amélie Putain vrees ik.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Wie gaat hem toevoegen ? IMDB kent hem nog niet.
Bekijk ook

Cidade de Deus
Drama / Misdaad, 2002
1.084 reacties

The Usual Suspects
Thriller, 1995
1.685 reacties

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties

Requiem for a Dream
Drama, 2000
3.075 reacties

Das Leben der Anderen
Drama / Thriller, 2006
727 reacties
Gerelateerde tags
parijs, frankrijkdriehoeksverhoudingghost train sex shopshynessmontmartre dochtergarden gnomejourney around the world fotografiemagisch realismemontmartre, paris
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.














