• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.669 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.030 acteurs
  • 200.540 gebruikers
  • 9.474.347 stemmen
Avatar
 
banner banner

'Doc' (1971)

Western | 96 minuten
2,79 55 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 96 minuten

Alternatieve titel: Doc

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Perry

Met onder meer: Stacy Keach, Faye Dunaway en Harris Yulin

IMDb beoordeling: 6,2 (2.410)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 'Doc'

"For the past 90 years these three people have been heroes. Until now!"

In een saloon verwedt Doc Holliday zijn paard tegen een knappe blondine. Even later stapt hij naar buiten in het gezelschap van Katie Elder. Ze trekken naar Tombstone waar Doc zijn oude vriend Wyatt Earp ontmoet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Doc Holliday

Katie Elder

Wyatt Earp

Clum, Editor of The Tombstone Epitaph

Bartlett, Saloon Owner

John Behan, Tombstone Sheriff

Virgil Earp

Morgan Earp

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Barfly

Barfly

  • 1885 berichten
  • 1749 stemmen

De zoveelste prima vertelling (naar eigen inzicht, dat dan weer wel) van Earp/Holliday en de Clantons.

Origineel aan deze is natuurlijk dat Holliday de spil van de film is. Keach kan zo in het rijtje Douglas/Kilmer en is een stuk beter te pruimen dan Victor Mature.

Harris Yulin als Earp vind ik niet eens zo beroerd, al geeft deze film een heel eigen kijk op het karakter Earp. Weinig heroïek, misschien wel menselijker. Over de historische figuur Earp gaan ook niet altijd de allerliefste verhalen rond. Misschien is het in deze film wel meer naar waarheid ook nog. Zoals Kevin Costner de figuur ook al wat minder fraaie kantjes meegaf.

Al kan ik me voorstellen dat de gestalte van Earp in het echt indruk moet hebben gemaakt... en dat doet Yulin allerminst.

Verder een prima verhaal, wederom weinig accuraat zoals Brix ook al aangeeft. Maar daar valt makkelijk om heen te kijken.

Past wat mij betreft prima in het rijtje My Darling Clementine, Wyatt Earp, Tombstone en Wichita. Das toch een aardig rijtje en dan vind ik deze niet de minste van die films.