Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Genre: Romantiek / Sciencefiction
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michel Gondry
Met onder meer: Jim Carrey, Kate Winslet en Kirsten Dunst
IMDb beoordeling:
8,3 (1.171.812)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 16 september 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via MUBI
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Te zien in één bioscoop ()
Plot Eternal Sunshine of the Spotless Mind
"You can erase someone from your mind. Getting them out of your heart is another story."
Joel (Jim Carrey) is er nogal van ondersteboven dat zijn vriendin Clementine (Kate Winslet) al haar herinneringen aan hun nogal tumultueuze relatie heeft laten wissen. Wanhopig neemt hij contact op met de uitvinder van het bewuste proces, Dr. Howard Mierzwiak (Tom Wilkinson), om zo Clementine uit zijn eigen geheugen te laten verwijderen. Maar als Joel's herinneringen aan Clementine langzaam beginnen te verdwijnen, begint hij zijn liefde voor haar opnieuw te ontdekken. Hij probeert uit alle macht het proces, dat zich diep in zijn hersenen voltrekt, tegen te gaan. Terwijl Dr. Mierzwiak en zijn crew hem najagen door zijn eigen herinneringen, wordt Joel meer en meer duidelijk dat hij Clementine niet uit zijn hoofd wil krijgen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,3 / 1171812)
- Trailer (YouTube)
- Eternal Sunshine of the Spotless Mind (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op MUBI
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Joel Barish
Clementine Kruczynski
Mary
Stan
Patrick
Dr. Mierzwiak
Carrie
Rob
Hollis
Frank
Reviews & comments
Majestykn
-
- 26 berichten
- 60 stemmen
Zeer mooie film.Een 4,5! Jim Carey speelt hier echt sterk in zijn rol!
Feli
-
- 13 berichten
- 62 stemmen
Vond het geen goede film 
Al moet ik zeggen dat Jim Carrey hier één van zijn betere prestaties neerzet, ben niet zo'n fan van hem.
De film begon nochthans veel belovend, mooie muziek etc., maar na 5 minuten leek het wel een heel andere film...
Nee dit was geen aanrader voor mij, was versteld van de hoge quotering die hij hier kreeg 
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2552 stemmen
Vond het geen goede film 
Al moet ik zeggen dat Jim Carrey hier één van zijn betere prestaties neerzet, ben niet zo'n fan van hem.
De film begon nochthans veel belovend, mooie muziek etc., maar na 5 minuten leek het wel een heel andere film...
Nee dit was geen aanrader voor mij, was versteld van de hoge quotering die hij hier kreeg 
Jammer dat je er zo over denkt. Maar je hebt de film wel afgekeken of niet en wat vond je er nog meer van dan dat het geen film voor jou is? 
TyphOn
-
- 100 berichten
- 109 stemmen
Oké hoe vaker ik hem kijk hoe beter ik hem snap hij wordt me steeds duidelijker maar mijn Moeder vond hier niks aan en wou hem door nog eens te kijken nog een kans geven maar ze was nog steeds niet onder de indruk jammer genoeg maar ik snap hem in ieder geval beter en vindt hem ook steeds beter worden, Verhoogd naar 4*.
Gebruik jij wel eens leestekens?
dinal12000
-
- 163 berichten
- 208 stemmen
3,5 punten dankzij het originele script. Als verhaal grappig maar wat vermoeiend. Dit is geen film waar je je laat meeslepen met de emoties van de hoofdpersonen, daar is het verhalen te absurd voor.
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Dit is geen film waar je je laat meeslepen met de emoties van de hoofdpersonen, daar is het verhalen te absurd voor.
Dat vond ik juist wel. Ik had er zelf helemaal geen problemen mee, vooral niet omdat ik het niet allemaal letterlijk nam wat er gebeurd is. Ik heb dat bij meerdere films gemerkt, hoe absurd het ook is, je kunt je altijd mee laten slepen.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Blijft toch wel hangen zo'n film. Prachtige rol ook van Jim Carrey.
parvus_flamma
-
- 96 berichten
- 161 stemmen
deze film heb ik zo vaak overnieuw gekeken. Ik vind hem helemaal geweldig
. En clementine's vind ik echt super stoer xD
wwelover
-
- 2606 berichten
- 3968 stemmen
ERg sterke film. Voor 2e keer gekeken. Prachtig en zeer orgineel verhaal. Carrey speelt goed. Zeker een aanrader,
4*
luigi22
-
- 18 berichten
- 98 stemmen
Deze film pakte mij totaal niet.. het is best een goed verhaal en een leuk einde, maar ik voelde totaal geen liefde tussen joel en clementine. Sommige stukken van de film waren ook irritant om naar te kijken. Nee van deze film had ik echt meer verwacht na de reacties op deze site te hebben gelezen! 2,5*
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Deze film pakte mij totaal niet.. het is best een goed verhaal en een leuk einde, maar ik voelde totaal geen liefde tussen joel en clementine. Sommige stukken van de film waren ook irritant om naar te kijken. Nee van deze film had ik echt meer verwacht na de reacties op deze site te hebben gelezen! 2,5*
Om deze film te kunnen waarderen moet je hem meer dan 1 keer gezien hebben. Kreeg van mij een topnotering 5* nadat ik hem voor de derde keer gezien heb.
Geweldig script en ik vond Kate Winslet in deze film haar beste rol spelen van alle films waarin zij heeft geacteerd.
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Om deze film te kunnen waarderen moet je hem meer dan 1 keer gezien hebben. Kreeg van mij een topnotering 5* nadat ik hem voor de derde keer gezien heb.
Ik heb hem pas 1x gezien
Dat is alweer zeker 2 tot 3 jaar terug, dus eigenlijk moet ik hem weer eens zien. Ik denk ook wel dat ik hem nu nog meer zal waarderen.
In ieder geval, bij 1x kan je hem dus ook waarderen 
Reticulated
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Vond de film totaal niet boeiend, op een gegeven moment zelfs saai.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Vond de film totaal niet boeiend, op een gegeven moment zelfs saai.
Tja, als ik jouw top 10 lijstje bekijk, dan zijn dit soort films toch echt een beetje te moeilijk voor jou. Maar ja, verschil moet er wezen, nietwaar?
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Vond de film totaal niet boeiend, op een gegeven moment zelfs saai.
Idem, het begin was veelbelovend maar dan neemt men een bocht van 180° met verwarrende beelden. Na een uurtje moest ik de DVD een half uurtje op pauze zetten. Toen dacht ik een halve ster te geven. Dan terug de DVD opgezet en de film toch helemaal uitgekeken. Uiteindelijk was ik blij dat de film afgelopen was. Saaie romantische film.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Tja, Lucas, als iedereen dezelfde films mooi zou vinden, dan zou het natuurlijk ook een enorme saaie boel worden op Moviemeter. Dan zou er helemaal niet meer gediscussieerd worden. Het zou ook het einde betekenen van Moviemeter, denk ik.
Reticulated
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Tja, als ik jouw top 10 lijstje bekijk, dan zijn dit soort films toch echt een beetje te moeilijk voor jou. Maar ja, verschil moet er wezen, nietwaar?
veels te saai en veels te moeilijk voor mij inderdaad Wibra.
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Valentine's Day is a holiday invented by greetingcard companies to make people feel like crap.
En toch komt hij er weer bovenop met zijn relaties. Onrustig, nerveus en weifelend ontmoet hij iemand die op het eerste gezicht niet echt zijn match zou zijn, maar ze voelen zich tot elkaar aangetrokken.
Plaats dit begin vervolgens in de context van het verhaal en het blijkt een uitzonderlijk sterke fabel over de liefde, met al zijn consequenties en nadelen. Maar vooral ook de voordelen. Om dingen met een ander te delen, en dan als belangrijkste de herinneringen. Om je onvolmaaktheden te accepteren en er langs te kijken. Uitzonderlijk sterk opgebouwd krijg je flarden van herinneringen mee die je al een goed beeld geven van de relatie tussen deze 2 mensen. Een beetje dromerig en surreeël komt het leven naar voren en besef je hoe zonde het zou zijn om al deze herinneringen te verliezen. En schrijnend zijn de déjà vu's die blijven spoken en maar even aangeven hoe onsterfelijk de liefde is.
Maar het uiteindelijke hoogtepunt komt pas wanneer Joel en Clementine hun zelfingesproken bandjes opgestuurd krijgen en moeten aanhoren wat ze allemaal gezegd hebben toen hun oorspronkelijke relatie ten einde was. Het mooie is dat ze elkaars onoverkomelijke minpunten er eigenlijk allemaal zelf bij hebben gefantaseerd, zoals blijkt uit hun reacties. Zoals een Spotless Mind nou eenmaal doet. Toch zit er in deze negatieve gedachten nog zoveel moois verstopt dat je het er nooit uit zou moeten halen. Want daar zegeviert de liefde. Het moment dat ze toch nog besluiten om samen weer iets op te bouwen is dan ook zó mooi.
Begin daarnaast nog maar over het acteerwerk, de cameravoering, de humor en het visuele aspect van de film en de beoordeling laat zich gemakkelijk raden. Desondanks ben ik nog ontevreden met een review als deze, omdat de opwellende emoties niet om te typen zijn in woordjes. Feit is dat de film een prachtig en vlot geheel is met ook nog een geweldig soundtrackje en ingetogen rollen over een schitterende liefdesrelatie. Roerend.
5* voor deze eerder met 4,5* beoordeelde film. Even laten inzakken, maar hij vormt alvast zware tegenstand voor Before Sunrise.
Het sneeuwt buiten zie ik net, btw.
Z*RO
-
- 34 berichten
- 276 stemmen
Goeie film! Ik vind zowel Jim Carrey als Kate Winslet érg sterk acteren. De verhaallijn is leuk en origineel, er zit wat onderhuidse humor in, de personages zijn intrigerend... Vooral Clementine vind ik een leuk personage, best een interessante vrouw eigenlijk.
Eén van de beste romantische komedies die ik ooit zag, hoewel die term eigenlijk niet helemaal past bij deze film...
4*
LittleBox
-
- 156 berichten
- 469 stemmen
Gisteren nog eens herzien. Wat een fenomenale film is dit toch. Geweldig zijn ook de technische vondsten van Gondry om maar te vermijden dat er 'post-production special effects' aan te pas moeten komen. Prachtig verhaal, geweldige overgangen van herinneringen. De volle 5 sterren is het meer dan waard.
Platoon815
-
- 39 berichten
- 0 stemmen
Hij is idd niet echt zo makkelijk te snappen,had ook wat moeite in het begin.Bekijk hem gewoon nog eens,ben zeker dat je hem zal snappen en waarschijnlijk wel goed zal vinden.
Chuck Taylor
-
- 1269 berichten
- 1953 stemmen
Om maar te beginnen met het feit dat volgende niet klopt in de film: Uiteindelijk krijgt Joel het zover om toch een herrinnering in zijn geheugen achter te laten, namelijk dat iets hem zegt dat hij de volgende morgen naar Montauk moet komen. De enige die dit bedenkt is Joel zelf en Clementine kan hier verder geen inspraak meer op hebben. Toch is Clementine er dan ook en ontmoeten ze elkaar 'bij toeval'. Als ik dit niet goed zie, verbeter me dan.
Het begin van de film is het beste stuk. Daarna probeert de film met een ingewikkeld verhaaltje je aandacht te trekken, maar bij mij werkt dat averechts. Vanaf het moment dat Joel erachter komt dat zijn hij uit zijn vriedin's geheugen gewist is wordt het irritant. Het verhaal springt van de hak op de tak, je wordt als kijker de hele tijd van de ene naar de andere kant van de kamer getrokken. Het verhaal is wel te volgen en de dialogen ook, maar deze zijn totaal niet interessant. Het voelt als voortdurende korte sketches die elkaar opvolgen zonder in verband met elkaar te staan. Dan komt de personage van Patrick in beeld, en dit personage is nog wel het irritantst van de film. Elke keer als hij in een scene voorkomt stoort hij me gewoon, vreselijk. Dit is deels ook te danken aan de manier waarop Elijah Wood dit personage neerzet. Het einde maakt dan wel weer wat goed. Als de herrinneringen afgelopen zijn en ook de korte verhaallijn tussen de dokter en zijn assistente.
Het begin is uitstekend, het einde is prima, maar wat is de rest van de film irritant. Dit had √éél beter uitgewerkt moeten en kunnen worden. De acteerprestaties van Kate Winslet waren overigens super, ze zet heel goed het personage neer wat er neergezet moet worden. Evenals Jim Carrey die prima acteert. *2
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Om maar te beginnen met het feit dat volgende niet klopt in de film: Uiteindelijk krijgt Joel het zover om toch een herrinnering in zijn geheugen achter te laten, namelijk dat iets hem zegt dat hij de volgende morgen naar Montauk moet komen. De enige die dit bedenkt is Joel zelf en Clementine kan hier verder geen inspraak meer op hebben. Toch is Clementine er dan ook en ontmoeten ze elkaar 'bij toeval'. Als ik dit niet goed zie, verbeter me dan.
Pick a side
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Om maar te beginnen met het feit dat volgende niet klopt in de film: Uiteindelijk krijgt Joel het zover om toch een herrinnering in zijn geheugen achter te laten, namelijk dat iets hem zegt dat hij de volgende morgen naar Montauk moet komen. De enige die dit bedenkt is Joel zelf en Clementine kan hier verder geen inspraak meer op hebben. Toch is Clementine er dan ook en ontmoeten ze elkaar 'bij toeval'.
Hoe ik dit persoonlijk zag,was het 'de ziel' van Clementine die tegen Joel sprak over Montouk.
In de deleted scenes wordt er over reincernatie gesproken, dus ik zie deze film ook als een film over reincernatie. Hij begint weer opnieuw in zijn eigen wereld, maar weet dat hij haar weer moet ontmoeten, omdat hij nog niet klaar was net haar
.
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Was het iemand al opgevallen dat er in de wachtkamer bij Lacuna ook een vrouw zit die als voorwerpen een kluif, een hondenmand en een drinkbak bij zich heeft? 
bobleeuw
-
- 32 berichten
- 521 stemmen
Schitterend geacteerd, goed verhaal en boeiend van het begin tot het einde. 4,5 sterren wat mij betreft en terecht hoog in de top 250 aller tijden.
TheJoker
-
- 57 berichten
- 503 stemmen
Alles in deze film is enorm goed in beeld gebracht, goed geacteerd en dat alles met een dijk van een soundtrack erbij. De film is misschien even wennen, maar mocht je zoiets hebben van "Ik vond hem wel aardig" na een eerste keer kijken, bekijk hem dan voor een 2e of 3e keer en je vind hem geweldig. Mark my words. Topper! En Jim Carrey laat zien dat hij niet alleen in komedies goed zijn weg vindt.
4,5*
Gerelateerd nieuws

'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' van Michel Gondry wordt vanavond uitgezonden op televisie

'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' gaat Netflix verlaten: 'Er is eigenlijk geen kritiek te bedenken'

Geroemde Michel Gondry-film 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' binnenkort weer te streamen

'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' van Michel Gondry vanavond op Paramount Network
Bekijk ook

O.J.: Made in America
Documentaire / Biografie, 2016
47 reacties

La Meglio Gioventù
Drama, 2003
979 reacties

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties

Requiem for a Dream
Drama, 2000
3.075 reacties

Das Leben der Anderen
Drama / Thriller, 2006
727 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








