• 13.369 nieuwsartikelen
  • 170.583 films
  • 11.232 series
  • 32.044 seizoenen
  • 632.510 acteurs
  • 196.631 gebruikers
  • 9.197.324 stemmen
Avatar
 
banner banner

Little Women (1994)

Drama / Romantiek | 115 minuten
3,19 292 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Gillian Armstrong

Met onder meer: Winona Ryder, Susan Sarandon en Samantha Mathis

IMDb beoordeling: 7,3 (65.992)

Gesproken taal: Engels, Duits en Frans

Releasedatum: 6 april 1995

Plot Little Women

"The story that has lived in our hearts for generations, now comes to the screen for the holidays."

Terwijl hun vader aan het front vecht van de Amerikaanse burgeroorlog, groeien de zussen Jo, Amy, Meg en Beth op onder de hoede van hun sterke moeder. Het zijn moeilijke tijden voor de vier jonge vrouwen die hun weg in deze maatschappij moeten vinden.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Josephine "Jo" March

Margaret "Meg" March

Elizabeth "Beth" March

Younger Amy March

Older Amy March

Mrs. Abigail "Marmee" March

Theodore "Laurie" Laurence

Friedrich Bhaer

John Brooke

Mr. Laurence

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74542 berichten
  • 5935 stemmen

The Ambitious Little Women of Louisa May Alcott, with Robin Swicord | TIFF 2019 - YouTube

TIFF schreef:

Ahead of a new version by Greta Gerwig, screenwriter Robin Swicord looks back at the 1994 adaptation of the Louisa May Alcott classic, starring Winona Ryder, Kirsten Dunst, Claire Danes, and Christian Bale.


avatar van Capablanca

Capablanca

  • 1143 berichten
  • 1552 stemmen

Ik dacht eraan, om na een minuut of tien af te haken vanwege het zoetsappige gehalte. Gelukkig niet gedaan. Hij wint aan kracht als het echte leven zich aandient. Bovendien zijn de jonge acteurs leuk om te zien.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7166 berichten
  • 7083 stemmen

Meer een film voor de vrouwen.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3525 berichten
  • 2609 stemmen

Een film waarvan ik meende dat hij hele hoge ogen gooide hierop MovieMeter en IMDb, maar eenmaal onderweg kwam ik tot de ontdekking dat dit best meeviel misschien zelfs wel een beetje tegen, maar desalniettmin vanwege de sterke cast toch even doorgezet.

Fraai is toch zeker het begin in de winter met de fraaie en besneeuwde landschappen, daarnaast klinkt het verhaal interessant met een invalshoek zelden belicht, in dit geval dat thuis situatie met moeder en dochters terwijl vader aan het front is in de burgeroorlog. En temidden van veel vrouwelijk schoon heeft Little Women die beginfase zeker de aandacht. En om nog even bij de goede punten te blijven kan deze film wellicht toch wel een acteurs film genoemd worden, geen gemakkelijke toestanden maar zware karakters, goede rollen, en knappe acteerwerk. Dan zijn er een aantal mooie details, zoals de inktvlek op Jo's vingers, de smerige rand van haar rok door de ongeplaveide straten en bijvoorbeeld de invaliden zo vlak na de oorlog. Tevens is de toestand rond Beth behoorlijk aangrijpend.

Het beeld is er zeker van de gezusters gedurende hun nog jonge leven richting volwassenheid, de keuzes, de mogelijkheden, wat wil een mens, waar is een mens naar op zoek, en wat komt er op je pad. Het is de tragiek van het leven die toch binnen een paar jaar getoond wordt, maar helaas, echt boeien wil het niet. Vreemd vind ik trouwens de keuze om Amy zoveel ouder te laten worden en door een andere actrice te laten spelen, in dit geval Dunst en later Mathis, daar tegenover staat dat de andere zussen amper ouder worden. Maar het grootste minpunt aan de film is toch dat dat de film teveel verzand in kleine niet zoveel zeggende dingetjes en koetjes en kalfjes. En met dat in gedachten is een speelduur van 2 uren best wel lang hoe mooi Ryder, Mathis en Alvarado ook mogen zijn, wel overigens een sterke reden om te blijven kijken.

Maar buiten dat laatste, en de andere goede punten, viel Little Women toch best wel een beetje tegen. Maar goed, smaken verschillen en een voldoende krijgt de film zeker wel vanwege het goede acteren en het mooie tijdsbeeld.


avatar van Basto

Basto

  • 11047 berichten
  • 7143 stemmen

Nee, dit was niet mijn theekopje. Saai nietszeggen drama.

2*