Genre: Actie / Drama
Speelduur: 148 minuten
Alternatieve titel: Gladiator 2
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Marokko / Canada / Malta
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Paul Mescal, Pedro Pascal en Connie Nielsen
IMDb beoordeling:
6,5 (291.795)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 november 2024
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Gladiator II
"Prepare to be entertained."
Er zijn inmiddels tientallen jaren verstreken nadat Maximus zijn leven heeft gegeven als gladiator in het Colosseum om zich te wreken op de keizer. Lucius, de inmiddels volwassen zoon van Lucilla, werd als kind door zijn moeder weggestuurd naar Numidia om op te groeien net buiten het bereik van het Romeinse Rijk. Hij heeft nooit helemaal begrepen waarom. En naarmate hij sterker werd, nam zijn wrok jegens haar toe.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,5 / 291795)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Pathé Thuis: vanaf € 11,99 / huur € 4,99
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Lucius
Macrinus
General Acacius
Lucilla
Emperor Geta
Emperor Caracalla
Viggo
Gracchus
Jugurtha
Master of Ceremonies
Reviews & comments
chevy93
-
- 12759 berichten
- 1331 stemmen
Hele slechte special effects lees ik dan.
Kan je dan eens benoemen wat er zo slecht is? Leek het Colosseum niet? Leek Rome niet? Zagen de gevechten er slecht uit?
Je kan hoogstens klagen over de vechtende apen of de haaien. Maar de haaien in het water zagen er wel prima uit dacht ik. Of je het in de film had moeten stoppen is weer een ander ding, dat had ik ook wel liever eruit gelaten.
jordandejong
-
- 4774 berichten
- 1432 stemmen
Tja, aardig bioscoop vermaak. Maar het komt nergens, maar dan ook nergens in de buurt van het fantastische origineel. Als Gladiator een goed restaurant is is Gladiator II een broodje frikandel. Niks mis mee, maar er is wel degelijk verschil te proeven.
Ja er is heel veel op de film aan te merken. Mescal speelt een character zonder enige emotie of charisma, je mist de fantastische soundtrack van Zimmer, sommige scènes slaan echt als kut op dirk (die apen, wtf?) en de 2 infantiele keizers zijn zo ongelofelijk slecht geschreven.
Wat dan overblijft is aardig hersenloos popcorn voer waarbij voornamelijk de actie scenes in het Colosseum best goed zijn. Al mag ook daar gezegd worden dat ik liever wat meer man to man combat had gezien ipv allerlei gimmicks.
Kleine 3,5e ster waarbij de bioscoop ervaring natuurlijk altijd net even wat indrukwekkender is dan de thuis ervaring. Prima Hollywood vermaak, maar tegelijkertijd mag het de veters nog niet strikken van het origineel. De film duurt ook wel een halfuurtje te lang. Vond de title sequence aan het begin overigens wel erg mooi.
FlorisV
-
- 1861 berichten
- 799 stemmen
Redelijk vervolg dat zoals verwacht niet in de schaduw kan staan van het sublieme eerste deel. Paul Mescal is niet slecht maar mist het acteergewicht van Russel Crowe. Ik heb mij prima vermaakt en ook genoten van de rijke en fraaie beelden van Rome, de arena en de soms bizarre gevechten daarin. Qua intrige hakte de film nogal met het botte bijltje, vooral in de tweede helft, waarin teveel wordt afgeraffeld. Dit is het meest pijnlijk duidelijk bij de reuzensprongen van Macrinus (Washington, die het beste maakt van een matig script) die domweg al zijn vijanden de strot gaat doorsnijden. Te weinig raffinement. Er werd ook net iets te veel ingepropt, dat potsierlijke/geforceerde is al genoemd in andere commentaren hier. De eerste film was zowel sterk in dramatisch opzicht als in de actiescenes met sterke dialogen en geweldig intens acteren van Joaquin Phoenix en Russel Crowe. Bij dit deel wordt er net iets te veel aan de geloofwaardigheid geknabbeld en is er nooit dat dramatische vuurwerk. Die bleke broers waren lekker decadent maar ook vlak.
Toch vermakelijk met genoeg actie en vaart.
sanjoy
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Ben bijna weg gelopen uit de bios
....die ( nep ) apen, haaien, boten, hoe verzin je het?
Nee, echt niet mijn film dit
Jampie
-
- 25 berichten
- 128 stemmen
Wat een negatieve reacties. Is in mijn ogen een prima film en mooi vervolg op de eerste.
Ach een beetje apart met die apen maar toch.. goed vervolg
Master Blaster
-
- 754 berichten
- 1646 stemmen
hmm tja
Vergeleken met het eerste deel is het slecht...
maar qua spektakel en entertainment zit het wel goed. Helaas is het niet zo "realistisch"/geloofwaardig als het eerste deel
3*
Dayer
-
- 120 berichten
- 131 stemmen
Uiteraard is het verhaal vrij kut. Zelfs de CGI kent zwaktes. Film komt nog niet tot aan de enkels van het origineel, maar so what. Scenes in de arena zijn nog altijd leuk. Soort van gemuteerde baviaan? Baja! Neushoorns? Tuurlijk! Haaien? Het zal nog niet zijn! Tis over de top, dialogen zijn inhoudsloos maar Pascal, Washington en Mescal en al die gestoorde gevechten maken dit een ideale film om met een zak chips en een sixpack te consumeren. En uiteraard blijven Peter Mensah opvoeren in alles waar een gladiator in rondloopt!
RikkieD
-
- 212 berichten
- 159 stemmen
Vette film in de bios. Beetje dun verhaal dat precies hetgeen overdoet van de eerste film, maar dat maakt niet zoveel uit in deze. Leuk hoe de romeinse decadentie vlak voor de val van het rijk in beeld is gebracht. Geen hoogvlieger, maar erg vermakelijk. Zeker aan te raden.
Verder, de eerste 20 minuten zijn echt waardeloos, bijt er even doorheen en je wordt getrakteerd op een leuke film.
teigertje
-
- 2983 berichten
- 2008 stemmen
Wat een negatieve reacties. Is in mijn ogen een prima film en mooi vervolg op de eerste.
Ach een beetje apart met die apen maar toch.. goed vervolg
Kort maar krachtig.!
Eens 
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Voor een regisseur van Ridley Scott's kaliber is Gladiator II in vrijwel elk opzicht een schrikbarend slecht resultaat, maar gelukkig wordt er nog wel een zekere mate van amusement uitgehaald. Als kijker ben je er bovendien snel getuigen van dat de makers dit project op het vlak van historische accuraatheid en realisme niet heel serieus hebben genomen, wat een aantal relatief grootse en spectaculaire scenes oplevert. Denzel Washington is degelijk in zijn rol en lijkt daarmee de enige te zijn die enigszins beseft in wat voor soort onzin hij terecht is gekomen. Paul Mescal vormt namelijk een droge protagonist, Pedro Pascal weet allesbehalve op te vallen, Connie Nielsen speelt wellicht haar slechtste rol ooit en het duo bestaande uit Joseph Quinn en Fred Hechinger doen enorm denken aan Beavis & Butt-Head in de negatieve zin. Scott haalt geregeld uit met lelijke computereffecten (de opening als voornaamste voorbeeld) en alle logica wordt verder overboord gegooid (Mescal ervaart weinig moeite met enorme neushoorns, maar een zowat 70-jarige tegenstander is hem bijna fataal), waardoor het belachelijk te noemen is dat deze film 150 minuten moet duren. Punten voor het entertainment, maar Scott verheft zichzelf langzamerhand tot een parodie van zichzelf.
The Oceanic Six
-
- 60513 berichten
- 4107 stemmen
In 2025 bestaat de eerste film een kwart eeuw. Zijn er plannen om een remasterde versie of iets weer in de bioscopen uit te brengen? Ik zou meteen gaan.
starbright boy (moderator films)
-
- 22496 berichten
- 5157 stemmen
Een aantal Nederlandse bioscopen hebben de eerste op eigen houtje nu vertoond. Ik verwacht niet volgend jaar een officiële release. Dat zou een rare en commercieel onhandige timing zijn zo vlak na de tweede. Ik had dat eerder in aanloop naar de tweede verwacht.
Laurensv
-
- 266 berichten
- 3349 stemmen
Ik heb deel 1 niet helemaal scherp meer, maar het was toch niet duidelijk dat Lucius de zoon zou zijn van Maximus? Kan dat qua tijd überhaupt wel? Maximus was een toegewijde echtgenoot en vader, die zou toch niet zo snel een slippertje gemaakt hebben met Lucilla. ik vond dat eigenlijk wel een behoorlijke schending van het personage Maximus in retrospectief.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11941 berichten
- 5344 stemmen
Persoonlijke aanval verwijderd, inclusief reactie daarop.
The Oceanic Six
-
- 60513 berichten
- 4107 stemmen
Persoonlijke aanval verwijderd, inclusief reactie daarop.
Zonde man, ik vond die belediging eigenlijk heel grappig. Woordt met -dt-, hoe verzin je het.
Ga je trouwens zelf niet naar deze film toe?
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11941 berichten
- 5344 stemmen
Zonde man, ik vond die belediging eigenlijk heel grappig. Woordt met -dt-, hoe verzin je het.
Ga je trouwens zelf niet naar deze film toe?
De film trekt me eigenlijk niet, ook niet met Pathe Unlimited pas. Maar dat had ik ook met The Substance (uiteindelijk mijn favoriete film van het jaar) en misschien dat ik er alsnog heen ga als ik over een paar dagen wat minder betaald werk en dus meer tijd heb, maar tot nu toe... ik kan er de vinger niet op leggen. Misschien dat het komt omdat ik op de beelden die ik zag de speciale effecten niet denderend waren.
Belediging was absoluut grappig maar ook grappige beledigingen zijn stom en linea recta naar de prullenbak ermee.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Ik had Gladiator 2 voor me uitgeschoven, maar eigenlijk is dit een film die - als je hem toch ooit wil zien - je in de bioscoop moet zien. De enige vergelijking die ik wil maken met de eerste film is dat het plot eigenlijk 1 grote kopie is. Een groot krijgsman die op wraak zint nadat hij zijn vrouw verloor, een Romeinse veroveringstocht, een invloedrijke slavenhandelaar, gevechten in een kleine arena, dan het Colloseum, een complot en een opstand... Ik had het in dat opzicht toch wat inventiever verwacht.
En over de historische inaccuraatheid wil ik ook slechts 1 ding melden: het moment dat die senator in de bar de krant leest zo´n dikke 1200 jaar voor de uitvinding van de boekdrukkunst ... het lijkt als Scott het gewoon opzettelijk doet om de historici te kloten.
Voorts wat je mag verwachten. Vermakelijkheid en spektakel. Al pakt dat niet altijd zo goed uit zoals die haaien of die gemuteerde bavianen die ik eerder tegenvallen viel. Met die neushoorn kon ik nog leven. Denzel wel geknipt voor deze megalomane en zelfvoldane rol. En die twee twin keizers zijn dolgedraaide slapjanussen, maar waarschijnlijk is de link snel gelegd met een Nero of een Caligula die zijn paard tot consul benoemde. Het duo Mescal-Pascal is niet slecht, maar haalt het niet van Crowe-Phoenix.
Niet omvergeblazen, maar me ook niet verveeld of echt geërgerd. Dan had ik meer moeite met het geroezemoes en geritsel in de zaal. Naast mij een dame die bij alle vechtscènes met de handen voor de ogen zat te gluren. Bij de onthoofdingen en de scène waar Lucius zijn wond werd genaaid kon er zelfs een gilletje af, tja...
cantforgetyou
-
- 1965 berichten
- 1694 stemmen
Ik had geen hoge verwachtingen van deze film. We hebben immers al Gladiator gehad.
Dit is een soort kopie met nieuwe hoofdrollen en special effecten.
Ik blijf erbij, zet zo weinig mogelijk CGI in. Je ziet (bijna) altijd dat het nep is, ook met opspattend bloed.
Pak gewoon emmers varkensbloed i.p.v. CGI.
Voor een actiefilm is deze wel geslaagd. Maar voor originaliteit is het gewoon een herhaling van zetten.
Ik zat ook maar met 3 anderen in de bioscoop. Volgens mij lopen die bioscopen ook niet meer goed. Ik kom er ook niet meer zo vaak, want er draait bijna niks wat me boeit.
MisterPink
-
- 1383 berichten
- 6996 stemmen
Mag het nepbloed zijn?
Nog los van de dieretische afweging is het praktisch ook niet handig om je kostuums te ruïneren.
Zelfs Carrie kreeg geen emmer echt varkensbloed over zich heen maar een mengsel van stroop, water en rode kleurstof.
cantforgetyou
-
- 1965 berichten
- 1694 stemmen
Mag het nepbloed zijn?
Nog los van de dieretische afweging is het praktisch ook niet handig om je kostuums te ruïneren.
Zelfs Carrie kreeg geen emmer echt varkensbloed over zich heen maar een mengsel van stroop, water en rode kleurstof.
Ooh ja, nepbloed is ook goed. Sneu voor het varkentje.
De wind
-
- 210 berichten
- 214 stemmen
Hele slechte special effects lees ik dan.
Kan je dan eens benoemen wat er zo slecht is? Leek het Colosseum niet? Leek Rome niet? Zagen de gevechten er slecht uit?
Je kan hoogstens klagen over de vechtende apen of de haaien. Maar de haaien in het water zagen er wel prima uit dacht ik. Of je het in de film had moeten stoppen is weer een ander ding, dat had ik ook wel liever eruit gelaten.
Het begint al bij de schepen in het begin, alle neppe dieren etc. De 1e MI bevatte beter SE dan deze wanfilm.
mcdaktari
-
- 7422 berichten
- 0 stemmen
Ik vind 'Gladiator II' toch niet zo slecht als ik verwacht had. Het is een heel vermakelijke film met genoeg aktie. Hij kan inderdaad niet het niveau van de eerste film halen maar was best wel een aardige film. Die haaien in het colosseum is er natuurlijk bij bedacht, maar zeeslagen werden weldegelijk nagespeeld in die tijd. Hoe dat precies gedaan werd met het colosseum vol met water te laten lopen weet ik niet, maar de Romeinen waren toch heel kundig in dergelijke dingen. Ik lees hier best wel veel kritiek op de cast, maar ik dacht dat het wel meevalt. Er wordt best goed geacteerd. Paul Mescal vond ik zelfs heel goed in deze rol. Ik heb me ook niet gestoord aan Pedro Pascal. En ik las hier ook ergens dat Connie Nielsen hier haar slechtste rol ooit speelde. Ik vind het allemaal wel meevallen. Ik heb me in ieder geval best wel goed vermaakt bij 'Gladiator II' en heb niet het gevoel gehad dat ik naar een slechte film zat te kijken.
Pollypeachum1
-
- 216 berichten
- 773 stemmen
Ik heb genoten!
Misschien niet een fantastisch verhaal, maar ik vond het spectaculair om te zien.
Het is geen film voor op tv, maar op het grote scherm vond ik het een genot om naar te kijken.
joolstein
-
- 10945 berichten
- 9056 stemmen
Vierentwintig jaar later....probeert men hard om een vervolg aan Gladiator te geven....en vraag ik me af....of een andere naam, iets veranderd aan het feit dat het nu erg tegenvalt. De afstammingslijn is oncreatief, de film lijkt het belang van het offer van de eerste film teniet te doen en het hoofdpersonage is niets bijzonders Euh werkelijk niet de hoofdrolspeler maar een bijrol, ook nog eens een ex-gladiator is degene die wraak probeert te nemen op de mensen die hem tot slaaf hebben gemaakt..? De film was misschien nog oké als popcornfilm In veel van de actiescènes met neushoorn, apen (waren ze nu gemuteerd ?) of complete galeischepen en haaien in het Colosseum, kan ikzelf wel enig plezier vinden want dat zijn lekkere domme over-de-top momenten, maar ze willen meer en het mist juist diepgang! Tja begrijpelijk want het is een Gladiator-vervolg en wordt er ook wat anders verwacht...maar daarin schiet het op veel manieren tekort.
filmkul
-
- 2531 berichten
- 2283 stemmen
Vermakelijk vervolg maar niet meer dan dat. Het verhaal is weinig doordacht en er wordt te makkelijk aansluiting gemaakt met deel 1. De uitwerking is redelijk. Er is genoeg spanning en actie. De actiescenes zien er goed uit maar niet zo memorabel als de scènes met de Barbarian Horde en Tigris uit deel 1. Zeker de scène met de schepen is teveel van het goede. Het acteerwerk is verder prima. Visueel ook weer fraai werk met goede cgi. Zonder deel 1 had de score hoger geweest, want je gaat toch vergelijken. 3.0/3.5
Brabants
-
- 2896 berichten
- 2154 stemmen
Gladiator 2 is een echte spektakel film waarbij de kijker wordt getrakteerd op het haast ondenkbare wat mogelijk is. Neushoorns i.p.v. paarden en zelfs haaien vinden hun weg naar het Colosseum. Vermaak ten top dit zonder twijfel. Toch mist het aan details die de film net wat meer draagbaar maakt. Een onderdeel hiervan is de onvervangbare Russell Crowe als Maximus en Commodus gespeeld door Joaquin Phoenix. Ridley Scott heeft zo zijn beide sterren uit American Gangster eens verweven in de gladiatoren films en Dezel Washington is daarmee een veilige keus. Paul Mescal doet zijn best maar ergens wist hij mij niet te overtuigen wellicht dat dit ook essentieel was....
sportfan27
-
- 390 berichten
- 295 stemmen
Helaas zoals gevreesd: Een complete verkrachting van deel 1.
Hoe haalt Scott het in zijn hoofd?
Na de aankondiging van deel 2 zat menig filmliefhebber al hoofdschuddend van "is er nu werkelijk niets meer heilig in Hollywood?"
Antwoord: Nee dus.
Er is zoveel vreselijk slecht aan deze film: waar deel 1 nog duidelijk iets van historisch besef en respect leek te hebben met een sterk verhaal, prachtige hoofdrollen en geloofwaardige actie is deel 2 exact het tegenovergestelde.
Hoofdmoot in dit finaal mislukte epos zijn toch wel de twee totaal ongeloofwaardige keizers waarvan geen seconde duidelijk word gemaakt hoe die twee debielen in godsnaam ooit aan de macht gekomen zijn. (over "miscast" blunders gesproken). en al helemaal onduidelijk is waarom die twee hun macht zo lang in de film weten te behouden. Pascal is na de opening van de film al direct klaar met die twee en van hem gaat tenminste nog wel enige dreiging uit dit in tegenstelling tot die twee latente heaumeau's.
Het eerste arena gevecht met de apen is lachwekkend en bovendien lelijke CGI, het neushoorn gevecht is op het randje maar nog te doen om vervolgens compleet door te slaan d.m.v. het Colosseum vol laten lopen met water en haaien?
Hoe haal je het in vredesnaam in je hoofd?
Dit had werkelijk niets met een echte poging om een enigszins serieus vervolg te maken.
Er wordt krampachtig geprobeerd wat lijntjes aan elkaar te knopen om deel 2 te laten aansluiten op deel 1 maar dat faalt hopeloos.
De scène waarin Lucilla de kleine Lucius om onduidelijke redenen toch weg stuurt terwijl juist door het einde van deel 1 dat jochie veilig was door de dood van zijn tirannieke oom wordt in een vreselijke slechte scene toch krom gebreid wat in deel 1 allang recht was: Er was geen gevaar meer, klaar.
Mescal mag de sandalen van Crowe nog niet poetsen, wat Washington in godsnaam in deze film te zoeken heeft is al helemaal een raadsel en is bovendien geen enkel moment geloofwaardig. Binnen no time na zijn aankomst in Rome weet ie alles en iedereen naar zijn hand te zetten en de troon (bijna) te bestijgen. Sure...
Nielsen word er aan de haren bijgesleept voor wat extra goedkoop drama.
Die laatste had gewoon haar medewerking beleefd moeten weigeren voor deze onzin.
Deel 2 blijkt dus precies te zijn geworden wat ik vooraf al vreesde: Compleet overbodig en een verkrachting van deel 1.
Scott zou zich kapot moeten schamen.
1*
WLWolfs
-
- 43 berichten
- 43 stemmen
Een mooie en waardige film om is goed voor te gaan zitten. Heb ne er prima mee vermaakt!
Theunissen
-
- 12289 berichten
- 5524 stemmen
"Like milk from a whore's tit."
Ik had eigenlijk weinig verwachtingen van het vervolg op "Gladiator (2000)" en ik zag ook wel een beetje op tegen de filmduur, maar eigenlijk is dit gewoon een goed vervolg welke ook nog eens goed aansluit op de eerste film en ook qua tijdsspanne (8 jaar eerder zou nog beter zijn geweest) tussen beide films. Ik ben deze film volledig open in gegaan en ik heb ook geen trailer gekeken en dat is misschien ook wel het beste om te doen bij dit vervolg.
Zestien jaar na de dood van Maximus (Russell Crowe, die in dit vervolg ook soms te zien is via flashback beelden) wordt Lucius Verus (Paul Mescal), de zoon van Commodus’ zus Lucilla (Connie Nielsen) aka de troonopvolger, tot slaaf gemaakt na een Romeinse aanval onder leiding van generaal Marcus Acacius (Pedro Pascal) en opgeleid door Macrinus (Denzel Washington) tot gladiator in het Colosseum. Hij vecht voor zijn vrijheid in een wereld vol politieke intriges, wraakzucht en spectaculaire gevechten. Oude en nieuwe vijanden maken zijn reis even bloederig als meeslepend.
De film opent gelijk spectaculair met een Romeinse aanval over zee en ook de gladiator gevechten in de arena van het Colosseum zijn wederom spectaculair en ze zijn dit keer ook anders. Want dit keer zijn er dieren bij betrokken, zoals bavianen, een neushoorn en zelf haaien. Want één keer wordt de arena gevuld met zeewater i.v.m. een nagespeelde zeeslag en dat zag er fraai uit. Dat laatste was gelijk een extravagant hoogtepunt en puur fantasie zou je zeggen, maar dit was wel degelijk historisch verantwoord, maar waarschijnlijk wel zonder de Jaws-achtige haaien. In de arena laat regisseur Ridley Scott ook zijn regiekunst echt spreken en alles is groots in beeld gebracht.
Het verhaal weet ook van de eerste tot de laatste minuut (de film duurt circa 140 minuten) te vermaken en omdat ik de film volledig open ben ingegaan, was het voor mij een leuke verrassing dat Hanno (zo wordt Paul Mescal vooral in de film genoemd) Lucius Verus blijkt te zijn. Omdat Connie Nielsen (inmiddels een stuk ouder, maar wel nog steeds een mooie vrouw) ook weer meespeelt in dit vervolg, de enige van de vorige cast, had ik dat misschien wel moeten zien aankomen.
Het verhaal is wel een beetje van hetzelfde, waarbij weer een nobele held de Romeinse arena’s in moet en wraak zweert op de officier die zijn geliefde, in dit geval Arishat (Yuval Gonen), doodde. De link tussen beide films wordt gaandeweg duidelijk, maar is dramatisch wel niet erg overtuigend uitgewerkt. En zelfs het intense spel van Paul Mescal kan de vlakke hoofdpersoon niet echt tot leven wekken. Paul Mescal speelt zeker niet, want hij draagt de film met verve en zijn krachtige aanwezigheid en genuanceerde spel voegen een frisse dimensie toe aan het gladiatorenepos.
Ook de antieke setting is weer fraai verbeeld (al oogt de CGI hier en daar wat cru) en ook de brute actie (o.a. het afhaken van een hoofd, een lange pin door een oor steken en het afhaken van een hand) mocht er wezen en elke scène met slechterik Denzel Washington is een feest. Hij schittert als Macrinus, een charismatische slechterik die elke scène naar een hoger niveau tilt. Sowieso is de cast best indrukwekkend met verder Paul Mescal, Pedro Pascal (die overtuigt als de vermoeide integere generaal), Connie Nielsen en dat aangevuld met Peter Mensah en Matt Lucas in een bijrol.
Overigens is Denzel Washington niet de enige slechterik, want in deze film is Rome in handen van twee gestoorde keizer broers, namelijk keizer Geta (Joseph Quinn) en keizer Caracalla (Fred Hechinger) die graag oorlogje spelen. En dan met echte doden en dat zowel op het slagveld, in het Colosseum of tijdens verknipte huisfeestjes. Generaal Marcus Acacius is de bloeddorst, machtsgeilheid en corruptie van ze helemaal zat en plot samen met zijn vrouw Lucilla een staatsgreep om Rome in ere te herstellen. Hoewel Joseph Quinn en Fred Hechinger nooit zo creepy en dreigend zijn als Joaquin Phoenix (als Commodus) destijds, zetten ze hun rol van keizertjes wel overtuigend, losgeslagen en verknipt neer.
"Gladiator II" barst van het spektakel en hoewel het vervolg wat voorspelbaar is en nooit de status van het origineel zal evenaren, bewijst regisseur Ridley Scott dat hij op hoge leeftijd nog steeds een scherp oog heeft voor spektakel, dat zonder twijfel het best tot zijn recht komt op het grote witte doek.
Pre- en sequels

Gladiator
2000
2.501 reacties
Gerelateerd nieuws

Russell Crowe kritisch op 'Gladiator II': 'Geen begrip voor het origineel'

'Gladiator II' nu te streamen op SkyShowtime: het vervolg op de moderne klassieker is eindelijk beschikbaar

Ridley Scott maakt geen geheim van plannen voor 'Gladiator III': 'Het idee is er al'

Is 'Gladiator II' Ridley Scotts grootste meesterwerk in meer dan twintig jaar? Dit zijn de eerste reacties
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.501 reacties

The Wild Robot
Animatie / Avontuur, 2024
60 reacties

Anora
Drama / Romantiek, 2024
120 reacties

The Substance
Drama / Horror, 2024
459 reacties

Krylya
Drama, 1966
6 reacties

Italianetz
Drama, 2005
13 reacties
Gerelateerde tags
gladiatorromeinse rijkoude romeepischvervolgaggressiveevil tyrantsword and sandalsword fightingsecond part commandingmean spiritedoptimistic
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








