• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.880 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Woman King (2022)

Historisch / Drama | 135 minuten
3,17 299 stemmen

Genre: Historisch / Drama

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Gina Prince-Bythewood

Met onder meer: Viola Davis, Thuso Mbedu en Lashana Lynch

IMDb beoordeling: 6,9 (81.935)

Gesproken taal: Engels en Portugees

Releasedatum: 13 oktober 2022

Plot The Woman King

"Her reign begins."

Het koninkrijk Dahomey krijgt in de 18e en 19e eeuw veel aanzien tegenover de andere Afrikaanse staten. Nanisca leidt de vrouwelijke militaire eenheid waarvan Nawi sinds kort lid uitmaakt. De groep gaat de strijd aan met diegenen die hun volk tot slaaf hebben gemaakt en die de normen en waarden willen kapotmaken waarvoor zij staan. Gebaseerd op ware gebeurtenissen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

De film is te schoon te lief en mist rauwheid en meer realiteit de kleding komt rechtstreeks uit een naai atelier, jammer gemiste kans met pijn en moeite een magere vijf dus 2.5*


avatar van Waku

Waku

  • 5457 berichten
  • 6492 stemmen

Volledig blanco de film bekeken zonder enige voorkennis en dat beviel mij prima. "The Woman King" was voor mij een heerlijke historische avonturenfilm. Vrouwelijke vechtfilm. En de actiescenes zagen er best redelijk overtuigend uit. Soms viel mij het acteerwerk beetje tegen. Beetje houterig. Grappig detail was dat ik iedere keer als ik Nanisca in beeld zag het idee had dat ik naar Oprah Winfrey keek... 3.5*


avatar van jadolino

jadolino

  • 285 berichten
  • 1187 stemmen

Waku schreef:

Volledig blanco de film bekeken zonder enige voorkennis en dat beviel mij prima. "The Woman King" was voor mij een heerlijke historische avonturenfilm. Vrouwelijke vechtfilm. En de actiescenes zagen er best redelijk overtuigend uit. Soms viel mij het acteerwerk beetje tegen. Beetje houterig. Grappig detail was dat ik iedere keer als ik Nanisca in beeld zag het idee had dat ik naar Oprah Winfrey keek... 3.5*

En ik als ik elke keer King Ghezo in beeld zag het idee had dat ik naar Denzal Washington zat te kijken. Denzel Washington


avatar van JBSwed

JBSwed

  • 2 berichten
  • 2 stemmen

Wat een mooie film, het heeft me geraakt.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4567 berichten
  • 4268 stemmen

Redelijke film, geen top film maar zeker niet slecht ook.

Mss toch nog wat te braafjes vond ik en liever 20 min minder lang en nog ietsje meer animo er in.

Niettemin was het al bij al nog een leuke film, ik had eerlijk gezegd eerder verwacht een 1 te moeten geven , het is een 3 geworden.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4317 stemmen

Veel negatieve recensies, op o.a. IMDb, vanwege feministische inslag en historische onnauwkeurigheden maar in wezen is het een menselijke film over relaties tussen de vrouwelijke hoofdpersonages en het had een mooi tempo in het verhaal met een prachtig landschap en prima actie.

Trouwens, op IMDb behaalt de film toch een 6,7 van 28.000 kijkers!

De manier waarop in de trans-Atlantische slavenhandel Afrikanen worden afgeschilderd als onschuldige slachtoffers klopt niet helemaal in lijn met de geschiedenis. Ook Afrikanen verkochten overwonnen stammen en volkeren als slaven of lijfden hen in bij de soldaten. De handel in slaven begon trouwens al in de Bijbel en pas de laatste eeuw krijgt de mens langzaam maar zeker een moraal kompas.

De film is niet gericht op de empowerment van vrouwen enz. en hoewel de Dahomey op de een of andere manier heroïsch wordt afgebeeld, wordt tenminste erkend dat zij en anderen gevangengenomen Afrikanen aan Europeanen hebben verkocht. Voor mij is er slechts een zekere mate van artistieke vrijheid maar dat neemt niet weg dat het een mooi gemaakte film is, met prachtige scènes, een echt Afrikaans gevoel en enkele ontroerende momenten met een redelijke dialoog.

Fundamenteel is het een goede en leuke film met een massale aantrekkingskracht en als je het als een historische film beschouwt in plaats van als een historisch geïnspireerde film, kun je waarschijnlijk beter geschiedenisboeken lezen.

Het is vermaak en Viola Davies schittert, zoals altijd. (zoals in https://www.moviemeter.nl/film/453843) De bijrollen zijn ook erg goed.

Ik raad deze film aan. Bekijk het en ik denk niet dat je teleurgesteld zult zijn.

Van ons de waardering van een 8!


avatar van John Milton

John Milton

  • 24229 berichten
  • 13394 stemmen

wij vonden hem ook zeker de moeite, al was het alleen al maar vanwege badass Viola Davis en consorten. Prima actievermaak!


avatar van Erikb99

Erikb99

  • 290 berichten
  • 299 stemmen

En wat vond ik er nou van:

Er wordt veel geschreven over dat de film vol met historische onnauwkeurigheden zit. Dat kan wel zo zijn maar deze feiten zijn dan ook niet de leidraad van dit verhaal maar de achtergrond waarop dit allemaal zich afspeelt. Het is een film over relaties tussen de vrouwelijke hoofdpersonages en de tragedie die hun samen bracht. De film is dan ook erg mooi gefilmd, en het verhaal kakt nergens in. Tempo is goed zo ook de kleurrijke setting met de prachtige landschappen van Afrika. Ook zit in het verhaal een soort van Coming of Age lijn als het om Nawi gaat. Nanisca wordt echt als een krijger neergezet, gehard door wat zij heeft meegemaakt, wat nog een belangrijke rol gaat spelen in het verhaal. Ook de acties en de gevechten staan als een huis. Het verhaal pakte me meteen, en ondanks de run-time van ruim 2 uur verveelde hij me geen minuut. Aanrader? AB-SO-LUUT!! Misschien wel de beste film van dit jaar.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Ik vond het best goed. Voelde zeker nergens woke aan want dat is tegenwoordig een hetze van jewelste. Of het historisch correct is of niet, dat zal me bij deze film echt worst wezen. Het is een film met een prima verhaal, goede chemie tussen de personages, je voelde de banden die ontstonden doorheen de film. Viola Davis is erg sterk. Die typisch Afrikaanse sfeer zit er ook in. Niet gedacht maar de film viel me goed mee. Kortom beter dan verwacht en een kijkbeurt waard.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2478 berichten
  • 2251 stemmen

Redelijke historische avonturenfilm. Het verhaal is eenvoudig en of het historisch een beetje klopt of niet….gewoon voor lief nemen. De uitwerking is goed. De opbouw is sterk en drama en actie worden goed afgewisseld. De film kijkt prima weg. De actiescenes zien er wel iets te veel ingestudeerd uit, net als de hele aankleding, wat ook net iets te netjes is. Ook mist de film wat rauwheid wat niet misplaatst had geweest. Het acteerwerk is verder dik in orde. Prima film maar net iets te steriel. 3.5/4.0


avatar van teigertje

teigertje

  • 2951 berichten
  • 2076 stemmen

Sterke en prachtige film.

Met veldslagen en met ontroering en knap acteer werk.

En met een mooi verhaal en prachtige film muziek.

Zeer geslaagde film.


avatar van antoon59

antoon59

  • 13 berichten
  • 154 stemmen

Een hele mooie film met emotionele stukken.

Vooral de hoofdrol is fantastisch neergezet door Oprah Winfrey.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7301 berichten
  • 0 stemmen

Toen ik het begin zag van deze film, heb ik hem vrij snel afgezet, want het mag dan gebaseerd zijn op ware gebeurtenissen, maar ik vind het zwaar overdreven dat een groepje vrouwen sterke Afrikaanse mannen ff afslacht. Dat komt bij mij in ieder geval niet heel overtuigend over, met alle respect. Maar de Afrikaanse mannen zijn nou niet bepaald een stelletje kneuzen. En ik ben me ervan bewust dat zeker Afrikaanse vrouwen best sterk kunnen zijn. Maar dat ze zo eenvoudig die sterke mannen overmeesteren geloof ik niet echt.

Maar afijn, de film moet natuurlijk ook een beetje vermaak hebben he.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11419 berichten
  • 9920 stemmen

Dit op historische feiten gebaseerde actiedrama duikt diep in de West-Afrikaanse cultuur en tradities in de jaren ’20 van de 19e eeuw. Vrouwen spelen een sleutelrol in de stammenstrijd en de stamleiders, waaronder King Ghezo [John Boyega], vullen hun schatkisten door krijgsgevangenen te verkopen door witte kolonisten die ze tot slaaf maken. Viola Davis speelt de gevreesde en alom gerespecteerde generaal van een militaire eenheid die volledig bestaat uit vrouwen die op elk front minstens gelijkwaardig zijn aan hun veelal mannelijke tegenstanders. Een broodnodige geschiedenisles over de rol van vrouwen, alsmede de bijdrage van Afrika zelf aan de slavenhandel met een uitstekende cast, maar afgezien van de spectaculaire finale zijn de actiescènes slecht gemonteerd waardoor het als actiefilm onvoldoende overtuigt.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3912 stemmen

mrklm schreef:

Een broodnodige geschiedenisles.

ik spreek mij niet uit over je mening aangaande de film, die staat natuurlijk vrij, maar een geschiedenisles? Zoals Inglourious Basterds ook een geschiedenisles was dan toch.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Uitstekende film over een groep vrouwelijke krijgers die het opnemen tegen een vijandig volk Vooral een goed verhaal dat onderhoudend blijft omdat zowel het persoonlijke verhaal van het meisje als de oorlog tussen de twee volkeren met de slavernij op de achtergrond wordt verteld. De actie- en vechtscenes zien er goed uit en de hele aankleding van de film is ook mooi. De cast weet te overtuigen. Een kleine 4.0 sterren.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8930 stemmen

Laat het maar aan Hollywood over om met het verleden aan de haal te gaan. Het Afrikaanse koninkrijk Dahomey was een belangrijke regionale macht met een goed georganiseerde binnenlandse economie die was gebaseerd op verovering, vruchtbare grond (palmolie) en slavenarbeid. ook bezat het koninkrijk een zeer militaristische samenleving (op kleine vergrijpen stond al de doodstraf) Helaas worden omdat het publiek sympathie moet krijgen voor de hoofdpersonen alle schaduwkanten van hun samenleving weg-gepolijst.

De Dahomey kennen dus een geschiedenis van ongekende wreedheid. Om de paar jaar werd er een oorlog gestart om zo aan nieuwe slaven te komen; voor eigen gebruik (werken of mensenoffer) of die als handel aan Europese slavenhandelaren werden verkocht. Slavenhandel was een middel om meer macht te verwerven of te vergroten. In de film beweerd men dat de Europeanen deze praktijk naar Afrika hebben gebracht, de slavenhandel vond al plaats vóór hun komst! Het waren dus echte vechtersbazen die zich bezig hielden met slavenhandel.

Opmerkelijk in het koninkrijk was, een volledig vrouwelijke militaire eenheid genaamd de Agojie ‘Dahomey Amazonen’ De, in de ogen van mannen, "Ongehoorzame vrouwen" (te koppig en niet willen trouwen) belanden onder dwang, in de vrouwelijke paleiswacht. Later groeide dit uit tot een strijdmacht Tja hier maakt men dus van een moedig maar oorlogszuchtig vrouwenleger (er bestaat zelfs een discussie of ze wel getraind waren) een vrijheidslievend pro-feministisch gezelschap. Het komt niet verder dan de romantische cliche van ‘vrijheidsstrijder’ (zpoals in Braveheart, the Patriot of 300)

Men kiest hier denk ik ook bewust voor het bewind van de koning Ghezo (1818-1859). Deze was minder bloeddorstig dan eerdere koningen. Deze voerde veranderingen door in het rijk, verhoogde de aantallen van de Agojie, door oorlog bezorgde ze het Oyo-koninkrijk een nederlaag toe, schafte het mensenoffers van slaven af ​​en de doodstraf voor minder ernstige vergrijpen. Wat de film niet laat zien was dat de palmolie handel mislukte, waardoor Ghezo en zijn koninkrijk blijven handelen in slaven. In 1833 schafte Engeland de slavernij af maar florerende sluikhandel naar Brazilië en de toenemende vraag in Afrika zelf. Pas toen de Britten in 1851 door middel van zeeblokkades het rijk dwingen te stoppen, kwam hieraan geleidelijk een einde.

Veel historische context wordt in de film dus heel kort aangestipt (soms in een ernstig misleidend beeld) om vervolgens te verdwijnen in een typisch underdog-verhaal. Visueel gezien is de film nog best aardig de opnamelocaties en sets in Zuid-Afrika zien er mooi uit. Ook het acteerwerk is goed en de actiescènes zijn zeer vaardig gefilmd. Dus als standaard Hollywood actiefilm slaagt het nog aardig maar als historische film (met enig inzicht) schiet het tekort. (hiervoor een halve punt aftrek!)


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Corcicus schreef:

Het koninkrijk Dahomey was berucht om haar slavenoorlogen. Voortdurend joegen haar krijgers omringende stammen op om onfortuinlijke slachtoffers te vinden die ze tot slaaf konden maken. Het was de bloeddorstige gesel van Afrika. Lees ik goed dat in deze film de Dahomey-krijgers tot helden zijn verworden? Dat zij vechten tegen slavenhandelaren? Is dit een grap of ironie? Of gewoon de waanzin van woke?

Het lijkt me slimmer deze film eerst te bekijken want alles komt heel duidelijk naar voren.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Ik.vond het wel een vermakelijk filmje. Al ben ik niet helemaal van het genre.

Deed me iig nogal denken aan Gladiator/Braveheart achtige films. Bovendien prima geacteerd.

De kritiek die ik hier lees op de historische accuratesse is nogal hilarisch.

Niet alleen komt vrijwel alles wat de film verweten wordt gewoon aan bod. Dat ze zelf slavenhandelaren waren met de nodige wreedheid bvb.

En daarnaast komt het in de verste verte niet in de buurt van de gemiddelde film over Romeinen of Middeleeuwen in Europa als het gaat om loopjes met de wrede werkelijkheid.


avatar van Robson1968

Robson1968

  • 73 berichten
  • 64 stemmen

mcdaktari schreef:

Toen ik het begin zag van deze film, heb ik hem vrij snel afgezet, want het mag dan gebaseerd zijn op ware gebeurtenissen, maar ik vind het zwaar overdreven dat een groepje vrouwen sterke Afrikaanse mannen ff afslacht. Dat komt bij mij in ieder geval niet heel overtuigend over, met alle respect. Maar de Afrikaanse mannen zijn nou niet bepaald een stelletje kneuzen. En ik ben me ervan bewust dat zeker Afrikaanse vrouwen best sterk kunnen zijn. Maar dat ze zo eenvoudig die sterke mannen overmeesteren geloof ik niet echt.

Maar afijn, de film moet natuurlijk ook een beetje vermaak hebben he.

Misschien even de geschiedenis napluizen. Deze vrouwen hebben wel degelijk bestaan in het tijdperk van de Dahomey.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7301 berichten
  • 0 stemmen

Robson1968 schreef:

(quote)

Misschien even de geschiedenis napluizen. Deze vrouwen hebben wel degelijk bestaan in het tijdperk van de Dahomey.

Dat weet ik maar dan nog. Maar ik snap dat het voor de film allemaal flink overdreven moet worden. Of denk jij dat ook weer van niet.


avatar van Strangelove72

Strangelove72

  • 26 berichten
  • 303 stemmen

Met een beperkte voorkennis heb ik deze film gezien. En alhoewel geen topper, ik heb mij prima vermaakt. Achteraf ben ik mij wat meer gaan verdiepen in de historische feiten waar deze film zijn inspiratie uit heeft gehaald. Man o man, wat een geschiedsvervalsing! Vandaar dat ik niet verder kom dan 2 sterren. Wil je deze film gaan zien, of heb je hem bekeken. Verdiep je dan ook in de echte historie achter deze film. Je gaat hem dan toch in een heel ander licht bekijken.


avatar van Onceuponanytime

Onceuponanytime

  • 821 berichten
  • 1063 stemmen

Het verhaal is mooi aangekleed maar biedt weinig inhoud.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2723 berichten
  • 1398 stemmen

Voldoende nog net maar daarmee is alles wel gezegd. Het verhaal is vrij simpel neergezet en hebben we al eens gezien maar dan nu door het oog van de vrouw. Maar de film is veel te mooi te schoon alsof ik door het Afrika museum loop. Aankleding decoraties zo uit de fabriek. Natuurschoon was zeker een plaatje maar uiteindelijk moet het toch een film zijn. Ook op dat vlak komt ie af en toe over als een serie. Gold ook voor het geluid trouwens dat volgens mij voor een groot deel is ingesproken in de studio. Davis doet het dan wel weer heel aardig, maar haar dochter die eruit ziet als een fragiel meisje is vrij snel van welpje tot leeuw geworden. Vrij onrealistisch allemaal. Grote Afrikaanse mannen die speeltjes werden van een groepje vrouwen. Nog lachwekkende vond ik die tand. Hoe verzinnen ze het. Een baby armpje waar een tand in gaat voor jaren echt lachwekkend. De bassin zag er trouwens uit alsof Eddie Murphy nog even langs kwam. En ja de King leek echt in zijn doen en laten op Denzel Washington. Ook de mini romance vond ik zwak uitgewerkt. Tempo was ook al niet al te hoog in het begin. Nee dit was m net niet ondanks de mooie beelden. Krappe voldoende.

Film 3,0

Beeld (4K) 5,0

Geluid 4,5

Extra's 3,5


avatar van Rob o

Rob o

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

The king leek wel één vd Jackson 5..... En dan de opmerking ' Als ze niet zo goed kon vechten, had ik haar tot vrouw genomen' hahaha..... vermakelijk filmpje.....


avatar van rondh

rondh

  • 598 berichten
  • 2314 stemmen

mcdaktari schreef:

Toen ik het begin zag van deze film, heb ik hem vrij snel afgezet, want het mag dan gebaseerd zijn op ware gebeurtenissen, maar ik vind het zwaar overdreven dat een groepje vrouwen sterke Afrikaanse mannen ff afslacht. Dat komt bij mij in ieder geval niet heel overtuigend over, met alle respect. Maar de Afrikaanse mannen zijn nou niet bepaald een stelletje kneuzen. En ik ben me ervan bewust dat zeker Afrikaanse vrouwen best sterk kunnen zijn. Maar dat ze zo eenvoudig die sterke mannen overmeesteren geloof ik niet echt.

Maar afijn, de film moet natuurlijk ook een beetje vermaak hebben he.

Het enige waar ik.mee eens ben, dat een film vermaak moet hebben. Verder moet je maar eens naar de geschiedenis van de Dahomi gaan kijken. Het leger van de Dahomi bestond 2/3 uit vrouwen, en daarbij waren ze erg goede en sterke krijgers die goed getraind waren. Ze deden niet onder voor de mannelijke krijgers in Afrika. Zelfs de blanken hadden het moeilijk tegen ze.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7301 berichten
  • 0 stemmen

rondh schreef:

(quote)

Het enige waar ik.mee eens ben, dat een film vermaak moet hebben. Verder moet je maar eens naar de geschiedenis van de Dahomi gaan kijken. Het leger van de Dahomi bestond 2/3 uit vrouwen, en daarbij waren ze erg goede en sterke krijgers die goed getraind waren. Ze deden niet onder voor de mannelijke krijgers in Afrika. Zelfs de blanken hadden het moeilijk tegen ze.

Dat maakt het eigenlijk onvoorstelbaar dat De Engelse/Portugezen en weet ik niet welke landen meer, zoveel slaven hebben kunnen maken. Je zou zeggen, zet er dit vrouwenleger tegenover en de slavendrijvers waren met de staart tussen de benen afgedruipt. Maar helaas laat de geschiedenis anders zien. Dat er zo weinig in opstand zijn gekomen vind ik toch vreemd.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Heel matige en nauwelijks boeiende film over een Afrikaans vrouwenleger dat haar mannetje staat. Past uiteraard goed in deze woke maatschappij waarin vrouwen als powerwezens en mannen als slappelingen neer moeten worden gezet, maar dat terzijde. Buiten dat is het gewoon weinig interessant en allemaal erg voorgekauwd en voorspelbaar. De actie is ook ronduit saai, bijna alle grove dingen gebeuren buiten beeld van de camera. Dan maak je een film over iets als dit en dan beperk je het geweld, snap ik niet. En wat ook benoemd moet worden is dat deze film wel heel erg een eigen waarheid wil creëren over dit vrouwenleger, terwijl de feiten echt anders liggen. Daar is in dit filmtopic al voldoende over gezegd. Het is niet dat ik de film daardoor een laag cijfer geef, ik vond er gewoon heel weinig aan, ondanks dat het acteerwerk goed is en de muziek best pakkend.

2*


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Het grootste probleem van The Woman King is dat het geen seconde aanvoelt als 1850. Aankleding, decors en ook de cinematografie laten dit meer een Black Panther verfilming lijken dan een film over slavernij danwel koninkrijk Dahomy.

Davis en de rest van de cast zijn tof hoor, actie ziet er best aardig uit maar het mist gewoon de bruutheid die hier wel vereist is, zonder direct in platte gore en of actie te verzanden.

2,5*


avatar van Grover76

Grover76

  • 16 berichten
  • 29 stemmen

Wat een misser deze film. De film had beter de Slave King genoemd kunnen worden. Je kunt het propaganda noemen maar ook een trap in het gezicht van de Afro-Amerikanen.

Deze vrouwen waren in werkelijkheid slaven van de echte koning (man) welke nieuwe vrouwlijke slaven moesten maken. Het Koninkrijk Dahomey was een drijfveer achter de trans Atlantische slavenhandel.

Dus deze film is gewoon te verschrikkelijk als je weet wat er echt gebeurt is.