• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.085 gebruikers
  • 9.376.609 stemmen
Avatar
 
banner banner

Child's Play 3 (1991)

Horror | 86 minuten
2,51 840 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jack Bender

Met onder meer: Justin Whalin, Perrey Reeves en Brad Dourif

IMDb beoordeling: 5,2 (50.729)

Gesproken taal: Engels en Hongaars

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Child's Play 3

"There comes a time to put away childhood things. But some things won't stay put!"

Het is alweer acht jaar geleden dat Andy Barclay (Justin Whalin) gepest werd door de moorddadige pop Chucky. Om niet voor altijd in het poppen lichaam opgesloten te zitten, moet Chucky zijn ziel ruilen met iemand anders. En dat doet hij met Andy. Andy is nu 16 jaar en doet zijn best om te leren leven met de afschuwelijke ervaring uit zijn verleden. Omdat iedereen hem lastig vindt, wordt hij naar de Kent Military School gestuurd, waar hij hoopt tot rust te kunnen komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Andy Barclay

Kristen De Silva

Ronald Tyler

Brett C. Shelton

Harold Aubrey Whitehurst

Chucky (stemrol)

Colonel Cochrane

Sergeant Botnick

Sergeant Clark

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12850 stemmen

Vind het de leukste van de hoop.

Gewoon omdat Chucky zelf hier op z'n geinigst is. Lekker veel (bekende) one-linertjes, die voor een keer eens niet enorm irritant weten te zijn. Verder is Chucky inventief genoeg in het ombrengen van allerhand, met als hoogtepunt de teleurstelling bij de hartaanval.

Ook visueel is deze net iets leuker dan de andere delen, maar daar houdt het positieve dan ook wel op. Acteerwerk blijft brak en verder is het maar matig allemaal. Gelukkig is ook deze film niet al te lang, waardoor het ideaal hapklaar vermaak is voor een avondje film zonder al te veel inspanning.

Net als de rest 3*. Vind het een kwalitatief erg consistente reeks.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Beter dan Bride of Chucky en Seed of Chucky. Chucky is niet zo komisch als bij die films. De eerste twee delen waren beter. Maar dit is nog lang niet slecht dus 3,0.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Met uitzondering van het begin "a little strangulation, to keep the circulation goin" was dit gewoon een draak van een film. Andy Barclay was zeer irritant in deze film en zijn donkere vriendje zelfs nog erger. Het hele gedoe in het leger sloeg nergens op en was ook zeer kinderachtig gemaakt. Dit vond ik de slechtste Chucky van allemaal. Het sloeg gewoon allemaal nergens op.


avatar van Le Edzel

Le Edzel

  • 879 berichten
  • 2624 stemmen

Na CP 2 weer gezien te hebben, de volgende dag ook maar CP 3 aangezet.

Dit was destijds de eerste horror film die ik zag en heeft toch altijd wel een speciaal plekje gehad.

Vind het in tegenstelling tot vele geen slecht deel. Er zitten dan wel een aantal lompe dingen in (hoe krijgt chuckie het voor elkaar om zichzelf in een doos in te pakken EN te verzenden naar de militaire school ?

Er zitten wederom leuke scene's is (scene in de woning bij de baas van de goodguy fabriek!).

Deel 1, 2 en 3 zijn in mijn ogen de enige echte Chucky films. Het sfeertje etc zal in de latere (belabberde) vervolgen niet meer behaald worden.

Wel wat minder dan deel 2, maar toch ook 3*.


avatar van pieter_kerkhof

pieter_kerkhof

  • 79 berichten
  • 495 stemmen

Verschrikkelijk slecht, iets anders kan ik er niet van maken. Je kunt wat komen gaat zo invullen, spanning is ver te zoeken, ondanks af en toe een paar schrikmomenten waarbij Chucky ineens opduikt, maar die worden dan weer niet goed uitgewerkt. Sommige scene's waren echt zwaar ondermaats, vooral de gehele eindscene in het spookhuis.. Inspiratieloos. En het kan zijn dat ik iets gemist heb, maar hoezo zitten er kinderen van een jaar of 10 in het leger? Wat een onzin.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Als kind vele malen gezien. Net weer herzien en vind hem nog steeds wel te pruimen. Vooral te danken aan Chucky weer.

De film speelt zich acht jaar na het tweede deel af. Andy gaat naar een militaire school maar een rijke stinkerd besluit een nieuwe rits Good Guys op de speelgoedmarkt te brengen. Het ongelofelijke gebeurt, Charles Lee Ray wordt opnieuw tot leven gewekt en gaat achter Andy aan. Het is weer eens wat anders, zo'n militaire locatie en vind het nog niet eens zo'n hele slechte keuze.

Gelukkig geen kleine Andy meer, dus einde monotone stem. In plaats daarvan mag Whalin het proberen. En ach, de jongen doet het niet onaardig, maar een Oscar zal die nooit winnen. Reeves is een lekkere sidekick en helaas is Tyler, weer een klein kind, de irritantste. Erg slecht geacteerd. Met ieder deel lijkt Chucky ook een wat kwaadaardigere look te krijgen wat ik zeer waardeer. Die gestoorde lach van Dourif blijft geniaal.

De moorden maakten vroeger indruk maar zijn nu vaak een beetje suf. Als er een film in deze tijd gemaakt zou worden over een moordlustige pop zal die waarschijnlijk veel sadistischer zijn en zal er met meer emmers bloed gesmeten worden. Toch heeft iedere moord iets tofs, omdat Chucky er altijd wel een leuke oneliner uitgooit.

Ook hier is de finale weer op een leuke locatie. Wel vreemd dat er zulk gevaarlijk materiaal te vinden is in een onschuldige attractie als 'Devil's Lair'. Dat is niet het enige, de film zit vol met gaten en onlogische dingen. Maar daar stoorde ik me jaren geleden niet aan, en nu eigenlijk ook niet. Binnenkort nog even de laatste twee delen herzien, die ik in mijn herinnering stiekem minstens net zo leuk vind.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8159 stemmen

Het uitmelken van de reeks is begonnen.

Dit derde deel is toch wel beduidend minder dan zijn twee voorgangers. Het grootste probleem van dit deel zijn vooral de moorden, die suffer overkomen en daarnaast is de film is zijn geheel gewoon een stuk minder leuk. Chucky is nog steeds cool en zijn Don’t Fuck with the Chuck is absoluut een grappige oneliner, maar daar houdt het eigenlijk ook wel mee op.

Er zit een stuk minder sfeer in deze film en Chucky en de rest van zijn oneliners zijn gewoonweg een stuk minder grappig dan in de vorige delen. Nee deze film heeft het duidelijk niet voor mij.

1,5*


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Derde deel is inderdaad stukken minder amusant dan de voorgaande twee films. Het boeide me minder, ik vond de personages niet echt schitterend uit de verf komen, de scherpe humor was niet echt aanwezig en ook de kills waren vrij gemakkelijk, op die vent in de vuilniswagen na. Sfeer was ook niet zoals in de voorgaande delen, jammer.


avatar van yurrenstein12

yurrenstein12

  • 22 berichten
  • 46 stemmen

Hetzelfde als voor deel 2: Een stuk minder dan deel 1, maar nog wel leuk. In deel 2 en 3 zit gewoon te veel flauwe humor. Maar ondanks dat is deze film nog wel geslaagd.

Als er trouwens een remake van Child's Play zou komen, dan zou die gewoon totaal serieus moeten zijn. Ik bedoel daarmee dat ze Chucky's irritante lach weg moeten doen, en dat hij minder flauwe grappen maakt.

Eigenlijk zouden ze alles van deel 1 hetzelfde moeten laten, behalve het uiterlijk (de effecten). De sterfscene uit deel 1 moet wel wegvallen, en Chucky moet dan sterfen in de fabriek (deel 2), door in de ventilator (deel 3) te vallen. Natuurlijk moeten alle goeie kills van deel 2 en 3 er ook nog bijgeplakt worden (bijv. de scene met de vuilnisman uit deel 3).

Kort gezegd, alle goede dingen van deel 1, 2 en 3 samenvoegen tot een remake.

Als goeie filmmakers zouden een voorbeeld moeten nemen aan wat ik hierboven zojuist gezegd heb, dan weet ik zeker dat, als er een remake zou komen, die beter is dan deel 1, 2 en 3 samen.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Veel beter dan verwacht bij herziening. Chucky is hier gewoon weer in vorm en de film eindigt met een geweldige climax, ik denk de beste van alle Chucky's.

4*

Langere recensie:

Child's Play 3 (1991, Jack Bender) - cultmoviesreviewed.com


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin de moordlustige pop opnieuw gerepareerd wordt en zo weer tot leven komt. Ondanks een andere setting (militaire school), is dit toch meer van hetzelfde. De eerste helft is nogal saai. Wel een paar aardige one-liners en het einde in het spookhuis is wellicht niet echt origineel maar wel leuk.


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Don't f*uck with the Chuck!

Het derde deel dat enigszins gelijkwaardig is aan zijn voorloper. Het wordt nergens echt bijzonder maar de film vermaakt mede door de vele leuke oneliners van Chucky. Qua sfeer is het redelijk, horrorgedeelte is dat ook. Net als deel 2 eindigt deze film ook met een sterk einde.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

The end is near

Althans zo voelt het bij het bekijken van dit derde deel. Bride of Chucky en Seed of chucky heb ik nog niet gezien maar ik hoop niet dat deze twee vervolgen in lijn met dit derde deel, en het in 2013 uitgekomen Curse of Chukcy liggen.Dit derde deel begon een beetje flauw te worden en hoewel de introductie van de pop nog wel in lijn lag met het tweede deel, en de opbouw eveneens van een gelijkwaardig niveau was, viel met name de finale enorm tegen. De aanloop hiernaar duurde te lang en de investering die je hierin deed, betaalde zich ook helemaal niet uit.

''Good Guy'' Chucky is hier nog steeds knap tot leven gewekt maar de Kent Military School setting roept verwachtingen op die totaal niet worden waar gemaakt. De finale ziet er een beetje inspiratieloos uit en voelt veel minder creatief aan dan dat bij het tweede deel het geval was.

2,0*


avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1411 stemmen

Toch beduidend de minste van de drie eerste Child's Play films.

Het verhaal borduurt zich weer mooi verder op het tweede deel. Dit deel speelt zich voornamelijk af op een militaire school. Een mooie locatie voor onze grote vriend Chucky om hier vriend en vijand de stuipen op het lijf aan te jagen. En uiteindelijk natuurlijk ze bloederig om het leven te laten komen...

De film kijkt weer als vanouds vlot weg, maar daarmee is het ook wel gezegd. Chucky gaat wel weer lekker los, maar de film voegt verder niks (nieuws) toe. Matig, 2**


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

De eerste Child's Play was zo'n succes dat men besloot om Child's Play 2 en 3 gewoon bijna gelijktijdig op te nemen. Dus niet lang na deel 2 kwam ook Child's Play 3. Ik kan me vooral de poster van deze film nog goed herinneren. Ik hoorde om mij heen vroeger veelal verhalen over die o zo enge Chucky en deze cover, een getekende close-up van Chucky met een klein beetje bloed uit zijn mond, stond lang op mijn netvlies. Nu, vele jaren later, is de poster van Child's Play 3 weliswaar nog steeds erg tof, maar de uiteindelijke film is verreweg één van de minste films uit de serie.

Don Mancini - de schrijver van alle Chucky films - moest deze derde film heel snel schrijven en had eigenlijk geen ideeën. Grote kans dat hij daarom maar besloot om Full Metal Jacket te herschrijven met een moordende pop erin. Niet dat de film kwalitatief in de buurt komt van een Full Metal Jacket, alles rondom de militaire academie is vrij beroerd gedaan. De clichématige klootzak, de nerd, de stoere dame; ze komen allemaal voorbij en zijn stuk voor stuk enorm lame. Ergens daartussen loopt een totaal idiote Andrew Robinson, die iets te geil wordt van het knippen van soldaten. De ergste toevoeging is wel Tyler, het jongetje waar Chucky ditmaal z'n zinnen op heeft gezet. Zijn naïviteit is soms te hilarisch voor woorden, maar hij is vooral ook erg irritant met z'n gejammer en geneuzel. Als Chucky gaandeweg gek wordt van het joch begrijp je de arme pop maar al te goed.

Chucky en zijn one-liners mogen dan weer de show stelen, maar ditmaal is het niet genoeg om de hele film te redden. Child's Play 2 was weliswaar een vrij inwisselbare herhalingsoefening, maar nog altijd beter gemaakt en interessanter dan wat men hier neerzet. Child's Play 3 lijkt in alles een te snel gemaakte sequel. Een handjevol amusante sequenties ten spijt, deze derde Chucky is vooral een grote emmer matigheid.

2,5 sterren.


avatar van thoyouknow1980

thoyouknow1980

  • 171 berichten
  • 172 stemmen

Lekker anders

Ja deze is compleet verschillend dan de eerste 2 delen,en dat pakt goed uit.

En wat ziet Chuckie er geweldig uit in dit deel,echt kwaadaardig en eng zoals het hoort

Het verhaal is boeiend en de locaties zijn verfrissend,geslaagd vervolg dus


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Child's Play 3 is me van vroeger aardig bijgebleven. Althans, de combinatie van de militaire academy, de vuilniswagen-moord en het schieten met echte kogels in plaats van nep-kogels bleef in mijn achterhoofd hangen. Wat ik wel vergeten was, is dat het geen hele sterke film is. Het begint nog wel leuk met die rijke investeerder die in zijn penthouse wordt vermoord (Don't fuck with the Chuck! ), waardoor de film ook leuk speelt met een spanningsopbouw. Helaas was het daarna ook meteen gedaan en begint een verhaal met allerlei pubers die door een Full Metal Jacket-driller worden opgejaagd. Zo weinig onderhoudend als dat is, zo jammer is het ook dat er nog weinig over blijft op horrorgebied.

Er zijn nog wel een paar aardige kills, maar ze gaan te snel voorbij. Chucky is demonischer dan ooit, wat je ook weer ziet aan zijn blikken, maar inhoudelijk stelt het niet veel meer voor. Daarbij is het ook een hele matige cast. Die nerd is storend (inclusief hilarisch slechte opoffering bij een granaatworp) en dat donkere jochie Tyler was zo naief dat ik hem ook al snel de woede van Chucky toe wenste. En ook de acteur die Andy speelt loopt hier niet over van talent. Nouja, alles bij elkaar is Child's Play 3 duidelijk de minste van het stel, maar nog best vermakelijk.

2,5* (was 38)


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Iets minder dan zijn voorgangers. Chucky houdt de boel gelukkig recht en het is wel leuk om te zien hoe in een 'harde' omgeving als een militaire school, een pop voor de nodige aandacht zorgt. Maar buiten Andy en Kristin zijn de personages nogal saai. De kills zijn minder origineel, en je merkt hier dat het nog een stap verder is richting humor. Dat eigenlijk zo goed als nooit werkt in dit soort films. Maar Brad Dourif met z'n gekende humor zorgt weer voor een geweldige Chucky. En ook al mocht er meer mee gedaan worden, was het idee om de kogels te wisselen bij het schietspel, goed gevonden.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

I thought Good Guys only said three sentences

Ik ben fan van de Chucky reeks. Het is misschien nog vroeg om het te zeggen aangezien er nog wel een flink aantal delen zullen volgen in mijn queeste om de gehele reeks eens van het begin tot het einde te zien, maar de eerste 2 Child's Play films kregen alleszins 4* en dat is toch redelijk zeldzaam in een franchise als deze. De onvermijdelijke derde film, de laatste die de titel Child's Play meekreeg totdat in 2019 de reboot uitkwam, leek echter op papier niet veel soeps te worden.

Het was namelijk de minst favoriete film van Brad Dourif en ook scriptschrijver Don Mancini noemde dit zijn minst favoriete bedenksel. Vooral omdat hij dit in een sneltempo heeft moeten neerpennen na het tweede deel, want 9 maanden na Child's Play 2 werd dus al deel 3 uitgebracht. Mancini vond dat hij zijn beste ideeën had opgebruikt in de voorganger maar het doet de reeks op zich deugd om het eens over een andere boeg te gooien. Chucky zelf is al wat komischer geworden maar gewoon heel de setting van de militaire school is een leuke zet. Al moet ik ook toegeven dat niet alles altijd even goed werkt. Zo begrijp ik de aanwezigheid van Tyler wel voor het plot maar het is vooral een ietwat vervelend personage dat soms wat de vaart uit de film haalt. Het had voor mij niet perse gehoeven dat Chucky een nieuw slachtoffer had aan wie hij zijn geheim kon vertellen maar zijn wederopstanding in de verlaten fabriek is een leuk stukje en de climax in het lunapark mag er ook absoluut zijn. Gelukkig ook dat er deze keer wordt gekozen om een tijdssprong te maken en we dus niet opnieuw met een 8-jarige Andy zitten.

Een film die ook vol clichés zit qua personages (het lijkt soms wel een Full Metal Jacket parodie te zijn) maar ik weet niet, dit soort films kan ik dat gemakkelijker vergeven. Zelfs al heb je een stelletje belabberde acteurs zoals Dean Jacobson als übernerd Whitehurst (die zich op het einde opeens random opoffert door op een granaat te springen) en Travis Fine als bullebak Shelton. Justin Whalin krijgt de eer om de 16-jarige Andy te spelen en doet dan eigenlijk nog niet zo slecht en het is moeilijk uit te leggen, maar ik was eigenlijk erg gecharmeerd door een debuterende Perrey Reeves. Brad Dourif blijft verder perfect voor de rol van Chucky en al bij al zitten hier gewoon nog een aantal erg leuke ideeën tussen. Zo'n vuilniswagenmoord is altijd wel goed gevonden en het idee om Chucky de wapens van het rode team te laten vullen met echte kogels in plaats van paintball kogels is niet minder dan geniaal. Daar had misschien nog net iets meer chaos rond mogen ontstaan maar wat maakt het uit, ik heb me goed geamuseerd.

Al geef ik ook wel toe dat dit uiteindelijk allemaal wel net wat minder is dan de twee voorgangers. Onze favoriete Good Guy pop ging na deze film een tijdje de ijskast in en zou pas in 1998 terugkeren naar het scherm met Bride of Chucky. Ik heb er nu al zin in! Als mijn herinnering nog klopt, dan was Jennifer Tilly een perfect klankbord voor Chucky. Ben benieuwd of ik dat nog altijd ga vinden.

3.5*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Stap terug in de reeks.

De eerste twee delen mogen dan niet bepaald briljant zijn, ze hadden wel heel goed verstaan wat er met het begrip 'vermaak' bedoeld wordt. Dit deel probeert daar ook vrolijk aan mee te doen en het lijkt even de goede richting op te gaan, maar toch blijkt de koek eigenlijk op te zijn. Niet gek ook, want Chucky steeds op dezelfde manier inzetten kan niet goed blijven gaan na 3 delen.

Ook hier is Dourif best aardig op dreef als de grofgebekte en moordende pop. Het blijft de redder van de film die voor de nodige dosis vermaak zorgt. Het lachje, de trekjes, Dourif is gemaakt voor deze stemrol. De overige crewleden zijn zwakjes. Herhaalde rollen die uitgevoerd worden door acteurs die weinig kunnen. Zowel in het algemeen als met de rol. Niets nieuws bij slasherfilms, en dat weten de meeste horrorfans ook, maar toch.

De moorden zijn wat saai. Er mogen dan veel oneliners in voorbij komen hobbelen, het grafische mist een beetje, maar ook de opbouw naar de moorden is niet speciaal genoeg. De vorige delen begrepen dit veel beter, dit is vooral een leuke dialoog oplezen en wat steken. Met de omgeving van een legerkamp moet er genoeg uit te halen zijn, denk je, maar dat is dus niet zo helaas.

Verder is de finale nog wel leuk te noemen, maar de gehele sequentie waarin er een legerspelletje wordt gespeeld had me gestolen kunnen worden. Leuk idee, maar zo matig uitgevoerd. De spanning is ver te zoeken, maar ook het tempo zelf rammelt aan meerdere kanten. Childs Play 3 kent een leuke set-up, maar weet deze nauwelijks goed te gebruiken eigenlijk.

Een matig derde deel dat de amusementswaarde van de voorgaande delen niet in stand kan houden. Chucky zelf maakt veel goed, maar deze film maakt het duidelijk dat de regie toch wel telt bij dit soort films. De moorden zijn slapjes, de film te onevenwichtig en ik mis toch de opbouw steeds weer. Niet al te slecht verder, maar gewoon een matige voortzetting in de reeks.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

"Don't fuck with the Chuck.”

Hahaha, ja dit is wel echt weer heel erg tof. Ik begin er denk ik toch wel langzamerhand achter te komen dat ik Chucky de leukste horror villian vind die er bestaat, ondanks Freddy Krueger die ook hoog staat blijf ik genieten van films met en überhaupt de pop Chucky zelf. Ook dit derde deel was weer een waanzinnig leuke en vooral hilarische zit die echt razend voorbijgaat. Toch wel heel erg jammer om te zien dat de film zo onwijs laag scoort, in het algemeen trouwens niet alleen hier op MovieMeter.

Tuurlijk de film behaald niet het niveau van het eerste deel, tuurlijk het is allemaal hééél simpel en tuurlijk het is allemaal wat minder dan de andere films maar, dit derde deel weet verassend goed heel erg leuke entertainment te bieden. Als ik zo terugkijk zie ik overigens ook dat het tweede deel me erg is bevallen maar, ik moet toch het origineel weer eens gaan herzien, drie sterren past daar totaal niet bij vooral om dat ik het me toch veel beter herinner.

De film komt met een vernieuwde setting. Eentje die ik niet echt zag aan komen. De militaire school Kent is een leuke setting en een fijne omgeving om de moordende pop weer aan het werk te zien. Het is allemaal natuurlijk wel best simpel bedacht maar, de kills zijn toch wel weer heel vermakelijk in deze film. Neem bijvoorbeeld het verwisselen van de verf kogels naar echte kogels, of het vermoorden van die psycho kapper waarbij de keel door gesneden wordt door Chucky maar, helaas ook wat matige kills, zoals de hartaanval van de Kolonel (waarvan ik eigenlijk de naam kwijt ben) vond ik toch wat simpel. Daar had ik veel meer van verwacht, en daar had ook wat meer mee gedaan mogen worden al zeg ik het zelf.

De cast is wel vermakelijk, die prachtige Perrey Reeves mocht wel even vaker voorbijkomen. Prachtige dame die wel een beetje vrouwelijk vertrouwen gaf voor de film. Voor de rest deed Justin Whalin het wel leuk maar, allemaal geen rol waarvan je echt heel erg op gaat kijken. Niet zo sterk als jochie Alex Vincent in deel één. En dat is misschien ook wel iets wat je een beetje mist in deze film.

Voor de rest is het gewoon heerlijk. Verstand op nul, zoals het hoort, leuk decor en leuke setting wat ik al zei. Verhaal is simpel maar, herkenbaar en wederom erg vermakelijk. Overigens lekker typisch jaren negentig maar, minder speciaal en minder bijzonder, dat is toch wel iets wat je ook mist in de film. Ik twijfel héél erg over mijn score maar, tot nu toe blijf ik nog bij deze, wellicht een herziening die me toch van gedachten laat veranderen, dat weet ik niet.


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3221 stemmen

Child's Play 3 is alweer meer van hetzelfde. Niet beter of slechter. Gewoon meer.

Het voelt vooral als een herhalingsoefening van de vorige delen aan. Men probeert om een andere insteek te hebben door de setting te wijzigen naar een militaire school. Het is inderdaad wel wat anders maar het voelt niet altijd aan als een Chucky-film hierdoor. De locatie kon me totaal niet boeien en de personages evenmin. Gelukkig krijgt Chucky zelf wel best veel schermtijd waardoor het toch familiair aanvoelt. Brad Dourif is alweer geweldig als de grofgebekte doch komische pop. De kills zijn redelijk inventief maar nooit echt bloederig. Het is net dat tikkeltje te soft. De climax op het einde heeft wel een erg bevredigend einde.

Niks bijzonders maar dit wordt vooral omhoog getrokken door de voice-acting van Brad Dourif.

2,5*


avatar van teigertje

teigertje

  • 2951 berichten
  • 2076 stemmen

De derde film uit de Chucky franchise is ook een hele leuke film.

Met een prima spelende cast.

De rol van Andy wordt in deze film gespeeld door Justin Whalin deze bekende jeugd ster speelt de rol van Andy wel heel leuk.

Een sfeervolle film, de locaties zoals het leger jeugd internaat en het spookhuis is wel leuk gevonden als twist van de makers.

Blijft een hele goede film, spannende en leuk griezelige film met leuke humor.

Onderschatte film uit deze franshise.

Het niveau van de tweede film.


Just like the good old days. Nothing like a strangulation to get the circulation going.

Herzien op 4K van Scream Factory met Dolby Vision & Atmos.

Verhaal speelt zich 8 jaar later af. Andy is inmiddels 16 en na het verhuizen van pleeggezin naar pleeggezin, wordt besloten hem naar de militaire kostschool Kent te sturen. Daar worden hij en zijn ploeg a la Full Metal Jacket gedrild. Ondertussen heeft de eigenaar van Good Guy besloten de poppen nu leven in te blazen en Chucky is herboren. Op sluwe wijze weet hij Andy te benaderen op de school, maar in plaats van Andy, laat hij zijn oog vallen op de jongere kadet Tyler. (Chucky's gonna be a bro).

Chucky krijgt meer screentijd en Dourif kan helemaal losgaan met zijn boosaardige lach en oneliners. Met een aantal innovatieve kills en nieuwe settings blijft de film boeiend tot het einde. Wel jammer dat je hier al merkt dat de franchise richting de komische kant trekt. Ondanks dat dit wederom als een herhaling aanvoelt, vond ik dit het laatste goede deel uit de reeks. Hierna ging het voor mij compleet de mist in en werd de franchise uitgemolken tot op het bot. Ze hadden het beter bij een trilogie kunnen laten. Klein rolletje van Andrew Robinson als sergeant die tevens de kapper van de school is. (Presto, you’re bald)