• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.229 series
  • 34.009 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.115 gebruikers
  • 9.378.259 stemmen
Avatar
 
banner banner

Don't Breathe 2 (2021)

Horror / Thriller | 99 minuten
3,01 504 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 99 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rodo Sayagues

Met onder meer: Stephen Lang, Brendan Sexton III en Madelyn Grace

IMDb beoordeling: 6,0 (80.745)

Gesproken taal: Engels en Hongaars

Releasedatum: 19 augustus 2021

Plot Don't Breathe 2

"Bad things happen to bad people."

De blinde man heeft zich jarenlang verstopt in een afgelegen hut en heeft een jong meisje opgevangen en opgevoed dat verweesd was door een verwoestende huisbrand. Hun rustige leven samen wordt verbrijzeld wanneer een groep criminelen het meisje ontvoert. De blinde man wordt gedwongen zijn veilige haven te verlaten om haar te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Vanaf 19 augustus in de bioscoop (Sony Pictures Releasing, via Universal)


avatar van NB2000

NB2000

  • 55 berichten
  • 24 stemmen

Grappig dat er niemand is hier die op deze film lijkt te springen…na deel 1 ben ik toch wel erg benieuwd naar deel 2!


avatar van bart007bond

bart007bond

  • 1443 berichten
  • 350 stemmen

En leuk dat de trailer al super veel verpest.


avatar van SOAD

SOAD

  • 37 berichten
  • 199 stemmen

bart007bond schreef:

En leuk dat de trailer al super veel verpest.

Zal grotendeels hetzelfde verhaaltje als deel 1 zijn. Dat ziet iedereen wel aankomen.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Deel 1 was vrij spannend, maar dat idiote laatste half uur verpestte wel een hoop. Ben ondanks dat best benieuwd naar dit vervolg. Zoveel thrillers heb ik de afgelopen tijd niet voorbij zien komen.


avatar van SaintNick

SaintNick

  • 182 berichten
  • 45 stemmen

SOAD schreef:

(quote)

Zal grotendeels hetzelfde verhaaltje als deel 1 zijn. Dat ziet iedereen wel aankomen.

Nee, echt waar? Dat zou me verbazen!


avatar van werry

werry

  • 334 berichten
  • 131 stemmen

SOAD schreef:

(quote)

Zal grotendeels hetzelfde verhaaltje als deel 1 zijn. Dat ziet iedereen wel aankomen.

Behalve de hoofdrolspeler. Haha...


avatar van Summerland

Summerland

  • 23 berichten
  • 70 stemmen

Gereserveerd voor deel 2, ik kijk er enorm naar uit, het 1ste deel is tijdje geleden alweer, ik ga het zien in Kinepolis op Vrijdagavond het 2de deel.


Ik heb me hier prima mee vermaakt. Tuurlijk, het verhaal is....niet geweldig, maar het stoorde me totaal niet.

Norman zegt tegen het eind van de film dat hij een monster is. Dat hij gemoord heeft, verkracht heeft...etc. Nou is het een tijd geleden dat ik 1 keek, maar heeft hij iemand in die film verkracht of moeten we maar geloven dat dit gebeurd is tijdens zijn oorlogsverleden?


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11917 berichten
  • 5320 stemmen

Veel beter dan het eerste deel. Dynamiek, tempo, camerawerk - het komt allemaal ontzettend fijn bij elkaar en degenen die denken dat dit een herhaling van zetten is maken toch echt een denkfout. Er gebeurt meer, de personages zijn leuker en het gaat vol op het orgel met de gore. Madelyn Grace als Phoenix is een belofte voor de toekomst, net als Adam Young met zijn heerlijke creepy blik. Enorme verrassing.

4,0*


avatar van bart007bond

bart007bond

  • 1443 berichten
  • 350 stemmen

Wat een ongelooflijke dramafilm.

Bijna de gehele actie in het donker.

De actie die er is te snel en vooral offscreen.

Wat een MINACHTING voor de kijkers.

Had die chagrijn gewoon een kogel door zijn kop geknald, had ik niet 90 minuten naar een donker scherm aan het staren geweest.

Slechtste film van 2021.

0.5 *


avatar van WhitecatWendy

WhitecatWendy

  • 37 berichten
  • 387 stemmen

Best leuk om een keertje te kijken hoor.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Don't Breathe 2 heeft dezelfde plussen en minnen die de vorige film ook had. Wat voor mij betekent dat ik me er weer prima mee heb vermaakt, maar ook aan gestoord. Stephen Lang blijft top als een blinde ex-Navy SEAL die zijn vijanden genadeloos aan weet te pakken. Dat was al de grote plus van de eerste film en daar heb ik nu weer van genoten. De films zijn lekker bloederig en bruut. Ook hangt er opnieuw weer een onheilspellende, rauwe sfeer rondom deze zonderling en zijn oude woning. En Madelyn Grace doet het erg aardig als zijn dochter.

Maar zoals gezegd, er zijn ook weer dezelfde valkuilen. Het is gewoon zo onrealistisch soms dat ik het echt niet aan wil nemen, hoe vermakelijk het ook is. Norman kan alles, is praktisch onkwetsbaar. Een op een-gevechten, een huis in brand waar hij uit moet ontsnappen, met een hond kilometers ver een huis vinden als blinde man, een hinderlaag tegenover een groep huurlingen (erg jammer trouwens dat hij er 3 tegelijk dood schiet ipv gruwelijk verwond en vermoord). Niets is te gek, maar niet altijd op een positieve wijze.

Gewoon voldoende. Leuk vermaak, zoveel thrillers heb ik afgelopen jaar niet gezien in de bios. Benieuwd of ze nog voor een derde deel gaan.

3*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

MosquitoSmasher schreef:
Ik heb me hier prima mee vermaakt. Tuurlijk, het verhaal is....niet geweldig, maar het stoorde me totaal niet.

Norman zegt tegen het eind van de film dat hij een monster is. Dat hij gemoord heeft, verkracht heeft...etc. Nou is het een tijd geleden dat ik 1 keek, maar heeft hij iemand in die film verkracht of moeten we maar geloven dat dit gebeurd is tijdens zijn oorlogsverleden?


Ik raad je aan het laatste deel van het origineel nog maar eens op te zetten (met alles in zijn kelder)...


avatar van Walter S.

Walter S.

  • 1711 berichten
  • 1366 stemmen

Haha, dit moet wel de film met het idiootste verhaal van 2021 zijn, het slaat werkelijk nergens op. Deze scenarioschrijver heeft nadat ie zijn idiote verhaal opgeschreven heeft niet meer nagedacht, gewoon hop met de beentjes.

Anyway, ik stoor me er verder niet aan, heb me desondanks wel vermaakt met deze brute film, maar de vader die zijn dochter op gewelddadige manier op komt halen om haar vervolgens open te willen snijden om haar te transplanteren in zijn zieke vrouw, driewerf woeha, wat een onzin
Om nog maar te zwijgen over de punten die Ajax Litmanen noemt in zijn stukje met spoilertag, maar goed, dat hoort een beetje bij dit soort films, dus vooruit maar weer.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Het is een tijdje geleden dat ik deel 1 heb gezien. Volgens mij rondde die film mooi af en voelt deel 2 een beetje overbodig. De premisse is dan ook erg simpel en windt er geen doekjes omheen. Er worden daarnaast wat extra foefjes toegevoegd om de speelduur te rechtvaardigen. Allemaal prima. De actie is ook nog eens ontzettend grof en ik vind het mooi dat Stephen Lang's personage iets minder als een godfiguur wordt neergezet. Hij oogt kwetsbaar. Hij vangt veel klappen op, bloedt er een eind op los en op het eind legt hij uiteindelijk ook het loodje. Dat kan ik wel waarderen, want in de basis is het natuurlijk van den zotte dat hij als een blinde zoveel overmacht heeft. Dat is in deel 2 wel redelijk rechtgetrokken.

Je mist niks als je deze film niet kijkt, maar als je er wel lekker voor gaat zitten kan je lekker 100 minuten lang genieten.

3,0*


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

The Oceanic Six schreef:


Norman kan alles, is praktisch onkwetsbaar.


Hij kan alles, maar hij pakt toch flink wat beatings in deze film. Hij is zeker niet praktisch onkwetsbaar. Vond het mooi dat ie gelijk vanaf het begin kwetsbaar oogt.

. Benieuwd of ze nog voor een derde deel gaan.


Geen idee hoe, het einde is mooi sluitend. Wat ook een teken geeft dat hij niet onkwetsbaar is. Zonder Lang heb je deze films niet imo.


avatar van TimF

TimF

  • 284 berichten
  • 397 stemmen

Het lijkt allemaal wat flauw en random te beginnen, maar naar mate de film en het plot vorderen wordt het toch wel een mooie horrorprent. Het verhaal blijkt interessanter dan de indruk die je in het begin misschien ervan krijgt. De gore en sommige wendingen zijn ook lekker grof voor een A-film. Leuk dat ook deel 2 zich gedeeltelijk in het huis afspeelt en dat de badguy nu opeens sympathiek blijkt. De plottwist dat het meisje uiteindelijk blijkt te zijn teruggehaald door haar ouders, om haar van haar (donor)hart te beroven was hard. (Geloofwaardig was het plot toch al niet). De scene aan het einde met de watergolven vond ik ook erg goed gedaan. De makers zijn niet flauw en laten de hoofdpersoon ook gewoon volledig dood gaan op het laatst. Dat hij aan zijn einde komt doordat hij zijn positie verraadt met een zucht/ademhaling vond ik wel subtiel gedaan.

Zeker een geslaagde bioscoopfilm. De beschrijving op Moviemeter geeft helaas wel al de halve film weg.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7307 berichten
  • 0 stemmen

Je moet deze film natuurlijk niet te serieus nemen want het is onmogelijk wat er allemaal gebeurd. Maar dat wil niet zeggen dat het prima kijkvoer is. Want het kijkt wel lekker weg en dat vind ik altijd wel belangrijk dat je goed vermaakt wordt. Het is natuurlijk zo onrealistisch als het maar zijn kan, maar het vermaakt wel. Helemaal niks mis mee om zo nu en dan zo'n film te kijken.


avatar van Master Blaster

Master Blaster

  • 747 berichten
  • 1639 stemmen

Waardig vervolg. Wat meestal bij een deel 2 is veel hetzelfde van een deel 1. Dat is hier niet het geval. Er is een ander soort verhaallijn. slechterik is nu soort van goodguy

Ik vond het ook eens fijn om te zien dat die "Raul" hem hielp en niet standaard elke hulp-badguy automatisch slecht is. Klein detail =)

4*


avatar van Walter S.

Walter S.

  • 1711 berichten
  • 1366 stemmen

Ik lees nu een paar keer dat hooofdpersoon in de vorige film de slechterik was, maar waarom is iemand die de gasten die bij hem, een blinde nota bene, inbreken te grazen neemt een slechterik? De inbrekers zijn dan toch de slechteriken?


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23449 berichten
  • 76943 stemmen

bart007bond schreef:

En leuk dat de trailer al super veel verpest.

Kijken mensen dan nog naar trailers daar ben ik persoonlijk al een jaar of 15 mee gestopt.


avatar van jacobine_rodijk

jacobine_rodijk

  • 2806 berichten
  • 9511 stemmen

Walter S. schreef:
Ik lees nu een paar keer dat hoofdpersoon in de vorige film de slechterik was, maar waarom is iemand die de gasten die bij hem, een blinde nota bene, inbreken te grazen neemt een slechterik? De inbrekers zijn dan toch de slechteriken?

Tweede helft gemist? Had een meid ontvoerd, gegijzeld en verkracht om een baby te "kweken" zogezegd.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7307 berichten
  • 0 stemmen

jacobine_rodijk schreef:
(quote)

Tweede helft gemist? Had een meid ontvoerd, gegijzeld en verkracht om een baby te "kweken" zogezegd.


Oh, mag dat tegenwoordig niet meer??


avatar van jacobine_rodijk

jacobine_rodijk

  • 2806 berichten
  • 9511 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

Oh, mag dat tegenwoordig niet meer??

Wat kan ik zeggen, ben ouderwets.


avatar van Walter S.

Walter S.

  • 1711 berichten
  • 1366 stemmen

jacobine_rodijk schreef:
(quote)

Tweede helft gemist? Had een meid ontvoerd, gegijzeld en verkracht om een baby te "kweken" zogezegd.


Oh, dat kon ik mij niet meer herinneren, is ook al 5 jaar geleden dat ik hem zag. Dacht dat het in deel 1 ging puur om de strijd tussen hem en de inbrekers.


avatar van Movie-Addicted

Movie-Addicted

  • 2221 berichten
  • 3435 stemmen

Wegkijkertje dit. Deel 1 iets beter, maar dat zie je wel vaker. Tevens ook een beetje post-apocalyptisch-achtig verhaal/sfeer. Maar goed.

Vermakelijk, maar met een 'knipoog'. En daar blijft het ook bij.

*2.5


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8938 stemmen

Ondanks dat de titel luidt "niet ademen twee" Is dit nu ook niet echt een vervolg op de film uit 2016 Waar in die eerste film de schurken, een nog grotere schurk tegen het lijflopen, werd van diezelfde schurk nu geprobeerd een soort anti-held te maken. Met als gevolg dat je hier naar een actie-wraakfilm zit te kijken! De film is in twee delen te verdelen: de eerste helft is redelijk voorspelbaar, (Home-Alone was nooit ver weg!) en alleen de tweede helft was onverwacht nog best stijlvol. Wat de eerste film geloofwaardig en spannend maakte, was dat de hele film zich afspeelde in één huis. Dat werd nu overboord gegooid waardoor het verhaal nu aanvoelt als een willekeurig actiefilm en de blinde hoofdpersoon zelfs enigszins overbodig leek. Er is gebrek aan spanning of een doeltreffende twist zoals bij de eerste film. En echt hoe bedenk je het...Phoenix (Feniks, het fabeldier dat steeds opnieuw uit zijn eigen as herboren wordt?) Wie O wie blijft over...? Oké dit vervolg is eveneens niet al te slecht maar ik was van de eerste géén groot fan en met deze is dat niet veel anders! (zelfs nog minder)


avatar van anoniempje28

anoniempje28

  • 157 berichten
  • 70 stemmen

Matige film . ik vond trouwens wel dat die blinde man wel erg handig was , vond ik soms wat ongeloofwaardig


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Heerlijk bruut vervolg op de eerste " Don,t Breathe" thriller. Deze is enkel nog wat geweldadiger met creatief gevonden kills. Dat het allemaal niet zo geloofwaardig is neem ik voor lief. 3*/3.5*