• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.065 gebruikers
  • 9.375.076 stemmen
Avatar
 
banner banner

Limbo (2021)

Drama | 118 minuten
3,74 35 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 118 minuten

Alternatieve titel: 智齒

Oorsprong: Hongkong / China

Geregisseerd door: Soi Cheang

Met onder meer: Gordon Lam, Yase Liu en Mason Lee

IMDb beoordeling: 7,1 (4.245)

Gesproken taal: Mandarijn, Kantonees, Japans en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Limbo

De beginnende politieman Will Ren en zijn partner, de veteraan Cham Lau, zitten achter een obsessieve en bijzonder wrede vrouwenmoordenaar aan. Om deze gevaarlijke misdadiger te lokken, gebruiken ze de crimineel Wong To, die moet boeten voor het veroorzaken van een ongeluk waarbij Chams familie betrokken was, als lokaas. Maar deze jonge vrouw is zowel onvoorspelbaar als ongehoorzaam.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

Onderhond?

Ik zie hem al voorbij komen hier en daar. Arty cyberpunk? Wat is deze?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12846 stemmen

John Milton schreef:

Ik zie hem al voorbij komen hier en daar. Arty cyberpunk? Wat is deze?

Cheang terug naar z'n roots denk ik (iets als Dog Bite Dog). Gritty Hong Kong misdaad, maar dan in't zwart-wit. Dit shot komt wel vaak voorbij, ziet er ook echt geweldig uit. Cyberpunk oid zou ik er zeker niet achter zoeken.

Streamde wereldwijd tijdens het Udine festival, dus verwondert me niet dat hij al te zien is. Wou hem eigenlijk meepikken, maar ben het vergeten.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Half Dog Bite Dog zou ik al de moeite waard vinden!

Eigenlijk best nieuwsgierig naar, zeker omdat Cheangs andere films die ik zag me best bevielen. Ik zag dat ik ook Shamo nog heb liggen hier, die eerst maar eens bekijken.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12846 stemmen

Nice.

Dit is niet half Dog Bite Dog, maar dubbel Dog Bite Dog. Niet zomaar een gewone return to form voor Cheang, die de laatste 10 jaar zichzelf toch vooral verloren heeft in middelmatige blockbusters, maar een nieuwe standaard voor een genre dat best een frisse impuls kon gebruiken.

De visuals weten vooral de aandacht te trekken. Scherp, high contrast b&w (met een fijne blauwige schijn), maar ook vooral extreem veel detail, waardoor je amper weet waar eerst te kijken. Maar ook het acteerwerk is erg sterk, en de soundtrack (met dank aan Kenji Kawai) is stukken beter dan je van een HK film zou verwachten.

Het is jammer dat de grip van China de laatste jaren alleen maar strakker geworden is, de kans dat dit soort films in de toekomst nog gemaakt zullen worden in HK is erg klein geworden, maar Cheang heeft in ieder geval nog snel even z'n stempel gedrukt. Heerlijke film.

4.5* en een uitgebreide review


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2742 stemmen

Yo, die poster


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9966 berichten
  • 4653 stemmen

Prachtige zwart-wit film met bij momenten adembenemende beelden. Het is een lust voor het oog, en gelukkig trekt de film zich op aan zijn geweldige visuals want het script is pover, de dialogen te dun waardoor het de personages aan diepgang ontbreekt ... maar eigenlijk stoort dat nog niet eens omdat vooral hun twijfelachtige moraal en acties in de verf gezet wordt. Als serial killer film miste het wel de nodige spanning. Het was anderzijds ook al lang geleden dat er nog eens een erg grimmige en nare serial killer film te zien was. De film speelt zich af in de onderbuik van de stad, tussen vuilnis, rommel en krotten, wat natuurlijk nog meer duisternis toevoegt. Verder ook een zeer brute film waarin een jonge vrouw voortdurend mishandeld wordt. Dit moet hier gezien worden als een boetedoening voor de aanrijding van de vrouw van de flik . De moeite waard vond ik, zelfs nog iets beter dan Dog bites Dog (3*).


avatar van Basto

Basto

  • 11943 berichten
  • 7407 stemmen

Fantastische rauwe grauwe misdaadthriller!

Het duistere Aziatische broertje van Seven en Silence of the Lambs. Twee detectives jagen letterlijk tussen de vuilnis en op een sadistische vrouwenmoordenaar.

Snoeihard en geschoten in werkelijk prachtig zwart wit. Een fysieke kijkervaring!

In Duitsland uitgebracht op 4k met Engelse subs.

Misschien wel de film van het jaar. Gaat dat zien!

Hele dikke 4,5*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

Eindelijk zelf ook aan toegekomen en dit was absoluut de moeite. Herziening waardig!

4*


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Een film om meteen maar twee keer te zien.

Om maar mee te beginnen met het meest opvallende, visueel is het zo gelikt en fraai maar zijn er ook zoveel details te zien dat het nauwelijks lukt om alles in een keer op te nemen. Maar ook het verhaal vond ik wat lastig te volgen, als je even niet oplet - afgeleid door het volgende fraaie shot - dan heb je alweer iets gemist. Bij de tweede ronde viel er toch een heleboel meer op zijn plaats. Kan overigens aan mij liggen, ik vind Aziatische films wel vaker wat moeilijk te volgen.

Op zich is het achteraf eigenlijk niet zo heel ingewikkeld - de film volgt eigenlijk braaf het patroon van een standaard politiefilm, inclusief de raamvertelling die daar zo vaak in gebruikt wordt. Maar ondertussen ook een motief van schuld en wraak, van bizarre zaken als acrotomophilia, en een rechercheur die de dader herkent aan zijn geur. Ohja, en kiespijn aan je verstandskies. Genoeg om je ook een tweede keer bezig te houden met alle details, en waar ik al mee begon - het is echt geen straf om de beelden nog eens te zien. Of zelfs drie keer.


avatar van metalex1

metalex1

  • 98 berichten
  • 2377 stemmen

Limbo ziet er prachtig uit met haar decors geïnspireerd op het voormalige 'Kowloon the walled city'. Maar inhoudelijk komt Cheang niet heel ver. Misschien het beste uit te leggen aan dit voorbeeld. De eerste keer dat het detective duo het vuilnis doorspit wordt duidelijk in beeld dat een van hen zijn trouwring afdoet. Een aantal scenes later springt hij zonder problemen een vuilcontainer in. Nu kan je beargumenteren dat dit karakterontwikkeling is, bijvoorbeeld dat door het politiewerk zijn huwelijk in verval is geraakt. Toch spreek ik dit tegen omdat er tot dan niks verder duidelijk is over zijn huwelijk, en daarmee lijkt dit een klein vergeten detail te zijn. En zo zit deze Limbo vol met kleinigheden en rammelende elementen. En dan nog niet te beginnen over de melodramatische soundtrack, daar snap ik helemaal niets van. De film is geschoten in 2017 en uitgebracht in 2021, dit duidt dus op problemen. En dat is jammer want Limbo maakt zijn potentie niet waar. 2,5*