Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 175 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matt Reeves
Met onder meer: Robert Pattinson, Zoë Kravitz en Paul Dano
IMDb beoordeling:
7,8 (913.431)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 maart 2022
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Batman
"Unmask the truth."
Het jaar van verkiezingen in Gotham City. Potentiële kandidaten voor het burgemeesterschap worden één voor één omgebracht door een mysterieus figuur dat bij elk van hen een raadsel achterlaat, geadresseerd aan de Batman. Het wordt vervolgens Batmans missie om te achterhalen wie deze schurk is.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,8 / 913431)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- The Batman (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Bruce Wayne / The Batman
Selina Kyle
Lt. James Gordon
Oz / The Penguin
The Riddler
Carmine Falcone
Alfred
District Attorney Gil Colson
Unseen Arkham Prisoner
Bella Reál
Reviews & comments
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
- De regen en neon-verlichte diner op de achtergrond (in het begin van de trailer) hadden een Hopper-esque Blade Runner vibe.
- Met Pattinson lijkt het eerder Batboy dan Batman.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Je moet sowieso wel je best doen om een Batmanfilm bij me te verpesten (alleen half de jaren 90 lukte het), aangezien ik het veruit de tofste Superheld vind omdat hij gewoon een mens met gave gadgets en geld is. De trailer oogt wel goed ja, maar tegelijk vond ik er niet al te veel inhoud in. Vooral een pissed off zijnde Batman die iedereen tot pulp mept, wat ook leuk is. Maar ik verwacht niet de inhoud van de Nolan-trilogie hier terug te vinden en ik gok dat Pattinson ook geen Bale of Keaton is.
Batman 1989 en Batman Begins blijven mijn favoriete Batfilms.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
Ik kan nog niet echt wennen aan het gezicht van Pattinson als Batman...
GothamCity
-
- 84 berichten
- 155 stemmen
Ik kan nog niet echt wennen aan het gezicht van Pattinson als Batman...
Ik ook niet, vind het er raar uitzien.
davidov
-
- 3466 berichten
- 2169 stemmen
Hmm 1e trailer liet me vrij koud, maar deze 2e raakt opeens de juiste snaar.
Ik vond Gotham te netjes in de laatste 2 films van Nolan, dit ziet er al een stuk beter uit.
Actie lijkt vooral rauwer en niet alleen groot spektakel.
Pattinson, aanvankelijk dacht ik "meh", maar sinds Tennet mag ik hem een stuk meer. Een jonge boze Batman die nog veel moet leren is ook wel eens verfrissend na al die oude en ervaren Batmans (van jaren '90, via Nolan, tot dat Justice League gebeuren), Batman gaat Bond een beetje achterna 
En stiekem vind ik de hood/helm van deze Batman op Pattinson ergens wel sexy ogen in bepaalde shots (wanneer het uitkomt en past bij de scene natuurlijk.... als hij baddies vecht moet hij natuurlijk angst aanjagen).
Maar vooral de muziek viel me op, ben heel benieuwd hoe het in de film gaat klinken, bij de trailer pakte het me direct.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Vind Pattinson wel mis cast als batman.
Het had erger gekund, als ze die chagrijnige mede-vampier Kristen Stewart als Catwoman hadden gecast 
Graaf Machine
-
- 9799 berichten
- 1416 stemmen
Eerst de film even zien, maar Pattinson als Batman lijkt me de beste keuze. Precies het goede gezicht, geweldige strijd tussen kracht en breekbaarheid, zoals het hoort.
johan_sb2
-
- 334 berichten
- 2476 stemmen
Vind Pattinson wel mis cast als batman.
Maar even afwachten . Zeiden ze van heith ledger ook. Ik ben in ieder geval erg enthousiast. Heerlijk duister.
Fikret8
-
- 6170 berichten
- 4235 stemmen
Hopelijk geen tepels op het pak van Batman zoals bij de versie met Clooney.
MindlessAssassin
-
- 496 berichten
- 256 stemmen
Vind Pattinson wel mis cast als batman.
En waarom precies? Ik neem aan dat je verder niet veel films van hem kent behalve Twilight wellicht? Want Pattinson heeft door de jaren heen laten zien dat het een enorm diverse acteur is. Kijk naar Good Time, The Lighthouse, High Life, Damsel, The Lost City of Z. Allemaal rollen waar Pattinson toch echt wel excelleert. Ook is dit niet de type Bruce Wayne/Batman die Bale vertolkte. Deze Bruce/Batman is veel emotioneler, impulsief en donkerder. Zeker wel een rol die Pattinson aan kan.
Overigens zeiden ze over Heath Ledger precies hetzelfde en kijk wat daar uitkwam.
MindlessAssassin
-
- 496 berichten
- 256 stemmen
Wordt dit een R rating?
Er zijn al mensen die de film hebben gezien door een zogenaamde “screening”. Zij zagen een film van 3 uur. Ik betwijfel of dat ook de werkelijke speelduur gaat zijn. Ik denk het niet, maar hoop het wel. Zij gaven ook aan dat de film vrij bruut was en volgens mij R-rated.
Alleen is de kans groot dat zij een ongeknipte versie hebben gezien en dat wij een hele andere variant te zien krijgen. Ga daar maar wel vanuit evenals een PG-13 rating, aangezien ik me niet kan voorstellen dat WB geld wilt mislopen door 12 t/m 15 jarige uit te sluiten.
MindlessAssassin
-
- 496 berichten
- 256 stemmen
The Amazing Evolution of Robert Pattinson - YouTube
Voor iedereen die geen vertrouwen in Pattinson heeft.
Esteban
-
- 3606 berichten
- 1826 stemmen
Die gloednieuwe trailer doet mij echt helemaal niets, het voelde zelfs als een televisie-productie. Waar de allereerste teaser mij enthousiast maakte.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Geheime The Batman website ontdekt | Superguide
Number23
-
- 8638 berichten
- 5682 stemmen
Ik word er onderhand een beetje moe van om die Kravitz overal tegen te komen.
Nergenss
-
- 25 berichten
- 158 stemmen
Iedereen heeft zo zijn eigen plaatje van Batman. Ik vond die Ben weer komisch, tryhard. Maar toch had ik genoten van de film omdat je een Batman gewoon niet kunt verpesten. Of die Pattinson er wat groots van gaat maken moet nog blijken. Van wat ik heb gezien geef ik hem de voordeel van de twijfel.
De setting van de film is zo gezet dat The Joker in dit universum inbeelden onmogelijk wordt. Al is er wel een tijdlijnverschil die overbrugt moet worden..
MindlessAssassin
-
- 496 berichten
- 256 stemmen
Iedereen heeft zo zijn eigen plaatje van Batman. Ik vond die Ben weer komisch, tryhard. Maar toch had ik genoten van de film omdat je een Batman gewoon niet kunt verpesten. Of die Pattinson er wat groots van gaat maken moet nog blijken. Van wat ik heb gezien geef ik hem de voordeel van de twijfel.
De setting van de film is zo gezet dat The Joker in dit universum inbeelden onmogelijk wordt. Al is er wel een tijdlijnverschil die overbrugt moet worden..
Tòch, heeft het er alle schijn van dat The Joker een cameo heeft in deze film.
Des_at_the_Kino
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
De film wordt PG-13 maar wel voor wat heftige categorieën.
Wordt de film in Nederland vanaf 12 jaar en ouder of 16 
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Heerlijke speelduur van 3 uur 

pfff.. belachelijk eerder.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Veel te lang. 140 minuten is wel zat.
Arri
-
- 913 berichten
- 350 stemmen
Heerlijke speelduur van 3 uur 

Top, laat maar komen! Zullen de Marvel kiddos zo lang de aandacht erbij kunnen houden?
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Top, laat maar komen! Zullen de Marvel kiddos zo lang de aandacht erbij kunnen houden?
Zucht.
En misschien moet je even opzoeken hoelang diverse MCU films de afgelopen jaren duurden.
Flipman
-
- 7112 berichten
- 1141 stemmen
Veel te lang. 140 minuten is wel zat.
IronHide
-
- 106 berichten
- 85 stemmen
Heb hier heel veel zin in. Heerlijk donker en hopelijk net zo rauw als sommige comics. Ga er gewoon vanuit dat ze goed gecast hebben.
Corran
-
- 369 berichten
- 388 stemmen
Het verbaast me wel hoe weinig hype er rond deze film is. Het leeft echt totaal niet en WB heeft er schijnbaar ook niet zoveel zin in om er veel moeite in te steken.
Dat terwijl het toch de populairste superheld blijft en het ook gewoon een regisseur heeft met een (voorlopig nog) erg goede reputatie, voor degenen die een vieze nasmaak hebben bij Snyder. En No Way Home heeft al bewezen dat men superhelden nog niet beu is.
ShortyXL
-
- 128 berichten
- 87 stemmen
Deze film zal ik vast wel een keer gaan kijken. Alleen niet in de bioscoop.Ik twijfel heel erg of ik het verhaal inhoudelijk wel interessant genoeg vindt, om 3 uur vol te houden.
Gerelateerd nieuws

'The Batman' is morgenavond (31 maart) op televisie te zien: 'Een heerlijke detective film, het 3 jaar wachten zeker waard'

Robert Pattinson laat ietsje meer los over de productie van zijn volgende Batmanfilm

Slecht nieuws voor fans: Het vervolg op 'The Batman' is wéér uitgesteld

James Gunn over 'The Batman - Part II': 'We kijken er reikhalzend naar uit'
Bekijk ook

Ennio
Muziek / Documentaire, 2021
32 reacties

Gladbeck: Das Geiseldrama
Documentaire / Misdaad, 2022
20 reacties

Hadaka no Shima
Drama, 1960
70 reacties

Top Gun: Maverick
Actie / Drama, 2022
386 reacties

Grand Prix: The Killer Years
Documentaire, 2011
5 reacties

Dune: Part One
Sciencefiction, 2021
639 reacties
Gerelateerde tags
dc comicscrime fightergeheime identiteitnachtclubpoliticuspolitiepsychopaatburgerwachtsuperheldgebaseerd op stripgeorganiseerde misdaadseriemoordenaarmiljonairsuperkrachtsocial injusticemoordonderzoekpost-credits scenemasked superheropolitical corruptionneo-noirurban gothicvengeancegotham city mayoral election
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









