Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 122 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Vince Gilligan
Met onder meer: Aaron Paul, Charles Baker en Matt Jones
IMDb beoordeling:
7,3 (334.921)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot El Camino: A Breaking Bad Movie
Vervolg op de serie 'Breaking Bad'. Na enkele dramatische gebeurtenissen heeft Jesse Pinkman weten te ontsnappen. Ondertussen is de politie naarstig naar hem op zoek. Jesse zal zaken uit zijn misdadige verleden onder ogen moeten zien te komen, wil hij nog iets van een toekomst hebben.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 334921)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Kijk op Netflix
Social Media
Acteurs en actrices
Jesse Pinkman
Todd
Skinny Pete
Badger Mayhew
Neil
Viejo Joe
Casey
Lou
Mike Ehrmantraut
Video's en trailers
Reviews & comments
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Ene kant kijk ik hier erg naar uit, andere kant vrees ik een beetje voor geforceerd overkomende Breaking Bad beeld-trucjes wat me in het laatste seizoen van Better Call Saul begon tegen te staan
YouDrunkGoHome
-
- 401 berichten
- 635 stemmen
Als ik dit eerder had geweten had ik die hele rewatch van afgelopen maand kunnen overslaan!
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Een 10 op IMDb
Ben nu een half uur onderweg maar het heeft me nog niet echt te pakken.
blurp194
-
- 5502 berichten
- 4197 stemmen
Volstrekt overbodig.
Over Breaking Bad zelf niets dan goeds. Nouja, misschien alleen dat het wat lang duurde om tot het geniale einde te komen. Maar geniaal was dat dan ook, en de maniakaal lachende Pinkman was een mooie afsluiting. Had het daar maar liever bij gelaten, dat is het eerste wat me overkomt na dit stuk kijkvoer.
En ja, het is ergens wel leuk om nog even nostalgisch rond te hangen in de BB-wereld, en een handjevol van de karakters nog even terug te zien. Maar daarvoor kan je net zo goed een willekeurige aflevering opzetten. Qua production values zit je dan al gauw beter, ik was ook bepaald niet onder de indruk van de cameravoering of de manier waarop het verhaal gebracht wordt. En met een enkele uitzondering als de politie voorrijdt vond ik het geheel ook wat humorloos.
Nou maar hopen dat er niet nog weer een spinoff of vervolg aan gebreid wordt. Soms moet je gewoon tevreden zijn met wat je hebt, genoeg is genoeg.
mcdaktari
-
- 7307 berichten
- 0 stemmen
Ik ben het wel met je eens , maar vond het toch helemaal niet slecht. Het kijkt weer net zo fijn weg als de serie. En net wat je zegt, 't was wel weer ff leuk om de BB wereld op te snuiven

martijnk
-
- 774 berichten
- 310 stemmen
Scoort ook echt een 10 op IMDb met 1200 stemmen
Echt he...
Ben benieuwd of deze de giga overhype van Joker nog weer verder weet te overhypen.
Royalere
-
- 120 berichten
- 214 stemmen
Gewoon een leuk filmpje, Maar niet echt bijzonder ofzo.
Vooral die ´flashbacks´ vallen tegen. Je ziet dat hij daar ook dikker is als dat hij in de serie was.
mcdaktari
-
- 7307 berichten
- 0 stemmen
Inderdaad een leuk filmpje. Persoonlijk had ik er wel meer van verwacht. Het begon best wel goed maar al bij al toch een onbevredigend einde. Maar goed, hier moeten we het blijkbaar mee doen.
Bob Gray
-
- 1222 berichten
- 2048 stemmen
Overbodig? Ja misschien wel. Het voegt allemaal niet heel veel toe op het naar mijn idee perfecte einde van de serie, maar toch een erg fijne throwback naar het bekende BB wereldje met veel oude bekende karakters.
Ik heb me in ieder geval ontzettend vermaakt met deze film en dat is toch waarvoor je kijkt, maar verwacht geen heel nieuw begin in dit universum.
jordidj1
-
- 156 berichten
- 540 stemmen
Wel leuk, maar voegt idd weinig toe. Voelt als een soort compensatie voor de karakters die we missen in BCS.
Toch geen minuut verveeld en er zitten scènes in die net memorabel zijn als in “grote” serie.
Hankster
-
- 216 berichten
- 1030 stemmen
Leuk vanwege de nostalgie, maar als film en zelfs als afsluitend hoofdstuk op BB heeft het te weinig te bieden. Waar BCS er goed in slaagt om die serie bestaansrecht te geven, blijf je je bij El Camino steeds afvragen wat dit toevoegt aan de wereld van BB.
Leuk voor een keer.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Uitstekende film waarin Jesse Pinkman weet te ontsnappen en een nieuw leven probeert op te bouwen. Uiteraard heeft het totaal geen zin om deze film te kijken als je de serie niet gezien hebt. Verhaaltechnisch gebeurd er niet al te veel, maar het is leuk om te zien hoe het Jesse vergaat en als fan van de serie is het gewoon opnieuw genieten (heeft ook dezelfde toon en sfeer). Spannend, goed opgebouwde scenes met weer aardig wat verrassingen.
KamikazeTme
-
- 35 berichten
- 805 stemmen
Ik had wel beter verwacht. De film is inderdaad wat overbodig. Maar het is toch wel fijn om de heerlijke Breaking Bad sfeer en de interessante personages van de serie terug te zien. Wel een aardige film voor tussendoor dus, als je de serie al hebt gezien.
H1DD3
-
- 435 berichten
- 433 stemmen
Wel leuk dat ze een film achter de serie hebben gemaakt. Vaak ben ik hier wat sceptisch over, net zoals ik dat bij Entourage was. Echter, ik vond de film niet zo spannend en meeslepend zoals ik had gehoopt.
Het is het kijken waard, maar veel bijzonders gebeurt er niet en is de film daarmee overbodig.
Echter het is wel het kijken waard als je veel voelt voor Jesse Pinkman.
badfans69
-
- 3972 berichten
- 6133 stemmen
meneerknoop
-
- 19 berichten
- 30 stemmen
Zag dit net op netflix staan en ben meteen gaan kijken. Vond het toch wel vermakelijk. Zie het gewoon als een extra 2 uur durende aflevering BB. Leuk om Pinkman, Badger & Skinny en zelfs Walt weer even langs te zien komen. Je ziet wel dat ze ouder zijn geworden. De film heeft het typische sfeertje met kenmerkende cameravoering, afwezigheid van achtergrondmuziek en gezucht en gesteun van de karakters.
bizhub
-
- 38 berichten
- 244 stemmen
De verwachtingen waren hoog gespannen na zo'n geweldige serie, maar dan is deze film hooguit aardig maar niet heel erg goed. Het verhaal gaat verder waar de serie is geëindigd.
Dan is het verbazend hoe snel Pinkman de nodige kilo's is aangekomen en in enkele dagen jaren ouder is geworden. dat krijg je als een vervolg zo lang op zich laat wachten.
Blijkbaar hadden de makers ook nog wat uitgeknipte scenes van de serie liggen die ze in de film hebben geplakt, want het maakt de film wat onsamenhangend hierdoor.
Het moet het feitelijke script, wat je in enkele regels kan samenvatten, waarschijnlijk maskeren.
Capablanca
-
- 1274 berichten
- 1683 stemmen
Leuke afsluiter van de succesvolle serie. De film voegt niet zo veel toe, maar alleen al als eerbetoon aan Mr White en Jesse geef ik een half puntje extra.
max cady
-
- 581 berichten
- 454 stemmen
Veel te hoge verwachtingen natuurlijk. Een gemiddelde aflevering van BB is toch echt wel beter dan dit maar goed ... toch ook wel weer fijn zo’n 2 uur durende trip down memory lane.
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Voelt aan als een soort “extra feature” op de Breaking Bad DVD.
Niet veel meer diepgang dan dat.
RudeDog
-
- 25 berichten
- 19 stemmen
De verwachtingen waren hoog gespannen na zo'n geweldige serie, maar dan is deze film hooguit aardig maar niet heel erg goed. Het verhaal gaat verder waar de serie is geëindigd.
Dan is het verbazend hoe snel Pinkman de nodige kilo's is aangekomen en in enkele dagen jaren ouder is geworden. dat krijg je als een vervolg zo lang op zich laat wachten.
Vergeet Todd niet die een flinke plofkop heeft.
rebelkush
-
- 222 berichten
- 379 stemmen
Ik ben een grote fan van Breaking bad maar dit vond ik eerlijk gezegd helemaal niks.
Zoals iemand hierboven al zei is een gemiddelde aflevering van breaking bad beter dan dit film.
Wel raar dat sommige acteurs niet naar de gym zijn gegaan aangezien er zoveel flashbacks zijn.
Als ik heel eerlijk moet zijn vond ik dit film bagger en als er geen enkel connectie met breaking bad was had ik waarschijnlijk 1,5 ster gegeven.
Hdde
-
- 75 berichten
- 1422 stemmen
Compleet overbodig. Leuk om gezichten van oude bekenden te zien, maar that's it.
Broek
-
- 87 berichten
- 1346 stemmen
Haalt niet het niveau van de serie. Vast leuk om mee te scoren omdat velen dit als een feest der herkenning zullen ervaren maar ik vind het vooral een teleurstellend en onnodige aanvulling op een top serie.
SOAD
-
- 37 berichten
- 199 stemmen
Waar was dat stuk van Skinny Pete in de verhoorkamer zoals in de voorstukjes te zien was. Kreeg er tijdens de film niks van mee.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2742 stemmen
Waarom?
Gilligan had het perfect voor elkaar, maar kan zijn creatie niet laten rusten. Breaking Bad was af, misschien wel de meest affe serie die er was. Het wroeten in bijpersonage Saul en nu de toevoeging van Pinkmans epiloog: zaten we daar nou echt op te wachten? En ook al is El Camino, net als Better Call Saul, wel een stilistisch verlengstuk van de originele serie, maar heeft het gewoon minder te vertellen, geen urgente inhoud.
Je waant je wel even in de wereld van BB, ook al oogt de hele cast te verouderd en/of aangekomen voor een direct vervolg. Er zit wel weer wat quirky droog dialoog in, enkele sfeervolle time-lapsen en het vertrouwde gespeel met flashbacks (alternatieve takes uit de serie versus nieuw opgenomen materiaal - het verschil is te zien): het oogt als BB, maar het voelt niet meteen als BB.
Jesse had een perfect einde in de serie. Het verhaal weer oppikken na zijn ontsnapping voelt als een overbodige akte, die tevens erg pragmatisch van aard is ingevuld. Ja natuurlijk, hij mag niet gepakt worden, heeft geld nodig en moet constant zijn sporen uitwissen. Maar het vindt allemaal plaats in de aftermath van de piek van de serie, en El Camino doet bewust geen moeite om dat hoogtepunt te benaderen maar serveert een extra fade-out.
Het zal een soort eerherstel voor Jesse Pinkman moeten voorstellen. Gilligan had hem zo shitty behandeld in de serie en vond dat de jongen alsnog zijn rust mag vinden. Niet vervelend om uit te zitten, maar de echte fans vonden Jesses nieuw verworven vrijheid en open einde waarschijnlijk al voldoende rechtvaardiging. Beetje zonde om dat einde alsnog in te vullen, ook voor Jesse.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3702 stemmen
Onnodig.
Dit is helaas niets meer dan een fan pleaser. In de serie rijdt Jessie de nacht in op weg naar zijn vrijheid. Deze film laat nog even zien dat hij zijn vrijheid ook echt haalt. Het voelt overbodig en langdradig. Ook bepaalde flashbacks voelen als excuus om nog wat personages te laten zien voor de fans.
Het is niet all bad. Het geld vinden Is best spannend en de gun draw geeft nog meer aan dat breaking bad altijd al een western is geweest. Maar het gevoel dat dit een filler episode is overheerst wat.
2,5 sterren
Gerelateerd nieuws

'Breaking Bad'-acteur Aaron Paul verdient geen cent aan de serie: 'Dat is krankzinnig'

Verwijderde scène 'El Camino' online gezet

Acteur Johnny Ortiz verdacht van poging tot moord na schietpartij
Bekijk ook

Joker
Misdaad / Drama, 2019
1.811 reacties

1917
Drama / Oorlog, 2019
780 reacties

Gisaengchung
Drama / Komedie, 2019
344 reacties

The Hobbit: An Unexpected Journey
Avontuur / Fantasy, 2012
3.219 reacties

Grand Prix: The Killer Years
Documentaire, 2011
5 reacties

Diego Maradona
Documentaire / Biografie, 2019
78 reacties
Gerelateerde tags
new mexicodrugsmeth labalbuquerque, new mexicocrystal meth based on tv seriesmethamphetaminetv movie of tv series
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









