

Diego Maradona (2019)
Genre: Documentaire / Biografie
Speelduur: 125 minuten
Alternatieve titel: Maradona
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Asif Kapadia
Met onder meer: Diego Maradona, Pelé en Dalma Maradona
IMDb beoordeling:
7,7 (17.381)
Oorspronkelijke taal: Spaans
Releasedatum: 8 augustus 2019
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Google Play
Bekijk via meJane
Bekijk via iTunes
Bekijk via MUBI
Bekijk via CineMember
Bekijk via Lumière
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Diego Maradona
"Rebel. Hero. Hustler. God."
Biografie over één van de grootste voetballers die de wereld ooit gekend heeft, de Argentijn Diego Armando Maradona. Door middel van onder meer 500 uur aan nooit eerder vertoond filmmateriaal krijgt de kijker een beeld van deze topvoetballer en Argentijnse volksheld.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,7 / 17381)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Diego Maradona (MusicMeter)
- ITunes: € 4,99 / huur € 2,99
- Google Play: € 11,99 / huur € 3,99
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op MUBI
- Kijk op Cinemember
- Kijk op Lumière
- Kijk op meJane
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Zichzelf (stemrol)
Zichzelf (archiefmateriaal)
Zichzelf, Maradona daughter (archiefmateriaal)
Zichzelf, sport journalist (archiefmateriaal)
Zichzelf, SSC Napoli Former Coach (stemrol)
Zichzelf, sport journalist (stemrol)
Zichzelf, SSC Napoli Former President (archiefmateriaal)
Zichzelf, SSC Napoli Former Player (stemrol)
Zichzelf, historian (stemrol)
Zichzelf, Maradona daughter (archiefmateriaal)
Reviews & comments

The Oceanic Six
-
- 57276 berichten
- 3721 stemmen
Nouja, die hand van god-goal was natuurlijk wel de ultieme cheat-goal in de voetbalhistorie. Samen met die handsbal van Henry tegen Ierland waardoor zij en niet Ierland naar het WK mochten.
Neemt niet weg dat je je er ook weer niet al te hard voor moet schamen. Scheids zag het niet, so be it. Je kan het beter de arbitrage verwijten dat niemand het zag gebeuren. Maradona is alleen wel meer dan die goal. Zijn unieke solo, zijn titels met Napoli of het feit dat hij als eenmansleger een WK won vind ik veel meer bij hem passen.

kappeuter (crew films)
-
- 68146 berichten
- 5443 stemmen
Documentaire over overleden voetballegende Maradona terug in de bioscoop | NU.nl
De film is ook te zien in Natlab Eindhoven en filmtheater Hilversum. Daarnaast wordt de documentaire donderdagavond uitgezonden op NPO3 en is daarna online te zien op NPO Plus.

Leland Palmer
-
- 23610 berichten
- 4537 stemmen
Terwijl ik toch echt een groot voetbal liefhebber ben, heb ik deze goed aangeschreven docu nu pas gezien. Het overlijden van Maradona was natuurlijk de trigger hiervoor. Kleurrijk persoon, met een typische carrière. Wat hij met Napoli en het nationaal elftal van Argentinië gedaan heeft is natuurlijk prachtig.
Maar.. ik kan nooit zo goed tegen dat emotionele overdreven gedoe. Maradona is gewoon niet de beste voetballer ooit. Sowieso is dat een totaal overschatte uitspraak altijd. De beste ben je nu. Niemand van vroeger kan zich meten met wat Messi en Ronaldo in dit tijdperk geflikt hebben en in de toekomst komt er vast en zeker weer 1 die nog beter is. In Diego zijn tijdperk, zal die ongetwijfeld de beste geweest zijn, maar zoiets is net als alles in het leven, tijdelijk.

TMP
-
- 1722 berichten
- 1559 stemmen
Deze documentaire heb ik bekeken naar aanleiding van het recente overlijden van Diego Maradona. Zijn actieve voetbalcarrière is van (vlak) voor mijn tijd, dus daar heb ik zelf geen herinneringen aan. Deze documentaire geeft een goed en boeiend beeld van Maradona's afkomst, het begin van zijn loopbaan, zijn tijd bij Napoli en zijn carrière bij het Argentijnse nationale elftal (met name op het WK 1986). Hoewel er ongetwijfeld nog veel meer valt te vertellen, geeft de documentaire een goed beeld van zijn loopbaan en persoonlijke leven. De eindfase van zijn voetbalcarrière en zijn loopbaan na zijn actieve voetbalcarrière komen er wat karig vanaf, maar anders was de documentaire waarschijnlijk te lang geworden. Prima documentaire, die (waarschijnlijk) ook de moeite waard is voor mensen die niet veel met voetbal hebben. Met name de fraaie (wedstrijd)beelden van zijn tijd in Napels zijn zeer de moeite waard.

Walter White
-
- 218 berichten
- 305 stemmen
Heb net de beste voetballer ooit documentaire gezien. Ik vond heel triest dat die onder invloed van drugs zat maar tegelijkertijd ook een held worden. Door ze fantastische voetbal zien te spelen.
Het feit dat hij de beste is dat heeft documentaire wel laten zien vind ik.
Maar wat is voetbal commentator van Argentinië heerlijk om te horen tijdens wereld kampioenschap toen Maradona scoorde tegen England bij de solo.
Ik heb totaal niets met Argentinië maar kreeg toen wel tranen in me ogen van zo veel emotie prachtig en zo echt.

Rodger
-
- 1580 berichten
- 1546 stemmen
Echt zoals hij was..
Mooi.. gehaat.. geliefd .. en verguisd.
Een voetballer die zo'n mooie carrière heeft gehad.. met up en downs ..
Iemand die leefde.. en geleefd werd..
In deze docu komt dit allemaal naar voren..
4.0 **** Rip

De wind
-
- 177 berichten
- 191 stemmen
Ook als je niets met voetbal hebt is deze film het kijken waard. Prachtig in beeld gebracht allemaal, met name het verloop is schrijnend. Ik had niet zo veel met Maradona voor het kijken van deze film, na afloop ietsjes meer.

notsub
-
- 1242 berichten
- 1230 stemmen
Deze documentaire vond ik heel erg interessant om te zien. Het meeste speelt zich af in de tijd dat ik het voetbal nog actief volgde en dat bracht oude herinneringen boven. Het leven van de grote man waar het hier over gaat was natuurlijk enorm turbulent. Je wordt dan qua emoties ook van het ene naar het andere uiterste geslingerd. De nadruk ligt wel op de actieve sportjaren van Maradona. Volgens mij kun je dezelfde speelduur gemakkelijk nogmaals vullen, zonder een bal in beeld te brengen. Wat een hectisch leven heeft die man geleid!

Alittleromance
-
- 348 berichten
- 30887 stemmen
Pele, Johan Cruyff, Messi, Renaldo waren veel beter voetballers. Als nu met de Var Maradonna moest spelen kon hij niet zeggen 'De hand van God'. De drug dealer.

depri83
-
- 6612 berichten
- 1235 stemmen
Pele, Johan Cruyff, Messi, Renaldo waren veel beter voetballers. Als nu met de Var Maradonna moest spelen kon hij niet zeggen 'De hand van God'. De drug dealer.
Maradona.

JJ_D
-
- 3744 berichten
- 1283 stemmen
De twee vorige documentaires van Asif Kapadia, ‘Senna’ en ‘Amy’, wisten me tot tranen toe te bewegen. Ze doordrongen me van het potentieel van het genre documentaire. De vergelijking kan ‘Diego Maradona’ helaas niet doorstaan.
Hoezo? Misschien omdat de voetballer, heel anders dan Senna en Amy, zich minder sympathiek maakt. Hij is weliswaar een slachtoffer van zijn armoedige achtergrond, van wat zijn omgeving (eenmaal in Napels aangekomen lijkt dat: de wereld) van hem verwacht en vooral van zijn minderwaardigheidscomplex dat hij wegmoffelt achter enerzijds een mythisch zelf en anderzijds achter cocaïne, maar toch…je ziet in de documentaire een man die doodsbang is voor introspectie, en dat wekt mededogen op, maar ook woede, omdat er ongetwijfeld uitwegen waren voor zijn noodlottige teloorgang.
Los van de persoon Maradona is het merkwaardig dat Kapadia niet uitgebreid stilstaat bij wat de man onder FC Barcelona had meegemaakt, alsook krijg je geen idee van zijn carrière daarvoor. Je kunt je als toeschouwer bijgevolg niet van de indruk ontdoen dat de censuur van de dan nog levende legende boven de film hangt, alsof niet alles mocht verteld worden? En dat fnuikt natuurlijk de integriteit van de documentaire...
Enfin, inzichtelijk en ontroerend, niet indrukwekkend.
3,25*

JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Anemoia: nostalgie naar een tijd die je niet hebt meegemaakt. Dat gevoel overheerst nadat ik deze film - eindelijk - gezien heb.
Kapadia brengt niet alleen een ode aan het wonderkind Maradona, maar hij illustreert ook in geuren en kleuren hoe Pluisje zo is kunnen ontsporen. Het resultaat is een magnifiek rise-and-fall-epos dat met kop en schouders boven de doordeweekse sportdocu uitsteekt.
Na deze film checkte ik nog even wat samenvattingen van de Spelen in Tokyo en ik kon alleen maar denken: wat een suf gedoe (behalve het tafeltennistoernooi uiteraard). Nee nee, in het Napels van de jaren 80 werd écht sportgeschiedenis geschreven.
Geweldig! 4,5*

rcuppen79
-
- 672 berichten
- 1549 stemmen
Diego Maradona is een biografie van één van de meest legendarische voetballers die ooit heeft geleefd: de Argentijnse balvirtuoos Diego Armando Maradona. Volgens velen de beste voetballer die ooit heeft geleefd, maar zonder enige twijfel één van de meest besproken voetballers ooit. Zijn leven is dan ook zeker documentaire-waardig en kende vele hoogte- en dieptepunten.
Als sporter maakte Maradona zichzelf onsterfelijk met zijn legendarische optreden gedurende het WK van 1986 in Mexico. Met zijn onnavolgbare acties leidde hij zijn thuisland Argentinië naar de finale die uiteindelijk met 3-2 werd gewonnen van West-Duitsland. Maradona werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi en groeide uit tot een fenomeen in Argentinië. Zelfs een grootheid als Lionel Messi die meer prijzen heeft gewonnen dan welke voetballer ooit, heeft in Argentinië nooit uit Maradona’s schaduw weten te treden. En hoewel een WK winst voor de meesten het hoogtepunt van hun carrière zal vormen, geldt dit waarschijnlijk niet voor Maradona. Dat hoogepunt kwam namelijk in het jaar erop, wanneer Maradona kampioen werd van Italië met zijn club Napoli. Deze Italiaanse club was nog nooit eerder in haar clubgeschiedenis kampioen geworden. In 1984 namen ze Maradona over van FC Barcelona en deze zette eigenhandig Napoli op de wereldkaart van het voetbal. Onder Maradona’s vleugels werd Napoli tweemal landskampioen en won ze in 1989 de UEFA Cup (haar eerste Europe hoofdprijs). Het zijn deze accolades waarom Maradona zo hoog als voetballer wordt aangeschreven.
Maar naast de sportieve hoogtepunten, zijn er ook talloze dieptepunten in Maradona’s leven. De prijs van roem werd duur betaald. Er zijn weinig personen geweest in de geschiedenis met zulke fanatieke fans als bij Maradona. Al zijn perikelen werden dan ook breed uitgemeten in de pers. En dan was er ook nog de Italiaanse maffia, die een grote rol speelde in Maradona’s leven. Zijn levenstijl was ook allesbehalve gezond met alle drank en drugs. Al tijdens zijn voetbalcarrière ging het bergafwaarts met de gezondheid van Maradona. Zijn cocaïneverslaving leidde ertoe dat hij in 1994 werd gediskwalificeerd van deelname aan het WK. Het betekende de roemloze aftocht van één van de meest succesvolle voetballers.
Deze documentaire laat ook zien hoe je van de één op de andere dag kunt veranderen van een aanbeden idool naar een verguisde landverrader. Dit was bij Maradona het geval toen hij in 1990 Argentinië ten koste van Italië naar de finale loodste. In één klap was het gedaan met de populatiteit van Maradonna in Italië. Het leidde er ook toe dat Maradona in 1991 zijn club Napoli verliet voor het Spaanse Sevilla. De documentaire werd geregisseerd door Asif Kapadia, die eerder documentaires maakte van de Formule 1-coureur Ayrton Senna en zangeres Amy Winehouse. Beiden personen waren reeds overleden toen die documentaires werden uitgebracht. Maradona was nog in leven bij het uitbrengen van deze documentaire en velen vroegen zich dan ook af of Kapadia het achterste van zijn tong zou laten zien. Maar deze documentaire is bepaald geen lofzang van de beroemde voetballer. Het laat vooral de keerzijde van de roem zien!
Uiteindelijk werd de destructieve levensstijl van Maradona hem zelf ook fataal: op 25 november 2020 overleed hij aan een hartaanval. Heel de sportwereld was even in diepe rouw voor het verlies van één van haar grootste iconen.

Bekijk ook

Haonan Haonu
Drama / Romantiek, 1995
11 reacties

The Last Black Man in San Francisco
Drama, 2019
16 reacties

Dragged across Concrete
Actie / Misdaad, 2018
154 reacties

Wild Rose
Muziek / Drama, 2018
23 reacties

Mosul
Oorlog / Drama, 2019
24 reacties

The Young Offenders
Komedie, 2016
14 reacties
Gerelateerde tags
biografieprofessional football (soccer) playervoetbalsportdocumentairejaren 80hand gottes
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.