• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.060 films
  • 12.206 series
  • 33.976 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.001 gebruikers
  • 9.371.747 stemmen
Avatar
 
banner banner

Muri Shinjû: Nihon no Natsu (1967)

Drama / Misdaad | 98 minuten
3,50 21 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titels: Japanese Summer: Double Suicide / 無理心中日本の夏

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Nagisa Ôshima

Met onder meer: Keiko Sakurai, Kei Satō en Tetsuo Ashida

IMDb beoordeling: 6,7 (969)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Muri Shinjû: Nihon no Natsu

De 18-jarige Nejiko heeft maar één passie en dat is seks. Als ze Otoko ontmoet, hoopt ze met hem zo snel mogelijk seks te hebben. Otoko echter is geobsedeerd door de dood en zoekt iemand die bereid is hem te doden. Hij volgt haar naar het strand waar ze gevangen genomen worden door yakuzas. Die sluiten hun beide op in een grot die bevolkt wordt door allerlei duistere figuren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

Enerzijds visueel wat minder avontuurlijk dan een aantal van de films hiervoor. Deze film oogt vrij klassiek, de inhoud is echter een soort van ongrijpbare film vol politieke en filosofisch verwijzingen met elementen van gangsterfilms met de drie hoofdpersonen als hele duidelijke archetypen. Op een rare manier ook wel lollig, vooral omdat niks meer een reden heeft, doden zonder reden, de onduidelijke strijd met andere gangsters komt er niet, motieven zijn onduidelijk als ze er al zijn. Doordrenkt van een obsessie met de dood en doden.

Lang niet Oshima's beste film, maar weer met interesse gekeken.

Kleine 3.5*


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

starbright boy schreef:

Enerzijds visueel wat minder avontuurlijk dan een aantal van de films hiervoor. Deze film oogt vrij klassiek,

Merkwaardig (of beter: opvallend), dit was voor mij visueel een van de meest opvallende films van Oshima. Sowieso het zwart/wit dat Oshima in tegenstelling tot veel tijdgenoten en geestverwanten bijna nooit gebruikte. De film oogt veel meer als Shinoda en Kurahara dan Oshima. Maar misschien vind je 'm daarom klassiek.

Ook inhoudelijk is dit verder af van de pamflettistische Oshima die we gewoon zijn. De opvolger van het magistrale Sing a Song of Sex is bijna net zo goed. Meer schematisch, nog meer wanhopig en zonder dromen en liefde. Toch niet cynischer vanwege de uitgebalanceerde afstandelijke uitwerking. Zeer gedenkwaardige film die zich kan meten met zijn beste werk.