• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.808 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bisbee '17 (2018)

Documentaire / Western | 119 minuten
3,75 6 stemmen

Genre: Documentaire / Western

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Robert Greene

Met onder meer: James West

IMDb beoordeling: 6,8 (749)

Gesproken taal: Engels en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Bisbee '17

"The past is present."

Documentaire over het stadje Bisbee, dat op kleine afstand van de Mexicaanse grens ligt. In het stadje wonen veel kunstenaars en beeldhouwers, die woningen hebben in de naburige bergen. In het jaar 1917 werden er meer dan 1200 immigranten - die werkzaam waren in de mijnen - op brute wijze door de lokale sheriff naar de woestijn gebracht en voor dood achtergelaten. Filmmaker James West blikt samen met enkele bewoners van Bisbee terug op die tijd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11419 berichten
  • 9920 stemmen

Het Amerikaanse stadje Bisbee was op 12 juli 1917 in rep en roer omdat mijnwerkers, gesteund door de vakbond, massaal besloten het werk neer te leggen om betere lonen en arbeidsomstandigheden af te dwingen. Met hulp van dorpsbewoners werden de stakers omsingeld, in een goederentrein gedreven en gedumpt in de woestijn waar velen van hen om het leven kwamen. 100 jaar later weten de makers van deze documentaire plaatselijke bewoners over te halen om de gebeurtenissen van die dag volledig na te spelen. Een aantal deelnemers, waaronder de gebroeders Ray, kruipen daarmee in de huid van hun voorouders maar deze gebeurtenis blijkt een diepgaand effect te hebben op alle deelnemers, en vaak op onverwachte wijze. Bisbee ligt dicht bij de grens met Mexico en veel van de stakers waren immigranten. Daardoor is er een duidelijke link met het huidige politieke klimaat. Een fantastische documentaire die toont hoe waardevol het kan zijn om je volledig in te leven in geschiedenis. Onderhoudend, ontroerend, fascinerend, vaak verrassend en zeer veelzeggend. Het resultaat is ronduit subliem.