Genre: Drama / Mystery
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Zweden / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Simon Kaijser
Met onder meer: Guy Pearce, Pierce Brosnan en Minnie Driver
IMDb beoordeling:
5,7 (14.268)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Spinning Man
"What you believe, what you know, is all how you spin it."
De professor Evan Birch is zogenaamd gelukkig getrouwd met Ellen, maar staat erom bekend affaires te hebben met zijn studenten. Hij is dan ook de hoofdverdachte in het onderzoek van de rechercheur Robert Malloy, wanneer een jonge vrouw vermoord wordt teruggevonden. Zeker omdat Birch geen alibi heeft.
Externe links
Acteurs en actrices
Evan Birch
Malloy
Ellen Birch
Anna
Joyce Bonner
Ross
Paul
Killian
Zelda Birch
Adam Birch
Video's en trailers
Reviews & comments
gregory804
-
- 69 berichten
- 75 stemmen
Goede psychologische thriller die me wist te boeien.
Bouwt mooi op al is de climax een beetje teleurstellend met een kort afgewerkt einde.
Ik heb bij Brosnan al in enkele films het gevoel gehad dat hij te hard zijn best deed/niet natuurlijk genoeg overkwam, wat me eerst zelfs deed twijfelen om te beginnen aan deze film. Echter zetten zowel Guy Pearce als Pierce Brosnan (toevalligheidje in de naam die tot veel misverstanden kan leiden
) een sterke rol neer.
7,5 - 8/10
Pastaman
-
- 139 berichten
- 134 stemmen
Slappe film van het soort 14 in een dozijn.
Wel uitgekeken helaas.
coumi
-
- 1462 berichten
- 12320 stemmen
Film die vooral spannend wil zijn, en daar, ondanks een redelijke sfeeropbouw, maar gedeeltelijk in slaagt. De centrale vraag waar het om draait, is professor Birch een moordenaar of niet?, krijgt na ruim anderhalf uur een verrassend maar onbevredigend antwoord, wat ook niet helpt bij een eindbeoordeling. Met twee betere acteurs in de hoofdrollen had het psychologisch steekspel tussen beiden bovendien beter gewerkt: Pearce is degelijk als altijd, Brosnan(als de wat vage rechercheur) is nog altijd geen groot acteur en zijn bekende maniertjes werken hier wat irritant waardoor zijn rol oogt als een gemiste kans. Thriller die inhoudelijk erg lijkt op Under Suspicion(2000, met Gene Hackman en Morgan Freeman) die op punten wel iets beter was. Derhalve met niet te veel verwachtingen beginnen aan deze Spinning Man, en je hebt misschien toch een leuke avond, maar van harte aanbevelen kan ik hem niet.
Leander112
-
- 116 berichten
- 259 stemmen
Best wel een interessante film, die tot (ongeveer) het eind weet te boeien.
Alleen het eind viel mij wat tegen.
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
Redelijke film die wat langdradig is en te weinig actie bevat om echt te boeien.
Het verhaal is wel goed uitgewerkt maar weet toch niet echt potten te breken omdat het allemaal wat te braafjes is.
Noodless
-
- 10042 berichten
- 6178 stemmen
Is het onbevredigende einde bewust zo gedaan want wij willen de waarheid weten of wil de film de filosofie van de professor volgen zodat de kijker zich moet afvragen wat jouw interpretatie van de waarheid is ?
schumacher
-
- 4571 berichten
- 4272 stemmen
Ik vond die echt goed: verhaal is top, acteurs top, muziek top, spanning van het begin tot het einde ook, was echt goed en ja dan verwacht iedereen een spectaculair einde maar dat was het idd niet en dat vond ik mss ook net goed omdat al die andere films met hetzelfde eindigen.
Dit is ook geene aktiefilm he , het is een drama/mystery en ik vind hem geslaagd.
Je moet echt wachten tot het einde om te weten hoe de vork in de steel zit, echt wel fun omdat je weet dat het alle kanten uitkan in hetgeen er gebeurt is en met diene prof etc...
Collins
-
- 7301 berichten
- 4315 stemmen
Een hele spannende film. Prima opbouw rond de hamvraag van de film: did he do it or did he not. De film manoevreert knap om en door deze vraag heen. Met suspense. Met verdachte gebeurtenissen. Met subjectief gedachtenvoer van het hoofdpersonage dat in beelden in de film vervlochten is. Met basale muziek die spanning oproept. Al die dingen wekken verwarring op.
Als kijker heb je geen vaste ondergrond. Het enige dat je als kijker hebt is twijfel. Er zijn momenten dat het antwoord op de hamvraag niet anders dan een duidelijk ja kan zijn. Er zijn daarentegen evenveel momenten dat het antwoord op de vraag helemaal niet stellig is. Het verhaal speelt een spelletje met de kijker. Een spannend spelletje. Dat zeker.
De flashbacks van de hoofdpersoon hebben een prominente rol. Ze doorsnijden het verhaal. Ze zaaien de belangrijkste vorm van twijfel. De hoofdpersoon geeft blijk van door elkaar lopende herinneringen. Niet helder en vastomlijnd. Personages en locaties bewegen door elkaar heen. Ze zaaien twijfel in het hoofd van de hoofdpersoon alsook in het hoofd van de kijker. Deugen de herinneringen? Deugen ze niet? De kijker heeft geen vaste grond onder de voeten, maar bevindt zich in een razend spannend doolhof van mogelijke scenario's, waarheden en leugens. Boeiend. Boeiend.
Mindfuck dus. Geslaagd tot het einde. Alhoewel, misschien is het einde in eerste instantie ietwat teleurstellend, maar in het scenario van de mindfuck past zo'n einde wel uitstekend. Ik kon er in tweede instantie in ieder geval goed mee leven.
Fijne personages ook. Brosnan is goed als detective. Beetje Colombo-esk. Iets over the top. Wel leuk. Minie Driver is altijd leuk om naar te kijken. En Pearce als instabiel lijdend voorwerp is ook goed.
Spannende film.
boemboem27
-
- 1540 berichten
- 1366 stemmen
kijkt lekker weg omdat je toch wilt weten hoe het in elkaar steekt.
en maar wachten op het plot..nou dan komt er helaas wel een heel zwak einde aan.
Brosnan speelt op zich goed.
echt drama mysterie.
goed te kijken als je toch niets te doen hebt
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Redelijk psychologische thriller over een man die door zijn aantrekkingskracht op jonge studenten in de problemen komt. Binnen het genre niet geheel vernieuwend en bijkomstig zeer traag van aard met een behoorlijk saaie protagonist. Het einde is een echte anticlimax die het geheel zo gezien compleet maakt.
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Guy Pearce en Pierce Brosnan, ben geen groot fan van beiden al moet ik toegeven dat ik de laatstgenoemde de laatste tijd meer ga waarderen. Maar allebeide, en de rest van de cast idem, spelen het verhaal prima. Op het eerste gezicht lijkt het om een aardige mysterie te gaan. Helaas is de climax eentje van de jammerlijke soort.
Het verhaal slurpt je binnen en je begint de verdachtmakingen te geloven, Op een gegeven moment dacht ik zelfs aan moeder de huisvrouw als verdachte. Een mooie misleiding, de uitkomst is helaas een een stukje zure appel en breek het redelijk solide verhaal in stukken. En dat is jammer te noemen omdat het daarmee mijn beoordeling bemoeilijkt en daardoor niet verder kom dan 3**.
De cast red de prent, regie is goed maar het einde nekt de prent.
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Is het onbevredigende einde bewust zo gedaan want wij willen de waarheid weten of wil de film de filosofie van de professor volgen zodat de kijker zich moet afvragen wat jouw interpretatie van de waarheid is ?
Zijn vrouw gaf eerder aan dat hij in zijn eigen leugens verzuipt en ze op een gegeven moment ziet als de waarheid. De prent doet dit met filosofie als kapstok, de man is een waarschijnlijk lichtelijk sociopaat. Eerder in de film stelt hij tijdens een les ook de vraag over hoe waarheid te interpreteren, manipulatief kun je daar mee omgaan volgens hem. Een kwestie hoe je de zaak draait, keert of went kun je het in je voordeel laten werken.
De film laat alles in het midden, zelf het einde geeft geen conclusie over het feit dat hij wel een moord heeft gepleegd of het een ongeluk was. M.a.w. je mag zelf weten of je hem gelooft of niet.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Aardige film waarin een leraar mogelijkerwijs iets te maken heeft met de verdwijning van een tienermeisje. Een prima opgebouwde en vooral ook onderhoudende en soms ook wel spannende thriller met een ietwat frustrerend einde. Een paar interessante, filosofische dialogen. Guy Pierce en Pierce Brosnan hebben een paar goeie scenes samen. Net geen 3.5 sterren.
GoodOldJack
-
- 1339 berichten
- 4625 stemmen
Erg matig en ja ik snap de bedoeling achter het einde wel maar het werkte voor mij niet. Brosnan op geen moment goed aan t spelen. Zelfde geldt voor de vrouw van t hoofdpersonage;
filmkul
-
- 2478 berichten
- 2251 stemmen
Redelijke thriller/drama. Het verhaal is best aardig en is een mix van spanning en drama. De uitwerking is goed. De opbouw is prima en de film verveelt geen moment. Kaijser weet de kijker tot het einde te boeien met de vraag wat er nu precies gebeurd is. Pearce en Brosnan zijn goed op elkaar ingespeeld en ook Driver doet het goed. De combi van de inhoud van de film en de filosofie van docent Pearce is verrassend. Prima thriller drama. 3.5/4.0
DjFrankie
-
- 3421 berichten
- 3504 stemmen
Leuke film maar met een zwak einde. Verder is alles al gezegd.
zou ik exact hetzelfde zeggen
Het laatste nieuws

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Cinderella Man
Biografie / Sport, 2005
345 reacties

Den 12. Mann
Oorlog, 2017
45 reacties

Den Skyldige
Thriller, 2018
133 reacties

Der Baader Meinhof Komplex
Drama / Misdaad, 2008
229 reacties

Padman
Biografie / Drama, 2018
2 reacties

Papillon
Biografie / Misdaad, 2017
133 reacties
Gerelateerde tags
californiëfilosofieman vrouw relatiemeercheerleadersuspicionpolitietienermeisjeadvocaatleerlingangstzomervakantieliefdesaffaireinterrogationmiddelbare school studentvermist persoonhomicide detectivefamily manperception murder suspectcollege studentafwezigdoubts college professorkayakinglinguistics affairslow burnmarried with children
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








