Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kate Mulleavy en Laura Mulleavy
Met onder meer: Kirsten Dunst, Pilou Asbæk en Joe Cole
IMDb beoordeling:
4,2 (2.551)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 augustus 2018
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Woodshock
'Woodshock' volgt een jonge, gebroken vrouw, Theresa genaamd. In de nasleep van een groot verlies begeeft ze zich op een pad tussen haar gebroken emotionele staat en de veranderende realiteitseffecten van een krachtige drug. Het gevolg is dat Theresa steeds dieper tuimelt in een zwart gat van paranoia en angst.
Externe links
Acteurs en actrices
Theresa
Nick
Keith
Ed
Johnny
Theresa's Mother
Foreman
Mike
Kid at Party #1
Kid at Party #2
Video's en trailers
Reviews & comments
dimi303
-
- 3418 berichten
- 3669 stemmen
Zéér benieuwd naar!! Zou wel eens één van de verrassingen van dit jaar kunnen zijn.
Seam
-
- 991 berichten
- 2313 stemmen
Hele hoge verwachtingen, en Dunst lijkt me perfect gecast. Kan niet wachten, hopelijk mijn film van het jaar.
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
Ik heb me maar voor de mailing van A24 ingeschreven een paar maanden terug. Kent geen gelijke, momenteel.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Vandaag te horen gekregen dat die voor Nederlandse distributie gecanceld is.
dimi303
-
- 3418 berichten
- 3669 stemmen
We hopen dat deze bij ons er toch komt. Misschien dat het Razor Reel filmfestival deze brengt eind oktober.
Baldur
-
- 691 berichten
- 3075 stemmen
Of dit weekend in Vlissingen: Woodshock | Film by the Sea festival - filmbythesea.nl
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
Niet meer in de bios?
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
Volgens mij zaten we praktisch tegelijkertijd onaangedaan te zijn, tbouwh... jij nog iets meer zelfs, aan je cijfer te zien. 
Nee, ik had op meer gehoopt. Het lukte mij nooit om in de film te geraken of echt mee te leven met Dunsts karakter. Weten wat ze doormaakt en haar beweegredenen doorgronden. Tuurlijk, je kunt het een beetje raden, en er worden in de beeldtaal genoeg zaken aangereikt. Maar het voelde voor mij te willekeurig. Ze speelt prima, maar ik kon er weinig mee.
Zonde. 2,5*
tbouwh
-
- 5811 berichten
- 5402 stemmen
Vond de cinematografie bij vlagen prachtig, maar daarbuiten inderdaad hetzelfde grote kritiekpunt. Film voelde net zo leeg als de leefwereld van Dunst haar personage.
joolstein
-
- 10841 berichten
- 8932 stemmen
Theresa doolt geëmotioneerd rond na een verlies. En de kijker... nou die doolt ook rond. Compleet verdwaald tussen toffe visuals en fantastische acteerwerk van Kirsten Dunst. Je kan er domweg niets mee! De hypnotiserende, paranoïde gemoedstoestand veroorzaakt door een krachtige drug moet het uitgangspunt van de film zijn. Helaas blijven de personages leeg. Het troosteloze leven van Theresa kabbelt de gehele film rustig voort. Alles is heel erg Zen. Er is zelfs begeleiding door van die ontspanningsmuziek die niet zal misstaan op een Yoga/Zen sessie. En als de climax zich dan aandient, bemerk je hoe weinig deze film de kijker te bieden heeft. Woodshock heeft wel mooie beelden; maar is de essentiële onderdelen vertelling en personages vergeten. En is hierdoor dus alleen maar oninteressant.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Damn it, dit zal wel een love or hate it movie worden.
Ratings schrikken me zelfs niet meer af, is wel te verwachten bij dit soort film (al is het op IMDb wel erg laag).
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Narratief gezien is dit geen film voor een groot publiek, kunstzinnig is het zeker. Er wordt veel aan de verbeelding overgelaten. Of het cannabinoïde gebruik van de protagonist i.c.m. haar al aanwezige gemoedstoestand tot zo'n explosie kan komen is mij ten zeerste de vraag. I.i.g. zet Kirsten Dunst en de ondersteunende cast het zeer geloofwaardig neer. Qua visuals leveren Kate Mulleavy en Laura Mulleavy goed werk af.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Het kan niet altijd prijs zijn met A24. Geen gemakkelijke film dit. Erg dromerig en tripperig. Meer sfeer en visuele vormgeving dan verhaal. En niet zonder pretentie ook. Ik kwam er maar amper doorheen eigenlijk. Het is dat de film nog veel mooie plaatjes en een mooie score bevat om het wat interessanter te maken. En Kirsten Dunst is wel goed in een weer emotioneel zware rol. Dat soort rollen beginnen onderhand een specialiteit van haar te worden. 2.0*.
Richardus
-
- 2129 berichten
- 1197 stemmen
Geweldig, indringende vertelling heel poëtisch in beeld (en geluid) vertolkt, juweeltje.
Ferdydurke
-
- 1353 berichten
- 854 stemmen
Je lippen stiften met een framboos. Dat zouden meer mensen moeten doen.
Zelden iemand zo mooi psychisch uit elkaar zien vallen als Theresa (Dunst) tussen de Redwood trees van Californië, onder invloed van met een giftig goedje gemengde marihuana, kennelijk bedoeld voor een zachte dood.
De dames Mulleavy doen niet teveel moeite voor een coherente plot, en beperken zich tot wat fragmentarische informatie, die duidt in de richting van een rouwproces vermengd met schuldgevoel, en verder vooral suggestieve beelden die zich gedeeltelijk in het hoofd van de heldin afspelen.
Het doet bepaald niet af van de prestatie van Kirsten Dunst, die hier erg goed bezig is, en de volle 100 minuten de aandacht (nou ja, de mijne in ieder geval) weet vast te houden. Zij is zo overtuigend in de war dat ze daarmee deze film uittilt boven het ‘alleen maar’ esthetische genot. Ze deed me af en toe denken aan Susannah York in Altman’s Images.
En dan ook nog een bijzonder fraaie, de sfeer zo mogelijk nog meer verhogende soundtrack. Het kan haast niet op.
EIGER3970
-
- 412 berichten
- 1327 stemmen
Voor het sterven wat dragelijker te maken kan men in de States onder doktersbegeleiding Lsd gebruiken. Hier wordt het gemengd met cannabis. Teresa dient haar moeder een overdosis toe en worstelt hierna met een schuldgevoel. Ze mengt cannabis met Lsd en begint aan een "guilt-trip".
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Sidney Hall
Drama / Mystery, 2017
25 reacties

Beast
Drama / Misdaad, 2017
71 reacties

A Prayer before Dawn
Biografie / Misdaad, 2017
54 reacties

Please Stand By
Komedie / Drama, 2017
16 reacties

Outrage Coda
Actie / Misdaad, 2017
7 reacties

Bomb City
Misdaad / Drama, 2017
5 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






