• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.071 films
  • 12.209 series
  • 33.979 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.002 gebruikers
  • 9.371.809 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zeder (1983)

Horror / Thriller | 98 minuten
3,03 35 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Revenge of the Dead

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Pupi Avati

Met onder meer: Gabriele Lavia, Anne Canovas en Cesare Barbetti

IMDb beoordeling: 6,2 (2.666)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Zeder

"One man's search for an ancient secret...and the dead will rise from their graves!"

Stefano, een jonge journalist, koopt een tweedehands typmachine en ziet dat er duidelijk een tekst te lezen staat op het typmachinelint. Hij kan de tekst ontcijferen en ontdekt zo het verhaal van ene professor Paolo Zeder, die er in de jaren '50 in slaagde om de doden weer tot leven te wekken. Stefano wordt gefascineerd door dit verhaal en vraagt aan een aantal wetenschappers om hem te helpen Zeders experimenten nog eens over te doen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Schijnt in Italie uit te zijn op een hele mooie dvd. Misschien maar eens bestellen, want deze 'intellectuele zombiefilm' schijnt erg goed te zijn.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6024 berichten
  • 7444 stemmen

Een film die je moet gezien hebben. Als zombie-film bijzonder origineel. In plaats van liters ketchup en cannibalistische toestanden, wordt hier aan een vreemde, beklemmende angstsfeer gewerkt.

Andermaal een orginele en onvergetelijke prent van Pupi Avati.

De Italiaanse DVD is een aanrader, de Amerikaanse Image Entertainment DVD is van slechte kwaliteit.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3592 stemmen

Hmm vreemd dat hier nog zo weinig stemmen bij zijn. Lijkt me toch een sterke film.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14442 stemmen

Zeder is inderdaad een "zombiefilm" die anders is. Geen bloed en ingewanden zoals Italiaanse collega's vaak deden, maar eerder sfeervolle horror.
Het verhaal is zeer sterk en ook de regie is goed. Het einde waarin Stefano zijn vriendin weer tot leven wekt is ook erg goed gevonden.

4*


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7364 stemmen

Nogal kleurloze en rommelige horrorfilm die daarbovenop ook nog eens spanning mist. Een grote teleurstelling voor mij, want dit is toch een film waar ik jarenlang naar heb uitgekeken. Het kon me allemaal zeer weinig boeien en daardoor krijgt hij van mij een lage score.


avatar van zombie

zombie

  • 987 berichten
  • 6099 stemmen

Ik sluit me aan bij brucecampbell, op zich wel mooi geschoten maar erg saai.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Werelds!!!!!


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4307 stemmen

Tegenvaller.

Van m'n eerste (en wellicht laatste) film van regisseur Pupi Avati had ik toch wel iets meer verwacht.

De film maakt met weinig fundament in de vertelling een onrustige indruk. Het is een springerig geheel dat inspiratieloos van de ene scène naar de andere scène zwabbert. Nogal gehaast en gemakzuchtig gefilmd. Zo kwam het althans over.

In tegenstelling tot zijn landgenoten smijt hij niet met liters bloed en toont hij geen gehakt vlees. Maakt mij niet zoveel uit, als hij dan tenminste maar andere elementen gebruikt die succesvol horror of thrills genereren. Dat zou je in ieder geval verwachten. Het is een verwachting die niet wordt bewaarheid. Behalve zonder shockerende effecten is de film ook nog eens zonder spanning. Hoe is het mogelijk als de basis van de film een verhaal is dat zoveel griezelige potentie heeft. Shocking is het!

Wat hier en daar wel lukt, is het creëren van een sfeersetting die wat naargeestig en mysterieus is. Een crypte, een begraafplaats of een schemerige ruimte doen wonderen. En die wonderen leveren de enige bescheiden thrills op.

De personages zijn niet noemenswaardig. Hol en oninteressant. Anne Canovas is dat ook, maar haar mooie verschijning verlichtte de pijn der saaiheid tenminste nog ietwat.

Desondanks bleef de film een zware bevalling.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Atypische auteurshorror, meer een occult mysterie dan een zombiefilm. I.p.v te focussen op gore, knipt Avati vlak voor de moorden en laat hij de kijker zelf fantaseren. Die Engelse titel is erg ongelukkig gekozen, vragen om verkeerde verwachtingen. De sfeer zit er goed in, ook dankzij de soundtrack van Riz Ortolani, en de film bevat enkele memorabele griezelmomenten.

Volgens mij heeft Chris Cunningham die laatste 20 minuten goed bekeken voor hij de clip van Come to Daddy maakte.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Grappige old school horror wanneer een reporter op een dood spoor wordt gezet tijdens zijn zoektocht naar het levende lijk van een ex-priester. Die goddeloze hufter kwam erachter dat je kan ontsnappen aan het eeuwige vuur. Mits je op de juiste plek ligt.

Mooi naturel gefilmd dat bijdraagt aan de sfeer en mysterie. Er zitten enkele te gekke beelden in. Soort van establishing shots, at night, van 'haunted settings'. Met name die beelden van het benzinestation zijn bijzonder mooi. Tevens een aantal bijzondere kikvorsperspectieven gevonden die mjammie zijn. Film ziet er in zijn geheel erg goed uit. Dat vond ik ook al van The House With the Laughing Windows.


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16585 stemmen

De film viel mij tegen en is zeker geen horror, maar meer een psychologische thriller met wat suggestieve griezelmomenten, want je ziet niets. De film is af en toe wel sfeervol, maar dan wel op de juiste locaties. Dit is niet mijn smaak, suggestieve beeldvorming. Dus geen voldoende. Een 2.5


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6024 berichten
  • 7444 stemmen

Nu te koop op (peperdure) bluray: Zeder aka Revenge of the Dead in Engeland.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

Mja, in zijn kern is het een zombiefilm maar de makers waren meer geïnteresseerd in een wetenschappelijke benadering, Over duistere occultistische onderzoekers die met camera's en experimentele apparatuur, de dood en het overwinnen daarvan bestuderen. Als de schrijver Stefano ((Gabriele Lavia, Profondo rosso/Deep Red (1975) (Inferno (1980) van Alessandra een tweedehands typemachine krijgt, ontdekt hij op het lint afdrukken van macabere woorden over de barrières des doods en iets dat "K-Zones" wordt genoemd, ….en gaat op onderzoek uit.

Maar het concept van de doden die weer tot leven kunnen komen staat niet centraal, dat is eerder een soort detectiveverhaal. Waar het onderzoek of speurtocht naar ene Don Luigi Costa de meeste tijd in beslag nam. Stefano en zijn lieftallige vriendin volgen verschillende aanwijzingen die hen door het landschap en de zonovergoten locaties van Italië leiden, en naar tal van misleiding en samenzweringstheorieën. Helaas werd dit zo onsamenhangend gebracht dat echte spanning ver te zoeken was.

Niet echt de zombiefilm die ik verwachtte, wel soms enigszins interessant. Ook omdat het iets anders probeert en af-en-toe werd onderbroken door aantal griezelige beelden. Echter is het zo verschrikkelijk licht op het bloed en mist het behoorlijke moorden op het scherm. Dat ik meer het gevoel kreeg dat deze film, een afgekeurde versie was van iets dat Fulci of Argento zou produceren in hun hoogtijdagen van geweld en gore. Maar daarvan af hadden gezien! In zijn kern misschien dus niet zo'n hele slechte film.Toch is het veel te traag en slepend ! Veel te weinig gore, te weinig zombies en werd de suspense niet al te boeiend gebracht.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6024 berichten
  • 7444 stemmen

Stefano is een jonge schrijver die een oude typemachine krijgt voor zijn verjaardag van zijn vriendin. Het toestel heeft mysterieuze teksten op het lint. Deze onthullen informatie over een wetenschapper Paolo Zeder die de "K-zones" ontdekte, gebieden waar de doden kunnen herrijzen. Terwijl Stefano dieper graaft in het mysterie, raakt hij verwikkeld in een sinistere samenzwering rond het experimenteren met deze zones, wat leidt tot huiveringwekkende ontdekkingen over leven en dood.

“Zeder” is een meesterlijke, sfeervolle horrorfilm van Pupi Avati, die speelt met subtiele spanning en een uniek plot. Er is opvallend weinig gore, maar toch is de prent macaber genoeg om griezelfans te bekoren. De film combineert bovennatuurlijke elementen met een intelligente verhaallijn, wat resulteert in een lugubere, intellectuele ervaring. Avati’s zorgvuldige opbouw van spanning en de suggestieve cinematografie creëren een beklemmende sfeer die je constant op het puntje van je stoel houdt. Dit juweeltje van Italiaanse horror verdient meer aandacht door zijn originele aanpak en doordachte script.


avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5449 berichten
  • 3621 stemmen

Waar kan je deze zien?