• 154.133 films
  • 9.100 series
  • 27.183 seizoenen
  • 602.527 acteurs
  • 338.787 gebruikers
  • 8.706.688 stemmen
Avatar
 
banner banner

Masterminds (2016)

Actie / Komedie | 94 minuten
2,78 211 stemmen

Genre: Actie / Komedie

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jared Hess

Met onder meer: Zach Galifianakis, Kristen Wiig en Owen Wilson

IMDb beoordeling: 5,8 (56.798)

Gesproken taal: Engels en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot Masterminds

"What Would You Do With $17 Million?"

David (Zach Galifianakis) is een nachtwaker die werkzaam is bij een autobedrijf, genaamd Loomis Fargo & Company. Samen met een groep criminelen probeert hij een plan op te stellen om miljoenen dollars buit te maken en de grootste zwendel te bewerkstelligen die Amerika gekend heeft.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van schram101

schram101

  • 16142 berichten
  • 1829 stemmen

Toch wel een paar aardige grappen in de trailer. Waarschijnlijk alle goede grappen uit de film, dat dan weer wel.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 9728 berichten
  • 2244 stemmen

Criminal masterminds (Zach Galifianakis ). Lijkt me leuk!


avatar van MH040

MH040

  • 317 berichten
  • 1003 stemmen

schram101 schreef:

(...) Waarschijnlijk alle goede grappen uit de film, dat dan weer wel.

Deze uitspraak is waarschijnlijk nergens op gebaseerd, dat dan weer wel.


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13307 berichten
  • 1115 stemmen

Hoppa, zin in!!!


avatar van Lewis-06

Lewis-06

  • 396 berichten
  • 0 stemmen

pfff owen wilson verschrikkelijke acteur


avatar van Seam

Seam

  • 641 berichten
  • 1730 stemmen

Leuke cast! Ben benieuwd of Hess eindelijk weer een box office hit voor elkaar kan krijgen, die laatste films waren pijnlijk slecht (zowel commercieel als kwalitatief).


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1595 berichten
  • 2675 stemmen

Zach Galifianakis en Owen Wilson


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 68647 berichten
  • 5477 stemmen

Vanaf 8 oktober in de bioscoop (A-film)

Nieuwe trailer geplaatst


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8147 berichten
  • 2358 stemmen

Ik ben benieuwd.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 68647 berichten
  • 5477 stemmen

kappeuter schreef:

Vanaf 8 oktober in de bioscoop (A-film)

Deze release is ivm het faillisement van A-film komen te vervallen.

EDIT: Dutch FilmWorks zou de titel uitbrengen maar dit gaat uiteindelijk ook niet door.


avatar van skinny_tie

skinny_tie

  • 1229 berichten
  • 3648 stemmen

Op de meest recente releaselijst (01-09) staat Masterminds nu vermeld voor 6 oktober 2016, weer via DFW. Blijkbaar had het eerder niet doorgaan te maken met faillissement van producent Relativity Media.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 68647 berichten
  • 5477 stemmen

skinny_tie schreef:

Op de meest recente releaselijst (01-09) staat Masterminds nu vermeld voor 6 oktober 2016, weer via DFW. Blijkbaar had het eerder niet doorgaan te maken met faillissement van producent Relativity Media.

Nee, dit klopt niet. Staat per abuis nog op de releaselijst (niet meer in Filmdepot).

Had ik eerder vandaag al nagevraagd bij DFW:

Dutch Filmworks schreef:

De titel is van de releaselijst gehaald; wij gaan 'm uiteindelijk toch niet uitbrengen!

Jij kunt 'm er dus ook uit halen.


avatar van skinny_tie

skinny_tie

  • 1229 berichten
  • 3648 stemmen

kappeuter schreef:

Nee, dit klopt niet. Staat per abuis nog op de releaselijst (niet meer in Filmdepot).

Ah, ok. Ik zag 'm vandaag ineens staan en kon niet zien wanneer jij je post ge-edit had, dus ging er vanuit dat dat ten tijde van het faillissement was.


avatar van RoFFeL

RoFFeL

  • 248 berichten
  • 290 stemmen

Wat een geneuzel hier zeg.. het belicht de film echter zeer goed. Anderhalf uur onzinnig geneuzel met hier en daar een best wel aardige grap. Zeker geen hoogstandje, mijn vriendin viel dan ook al snel in slaap. Meer vanwege het feit dat ik geen film kan becijferen zonder hem helemaal af gekeken te hebben, heb ik het wel volgehouden. Net geen voldoende voor mij, dus een 2,5*


avatar van Pim1993

Pim1993

  • 587 berichten
  • 733 stemmen

best lachen!


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2502 berichten
  • 4745 stemmen

Een grappige komedie met een vrij simpel verhaal maar de humor is wel leuk, en daar draait het tenslotte om. Een aardige cast die ook nog eens leuk speelt en hoewel niet alles even grappig is zitten er toch genoeg geslaagde grappen in waar ik smakelijk om heb gelachen. De zotte humor en de grappige personages (vooral Jason Sudeikis als gestoorde huurmoordenaar) maken dit (voor mij althans) een geslaagde film. Leuk! 3 dikke sterren.


avatar van scorsese

scorsese

  • 11044 berichten
  • 9783 stemmen

Aardige film over een medewerker bij een geldtransportbedrijf die zich inlaat met de verkeerde mensen. Gebaseerd op één van de grootste geld-diefstallen in Amerika. Uiteraard flink overdreven allemaal, maar de film verveeld geen seconde (de vermakelijke en vaak grappige ontwikkelingen volgen elkaar vlot op). Van de cast valt Kristen Wiig positief op. Niet bepaald origineel, maar met gemak 3.0 sterren.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 10714 berichten
  • 5232 stemmen

Vooral dankzij Zach Galifianakis (in de rol van David Ghantt) is dit nog best een vermakelijke Actie / Komedie film, waarbij het absurde verhaal (althans hoe het in deze vorm is verfilmd) ook nog eens gebaseerd is op een ware gebeurtenis, namelijk de "Loomis Fargo" roofoverval, die plaats vond in 1997. Deze roofoverval is één van de grootste die heeft plaatsgevonden in de Verenigde Staten en daarbij werd 17 miljoen dollar gestolen, waarvan er tot heden nog steeds bijna 2 miljoen van vermist zijn. Op het einde van deze film, laat men op een leuke manier zien wat daar eventueel mee gebeurt is.

Het eenvoudige verhaal (draait dus om de "Loomis Fargo" roofoverval) komt wat langzaam opgang en is in eerste instantie ook niet meer dan flauw dan leuk (wel worden de hoofdrolspelers in het verhaal op een leuke manier geïntroduceerd), maar zodra na circa 25 minuten de roofoverval op "Loomis Fargo" gaat plaatsvinden door David Ghantt, wordt het gelukkig allemaal beter en wordt het zelfs vermakelijk en leuk. Vanaf dan gebeuren er ook veel leuke dingen omtrent David Ghantt (zoals zijn tijdelijk verblijf in Mexico na de roofoverval, wordt hij bedrogen door de domme crimineel Steve, slaat hij op de vlucht als hij achterna gezeten wordt door de Mexicaanse politie en een gestoorde huurmoordenaar met de naam Mike, die ingehuurd is door Steve) en valt er ook genoeg te (glim)lachen om zijn onnozelheden (o.a. als hij zichzelf per ongeluk opsluit in de geldwagen).

Wat dat betreft heeft regisseur Jared Hess een goede keuze gemaakt om Zach Galifianakis te casten voor de rol van David Ghantt (die op het punt staat om te trouwen met de aparte en gestoorde Jandice, die o.a. een tube crème "Vagaway" bij zich heeft tegen vaginale jeuk, maar verliefd raakt op medewerkster Kelly), want dit soort rollen zijn hem op het lijf geschreven en dankzij hem is deze film ook vooral genietbaar om naar te kijken.

De overige cast doet wat dat betreft zeker onder voor hem, maar toch vond ik ook de rollen van Kristen Wiig (in de rol van Kelly Campbell, die het lokaas is voor de roofoverval en die net zoals David Ghantt werkzaam is voor "Loomis Fargo" en waar David Ghantt bij eerste kennismaking ook gelijk tot over zijn oren verliefd op wordt. Ze schrijft ook steeds verkort "1-4-3", wat staat voor "I Love You") en Jason Sudeikis (in de rol van gestoorde huurmoordenaar Mike McKinney, die iets gemeenschappelijks heeft met David Ghantt, althans dat denkt hij en daarom vermoord hij hem niet maar raakt hij juist bevriend met hem en helpt hij hem ook) ook nog wel verdienstelijk en leuk, waarbij ik de eerste genoemde altijd wel leuk vindt om te zien in films. Ze is zeker niet de mooiste vrouw, maar toch vind ik haar iets hebben, waardoor ik haar altijd wel leuk vindt om te zien.

Owen Wilson (in de rol van domme crimineel Steve Chambers, die het brein is achter de roofoverval. Hij wordt ook wel Geppetto genoemd, omdat David Ghantt niet mag weten wie hij is. Geppetto komt natuurlijk uit "Pinokkio", en hij was de man die de touwtjes bestuurde van Pinokkio) speelt ook mee in deze film, maar hem vond ik eerlijk gezegd tegenvallen. Wel was het leuk toen hij ging winkelen van het gestolen geld en er o.a. een belachelijke auto, te weten een "Geo Metro", van liet ombouwen met enorme grote wielen.

De film duurt met circa 85 minuten niet echt lang, waardoor hij lekker wegkijkt en na het einde krijg je nog wat weetjes te lezen m.b.t. de "Loomis Fargo" roofoverval en krijg je ook nog wat bloopers te zien. Al met al is dit best een vermakelijke Actie / Komedie film om eens gezien te hebben, vooral dus dankzij Zach Galifianakis, maar meer zeker ook niet.


avatar van coumi

coumi

  • 1367 berichten
  • 11306 stemmen

Vond hem best leuk, maar kan dat dit komt omdat ik in de juiste stemming verkeerde(lees een melige bui had). Masterminds is een redelijk subtiele komedie rondom één grap(hoe is het mogelijk dat enkele zeer simpele zielen een zo'n geslaagde roof kunnen plegen?), en enkele vaak wat ongeloofwaardige, opzettelijk te dik aangezette personages. Zeker geen film waarbij je constant in een deuk ligt, maar meer eentje die je met een welgemeende grote glimlach kan bekijken. Galifianakis is bijna ongemerkt erg goed voor dit soort films, Wiig geeft aardig tegenspel. De vaak irritante Wilson heeft gelukkig niet zo veel te doen, maar oogt ongeïnspireerd en overtuigt nergens als bad guy. Toch redelijk al met al.


avatar van ricone

ricone

  • 256 berichten
  • 256 stemmen

Maffe komedie die door Z.G wordt gedragen...te weinig briljante momenten om over een top komedie te spreken....al is met bmw door een hek rijden....;-)


avatar van Onceuponanytime

Onceuponanytime

  • 567 berichten
  • 796 stemmen

Het verhaal op zich is simpel, maar de bijkomende humor maakt het een ontspannende filmavond. Op geen enkel moment verveeld, nog van dat


avatar van Madrox

Madrox

  • 13 berichten
  • 14 stemmen

Eindelijk weer eens komedie waar je tenminste echt kan lachen. Minstens 2 momentjes, op zeker. en dat, dat zie je niet zo vaak meer.


avatar van kos

kos

  • 45665 berichten
  • 8225 stemmen

Behoorlijk lame.


avatar van Remedy

Remedy

  • 62 berichten
  • 81 stemmen

Droge humor film. Vind ik mega geweldig en eindelijk weer hard gelachen in een film. Maar het is een film die je erg hoog of erg laag beoordeeld.


avatar van Noodless

Noodless

  • 8373 berichten
  • 5534 stemmen

Zeker geslaagd als komedie want er zitten heel wat lachwekkende scènes of situaties in de film. En in dit genre kom je dit niet zo vaak meer tegen tegenwoordig. Daarbij is het verhaal heel leuk en luchtig om te volgen. Ook de cast vond ik hier wel een meerwaarde want ze zetten op een speelse manier hun karakteristieke personages goed neer. Beter dan verwacht. 7/10


avatar van elayz

elayz

  • 294 berichten
  • 850 stemmen

lekker wegkijkende komedie. prima vermaak voor anderhalf uur.


avatar van tronnie

tronnie

  • 40 berichten
  • 275 stemmen

Lang geleden dat ik zo,n leuke knettergekke comedy heb gezien . Prettig gestoorde geweldige leuke film .


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 86875 berichten
  • 11402 stemmen

Best leuk.

Het is bij deze films altijd afwachten of je nu met een echte comedy te doen hebt, of één van de subgenres de overhand zal nemen. De laatste jaren veel actie/comedies en dramadies gezien, maar de rasechte comedies zijn eerder dun bezaaid. Zelfs een cast als deze geeft geen enkele garantie meer.

Gelukkig niks van dit alles hier, Masterminds is een eerder simpele film die het beetje romantiek, drama en actie lekker voor in de marge houdt en mikt om luchtige geinigheid om vlot 90 minuutjes te vullen. Heel serieus is het dan ook niet, vooral Galifianakis voelt zich duidelijk in z'n sas. Al zijn de bijrollen ook zeker niet verkeerd.

Zonnig sfeertje, links en rechts een best geslaagde grap en een beperkte speelduur. Maar vooral geen laatste uur dat een stuk serieuzer wordt. De film blijft gewoon 90 minuten onversneden luchtigheid, dat valt absoluut te prijzen.

3.0*


avatar van missl

missl

  • 3868 berichten
  • 5062 stemmen

Film is leuk (afgezien van 2 of 3 poep grappen) blijft deze film de hele looptijd luchtig en vermakelijk. Wat verrassend is, dergelijke films vervallen nog wel eens in of een dramatische of niet grappige toestand.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Een redelijke comedy die vooral door Zach Galifianakis het een beetje wist te redden.

Het keek lekker weg maar erg grappig vond ik het niet, gewoon een aardig tussendoortje.

Van te voren de trailer gezien (wat ik totaal niet had moeten doen) en daar zijn helaas dan ook echt alle leuke momenten te zien, daarom had ik de film ook wel iets leuker verwacht.

2,5*