Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 120 minuten / 130 minuten (extended cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Paul Feig
Met onder meer: Melissa McCarthy, Jason Statham en Rose Byrne
IMDb beoordeling:
7,0 (272.441)
Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Italiaans
Releasedatum: 4 juni 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Spy
"One of the guys. One of the Spies."
Susan Cooper (Melissa McCarthy) is een pretentieloze analist bij de CIA en de miskende held achter vele gevaarlijke operaties. Maar als haar partner (Jude Law) plotseling verdwijnt en een andere topagent (Jason Statham) in opspraak raakt, verruilt ze haar kantoorbaan voor die van infiltrant. Om de mensheid voor een ramp te behoeden, begeeft ze zich in de wereld van een dodelijke wapenhandelaar.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 272441)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Susan Cooper
Raina Boyanov
Nancy B. Artingstall
Elaine Crocker
Rick Ford
Bradley Fine
Sergio De Luca
Aldo
Karen Walker
Tihomir Boyanov
Video's en trailers
Reviews & comments
gvlaere
-
- 26 berichten
- 390 stemmen
Flauwe humor en erg voorspelbaar.... ik snap de hoge beoordeling ook niet...
doctari
-
- 200 berichten
- 682 stemmen
Ik was er al een beetje bang voor aangezien Bridesmaids ook niet echt mijn ding was maar ja, ik heb toch een beetje een zwak voor spionagefilms. En het eerste halfuur op zo heb ik me best vermaakt met deze film. Helaas begon ik me er daarna erg aan te storen.
"Spy" is namelijk een film die het op alle fronten net een beetje te ver gaat...het concept is goed en bepaalde ideeen en personages zijn ook leuk (ik moest hartelijk lachen om Statham in het begin), maar het wordt allemaal zo eindeloos uitgemolken dat de lol er al vrij snel vanaf is.
Daarnaast gaat het er zelfs voor dit genre wel een beetje erg ordinair aan toe (geslachtsdelen, braaksel..is dat nou echt nog leuk anno 2015?) en werkt al dat gescheld van McCarthy eerder op mijn zenuwen dan op mijn lachspieren.
Net als Bridesmaids een weinig bijzondere, erg platte comedy waarvan ik de toch vrij hoge waardering eigenlijk niet kan begrijpen
Nee, dit was het voor mij niet. Net als bij Bridesmaids begrijp ik eigenlijk niet waarom deze film toch nog redelijk gewaardeerd wordt. Het is allemaal weinig hoogstaand,
IH88
-
- 9733 berichten
- 3185 stemmen
Spy
Leuke film met veel knipogen naar zijn beroemde broer 007. McCarthy zal nooit mijn favoriete komedieactrice worden maar hier is ze zeker niet storend en soms zelfs vermakelijk. Ik las ergens op deze site dat ze hier nog ingetogen speelt. Dan moet ik waarschijnlijk geen andere films van haar gaan kijken. In Bridesmaids had ze een bijrol en dat was al te veel. Het is tegenwoordig mode om zoveel mogelijk te schelden en te tieren en dat dan te camoufleren als humor. Gelukkig wordt ze ondersteund door een sterke cast met een geweldige Statham (zijn monologen zijn goud) als medespion, Jude Law die duidelijk lol heeft in zijn rol en lekker de arrogante spion mag uithangen, Rose Byrne die alles lijkt te kunnen en hier een leuke rol heeft als Bulgaarse gangsterbaas. Byrne en McCarthy hebben ook een leuke chemie en samen hebben ze een aantal grappige scenes. Hart en Serafinowicz zijn ook goed maar vooral Serafinowicz wordt wel wat eentonig. De laatste scene van hem is dan wel weer killer.
De film is ongeveer 2 uur! maar het wordt nergens echt langdradig. De vaart wordt er door Feig ingehouden en met de grapdichtheid zit het wel goed. Het verhaal is niet bijster interessant maar door de grappen, de lol en chemie van alle acteurs, de goede actiescenes, de schitterende settingen en de regie van Feig is dat van ondergeschikt belang.
Dikke 3 sterren. Kan bij herziening best nog een half puntje meer worden. Alleen al voor Jason Statham en zijn overdreven, nergens op gebaseerde maar ontzettend grappige monologen.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Best leuk. Wanneer Melissa McCarthy de zogenaamde bodyguard van Byrne ''wordt'' weet deze 'Spy' een paar keer erg hilarisch te worden. Ik hou wel van die grofgebekte humor. Het verhaal(tje) is grotendeels erg voorspelbaar, maar vermaakt van begin tot einde. Soms wat flauw en overdreven, maar nergens vervelend.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Ik verwachte eerlijk gezegd een erg flauwe en clichématige film, maar deze leuke James Bond achtige Komedie / Actie film is me juist verrassend goed bevallen en ik heb ook behoorlijk veel moeten lachen. Het eerste uur is misschien inderdaad een beetje flauw, maar als daarna Melissa McCarthy heerlijk (in de leuke rol van "Susan Cooper") opdreef komt (vooral te danken aan Rose Byrne in de rol van "Rayna Boyanov", die Susan Cooper continue afkraakt waarop zij dan weer heerlijk reageert) is het gewoon genieten geblazen tot de laatste minuut.
Ondanks dat het verhaal vrij voorspelbaar is, wist het verhaal me wel te boeien en zeker ook te vermaken. Ook de uitvoering van het verhaal zit goed in elkaar en er valt genoeg te genieten in de vorm van actie (soms best grof) en vooral humor. De humor in het verhaal is lekker droog en grof en dat laatste werkte zelfs regelmatig vernederend/kleinerend (met name Rose Byrne was daar wel goed in) en dan wel op een leuke manier waardoor ik vaak hard heb moeten lachen. Ook met de sfeer zit het meer dan goed, is het tempo behoorlijk hoog en er gebeurt meer dan genoeg (veel leuke wendingen en situaties). Visueel zag het er ook allemaal mooi uit (o.a. de gekozen locaties, decors en aankleding) en dat geldt zeker ook voor een aantal fraaie vrouwen zoals Rose Byrne, Morena Baccarin (in de rol van "Karen Walker") en Nargis Fakhri (in de rol van de pittige "Lia").
De gehele cast doet het overigens leuk en goed en ze hadden er zo te zien ook allemaal veel plezier in. Jude Law (als geheimagent "Bradley Fine") en Jason Statham (in de rol van de domme en ongelukkige, in zijn manier van doen, geheimagent "Rick Ford") zijn dan wel de bekendste namen in deze film en beiden deden het ook leuk, maar ze werden wel weggespeeld door Melissa McCarthy en Rose Byrne. Daarbij moet ik wel zeggen dat zowel Jude Law als Jason Statham geen echte hoofdrolspelers waren.
Al met al vond ik dit dus een verrassend leuke Komedie / Actie film, die me min of meer van de eerste tot de laatste minuut wist te vermaken en me ook zeer regelmatig heeft laten lachen.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
Spy
Vandaag dan toch Spy gekeken. De nieuwe komedie film met Jason Statham alleen was Melissa McCarthy de grote ster wat mij betreft ook niet het ergste is van de wereld. Deze meid kan prima acteren en haar grappen kon ik ook waarderen. Zij is toch bij me bekend geworden van de film St. Vincent (2014) waar ik haar acteer werk niet heel erg anders vind. Toch vond ik St. Vincent (2014) iets leuker dan Spy, misschien vind ik haar in de hoofdrol toch ook weer niet zó leuk.
Het verhaal is Spy vond ik prima om te volgen, en het verveelde zeker niet. Het concept vond ik ook erg leuk en ook een mooi concept dus ik hem prima vermaakt daarmee. Het acteer werk van de acteurs was zeker niet verkeerd, vooral de rol van Jason Statham (hoe kan het ook anders) vond ik natuurlijk er leuk. Zijn rol in Snatch. vond ik toch wel wat leuker maar ook in Spy was het niet verkeerd. Prima film en zeker het kijken wel waard!
3.5*
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
De wonderen zijn de wereld nog niet uit. I actually liked it. 
Rodger
-
- 1809 berichten
- 1772 stemmen
Leuke frisse komedie.. alleen of Jason Statham hier bij past... ik weet het niet..
3.0**
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
Ik ben niet persé een Statham fan, toch wel vaak dezelfde film en te vaak te dicht in de buurt bij (of regelrechte) straight-to-video kwaliteit wat mij betreft. Maar hier vond ik hem juist erg leuk, omdat hij zijn eigen persona zo op de hak neemt.
Er is een post-credit sequence trouwens...
sandokan-veld
-
- 171 berichten
- 984 stemmen
Te melig voor woorden, maar toch net sympathiek en komisch genoeg voor een voldoende.
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
Leuk! Iedereen deed het leuk, maar Statham en Peter Serafinowicz stalen de show. Vooral Serafinowicz als Aldo was af en toe hilarisch. Geweldig gecast. Voor de rest was het een simpele en luchtig spionnen filmpje.
DutchTakeshiro
-
- 366 berichten
- 2235 stemmen
Verrassend leuke film. Bij een komische actiefilm is het niveau vaak laag en kan er eigenlijk meer gehuild dan gelachen worden. De laatste tijd zijn er naar mijn mening vrij veel films te zien met een James Bond thema (spionnen, schietpartijen, achtervolgingen, etc). Waar sommige vrij saai en clichématig zijn weet Spy het voor elkaar te krijgen keiharde actie en leuke grappen af te leveren. Regisseur Paul Feig is ondertussen geen onbekende meer in het actie/komedie genre. In zijn films nemen vrouwen de leiding.
Qua bekende namen zit het helemaal snor. Melissa McCarthy doet het niet slecht. Over het algemeen vind ik vrouwen helemaal niet grappig maar voor McCarthy (en voor Miranda Hart die een rol in deze film speelt) maak ik deze keer een uitzondering. Ze moet het niet van haar uiterlijk, maar van haar humor hebben. Een grappige vrouw is zeldzaam. Leuke rollen van Jude Law en Jason Statham. Law speelt de klassieke, charmante spion. Terwijl Statham de rouwdouwer is die geen blad voor zijn mond neemt.
De film ziet er goed verzorgd uit. Het is duidelijk te zien dat het budget toereikend genoeg is geweest. Mooie locaties, goede aankleding en professioneel ogende actie. De film weet aan de eisen te voldoen. Misschien zelfs wel een van de grappigste films met een spionnen thema. Spy is een leuk tijdverdrijf.
3,5
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Uiterst vermakelijke film waarbij de combinatie tussen actie en komedie sterk in elkaar zit. Melissa McCarthy en Jason Statham zorgen voor veel hilarische momenten.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Grappige parodie op de James Bond reeks.
Vergelijking begint al direct met de bombastische soundtrack.
Leuke combinatie van humor en actie.
Melissa McCarthy betekend uiteraard ook veel grofgebekte verbale grappen.
De bijrol van Jason Statham mag er ook zijn.
Neemt een beetje zijn eigen status als actie cultheld op de hak.
3.5*
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
Wordt richting het midden pas leuk. Al met al een gemiddeld cijfer.
Ruben24
-
- 80 berichten
- 83 stemmen
Heel aventoe moest ik erom lachen. een film die je niet perse hoeft te kijken .
beetje flauwe humor ik geef hem dan ook maar 2,5 ster .
Neder0001
-
- 722 berichten
- 1793 stemmen
Nog net geen 0,5 ster, omdat ik zo'n 4 keer kon gniffelen voor een halve seconde. Daarnaast was Rose Byrne een genot om naar te kijken.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
Weer eens een actie/comedy combinatie die klopt.
was in evenwicht ,bovendien de sleutel tot humor zoals de meeste weten is timing.
En die was er in eerste plaatst door mccartney.heerlijk in deze rol.
het knipoogje naar 007 was natuurlijk eerder gedaan,dat pakt niet altijd goed uit.
ook dat was hier in balans,,,de actie scene's niet mis.
Statham die zijn imago op de hak neemt is een groot plus punt.
oftewel: deel 2.kom maar.
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Ik vond Melissa McCarthy helemaal niet zo heel grappig in deze JamesBond parodie. De film kijkt wel prima weg door het simpel te volgen verhaal, de actiescènes en de Europese locaties. De beste spy parodie blijft wat mij betreft Austin Powers.
Hans Gruber
-
- 256 berichten
- 717 stemmen
Lekkere humor en actie met een knipoog naar 007. Geen topper maar goed weg te kijken, zonder een saai moment. Melissa McCarthy is niet mijn favoriete actrice (vaak heel irritant) maar nu goed te pruimen. Miranda Hart is en blijft geweldig met haar accent. Jude Law doet echt zijn best de opvolger van Daniel Craig te worden. Al met al 3 sterren waardig.
MOKUMAN
-
- 36 berichten
- 36 stemmen
Leuke actie film die geen moment verveeld. Alles klopt en is af en toe echt hilarisch. Een zeer geslaagde 007 persiflage. En met het nummer "Who Can You Trust" gezongen door Ivy Levan heeft deze film een song met hit potentie.
blurp194
-
- 5495 berichten
- 4194 stemmen
Waar de samenvatting en de poster een flauwe, platte komedie voorspellen valt deze film me eigenlijk op alle fronten mee. Sterker, er zijn een paar echt erg geslaagde grappen, de knipogen naar het genre zijn subtiel genoeg maar toch aanwezig, de karakters zijn eigenlijk best leuk en wat me misschien het meest verbaast: de grappen met en over Melissa McCarthy storen me nergens. Misschien niet in het minst doordat geen van de acteurs bang is om zichzelf eens stevig op de hak te nemen - en doordat er nogal wat lol uit spreekt. En verder is het natuurlijk over de hele linie ook gewoon soliede vakwerk, van locaties tot camera tot soundtrack. Helpt ook een hoop.
Drifter
-
- 488 berichten
- 1862 stemmen
Wat een ongelooflijk slechte film is dit.
Een parodie op Bond?? Dan wel de bedoeling om het de allerslechtste parodie te zijn.
Fat ass lady die de hele wereld wel even gaat redden?? Come on, gooise vrouwen en flikken en dan nog wat beter (NOT).
Jimmy English had dan nog humor, deze film heeft niks. Verspil geen twee uur alsjeblieft en kijk deze film niet, er zijn duizenden betere films.
ricone
-
- 256 berichten
- 256 stemmen
bij vlagen grappig en die stukjes zaten ook nog eens in de trailer....
starsky87
-
- 155 berichten
- 834 stemmen
De film is wel leuk, maar sommige dingen melken ze iets te veel uit
woeler82
-
- 390 berichten
- 783 stemmen
Ik dacht dat deze film leuk zou zijn, alleen de eerste 20 min was die leuk , daarna viel die terug naar een bedenkelijk niveau
Ik vond de muziek al niet mooi en de grappen vond ik niks om te lachen.
10 min voor het einde toch maar afgezet.
Deze film gaat aan mij voorbij 
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Vond deze film best goed, hoewel komedies niet mijn ding zijn.
Maar het is toch vooral Melissa McCarthy die de film draagt, en niet zozeer de andere grote namen die worden aangeduid als hoofdrollen, Jason Statham bijvoorbeeld is wat te weinig te zien in de film evenals Jude Law.
Maar Melissa McCarthy maakt veel goed met haar grappen, de ene al wat geslaagder dan de andere.
Heb me er mee kunnen vermaken.
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Tina
Documentaire / Biografie, 2021
12 reacties

Inside Out
Animatie / Komedie, 2015
239 reacties

An Inspector Calls
Drama / Thriller, 2015
4 reacties

Kingsman: The Secret Service
Actie / Komedie, 2014
326 reacties

Mad Max: Fury Road
Actie / Avontuur, 2015
1.111 reacties

Skin
Biografie / Drama, 2018
29 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








