• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.713 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dracula Untold (2014)

Actie / Fantasy | 92 minuten
2,86 906 stemmen

Genre: Actie / Fantasy

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Japan

Geregisseerd door: Gary Shore

Met onder meer: Luke Evans, Dominic Cooper en Sarah Gadon

IMDb beoordeling: 6,2 (221.407)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 oktober 2014

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dracula Untold

"Every bloodline has a beginning."

De vijftiende eeuw. De jonge prins Vlad Tepes (Luke Evans) leidt samen met zijn gezin een gelukkig leven en heerst over een klein koninkrijk. Wanneer de door hem gevestigde vrede wordt bedreigd door een moordlustige sultan reist Vlad af naar de Broken Tooth berg, waar hij een oeroude tovenaar tegenkomt. De twee sluiten een deal, de prins krijgt de kracht en snelheid om zijn vijanden te vernietigen, maar zal daardoor een onstilbare dorst naar menselijk bloed hebben. Hij wordt daarbij de eerste vampier die de wereld ooit gezien heeft: Dracula.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lurtz

Lurtz

  • 105 berichten
  • 579 stemmen

Film gaat van de hak op de tak, alles lijkt ook maar snel afgeraffeld en de nodige clichés komen erin voor. Geen topper.


avatar van ME669

ME669

  • 35 berichten
  • 42 stemmen

Jammer, gemiste kans. De score hier is (voor mij) representatief voor de film. Geen hoogvlieger en in vlagen saai en vol clichés. Om een keer te kijken is het te doen, maar om hem nog eens te kijken zou zonde zijn van mijn tijd. Geen film die blijft “hangen”


avatar van De_Hollander

De_Hollander

  • 348 berichten
  • 372 stemmen

Saaie film, ik had me heel wat anders voorstelt.

Het was meer een simpele drama film. Letterlijk en figuurlijk.

Geen horror, geen spanning. Beetje actie. Weinig tot geen verhaal, weinig inhoud.

Sinds wanneer kunnen vampiers niet tegen zilver? Alleen weerwolven zijn er allergisch voor.

Voor mij kwam Dracula in deze film als een zachtaardige man over, een gevoels mens. Totaal anders zoals de geschiedenis les enz

Keer op keer vallen de laatste grotendeels films tegen.

Het lijkt wel of ze maar snel wat in elkaar zetten om het geld, en geen zin of tijd in het verhaal willen steken.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Deze Dracula verfilming heeft natuurlijk weinig tot niets te maken met genre Horror en is met name gericht op het genre Actie / Fantasy.

Het flauwe verhaal stelt eerlijk gezegd weinig voor en het verloop ervan is ook behoorlijk voorspelbaar en bevat de nodige clichés. Ondanks dat heb ik me er toch nog wel redelijk mee vermaakt en dat komt omdat ik het wel leuk vond hoe men in dit verhaal omging met de oorsprong van het personage Dracula en ook visueel (met name de effecten) zag het er allemaal nog wel aardig uit. Ook is het tempo behoorlijk hoog en gebeurt er voldoende. Dit in combinatie met de korte filmduur van 85 minuten, maakt het dat deze film zich nog enigszins lekker wegkijkt. Het einde vond ik overigens wel aardig.

De cast is helaas povertjes en Luke Evans in de rol van Vlad (oftewel Dracula) vond ik niet bepaald overtuigend. De rol van Dominic Cooper als de clichématige slechte sultan Mehmed was al helemaal belabberd en de rondborstige Sarah Gadon zorgt vooral voor het visuele aspect en deed dat best verdienstelijk.

Al met al leuk om eens gezien te hebben, maar zeker ook niet meer dan dat.


avatar van ipman-99

ipman-99

  • 1250 berichten
  • 0 stemmen

"Men don't fear swords. They fear monsters." ... " !!!

Heerlijke Dracula verfilming !!! 'Dracula Untold' is 'alweer' een verfilming

over het karakter Dracula. Ditmaal meer gericht op entertainment, popcorn

en spektakel. De CGI is duidelijk aanwezig en werd goed neergezet.

De cast met enkele opvallende namen leveren prima werk af.

Luke Evans en Dominic Cooper worden prima bijgestaan door

Sarah Gadon en Samantha Bark.

De locaties waren mooi gekozen en de kostuums waren netjes om in

deze film op te vallen. Het sfeertje was duister genoeg, maar zoals eerder

gezegd is de nadruk meer op spektakel gericht.

Anders dan de onlangs geziene serie met Jonathan Rhys Meyers in de hoofdrol,

maar bij beiden producties hoor je me zeker en vast niet klagen !


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

Een film die te pruimen was door beeld en geluid. Het verhaal was te simpel en afbraak op het origineel. Cast deed het redelijk, gelukkig was Charles Dance er ook bij, ben een fan van de man.

Maar het verhaal verslapt je concentratie naarmate de film vordert.

Echte inleving ontbeert het geheel waardoor het als een slap hapje overkomt. Veel gewauwel en gevechten maar een heerlijke story-lijn ontberend. Het gaf vaak een gevoel dat men alles van het origineel verhaal erin wilde proppen zonder er een geschikt moment voor uit te zoeken.

Misschien had dat met een heerlijk stuk horror opgelost kunnen worden. Als je bedenkt dat Vlad zich als een lichtflits kan verplaatsen was het voor hem niet moeilijk geweest om zijn rivaal zonder moeite te kunnen vermoorden. Tja......dan was alles natuurlijk wel snel afgelopen.

Rest mij 2.5** voor beeld en geluid te geven maar geef toe dat ik daar wel van genoten heb. Zoals vaak ook hier een jankend kind dat je tenen doet krommen.

Het lijkt erop dat een vervolg onvermijdelijk is.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3095 stemmen

Matig.

Als tussendoortje is dit avonturenspektakel nog net te doen, maar veel stelt het natuurlijk niet voor. Het drama is me wat te opdringerig en zo klef als wat en dat staat hoe langer hoe meer het avontuur in de weg.
Het einde doet me wat Devil's Advocate-achtig aan en de overgang vind ik ook wat vergezocht.

Luke Evans is een aardig acteur en houdt zich prima staande. Andere bijrollen zijn al veel flauwer, met die rare Dominic Cooper op kop - wat een slecht accent ook.

De spektakelwaarde wordt voornamelijk verzorgd door de CGI, die soms best aardig is - in de totaalshots bv. Andere computergeanimeerde zaken zoals bepaalde close-ups van vriend Vlad zijn al een heel stuk lelijker. De muziek etc. zijn zoals verwacht in dit soort films, maar voegt hier wel wat toe.

2,5


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

goofken schreef:

als je hier de meeste reacties moet volgen zou je geen enkele film moeten kijken ...

Reageer toch eens met normale beoordelingen en laat de mensen de kans om een leuke film te ' willen ' bekijken .

Ik had em heel graag hoog willen beoordelen, verwachtte er ook wel e.e.a. van, maar ik kom ook niet verder dan 1,5*. Sommige films vindt het merendeel van het stempubliek nu eenmaal matig tot slecht, en het is dan ook niet verwonderlijk dat deze film door sommige users als zodanig wordt beoordeeld.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

Zeer matige tot slechte film, die naarmate de speelduur vordert steeds minder op mijn aandacht kan rekenen. Het verhaal van Dracula is zeer interessant, de wijze waarop dat verhaal hier is neergezet niet. Een user op de vorige pagina schetste hoe een dergelijke film eruit had moeten zien: hard, realistisch en meedogenloos. In plaats daarvan is Dracula Untold verworden tot een tien in een dozijn-Hollywoodfilm met de nodige cliches. Ik vind Luke Evans een prima acteur (Hobbit pt.II en III), maar hier staat hij voor zijn volk als een soort protector tegen wil en dank, die in werkelijkheid enkel om zijn vrouw en zoontje geeft. Een en ander gaat gepaard met redelijk ongeloofwaardig sentiment (al vind ik het jongetje nog wel knap acteren voor zijn leeftijd) en een stel oninteressante actiescenes. Evans in een vleermuizenstorm zien veranderen en een heel leger door zien spitten, het maakte gewoon geen indruk. Pluspunt vond ik de prima opzwepende muziek, en het einde van de film. Het is jammer dat een acteur van het kaliber Charles Dance zich verlaagd heeft tot het niveau van deze film, maar de slotscene lijkt toch nog iets te beloven voor een eventuele (betere?) vervolgfilm.. De film duurt niet lang, sterker nog, hij is eigenlijk voorbij voor je er erg in hebt. Dit draagt mee bij het feit dat de karakterontwikkelingen tamelijk ongeloofwaardig zijn, en dat er geen ruimte is voor enige vorm van diepgang.
Af en toe wat goede muziek en een leuke scene hier en daar, daar moeten we het mee doen. Dat is bij lange na niet genoeg voor een goede beoordeling.
1,5*


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

parcivalis schreef:

Het verhaal van de authentieke figuur achter de fictieve dracula: Vlad Tepes is weergaloos. Het feit alleen al dat het hem als enige lukte om de oprukkende saracenen uit Europa te verjagen is uniek. Dat de historische Vlad een meedogenloze tiran was zou een uitdaging moeten zijn voor iedere scenarioschrijver maar Hollywood maakt er zoals gebruikelijk weer een hamburger van die iedereen lekker moet vinden.

In Dracula untold moet Vlad natuurlijk een held zijn. Een flapdrol die met zijn 'Amerikaanse' gezinnetje in een soort LOTR-cathedraal woont als een 'protector of the innocent.'

En daar gaat de hele film meteen de mist in. In plaats van dat ik me mag verlustigen aan een meedogenloze man en me mag schamen dat ik af en toe zelfs sympathie voor hem voel zit ik weer naar zo'n goedgekapte American dream te kijken. Protector of the innocent. Yeah. Sure. De echte Vlad nodigde met kerst alle armen uit voor een groot banket en toen iedereen aan het eten was stak hij de boel in de fik. Er was maar een reden waarom hij de turken versloeg en dat was omdat hij nog wreder was dan zij.

Het verhaal van het 'palenbos' smeekt bijna om een goede verfilming. De turken die 's nachts door het bos rijden, totdat ze hun toortsen omhoog houden en zien dat het helemaal geen bos is maar 20.000 (!) gespietste lijken van hun eigen troepen.

Ik had willen zien hoe dat spietsen in zijn werk ging. De turken waren er meesters in en gebruikten soms stompe punten waardoor de doodsstrijd met dagen kon worden verlengd.

Niets van dat alles in deze slappe Disneyfilm.

Vlad de huisvader roept de hulp in van een plaatselijke vampier en wordt een soort, hoe kan het ook anders, superheld (gaap) die de boze slechterikken met zijn superpowers verdrijft.

Dracula untold is het staaltje ongeloofwaardige geschiedvervalsing dat je van Hollywood kunt verwachten. Het zoveelste partijtje duurbetaalde edelkitsch waarbij een overkill aan vormgeving het ontbreken van een goed verhaal niet kan verdoezelen.

Het had beter untold kunnen blijven.

Meer over Vlad: http://www.donlinke.com/drakula/vlad.htm

Alhoewel je vrij weinig opmerkt over de film zelf (en ik je stem van 0,5 dus ook wel enigszins overtrokken vind), schets je een interessant beeld van hoe de film eruit had kunnen (of moeten) zien. Ik kan me zo indenken dat ik een dergelijke film stukken meer had gewaardeerd


avatar van Dejive

Dejive

  • 40 berichten
  • 62 stemmen

Snap de negatieve comments niet. Het is geen wereldfilm, maar heb me meer dan vermaakt met deze film.

Smaken verschillen nu eenmaal. Ik houdt hier wel van, grafisch mooi, keer een ander verhaal.

Kan niet wachten op het volgend deeltje. Prima film wat mij betreft.

Heb al wel geleerd dat je op moviemeter niet op cijfers en andere mensen af moet gaan.

Een ieder heeft toch zijn eigen mening.

Zelfs de beste films die er zijn krijgen van weer anderen nog een slechte cijfer omdat het niet het soort film is wat die persoon had verwacht.

Prima allemaal, iedereen moet lekker zijn eigen mening geven uiteraard, maar trek vooral je eigen conclusie en trek je niet teveel aan van mijn mening of van een ander.


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

Dejive schreef:

Snap de negatieve comments niet. Het is geen wereldfilm, maar heb me meer dan vermaakt met deze film.

Smaken verschillen nu eenmaal. Ik houdt hier wel van, grafisch mooi, keer een ander verhaal.

Kan niet wachten op het volgend deeltje. Prima film wat mij betreft.

Sterker nog , ik vind Dracula Untold (2014) 1 van de beste films van 2014 ...


avatar van ribas123

ribas123

  • 149 berichten
  • 254 stemmen

Heeeeerlijke film hoor. Ik heb er van genoten. Is niet de meeste diepe verhaal maar dat hoeft niet altijd. Soms wil ik gewoon zonder na te denken een film kijken. Tuurlijk zijn er cliche momentjes maar ze irriteren niet.


avatar van Smugmarty

Smugmarty

  • 442 berichten
  • 239 stemmen

Heerlijke Dracula verfilming....met een sterke rol van Luke Evans. Wat kan deze man overtuigend zijn rol als getergde prins, man en vader neerzetten.

Ik heb de film gekeken op een 42" Samsung en heb geen moment de CGI tekort vinden schieten, sterker nog Hobbit materiaal! Ik kan natuurlijk niet oordelen over datzelfde op een bioscoopscherm maar betwist de kritiek.

Grappig was voor mij de haardracht van de Turkse tegenspeler een mooi 21 eeuws opscheertje: )

Ik kan niet wachten op een eventueel (maar zeker te verwachten) tweede deel.

Top.


avatar van Smugmarty

Smugmarty

  • 442 berichten
  • 239 stemmen

Interessant artikel..! Met dit in ogenschouw had het verhaal inderdaad wat minder Disney gekund. Gelukkig staat niets een volledig nieuwe verfilming in de weg


avatar van ricone

ricone

  • 256 berichten
  • 256 stemmen

prima film, het kijken waard, het eerste deel vind ik het sterkste, met name de grot scene!


avatar van Dandeman

Dandeman

  • 42 berichten
  • 194 stemmen

Ik vond het een heel aardig filmpje. Geen moment het idee gehad dat de film een andere wending moest nemen. Wel is e.e.a wat voorspelbaar, maar gezien het thema lijkt me dat niet te vermijden.


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

Nog eens herzien. Goede film in een historische setting die niet zo vaak aan bod komt, met name de strijd van de Oost-Europese volkeren tegen de Turkse invasie in de Balkan. Luke Evans speelt de rol voortreffelijk. Hij heeft een vorstelijke uitstraling en de chemie met zijn familie was geloofwaardig. Kostuums waren prachtig, dat drakenharnas of gouden harnas van Mehmet. Actie was soms wat te onoverzichtelijk vooral in het begin (bv. bij het 1 tegen 1000 gevecht). De gaves van Dracula waren goed verfilmd, soort x-ray vision of veranderen in een vleermuizenwolk. Einde was ook subliem, het eindgevecht tussen Vlad en Mehmet in de tent vol zilver of hoe Vlad zijn vampier-onderdanen bloostelt aan zonlicht om zijn zoon te redden..
Goede start voor Universal. Hoop dat we Evans meer films als Dracula zien spelen.


avatar van duffs

duffs

  • 222 berichten
  • 193 stemmen

vrij nietszegget maar een leuke wegkijker met wat mooie special effects een 5 je van mij


avatar van ikhebsmaak

ikhebsmaak

  • 28 berichten
  • 24 stemmen

Hoewel de verhaallijn wat diepgang mist, is dit zeker geen slechte film. Grafisch is alles zeer mooi gedaan. Natuurlijk moet dit wel je genre zijn.

Uiteraard is er voldoende op aan te merken, maar er zijn geen grote missers gemaakt.

Historisch klopt er geen zak van, maar dat interesseert me in dit genre niet zo.

Het is sowieso zeer onwaarschijnlijk dat je je staande kunt houden tegen meer dan vijf beroepssoldaten. Maar zou iedere film die dergelijke wetten overtreedt geweerd worden van het scherm, dan blijft er bar weinig over...


avatar van Renevanvliet1988

Renevanvliet1988

  • 137 berichten
  • 169 stemmen

De film word hier matig gerankt, ik heb toch wel het idee gehad dat ik naar een redelijke film heb zitten kijken. Die Luke Evans houd de film wel staande moet ik zeggen, wat heeft die man een uitstraling.


avatar van Barry83

Barry83

  • 714 berichten
  • 698 stemmen

Leuk om een keer te zien te hebben maar over het algemeen is het allemaal vrij rommelig en matig.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Dracula Untold

Een film waar ik toch echt wel meer van had verwacht. Ik kwam erg moeilijk door het begin heen, wanneer hij bij die vampier was geweest begon ik me wat meer te betrekken tot te de film. Maar dan kwam het denk ik meer door de actie scenes. Die althans ook vaak werden afgeraffeld waarna je een of onlogisch eind kreeg, of een pats, boem einde. Dus dat het van het 1 naar het ander gaat. Zonde! Daar hadden ze veeel meer uit kunnen halen als je het mij vraagt. Toch vond ik de actie scenes af en toe wel aardig. Maar goed.. De enigste echte scene die ik wel chill vond was... die scene dat hij zijn zoon ging redden..

Luke Evans speelde de rol van Vlad aardig, ik denk dat ik hem toch de enigste betere acteur vond in de film. Van een schreeuwlelijk kind tot aan een griezelige vampier was het wel minder.

Kwa verhaal was de film wel te doen. Kwa concept was te doen maar, normaal gesproken vind ik dit soort films wel vet. Die ridder achtige oorlogen met zwaardvechten. Hier werd het dus gecombineerd met een Dracula en dat is wel even wennen. Leuk om een keertje te kijken, maar slechter dan ik had verwacht.. Jammer!

2.0*


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Geen slechte film, en buiten de aanwezige cliches zelfs vrij vermakelijk. De sfeer zit er prima in, visueel ziet het er onderhoudend uit, en de score is prima. Acteerwerk ging er ook ruim mee door. 3 Sterren.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7005 berichten
  • 9790 stemmen

De ontstaansgeschiedenis van meneer Dracula blijkt weinig boeiend in dit groots opgezet maar uiteindelijk niet meer dan middelmatig epos, duidelijk gemodelleerd naar de esthetiek van Game Of Thrones. Spektakel genoeg, al dan niet digitaal, en alles ziet er netjes verzorgd uit, maar cast, dialogen en regie zijn erg vlak. Aleen Charles Dance, als wegkwijnende, eeuwenlang in een grot opgesloten vampier, weet enige indruk te maken.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Puike speciale effecten, de vertolkingen redelijk, maar het verhaal is maar zwak, daar had ik toch op meer gehoopt in deze Dracula film.

Kortom: redelijke film, maar het verhaal is te zwak om er een topper van te maken.


avatar van Mlis

Mlis

  • 214 berichten
  • 188 stemmen

Geen topper, maar wel vermakelijk. Ik vond het vooral interessant om eens een film over Dracula te zien over hoe hij zo geworden is. Ook wordt hij altijd neergezet als de slechterik, nu heb ik respect voor hem. Goede acteur is Luke Evans, ik wil hem graag vaker zien. Ik hoop op een deel 2.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1380 berichten
  • 1414 stemmen

Sluit me aan bij Mlis, geen top film maar Beter dan het gemiddelde, de film had nog beter iets langer geduurd en nog meer op de persoon voor de transformatie kunnen inspelen.


Na alle negatieve comments ging ik er maar even goed voor zitten!

Ik vind het een uitstekende film met een leuk maar simpel verhaal die lekker weg kijkt.

Je moet niet de vergelijking maken met de andere uit het dracula genre..

Deze film staat geheel op zichzelf.

Grafisch was het fenomenaal en het open einde maakt mij zeer nieuwsgierig naar het vervolg!

de actie scenes zijn geweldig en goed in beeld gebracht.

En de scene met de vrije val van vlad zijn vrouw is een prachtige scene mooi in beeld gebracht.

Het acteer werk is goed te noemen vooral vlad de spieser steekt er boven uit!

Meer dan vermakelijk en zeer mooi gefilmd!

Hopelijk op naar deel 2!!


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

Dracula untold moet (uiteindelijk toch) de start zijn voor het Monster-universum en hoewel de start niet echt veelbelovend is, vind ik na het zien van deze film het idee zo slecht nog niet. De film is zeker geen pure bagger maar met hoe ze dracula wouden neerzetten had er toch meer in deze film gezeten. Misschien eerst beginnen met enkele goeie punten aan de film. Ten eerste is er Luke Evans die zijn rol wel meer dan degelijk neerzet en de film de hele tijd zonder moeite kan dragen. Ook vind ik dat er mits het best beperkte budget ($50 miljoen is niet echt overdreven voor een blockbuster) nog degelijk werk is afgeleverd qua locaties en effects. Maar dan hebben we het best wel een beetje gehad. De film start op zich nog veelbelovend, vooral omdat de makers dracula echt wel willen uitdiepen als personage en er genoeg gelaagdheid aan wouden geven om hem uiteindelijk toch als een soort (anti-)held te laten fungeren. maar al snel merk je dat deze film niet het leuke actieblockbustertje is dat ik had verhoopt, want op een horrorfilm had ik helemaal niet gerekend. de film is eerder een soort drama maar met het verhaaltje dat ze dan niet goed uitwerken bied dat eigenlijk te weinig en proberen ze te veel zaken lang te rekken en te herhalen. De actie is amper aanwezig en is belachelijk slecht in beeld gebracht. Waar die regisseur met zijn gedachte zat om zo actiescènes te filmen is mij nog steeds een raadsel. Wat er mij dus toe leid dat ik denk dat deze film dik 20 minuten langer had moeten duren (nu ga je zeggen: nog langer????).. ja nog langer. moest de film een kleine 2u duren, ze de basislijn van dracula behouden die ze in deze film gebruiken maar afwisselden met grotere, langere, entertainende en goed in beeld gebrachte actiescènes, dan had deze film een betere balans kunnen brengen tussen actie en drama, en had het simpele verhaallijntje in meer aktes kunnen verdeeld worden en zodus minder saai. Dan had Dracula misschien nog geen superfilm geworden maar in mijn ogen wel een meer dan degelijke start voor een nieuw universum.

Anderzijds wil ik wel meer van het personage van Evans zien want ik vond die écht goed als Dracula.

Kort:

Een matig maar best vermakelijke start van het monster-universum. een film die je vooral met lage verwachtingen moet bekijken.