• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.045 films
  • 12.274 series
  • 34.085 seizoenen
  • 649.230 acteurs
  • 199.277 gebruikers
  • 9.390.394 stemmen
Avatar
 
Een foto van Margot Robbie in Barbie.
Foto: © Warner Bros.

Een foto van Margot Robbie in Barbie.
Foto: © Warner Bros.

Iedereen kijkt natuurlijk reikhalzend uit naar de aankomende Barbie-film van Margot Robbie en Greta Gerwig, maar mensen in Vietnam die de knalroze film over de Mattel-pop graag willen zien lijken vooralsnog pech te hebben. De film is namelijk verboden in het land in Zuidoost-Azië. Dit vanwege een scène waarin een kaart te zien is met daarop een omstreden grens die door China gebruikt wordt om grote delen van de Zuid-Chinese Zee te claimen en ook enkel door China erkend wordt, zo meldden staatsmedia maandag.

Barbie zou eigenlijk op 21 juli in de Vietnamese bioscopen moeten verschijnen, maar is door de regering nu verboden vanwege een scene met een kaart waarop een omstreden grens wordt weergegeven die eigenlijk enkel door China wordt erkend. Het gaat om de omstreden U-vormige nine-dash line. Deze wordt gebruikt op Chinese kaarten om grote grondstofrijke delen van de Zuid-Chinese Zee te claimen. Dit omvat ook delen van de zee die Vietnam beschouwt als liggend binnen de grenzen van hun territorium en waar het ook olieconcessies heeft toegekend. 

De nine-dash line

De door de staat gerunde krant Tuoi Tre bracht het bericht dat Barbie niet meer zal verschijnen in het land: "We verlenen geen licentie voor de release van de Amerikaanse film Barbie in Vietnam omdat deze het aanstootgevende beeld van de nine-dash line bevat", zo meldde de krant, daarbij verwijzend naar Vi Kien Thanh, hoofd van het Department of Cinema, een Vietnamese overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor licenties en de censurering van buitenlandse films. Barbie is overigens niet de eerste film die in Vietnam is verbannen. In 2019 werd de animatiefilm Abominable van Dreamworks al verboden en vorig jaar werd Uncharted, met Tom Holland en Mark Wahlberg, ook op de zwarte lijst gezet in het land, allemaal met dezelfde reden als nu bij Barbie.

Warner Bros., de studio achter Barbie, heeft nog niet gereageerd op de situatie. Vietnam en China hebben al lang overlappende territoriale aanspraken op een potentieel energierijk stuk in de Zuid-Chinese Zee. Het Zuidoost-Aziatische land heeft Chinese schepen herhaaldelijk beschuldigd van het schenden van de soevereiniteit.

Barbie is hier in Nederland gewoon vanaf 19 juli te zien in de bioscoop. Hieronder is de trailer te bekijken. 

Reacties (2)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Joy4ever

Joy4ever

  • 4621 berichten
  • 1842 stemmen

Terecht.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3295 berichten
  • 1431 stemmen

Absoluut helemaal terecht, inderdaad....