Elizabeth Olsen, die Wanda Maximoff/Scarlet Witch speelt, is al een hoofdrolspeler in het Marvel Cinematic Universe sinds haar eerste rol in Captain America: The Winter Soldier. Haar personage verscheen daarna in vijf andere MCU-films, met als meest recenteDoctor Strange in the Multiverse of Madnessen heeft ook in haar eigen televisieserie WandaVision mogen spelen. Hoewel ze dus in dit stadium behoorlijk goed bekend is met Marvel en hoe alles in zijn werk gaat bij de films van de studio, vindt Olsen het filmen van Marvel-films eigenlijk behoorlijk 'gênant'.
"Het is heel gênant om dit soort dingen op te nemen, want het voelt alsof de hele wereld afhangt van dat jij dat doet", zo vertelde ze tegenover Variety.Olsen doelde hiermee vooral op de emotionele scene met de dood van Vision, gespeeld door Paul Bettany, in Avengers: Infinity War uit 2018. Ze legde uit: "Toen het voorbij was, was het een enorme opluchting voor mij. Ik herinner me nog dat ik daarna de rest van de dag giecheling was, terwijl Josh Brolin zijn helm op had. En ik weet het niet. Deze films zijn eigenlijk heel erg silly, maar je moet je je heel serieus een ongeluk acteren om ze echt te laten werken.
De sterfscène van Vision
Op de vraag waarom ze zich schaamde voor het filmen van de sterfscène van Vision, legde Olsen uit dat een hele vreemde ervaring is, omdat bij Marvel-films vaak veel met CGI en green screens wordt gewerkt. Dus bijvoorbeeld de magische energie die Scarlet Witch gebruikt, wordt allemaal later pas toegevoegd, wat het opnemen van een dergelijke scene ongemakkelijk maakt. "Ugh, ik doe dit in het openbaar," zei Olsen lachend terwijl ze de bewegingen maakte die haar personage gebruikt om de energiestralen uit haar handen te schieten. "Maar je hebt één hand die iets met energie stopt. En dan heb je een andere hand die een nep-ding uit zijn gestippelde gezicht haalt. En het is pijnlijk en emotioneel. Het is gewoon allemaal zo silly. Er zijn veel gekke dingen. Ik zou altijd willen dat ze op een dag gewoon een versie van de film uitbrengen zonder speciale effecten, want dan begrijp je hoe belachelijk het voelt. En hoe spectaculair veel werk er nodig is om deze films te maken."
Absoluut. Scorsese is overigens niet de enige die dit vindt.
Het zijn slaapverwekkend saaie films. De voorspelbaarheid is tenenkrommend; je weet vanaf de allereerste scène al precies hoe het verhaal zich zal ontvouwen, veel meer dan bij andere films.
Maar goed, het scoort. Dus we zullen voorlopig nog wel even overspoeld worden met dit soort stompzinnige films. Gelukkig heb ik de keuze om er niet naar te hoeven kijken.
Begrijp al die lof voor al die Marvel content ook niet, op een uitzondering na is elke fillm zo formule achtig in elkaar gezet en dat gecombineerd met een overkill aan cgi en special effects krijg ik persoonlijk het idee dat elke film in dezelfde gymzaal .... euuhn filmset is opgenomen en waarbij elke vorm van spanning ontbreekt.
Reacties (3)