• 15.977 nieuwsartikelen
  • 179.040 films
  • 12.273 series
  • 34.082 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.150 stemmen
Avatar
 
Een deel van mijn Blu-ray verzameling
Foto: © Flip Dynko

Het einde van fysieke media: Hoe kijken we daar tegenaan?

Een deel van mijn Blu-ray verzameling
Foto: © Flip Dynko

Het zal voor de meesten wel al een tijdje geleden zijn sinds ze voor het laatst in een videotheek zijn geweest – zeker omdat er nog maar een handjevol van deze zaken over zijn. En na de bioscoop is het wachten totdat die ene nieuwe film waar je zo weg van bent beschikbaar is om thuis te bekijken... via je favoriete streamingdienst. Of koop jij nog schijfjes? En zo ja, hoelang kun je dat nog volhouden?

Natuurlijk, tijden veranderen, dat kunnen we niet meer tegenhouden. Waar je eerder een film op rol moest hebben, plus een projector om die in huiselijke kring te kunnen vertonen, konden we vanaf de jaren tachtig niet meer om de VHS-band heen, die het Betamaxformaat terzijde wist te schuiven. Later werden de zwarte tapes bijgestaan door LaserDisc, en uiteindelijk overgenomen door de opvolger van die laatste, de DVD. Na een nieuwe oorlog, ditmaal tussen twee high definition-formaten moest de HD-DVD het onderspit delven tegen de Blu-ray.

Lees ook: 'Eerste seizoen Fallout is helemaal niks vergeleken met wat eraan komt!'

Daarvan verscheen ook weer een upgrade, de huidige 4k Ultra HD Blu-ray, die wel vier keer scherper is dan zijn voorganger. Het is een met uitsterven bedreigde soort, de laatste der Mohicanen. Fysieke media stevenen gezamenlijk af op een onmetelijke afgrond. Grote bedrijven zoals LG kondigen aan te stoppen met de productie van Blu-rayspelers. Concurrenten Sony en Panasonic blijven de apparaten aanbieden, maar er zijn de afgelopen jaren geen modellen meer bijgekomen. Logisch ook; de opmars van streaming is gewoonweg niet te stuiten.

Is dat nou vooruitgang waarbij we ons neer dienen te leggen of moeten we knokken om fysieke media te behouden? We bekijken de zaak van meerdere kanten.

De zaken op hun beloop laten

We moeten gewoon verder. Vooruitgang houd je niet tegen. Het gemak dient de mens en streaming is daar op dit moment het grootste voorbeeld van. Al die schijfjes in hun hoesjes – of nog erger, VHS-banden! – nemen alleen maar ruimte in. Die kun je nu anders besteden. Ga je verhuizen, dan heb je veel minder in te pakken als je al je media digitaal houdt. Literatuur, muziek, audiovisueel entertainment; pluk het van het web wanneer je wilt en geniet van het resultaat van al dat ontspullen.

Je hebt een veel beter overzicht van alle kosten wanneer je puur voor streaming kiest. Daarvoor betaal je immers een vast bedrag per maand en je bent niet meer bakken met geld kwijt aan home video producten waarvoor je geen extra kasten meer hoeft te kopen of bouwen, die bovendien alleen maar stof staan te vangen. En mocht je toch willen kopen, dan kun je dat eenvoudig digitaal doen, vaak nog voor een veel lager bedrag ook. Ben je toch echt rouwig dat je van beeld- en geluidsdragers afstand moet doen? Niet getreurd, die maken wellicht ooit nog een comeback. Dat gebeurde met de langspeelplaat immers ook.

Er gaat niks boven een schijf!

Het gemak van streaming is absoluut ontegenzeggelijk. Maar het oog en oor willen ook wat! Beeld- en geluidskwaliteit van fysieke media zijn nou eenmaal vele malen hoger dan een Netflix of Prime Video je kan aanbieden. Daar komt nog bij dat veranderende tijden ook betekenen dat films en series worden aangepast aan wat heden ten dage sociaal acceptabel is. Op DVD's en Blu-rays vind je veelal nog de versies van films en shows zoals ze bedoeld zijn. Datzelfde geldt voor tapes.

Schijven hebben ook nog eens digitale extra's met achtergrondinformatie. Veel filmliefhebbers vinden deze interviews, promo's, featurettes en documentaires machtig interessant. Fysieke bonussen in de vorm van stickers, fotokaarten, posters en andere memorabilia moet je ook niet vergeten. Wil je toch van een deel van je collectie af? Dan kun je die gewoon doorverkopen. En door te budgetteren geef je nooit te veel geld uit. Jazeker, fysieke media nemen veel plek in je woning in. Maar het is toch ook mooi om naar te kijken? En bovendien bezit je banden en schijven onherroepelijk; digitaal koop je slechts een licentie aan, die in principe kan worden ingetrokken door de aanbieder.

Uiteraard zijn we razend benieuwd naar jouw mening. Welke argumenten zijn voor jou het meest steekhoudend voor jouw keuze? Staan die van jou überhaupt in dit artikel? Laat het gerust weten in de comments!

Poll: Fysieke media: blijvertje of verleden tijd?

Reacties (121)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Ik kijk vrijwel alleen nog maar via fysieke media. Er ligt veeeel te veel ongezien op de planken. Ik kan genieten van mooie cover art en het fysiek hebben van een film. Vooral nu boutique labels prachtige uitgaves uitbrengen van obscure films die in mijn straatje passen.

In Nederland is het qua echt fysiek kopen in de winkel helaas huilen met de pet op. Boekenvoordeel heeft een (kleiner wordend) assortiment waar je nog wel terecht kan voor de nieuwe releases. MediaMarkt moet je qua vestiging geluk hebben. De een heeft een goed aanbod, de ander heeft letterlijk niks meer. En verder ben je aangewezen op een zaak als CEX.

Als ik een keer in de zoveel tijd in Frankrijk of Engeland ben kijk je je ogen uit. Heel veel winkels die sowieso wel wat schappen met blurays hebben, en ook veel grote speciaal zaken met prachtige uitgaves. En fysiek door zo'n winkel lopen en met een tas naar buiten lopen blijft leuker dan het online bestellen vind ik. Al ben je in Nederland dus grotendeels aangewezen op online aankopen, vooral voor import blurays.

Maar fysieke media blijft voor mij de way to go. Kunnen kijken wanneer je wilt. Niet afhankelijk van wanneer de ene dienst de film er weer af gooit en je hem maar weer ergens anders moet zoeken. Plus de Kick van het vinden en hebben van pareltjes.


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9365 berichten
  • 3286 stemmen

Ik koop nog steeds BluRays of eventueel DVD's (als er geen BR is) van films die ik graag wil hebben. Vaak vanuit het buitenland omdat in Nederland nog schandalig weinig wordt uitgebracht op BluRay. Ik koop ze omdat ik ze wil kijken wanneer ik wil en niet wanneer een streamingsdienst besluit ze in hun aanbod op te nemen, waar vaak ook nog een ingekorte versie te zien is. En de interviews, commentaar van de regisseur, deleted scenes etc. zijn dingen die altijd leuk zijn als ze op de schijf zijn opgenomen.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3295 berichten
  • 1431 stemmen

Ik heb nog zeer veel videobanden, en dvd,s. Vooruitgang is natuurlijk makkelijk, maar voor mij was dit niet nodig. Hoe heerlijk is het om films in een open kast te hebben, en na jaren nog eens te bekijken. Moet er wel bijzeggen dat ik naast mijn verzameling nog drie streamingsdiensten heb, omdat het meeste niet meer anders kan bekeken worden!

Ook gewoon vroeger in het weekend, eerst naar de videotheek en dan later naar de platenzaak. Dat was de start van een heerlijk weekend voor mij....


avatar van Stephan123

Stephan123

  • 236 berichten
  • 1240 stemmen

Ik koop geen blu-rays meer, als ik een film wil kopen doe ik dat op Pathe Thuis. Heb een kast vol met Blu-rays , dvds en heb nog een blu-ray speler. Maar de laatste keer dat ik een blu-ray heb afgespeeld is meer dan een jaar geleden.


avatar van Moviestar1979

Moviestar1979

  • 1671 berichten
  • 975 stemmen

Ik blijf nog steeds trouw aan DVD en Blu-ray. Ik vind met name de vele extra's leuk, en vooral nu verschijnen er vaak jubileumedities met nog nooit eerder vertoond beeldmateriaal. Tevens blijft het m'n hobby interessant houden om zeldzame exemplaren te bemachtigen.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24244 berichten
  • 13426 stemmen

Ik voel nostalgie bij jordandejong’s bericht, en ik snap de aantrekkingskracht. Voor mij zelf is die alleen met het verstrijken van de tijd alleen echt iets van het verleden geworden.

Lange tijd had ik een grote vhs collectie, en daarna een behoorlijke dvd en blu-ray collectie. Ik heb die jarenlang met grote liefde en trots gesorteerd, uitgebreid, herschikt en prominent tentoongesteld in mijn huis. Ik was dol op alle extra’s en herkeek mijn collectie voortdurend. Maar ik speelde steeds minder vaak af; het was gedoe met de schijf zoeken, unskippable reclames, en de 480p resolutie van dvd vond ik ook ondermaats. Ik herkeek steeds minder en toen ik zelfs 2 gieg 1080p ritjes boven mijn eigen dvd collectie begon te prefereren, is vrijwel alles naar een MM-user gegaan voor een habbekrats, een jaar of tien geleden. Zelfs de kringloop wilde het niet overnemen. En sindsdien vermijd ik fysiek eigenaar zijn van films actief.

Tegenwoordig kijk ik primair van mijn Plex server die ik zelf aanvul met betaalde pindakaasdiensten van nieuwsgroepen en private torrent trackers, en daarnaast heb ik legaal Netflix, Disney+, HBO, SkyShowtime, Prime, Mubi, Videoland, YouTube Premium en soms Apple TV+. Ik kan op een zeldzaam incident na alles zien dat ik wil zien binnen een paar minuten en ben niet afhankelijk van streamingdiensten, dus daar is een fysieke collectie niet noodzakelijk voor.

Toevallig heb ik laatst tweedehands een dvd gekocht van iets dat ik PERSÉ wilde zien, maar nergens was te vinden. Dat doe ik dan met enig chagrijn en daarna gaat die dvd ook de deur weer uit (tenzij het fenomenaal is, uiteraard). Los van de geweldige bitrate van BR en de extra’s: de tijd van genieten van kasten vol collectie is voor mij verleden tijd. Wel zou ik het jammer vinden als de optie voor anderen verdwijnt, legaal eigenaar zijn van je media (in plaats van een licentie die ingetrokken kan worden) zou toch wel een beschikbare optie moeten zijn. Ik heb er zelf vroeger erg van genoten.

Persoonlijk kijk ik uit naar de tijd dat de kleine wat ouder is en Miss Milton en ik weer veel naar de bios kunnen. Vroeger hadden we bovenop al die streamingdiensten Pathé Unlimited en Cineville, maar dat kan met een ukkepuk niet meer uit.

Voor de rest hoop ik dat DVD en Blu-ray nog even blijven, en filmliefhebbers hun hart op kunnen halen aan al het moois dat er is. Zolang het maar niet bij mij in de kast hoeft te staan


avatar van mrklm

mrklm

  • 11557 berichten
  • 9996 stemmen

Er zijn te veel streamingsdiensten en het aanbod is te beperkt. Het gros van de films in mijn DVD-collectie is hier niet of slechts kortstondig te vinden. Ik laat streamingsdiensten niet bepalen wanneer ik mijn favoriete films kijk en al helemaal niet tegen betaling.

Heb recentelijk nog een nieuwe speler gekocht, waarschijnlijk ga ik nog een exemplaar inslaan voor de spelers uit de roulatie gaan.


avatar van Petina

Petina

  • 675 berichten
  • 2831 stemmen

Ik heb nog steeds een paar kasten van de IKEA (Billy???? ) vol met VHS , dvd en Blu-ray films en die gaan echt niet weg.

Tevens valt er op een ander gebied ook wel wat te scoren.


avatar van Sunspot

Sunspot

  • 562 berichten
  • 113 stemmen

Zo, dat is wel even geleden dat ik dvd heb gekocht. Wel laats weer eens Hercules serie uit kast getrokken, was weer leuk!

Ach, het was leuk toen er nog geen streaming was, lekker in de winkel halen, lekker iets in je hand en onderweg naar huis, uitpakken en erin! Vooral wanneer er lekker veel extra's bij zaten, dat was helemaal top.

Videotheken, zo dat was volgens mij voor het laatst 2009 of zo, abbo altijd gehad. Samen rondkijken in de shop en kiezen maar en hopen dat het goed was thuis.

Wat ik meer mis is de ervaring vooral van het kopen en huren, je ging erop uit en er waren altijd wel verassingen te vinden. Maar die tijd is over, nu is het streaming vooral.


avatar van Basto

Basto

  • 12039 berichten
  • 7433 stemmen

Heb meer dan 4000 films in de kast staan. Ik koop maandelijks nog voor honderden euro’s blu rays en 4k’s. Is op het eerste gezicht wellicht duurder dan streaming, maar schijn bedriegt. Speciale edities en films buiten de mainstream behouden hun waarde. Sterker nog eenmaal oop kun je ze, mocht je dat willen zelfs voor meer verkopen. (Dat doe ik dus wel als ik een blu ray upgrade naar 4k)

Dus naast het voordeel dat ik al mijn favoriete filns binnen handbereik heb, is het ook een mooie belegging.

Verder staat het gross van wat ik kijk helemaal nietbop streamingdiensten. Kwaliteit van streaming laat ook te wensen over tov 4k en blu ray.

Lang leve fysiek.


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9875 berichten
  • 1430 stemmen

19 van de 20 van wat ik zie is in het filmhuis.

Heel af en toe iets in de VUE, of van mijn eigen stapel DVD's.

De meeste van die DVD's heb ik een paar maanden geleden nog proberen te verkopen, maar daar liep ook iedereen aan voorbij.

Ik laat het maar zo. Heb ik nog iets voor als ik echt trek heb.


avatar van Gehenna

Gehenna

  • 658 berichten
  • 6735 stemmen

Ik ben een early adopter zoals dat heet van alle fysieke media sinds de DVD. Ik kocht toen in 1999 een veel te dure Sony DVD speler, die ik wonderwel nog steeds heb - deed het nog toen hij uit mijn HT setup ging - waar ik een voucher bij kreeg voor 6 DVD's.

Mijn vader had toen een "enorme" VHS collectie van zo'n 800 titels maar DVD was zo'n vooruitgang, zulk stabiel beeld dat was ongekend en zuiver geluid. De eerste DVD die ik keek was Blade een RCV uitgave toen, op mijn Grundig breedbeeld van 72cm. waanzinnige ervaring.

Rond 2007 stapte ik in het HD tijdperk, na afwegingen maken koos ik voor HD-DVD omdat het regiovrij was en volledig uitontwikkeld, Blu-ray had nog kinderziektes en de spelers waren nog maar BD profile 1.0. De eerste titel die ik keek op dat medium was The Bourne Supremacy op mijn 42" LG HD Ready Plasma. Weer keek ik mijn ogen uit en ging als een malle meer titels op HD-DVD kopen.

Het jaar erop begin 2008 kocht ik een PS3 en de eerste Blu-ray die ik erbij kocht was 28 Weeks Later, omdat ik al HD gewend was werd ik niet meteen overweldigd maar was ik al wel zeker dat ik niets meer op DVD ging kopen. Volgens mij volgde een jaar later een 50" Full HD Panasonic Plasma en een Pioneer BDP LX50 standalone Blu-ray speler, de verslaving werd alleen maar erger.

September 2013 kwam Netflix in Nederland en als je je had aangemeld om Beta tester te zijn - wat ik gedaan had - kon je vanaf Augustus al los, de eerste titel die ik keek was de documentaire Beats Rhymes & Life: The Travels of a Tribe Called Quest het was allemaal wel reuze gemakkelijk en de kwaliteit was adequaat. Ik heb bijna 10 jaar onafgebroken een abo op Netflix gehad, ik heb opgezegd omdat ze tijdens de pandemie de kwaliteit - dus de bitrate - bewust hebben verlaagd en zelfs al had je het dure 4k abonnement had je vooral in donkere scenes heel veel artifacts, ik ben door HD en later UHD erg verwend dat geef ik toe, maar de verlaging van de bitrate en het later niet weer terug omhoog brengen toen de pandemie op zijn einde liep maar wel de prijs blijven verhogen was voor mij de druppel. Doei Netflix!

In 2018 maakte ik de stap naar Ultra High Definition Blu-ray oftewel 4K, ik kocht toen een Sony UBP-X800 waar ik de UHD Blade Runner 2049 gratis bij kreeg, maar het was Interstellar wat de eerste UHD was die ik keek en dat was op een 55" LG OLED C7. Voor mij was het toen al duidelijk, UHD wordt echt het definitieve medium. HDR is zo'n gamechanger en het is superscherp. Nee, geloof me, ik heb álle streamingdiensten gehad en zelfs Sony Pictures Core of Apple TV wat echt de beste streamingdiensten zijn qua kwaliteit - of je moet een peperduur Kaleidescape systeem hebben waar je alles kunt downloaden op de server en het op die manier kijkt, kan niet tippen aan een echte UHD schijf.

Het is 4K UHD wat ervoor zorgde dat ik snel weer upgrade naar een 65'' LG OLED G2 en een Panasonic DP-UB820 (in de Benelux is het de 824), ik heb een gigantische backlog die wekelijks groter word want er komt steeds iets uit wat ik wil hebben, ik moet wel zeggen dat ik ook erg veel upgrade van DVD, HD-DVD en Blu-ray naar UHD, dus dan heb ik betreffende titel al gezien maar in mindere kwaliteit.

Ook koop ik sommige titels relatief goedkoop op de Amerikaanse Microsoft Store - door gunstig aan XBOX cadeaukaarten te komen betaal ik gemiddeld €78-82 voor een $100 giftcard, gebruik een VPN en dan op de dinsdagen struim ik dan de nieuwe digitale aanbiedingen voor films af van $4.99, meestal is er wel iets wat ik wil hebben maar niet persé op disc wil. Dus tikken digitale aankopen ook wel aan.

Voor mij is 4K UHD wel echt het eindstation qua verzamelen, dit is gewoon het definitieve, vaak beter nog dan de originele filmrol zelf doordat ze het helemaal oppoetsen en dat nodigt mij daarom ook uit om met een gerust hart iets te kopen. De prijzen zijn fors als je spul van de zogenaamde boutique labels als Arrow Video of Second Sight etc. wilt, maar die van de klassieke studios zoals WB, Universal, Paramount, Disney zijn al gezakt naar erg nette prijzen die rond de €20-25 liggen voor nieuw en daaronder meestal rond de €15 als ze al wat ouder zijn.

Bijkomend voordeel is dat als ik iets eenmaal heb dat ik er dan altijd zonder probleem naar kan kijken en niet afhankelijk ben of een streamingdienst de betreffende titel heeft en met de snelle prijsverhogingen vrijwel ieder jaar heb ik ook geen last. Ik heb nog HBO MAX, Amazon Prime, Disney+, SkyShowtime die eerste en laatste met de levenslange 50% korting en Disney+ gedeeld, maar deze diensten worden eigenlijk alleen voor series gebruikt.

Al met al is dit een mijn dagboek verhaaltje geworden, terwijl ik eigenlijk simpelweg wil zeggen dat ik nog steeds het liefst fysiek kijk omdat de kwaliteit gewoon superieur is. Veel mensen geven grof geld uit aan een goed kwalitatief scherm en kijken dan naar streams die net de kwaliteit benaderen van de slechtste Blu-ray, doodzonde toch?

[EDIT] Oh en zelf heb ik tussen 2002 en 2012 verschillende filialen van videotheken gemanaged, Cinerent, Videoland, Movie Max. Was echt de mooiste tijd ooit, ik begon net in de fase dat de mainstream de overgang begon te maken van VHS naar DVD, die tien jaar waren echt fantastisch![/EDIT]


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

Ik zie fysieke media als een flex, een quick fix, een wanhopige poging om het verleden relevant te houden.

Er is iets te zeggen voor het idee dat een schijfje kan rondzwerven met content die je nergens anders kunt bekijken, maar daar heb je geen duizenden dvd’s voor nodig—slechts die ene. Dat is het enige steekhoudende argument, en zelfs dat is nogal wankel.

Alle andere pleidooien voor fysieke media draaien om het beperkte aanbod van streamingdiensten en de illusie dat er een comeback in zit (vergeet het maar, niet alles is de LP—en we gaan ook niet meer massaal faxen, jongens).

Niet lullig bedoeld, maar als je vasthoudt aan fysieke media als dé manier om content te consumeren, ben je óf blind voor de mogelijkheden van vandaag, óf te ouderwets om je erin te verdiepen. Of je klampt je vast aan nostalgie—dat kan ook. Het is in feite een vorm van ontkenning; mensen willen simpelweg niet toegeven dat hun collectie niets meer waard is en dat ze eigenlijk gewoon verzamelaars zijn geworden. Net als postzegelverzamelaars of liefhebbers van zeldzame valuta.

Uiteindelijk draait het om het plezier van verzamelen—dat korte, warme gevoel dat het oplevert. Niet omdat het de meest logische of efficiënte manier is om content te consumeren. Helemaal prima, maar laten we het dan gewoon noemen zoals het is.


avatar van Clarencoo

Clarencoo

  • 297 berichten
  • 739 stemmen

Vooral betreft Muziek DVD of Blu-ray zou het toch wel erg jammer zijn dat het zou verdwijnen.


avatar van Clarencoo

Clarencoo

  • 297 berichten
  • 739 stemmen

ThomasOMalley schreef:

Ik zie fysieke media als een flex, een quick fix, een wanhopige poging om het verleden relevant te houden.

Er is iets te zeggen voor het idee dat een schijfje kan rondzwerven met content die je nergens anders kunt bekijken, maar daar heb je geen duizenden dvd’s voor nodig—slechts die ene. Dat is het enige steekhoudende argument, en zelfs dat is nogal wankel.

Alle andere pleidooien voor fysieke media draaien om het beperkte aanbod van streamingdiensten en de illusie dat er een comeback in zit (vergeet het maar, niet alles is de LP—en we gaan ook niet meer massaal faxen, jongens).

Niet lullig bedoeld, maar als je vasthoudt aan fysieke media als dé manier om content te consumeren, ben je óf blind voor de mogelijkheden van vandaag, óf te ouderwets om je erin te verdiepen. Of je klampt je vast aan nostalgie—dat kan ook. Het is in feite een vorm van ontkenning; mensen willen simpelweg niet toegeven dat hun collectie niets meer waard is en dat ze eigenlijk gewoon verzamelaars zijn geworden. Net als postzegelverzamelaars of liefhebbers van zeldzame valuta.

Uiteindelijk draait het om het plezier van verzamelen—dat korte, warme gevoel dat het oplevert. Niet omdat het de meest logische of efficiënte manier is om content te consumeren. Helemaal prima, maar laten we het dan gewoon noemen zoals het is.

Wat weer een ego verhaal.


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

Clarencoo schreef:

Wat weer een ego verhaal.

Ik deel gewoon mijn mening en onderbouw deze met argumenten.

Alle reacties waarin we moeten lezen hoeveel schijfjes iemand wel niet heeft verzameld hebben blijkbaar niets met ego te maken, maar een mening die afwijkt van de jouwe wordt dan niet het genoegen gegund van een inhoudelijke reactie. Als het je niet zint, waarom draag je dan geen weerlegging aan?

Het enige wat jij hebt toegevoegd is dat je het jammer zou vinden als e.e.a. zou verdwijnen, maar je hebt niet uitgelegd waarom je dat jammer zou vinden. Waar haal je het lef vandaan iemand met een onderbouwd verhaal op zo'n verwijtende manier weg te zetten? Over ego gesproken.


avatar van Clarencoo

Clarencoo

  • 297 berichten
  • 739 stemmen

ThomasOMalley schreef:

(quote)
Ik deel gewoon mijn mening en onderbouw deze met argumenten.

Alle reacties waarin we moeten lezen hoeveel schijfjes iemand wel niet heeft verzameld hebben blijkbaar niets met ego te maken, maar een mening die afwijkt van de jouwe wordt dan niet het genoegen gegund van een inhoudelijke reactie. Als het je niet zint, waarom draag je dan geen weerlegging aan?

Het enige wat jij hebt toegevoegd is dat je het jammer zou vinden als e.e.a. zou verdwijnen, maar je hebt niet uitgelegd waarom je dat jammer zou vinden. Waar haal je het lef vandaan iemand met een onderbouwd verhaal op zo'n verwijtende manier weg te zetten? Over ego gesproken.

Er zijn hier op deze site vele film verzamelaars, daar hoor ik niet bij, maar ik gun deze lui wel het plezier van he verzamelen van films.

Muziek films heb ik wel een stapel van. deze zijn altijd niet te streamen. Dat zijn Collector items en die kan ik opzetten wanneer ik wil. Ik heb geloof ik een stuk of 5 Films op Blu- Ray. 2 daarvan kijk ik elk jaar 1 x En nee vriendjes hoef ik niet te worden, ik gun ieder zijn mening, ook jouw mening. Dussss.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7127 berichten
  • 1147 stemmen

Interessant om de meningen van Gehenna en ThomasOMalley zo achter elkaar – en lijnrecht tegenover elkaar – te zien staan.

Mijn eigen duit in het zakje, dan. Ik vinkte de bovenste optie aan en ging met de meute mee – of andersom, mij om 't even. Maar tegelijk ben ik ook lid van een heleboel streamingdiensten. Juist ook omdat je digitaal aangekochte content niet 'bezit', dat kan maar zo ingetrokken worden. Ik meen dat er bij PlayStation een kleine rel over was toen een game van dat platform verdween en alle mensen die ervoor hadden betaald dus naar hun investering konden fluiten. Da's bij films in principe ook mogelijk.

't Zal velen niet ontgaan zijn dat ik af en toe een artikel plaats over een nieuwe uitgave op Blu-ray dan wel de 4K UHD-variant van dat medium. Steevast zijn dat titels waarvan ik weet dat ze voor de lezer interessant zullen zijn, maar ook omdat ik zelf zo'n fan van het formaat ben. Op de uitgelichte foto staan al zeven van die edities die ik ontdekte toen ik op zoek was naar een nieuw onderwerp en waarover ik ook geschreven heb. Veelal smeet ik ze eerst in mijn digitale winkelmandje en tikte ik daarna vrolijk verder.

Streaming, ja, maar wat Gehenna al zegt – en ik ook aan mijn pro-argumenten heb toegevoegd –, de beeld- en geluidskwaliteit is nou eenmaal veel hoger. Ik ben het dus niet met ThomasOMalley eens dat vasthouden aan fysieke media misplaatste nostalgie is, maar een keuze voor het optimale.

Voor mij bestaan die fenomenen dus absoluut naast elkaar. Streaming voor het gemak en (4K UHD) Blu-ray voor de verzameling van wat voor mij echt belangrijk is.

Gehenna schreef:

Al met al is dit een mijn dagboek verhaaltje geworden

Ja, maar is dat erg? Als ik één op- of aanmerking mag plaatsen, dan is het dat dit bericht mij niet lang genoeg kan zijn.

Dus ja, oké, nostalgie is zeker een factor. Onmiskenbaar.


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

Clarencoo schreef:

Er zijn hier op deze site vele film verzamelaars, daar hoor ik niet bij, maar ik gun deze lui wel het plezier van he verzamelen van films.

Muziek films heb ik wel een stapel van. deze zijn altijd niet te streamen. Dat zijn Collector items en die kan ik opzetten wanneer ik wil. Ik heb geloof ik een stuk of 5 Films op Blu- Ray. 2 daarvan kijk ik elk jaar 1 x En nee vriendjes hoef ik niet te worden, ik gun ieder zijn mening, ook jouw mening. Dussss.

Maar waarom kies je er dan voor om op die manier te reageren? Dat is toch hartstikke onvolwassen en helpt de discussie toch totaal niet verder?

En dan kom je nu terug met een reactie waaruit blijkt dat je de mijne niet eens begrepen hebt. Ik heb nergens gezegd dat ik een ander het plezier niet gun van het verzamelen van films. Sterker nog, ik heb juist gezegd dat dat precies is wat ze zijn, verzamelaars. Mijn bezwaar ging niet over het feit dat zij een andere voorkeur hebben, want daar heb ik helemaal geen problemen mee, maar over de argumenten die werden aangedragen voor fysieke media en tegen digitale media.

Ook heb ik nergens laten doorschemeren dat ik graag vriendjes wil worden. Dat wil niet zeggen dat we onnodig lullig met elkaar om moeten gaan, toch?

Tenzij dat jouw ding is, dan ga vooral je gang natuurlijk. Maar het is niet mijn ding.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2742 berichten
  • 1403 stemmen

Ben een groot liefhebber van schijfjes want ik wil zelf bepalen wanneer ik een film wil zien. Stel ik wil graag kijken naar The Bridge on the River Kwai. Dan kan dat niet via een streamingsdienst. En zo zijn er heel veel titels niet beschikbaar via streamingsdiensten. Dus fysiek zou moeten blijven. Een ander belangrijk ding is het geluid en beeld dat ook nog eens veel scherper is. Daarnaast ook nog de kosten. Je hebt verschillende streamingsdiensten die verschillende films aanleveren. Dan zou je overval lid van moeten worden. Kortom fysiek blijft voor mij een blijvertje. Probleem wat er wel aan zit te komen is de apparatuur. Sony is inmiddels ook al gestopt en volgens mij zijn er nu nog maar 2 over waarvan gelukkig mijn Panasonic!


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

@Flipman

Maestro!

Ik kan me vinden in het kwaliteitsargument; er is inderdaad een groot publiek dat waarde hecht aan optimaal beeld en geluid. Persoonlijk betwijfel ik echter of die groep ook daadwerkelijk beschikt over het juiste materiaal om het maximale uit die kwaliteit te halen—en of ze het verschil echt zo duidelijk zullen zien. Niet alles wordt uitgebracht met de allerbeste kwaliteit en wanneer doet het er echt toe? Heb je een 4K UHD Blu-Ray versie van Dr. No nodig voor een optimale kijkervaring? Maar goed, dat is nauwelijks een tegenargument.

Mijn bezwaar is dat er meer mogelijkheden zijn dan alleen films kijken op een schijfje of via een streamingdienst. Digitaal betekent ook dat je fysieke media kunt digitaliseren zonder verlies van beeld- en geluidskwaliteit. Digitaal houdt bovendien in dat je films in de hoogste kwaliteit op een Plex-server kunt zetten en zo je eigen bibliotheek kunt beheren. Je kunt een digitale collectie opbouwen zonder concessies te doen aan kwaliteit (Zelf heb ik geen probleem met 1080p, maar dat is persoonlijk.)

Wanneer ik reacties zie waarin fysieke media worden gepresenteerd als de beste keuze, puur omdat je anders streamingdiensten laat bepalen wat je wel en niet kunt kijken—en die reacties vervolgens veel bijval krijgen—dan krijg ik het idee dat niet iedereen zich bewust is van wat er allemaal op het menu staat. Ik geloof niet dat het onredelijk is om te benadrukken dat er meer smaken zijn dan alleen vanille en chocola, ook al maakt dat me misschien niet populair.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2742 berichten
  • 1403 stemmen

ThomasOMalley schreef:

Ik zie fysieke media als een flex, een quick fix, een wanhopige poging om het verleden relevant te houden.

Er is iets te zeggen voor het idee dat een schijfje kan rondzwerven met content die je nergens anders kunt bekijken, maar daar heb je geen duizenden dvd’s voor nodig—slechts die ene. Dat is het enige steekhoudende argument, en zelfs dat is nogal wankel.

Alle andere pleidooien voor fysieke media draaien om het beperkte aanbod van streamingdiensten en de illusie dat er een comeback in zit (vergeet het maar, niet alles is de LP—en we gaan ook niet meer massaal faxen, jongens).

Niet lullig bedoeld, maar als je vasthoudt aan fysieke media als dé manier om content te consumeren, ben je óf blind voor de mogelijkheden van vandaag, óf te ouderwets om je erin te verdiepen. Of je klampt je vast aan nostalgie—dat kan ook. Het is in feite een vorm van ontkenning; mensen willen simpelweg niet toegeven dat hun collectie niets meer waard is en dat ze eigenlijk gewoon verzamelaars zijn geworden. Net als postzegelverzamelaars of liefhebbers van zeldzame valuta.

Uiteindelijk draait het om het plezier van verzamelen—dat korte, warme gevoel dat het oplevert. Niet omdat het de meest logische of efficiënte manier is om content te consumeren. Helemaal prima, maar laten we het dan gewoon noemen zoals het is.

Vind dit echt een klinkklare onzin verhaal. Dat heeft niks te maken met er mij niet in willen verdiepen of vast wil houden in fysieke media. Zoals ik al zei veel schijfjes zijn niet te zien en de kwaliteit is altijd minder. Zeker de oudere films ga je niet streamen. Wil je nu bijvoorbeeld Ben Hur kijken dan heb je pech als je geen fysieke media hebt. En zo zijn er honderden titels niet beschikbaar. Heeft dus helemaal niks te maken met je er niet in verdiepen. Dat kunnen we beter van jou zeggen. Daarnaast jagen die streamingsdiensten je op onkosten.


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

Boneka schreef:

Vind dit echt een klinkklaren onzin verhaal. Dat heeft niks te maken met er mij niet in willen verdiepen of vast wil houden in fysieke media. Zoals ik al zie veel schijfjes zijn niet te zien en de kwaliteit is altijd minder. Zeker de oudere films ga je niet streamen. Wil je nu bijvoorbeeld Ben Hur kijken dan heb je pech als je geen fysieke media hebt. En zo zijn er honderden titels niet beschikbaar. Heeft dus helemaal niks te maken met je er niet in verdiepen. Dat kunnen we beter van jou zeggen. Daarnaast jagen die streamingsdiensten je op onkosten.

Je vindt het een onzinverhaal omdat jij gelooft dat je uit 2 smaken moet kiezen: jouw fysieke collectie of een combinatie van streamingsdiensten.

Ik kan Ben-Hur kijken met de beste beeld-en geluidkwaliteit en ik heb de schijf niet. Ik kijk Ben-Hur niet via een streamingsdienst en ook niet via een schijf. Het feit dat je niet bekend bent met alle digitale alternatieven laat voor mij zien dat je niet het volledige overzicht hebt van alle mogelijkheden. Dat is geen verwijt en zeker geen persoonlijke aanval. Ik heb er absoluut geen probleem mee dat jij en anderen een andere voorkeur hebben, maar dat betekent niet dat ik geen ander perspectief op dit onderwerp kan bieden.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12708 berichten
  • 5842 stemmen

Thomas schreeuwt hard, maar vraag mij sterk af hoe vaak jij nou echt iets boeiends kijkt. Of in andere woorden, weet je überhaupt waar je het over hebt. Er is eenvoudigweg heel veel niet te krijgen op streamingsdiensten. Ook via illegaal downloaden, waar je op lijkt te hinten, niet. Er is nog steeds een gigantische (tweedehands) markt van fysieke dragers, waar alle streamingsdiensten bij elkaar niet aan kunnen tippen. Misschien komt dat nog, maar de fysieke collecties van zovele hier, kicken de ass van online. Streaming is op dit moment een leuke aanvulling voor mij en niet andersom.


avatar van Clarencoo

Clarencoo

  • 297 berichten
  • 739 stemmen

En nee, Ik vind Bavaria echt niet te zuipen, maar dat hoef jij niet vinden. Ieder zijn meug toch.


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

mister blonde schreef:

Thomas schreeuwt hard, maar vraag mij sterk af hoe vaak jij nou echt iets boeiends kijkt. Of in andere woorden, weet je überhaupt waar je het over hebt. Er is eenvoudigweg heel veel niet te krijgen op streamingsdiensten. Ook via illegaal downloaden, waar je op lijkt te hinten, niet. Er is nog steeds een gigantische (tweedehands) markt van fysieke dragers, waar alle streamingsdiensten bij elkaar niet aan kunnen tippen. Misschien komt dat nog, maar de fysieke collecties van zovele hier, kicken de ass van online. Streaming is op dit moment een leuke aanvulling voor mij en niet andersom.

Hard schreeuwen weet ik niet, maar wat ik zeg is in ieder geval on-topic. Jij trekt in twijfel hoe boeiend de films zijn die ik kijk, alsof dat onderdeel is van een argument. Dat komt dan uit de pen van iemand die gisteren Shrek heeft gekeken; moet ik daarvan onder de indruk zijn?

Ik geef niets om fysieke media en ik heb uitgelegd waarom. Als jij een film kan opnoemen die alleen op een schijf te verkrijgen is en die ik niet digitaal kan bemachtingen, hoef ik 'm waarschijnlijk niet te zien. Ik heb het zelden meegemaakt.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12708 berichten
  • 5842 stemmen

Het feit dat je niet snapt waarom dat relevant is, zegt genoeg. Als je alleen zo nu en dan wat kijkt en uitsluitend mainstream dingen, komt je aardig weg. Als je van alles kijkt (Shrek met mijn dochter van 3, JSA of Hoop dreams), als je een paar recente dingen pakt, in 66 procent van de gevallen al niet. En zelfs met Shrek al niet tot vorige week lees ik toevallig.

Basto …. Je kunt van hem zeggen wat je wil, maar hij kijkt van alles. Als je niet weet waarover men praat…. Houd je er dan buiten.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12708 berichten
  • 5842 stemmen

ThomasOMalley schreef:

Als jij een film kan opnoemen die alleen op een schijf te verkrijgen is en die ik niet digitaal kan bemachtingen, hoef ik 'm waarschijnlijk niet te zien. Ik heb het zelden meegemaakt.

Haha, dit zegt wel genoeg.


avatar van ThomasOMalley

ThomasOMalley

  • 388 berichten
  • 18 stemmen

mister blonde schreef:

Haha, dit zegt wel genoeg.

Ik heb niet één film kunnen ontdekken in jouw hele stemlijst hier op MovieMeter die ik niet heb of kan hebben. Ik heb dus heel terecht grote twijfels bij hoe vaardig jij bent op dat gebied.

Maar inderdaad, ik geef niet de voorkeur aan uiterst niche filmhuisfilms. Ik geloof ook niet dat een doorgewinterde filmfanaat als Basto per se zou moeten dienen als de maatstaf voor deze discussie.

Maar goed, als jij je daardoor een grotere jongen voelt: geniet ervan. Goed voorbeeld voor je dochter, als je daar je energie uit kan halen.

Ik vind de toon in ieder geval, net als bij Clarencoo, te persoonlijk en onaardig worden. Als je een wedstrijdje wilt doen wie het beste de ander kan afblaffen doe je dat maar met een ander.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12708 berichten
  • 5842 stemmen

Daar ben je snel doorheen, 5000 stemmen. Jij begint met die stelligheid, terwijl het overduidelijk is dat je helemaal geen diverse kijker bent. Met dat laatste is niets mis, maar dus zijn je bijdragen (die je brengt met een zekere hautaine stelligheid) compleet verwaarloosbaar. Als je ergens geen kaas van hebt gegeten, waarom je er dan in mengen alsof je een sommelier (maar dan voor kaas) bent. Dus het treft, jouw toon stond me ook niet aan.