• 15.983 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.200 stemmen
Avatar
 
Een foto van Keanu Reeves in John WIck 4.
Foto: © ANP

Een foto van Keanu Reeves in John WIck 4.
Foto: © ANP

John Wick: Chapter 4 zal komende week pas in première gaan, maar critici zijn nu al laaiend enthousiast over de nieuwste film in de franchise. Toch is er voor veel mensen een puntje van kritiek: de gigantische speelduur van bijna drie uur. De regisseur van de film, Chad Stahelski, heeft de keuze voor deze lange speelduur echter verdedigd in een nieuw interview en benadrukt dat er met verschillende lengtes geëxperimenteerd is, en dit de beste versie van de film is.

De actie gaat verder waar John Wick: Chapter 3 - Parabellum eindigde in John Wick: Chapter 4, waarin de titulaire door Keanu Reeves gespeelde huurmoordenaar het weer moet opnemen tegen 's werelds machtigste spelers in de criminele onderwereld. De prijs op het hoofd van John Wick lijkt steeds meer te stijgen. Van New York tot aan Parijs en van Osaka tot aan Berlijn, John zal het op moeten nemen tegen de sterkste tegenstanders tot nu toe. Dit avontuur lijk zeker niet makkelijk te zijn, aangezien we weten dat de gebeurtenissen een film van bijna drie uur vormen. Je hebt dus waarschijnlijk veel snacks aan je zijde nodig om te voorkomen dat je iets van de actie mist.

Lange speelduur

Om de lengte van de film in context te plaatsen: Black Panther: Wakanda Forever, dat niet alleen diende als een vervolg op de Marvel-film uit 2018, maar ook een kolossaal eerbetoon was aan de overleden ster Chadwick Boseman, duurt slechts 161 minuten, terwijl de eerste John Wick-film een speelduur van slechts 101 minuten heeft. Regisseur Chad Stahelski laat zich echter niet van zijn stuk brengen door de kritiek op de speelduur van zijn film en staat volledig achter zijn keuze. 

"Ik denk niet dat we ons ooit zorgen hebben gemaakt, we kijken gewoon naar de film", zo vertelde hij tegenover Digital Spy, eraan toevoegend dat ze wel met langere en kortere speelduur geëxperimenteerd hebben. "Ik denk dat dit de lengte is die volgens ons de beste versie van de film is. We hebben langer geprobeerd, we hebben veel korter geprobeerd. Dat is wat volgens ons een goede film is. Kijk, ik heb dit ding nu, deze versie van de cut, bijna 100 keer bekeken, en nog eens 100 tegen het einde van de maand in ieder geval. Ik verveel me geen moment. Het is mijn eigen film. Ik weet dat het raar is om te zeggen, maar ik keek ernaar en ik had zoiets van 'Oh, ik zit nog steeds in de film.' Het haalt me er niet uit. Ik heb nooit het gevoel van 'F** k, brei er gewoon een eind aan, ik kan het niet nog een keer bekijken'," aldus Stahelski

John Wick: Chapter 4 verschijnt op 24 maart 2023 in de bioscopen. De trailer kijk je hieronder!

Reacties (2)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van werry

werry

  • 334 berichten
  • 131 stemmen

3 uur genieten. Wie kan daar nu over zeuren...


avatar van Sunspot

Sunspot

  • 562 berichten
  • 113 stemmen

Als de film de nodige speelduur nodig heeft, dan gewoon doen! Het zal dan ook niet vervelen zomaar.

Heb zelf bij genoeg films dat het wel langer mocht duren, maar ja, is ook kwestie van smaak natuurlijk dus begrijp dat het binnen zoveel minuten moet, is 'veiliger' voor de studio's