• 15.985 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.244 stemmen
Avatar
 
Avatar: The Way of Water
Foto: © ANP

Avatar: The Way of Water
Foto: © ANP

Over slechts een paar dagen komt Avatar: The Way of Water uit, en de eerste reacties van filmrecensenten zijn nu al binnen. Wie nog sceptisch was over deze sequel, dertien jaar na het verschijnen van het origineel, zal na het lezen van de recensies het pessimisme wat intrekken. De critici zijn namelijk unaniem lovend over de aankomende film. De meest in het oog springende citaten lees je hieronder.

Dat James Cameron alles in het werk stelt om een film er zo spectaculair mogelijk uit te laten zien is over het algemeen bekend, maar is Avatar: The Way of Water daarbuiten ook een goede film? Als je het aan de filmcritici die de film al gezien hebben vraagt in elk geval wel. Zo schreef bijvoorbeeld de recensent van Rotten Tomatoes het volgende: "Groter, beter en meer emotioneel dan Avatar, de film is visueel adembenemend, bruut en ongelooflijk meeslepend. Het verhaal, het spektakel, de spiritualiteit, de schoonheid - dit is zo goed als films maken en storytelling maar zijn kan." Een ander opvallend compliment kwam van regisseur Guillermo del Toro, die ook aanwezig was bij de voorpremière: "Het zit stampvol met majestueuze uitzichten en emoties op een epische, epische schaal," schreef hij op Twitter. Ook noemde hij James Cameron "een meester op de top van zijn kunnen."

Spectaculaire beelden

Dat de beelden ongelooflijk zijn, komt in elke recensie terug. Eén recensent schreef bijvoorbeeld op Twitter: "Iemand appte me: 'wat was visueel het meest spectaculaire stuk van de film?' Mijn antwoord was, 'Het hele ding eigenlijk'." Ook schreef hij dat hij soms stukken van het verhaal miste omdat hij 'staarde naar een vis' in de wereld van Pandora." Ook voor de host van de Happy Sad Confused-podcast, Josh Horowitz, was de film een meesterwerk: "James Cameron toont filmmakers opnieuw hoe je het doet. Ik heb het talloze keren gezegd, twijfel nooit aan hem. Avatar: The Way of Water is hoe je epische kaskrakers maakt. Emotioneel, bruut en zo groot als films kunnen zijn."

Geen kritiek?

Is er dan echt geen kritiekpuntje te ontdekken in de eerste reacties? Er zijn enkele recensenten die wel benoemen dat er zwakke punten in de film zitten. Zo schreef bijvoorbeeld de recensent van Empire dat hij de film slechts leuk vond, maar niet geweldig: "Veel van de verhaallijnen voelen alsof ze haperen, en de hoge framerate viel bij mij niet in de smaak." Ook was er een enkeling die de film aan de lange kant vond met een duur van drie uur en tien minuten. Daarvan heeft James Cameron zelf al van tevoren aangegeven dat hij dat in elk geval een kritiekpunt vindt dat hij niet serieus kan nemen: "Ik wil niet iemand horen zeuren over lengte wanneer ze zitten en televisie binge-watchen voor acht uur," zei hij in de zomer tegen Empire. "Doe even normaal. Ik heb mijn kinderen zien zitten en vijf afleveringen van een uur zien kijken."

Op 14 december verschijnt Avatar: The Way of Water in de bioscoop. De meest recente trailer voor de film vind je hieronder.

Reacties (2)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kakes

Kakes

  • 34 berichten
  • 36 stemmen

Zo zonde dat een zo’n getalenteerde regisseurs de rest van zijn leven blijkbaar verpest aan alleen avatars…

Had nog zoveel parels kunnen maken.


avatar van 3316mixer

3316mixer

  • 168 berichten
  • 139 stemmen

Laat voorop staan, dat ik razend nieuwsgierig ben. Maar zoals eerder vermeld, jammer dat hij stopt met nieuwe verhalen en films, en alleen maar avatars maakt.