Alternatieve titel: Stop with Your Lies, gisteren om 21:08 uur
Achter ieder leugen steekt een waarheid.
Zelden zag ik een eerlijker film over homoseksualiteit en de impact ervan in het leven van een mens.
Naar het einde misschien iets te melig maar in zijn geheel mooi.
Bekwame vertolkingen, ook van de bijrolspelers als van een Guilaine Londez.
Alternatieve titel: Guns for the Dictator, afgelopen zondag om 09:47 uur
Eigenlijk hou ik veel meer van de latere Sautet ("Les Choses de la Vie").
Toch begint deze film heel sterk met Lino Ventura in het middelpunt, als goedmenende tussenpersoon die in een onverkwikkelijk zaakje wordt meegesleurd en daarop reageert zoals alleen van onze Lino mag worden verwacht.
Daarna gaat de film letterlijk en figuurlijk dobberen of moet ik zeggen verzanden want er blijft alleen maar gepaf en gebrul over in een onbegrijpelijke situatie of wat voor een spannend avontuur zou moeten doorgaan. Op een bepaald moment staat Koscina te glimlachen in en scene waar geenszins te lachen valt. Allez vooruit. Een 3 om het goede begin.
Alternatieve titel: The Girl on the Train, afgelopen zaterdag om 09:28 uur
Film heeft zeker zijn goede passages maar lang vroeg ik mij af waar hij eigenlijk naar toe ging en waarop ik mij moest focussen.
De omstandigheden die naar de "leugen" hebben geleid zijn ruimer behandeld dan waar het eigenlijk om ging en dat wringt een beetje.
Een film boeit als hij je doet verlangen naar wat moet volgen.
En dat doet deze "Here" ondanks de trage progressie (De lange shots geven je lekker de tijd om in de gedachten van de personages te kruipen) en de eenvoud ervan.
Een ontluikende lovestory (slotscène verduidelijkt dit op een intens mooie wijze) met de natuur als bindmiddel en met een puik geschetst tijdsbeeld en maatschappelijke omgeving: de Roemeense bouwvakker en de Belgisch-Chinese studente op de rand van de grootstad en met hun herkomst steeds aanwezig in doen en laten.
Alternatieve titel: The Flower Darkens, 1 september, 20:38 uur
Film die als het ware waarschuwt voor onzekerheden bij jongeren, hun twijfels, stress, in de grond alleen te zijn en niet begrepen te worden, hun doemgedachten...