• 17.940 nieuwsartikelen
  • 184.330 films
  • 12.780 series
  • 35.275 seizoenen
  • 658.999 acteurs
  • 201.011 gebruikers
  • 9.512.600 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Theunissen als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Eye in the Sky (2015)

Goede Drama / Thriller film, die volledig draait om juiste en verantwoorde beslissingen te nemen m.b.t. een drone aanval op een groep zelfmoord terroristen in Kenia, waarbij de kans groot is dat ook een 9-jarig onschuldig Keniaans meisje wordt gedood, die zich namelijk in de "kill zone" van de drone bevindt. Wat dat betreft moest deze film me regelmatig denken aan de eveneens goede Drama film "Good Kill (2014)", die ook draait om drone aanvallen in combinatie met juiste beslissingen nemen.

Het verhaal zit opzicht goed in elkaar (zeker wat betreft de opbouw), weet zeker ook te boeien en is op bepaalde momenten zelfs wat spannend (zeker op het einde) en ook met de uitvoering (het toepassen van drones vermomd als dieren in de vorm van een vogel en een kever vond ik wel fraai) van het verhaal zit het wel goed en dat komt mede door de bekende cast die wel verdienstelijk speelt. Het draait in deze film vooral om de dialogen m.b.t. het nemen van beslissingen, dus relatief wordt er veel gepraat en gebeurt er weinig m.u.v. het observeren via drones (de beelden daarvan werden fraai in beeld gebracht) van de situatie welke soms wat spannend (zoals de kever drone die in het huis van de terroristen gaat en daarbij bijna wordt ontdekt via zijn schaduw) is en op het einde zijn er ook wat heftige beelden te zien als de drone aanval uiteindelijk wordt uitgevoerd.

Deze film laat ook wel goed het verschil zien tussen het handelen van Europa en Amerika m.b.t. beslissingen nemen waarbij onschuldige personen het slachtoffer kunnen worden. Zo hebben de leidinggevende personen van Amerika er weinig moeite mee dat er eventueel één onschuldig slachtoffer bij wordt gedood en durven de leidinggevende personen van Europa juist geen verantwoording te nemen en schuift men de beslissingen steeds door naar iemand anders. Nadat men uiteindelijk een beslissing neemt, eindigt de film best sterk en hard en zet je dat als kijker inderdaad ook aan het denken. Als men het resultaat live ziet van de genomen beslissing, volgt er een sterke en treffende dialoog (beter gezegd de les lezen) van generaal Generaal Frank Benson (gespeeld door Alan Rickman), die de drone aanval wilt laten uitvoeren, tegen Angela Northman (gespeeld door Monica Dolan), die zich in de briefingskamer bevindt en juist de drone aanval niet wilt laten uitvoeren, namelijk:

"Waar je vandaag getuige van was met je koffie en biscuitjes is vreselijk. Wat die mannen gedaan zouden hebben zou veel vreselijker geweest zijn. Zeg nooit tegen een soldaat dat hij neet weet wat de prijs van oorlogsvoering is."

De cast voor deze film is best indrukwekkend met Helen Mirren (in de rol van kolonel Katherine Powell, die aan het hoofd staat van de drone missie), Alan Rickman (in de rol van Generaal Frank Benson, die de beslissingen van kolonel Katherine Powell moet bespreken in de briefingskamer met andere personen, die dan moeten beslissen of de drone aanval wel of niet kan worden uitgevoerd. Het gedoe m.b.t. het kiezen van een Annabell-pop voor zijn dochter, was overigens wel geinig), Aaron Paul (in de rol van piloot Steve Watts die de drone bestuurt) en Barkhad Abdi (in de rol van Keniaan Jama Farah, die voor de Britten en Amerikanen spioneert in het veld en daarbij gebruikt maakt van kleine drones in de vorm van dieren). De laatste is natuurlijk vooral bekend van zijn rol in de Drama / Thriller film "Captain Phillips (2013)" en persoonlijk vond ik hem ook het beste spelen in deze film.

Al met al gewoon een goede Drama / Thriller film, waarvan het verhaal me in ieder geval van de eerste tot de laatste minuut (duurt circa 90 minuten) wist te boeien en te vermaken en de film laat je zeker ook nadenken.

Eye of the Beholder (1999)

Van deze film heb ik helaas nooit de eerste 10 minuten gezien. Maar de rest van de film vond ik dik in orde met prima rollen van Ewan McGregor en Ashley Judd (wat een schoonheid in deze film). Het verhaal vond ik best goed en wist me te boeien tot het einde. Het einde vond ik trouwens best mooi.

Eye of the Needle (1981)

Alternatieve titel: Door 't Oog van de Naald

Boeiende en spannende film met een prima rol van Donald Sutherland als spion.

Eye, The (2008)

Zwaar teleurstellende thriller/horror. Het verhaal deed me veel denken aan "The Grudge" en vooral "White Noise" waardoor de film totaal niet origineel was. Verder was de film niet spannend (vond hem saai) en ook niet boeiend (met moeite kunnen uitkijken), eng wordt het nooit in deze film. De film heeft wel een paar schrik momenten maar die zie je al mijlen ver aankomen waardoor het schrik moment geen effect meer heeft.

Jessica Alba is een mooie vrouw maar haar acteer prestaties in deze film vond ik maar zeer matig. Vooral de rol als blinde persoon zette ze totaal niet overtuigend neer. Het enige goede in deze film was de zwevende man in de lift, dat was nog een beetje spannend. Maar een fragment van 1 minuut kan deze film helaas niet redden.

Snel vergeten deze film.

Eyes Wide Shut (1999)

Tieten, tieten, tieten, tieten, mooie vrouwen, mooie vrouwen, mooie vrouwen en o ja natuurlijk nog een leuke bijrol van Tom Cruise.